1 Million - Paco Rabanne - for men - 2008

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
1 one-million-eau-de-toilette-paco-rabanne-original kutu şişe parfüm.jpeg

1 Million Paco Rabanne for men (EDT) konumuza konu olan parfüm. Oldukça fenomen olmuş ama niş kalitesi parfüm seçerlerin genelde pek sevmediği bir parfüm. Kimi çok kişi tarafından bilindiği için de sevmiyor.. Sevenleri açıklamaya bekleriz :D.. Altın renkli, külçe altın şekilli parfüm şişesi bence başarılı olmuş.. Manen altın kadar değerli anlamı taşıyor parfüm için.. Bu arada 1 Million parfüm şirketi yani Paco Rabanne, Puig'e geçmiş yani bir ispanyol şirketine ve parfüm kalitesi ile bilinen bir marka. Bence iyi olmuş.. Paco Rabanne genelde sentetik parfümleri ile biliniyor, belki bu değişebilir, umutluyum, ihtimali yüksek gibi..

Ben One Million'da Doğal tarçın ve sentetik ama kaliteli Amber(Ambergrsi, Balina amberi) hissettim genel olarak. Portakal ve tururnçgiller diğer arka planda geldi bana.. Tekrar denemeelrimde eklemeler yapabilirim.. Her denemede kişi başka bakış açısıyla da bakabiliyor öğrendikleri arttıkça da birde.

Alır mıyım almam. Rochas Man tarzı parfümleri seçerim bu parfümü alacağıma ki Rochas Man sentetik gurme(gourmand) olabilir ama doğal mesela vanilya gibi koku notaları ile de desteklendiğini düşünüyorum..

Sentetik amber de gerçekten hoş kokuludur eğer kaliteli ise. Koyu hacıyağı formunda herkes sevmez ama seyreltildiğinde 1 Million Parfümündeki gibi sevilmesini normal karşılıyorum ben. Oldukça başarılı bir seçim olmuş.. Fakat sentetik koku maddeleri ten üzerinde zararları nedir düşünülmesi gereken bir konu..

Deri öyle hayvansal değil çok. Ben zaten deri koku notasını öyle net algılamam genelde hem Amber olunca ikisi birbirine karışmıştır.. Pek çok türevi yapıldı yani flankerlar(Yanlar). Şişeleri birbirine benziyor denerken edt mi başka bir flanker'mı bakın hatta resim çekin evde netten bakarsınız..

Tarçın öyle keskin değil, yumuşak da değil parfümde. Baştan sona oldukça belirgin. Amber'de hani yüzde 40-45 var.. Deneyimlerim sonucu sanırım Ambere doğal amber deemdim, beni çok heyecanlandırmadı.. Sentetik olduğunu hemen düşündüm Amberin..

Fragrantica.com Netten alınma alıntı :'' Paco Rabanne'ın erkek kokusu evi, yaratıcı Paco Rabanne'nin "tüm uygarlık ve dinlerde altın her zaman insanları baştan çıkarmayı başardı" dendiği, altın renkli parlak renklerle taze ve şehvetli bir nota harmanı olarak ilan edildi. Altın etrafımızdadır: mimarlık, tasarım, mücevherat, kıyafetler, aksesuarlar, moda ... Dünyada farkedilir ve saygı duyulur ve kutsal notalar barındırır. Erkekler için bu baskının şişesi altın nüanslarda yaratılmıştır. Güç, zenginlik, lüks, dayanıklılığı temsil ediyor ... Parfüm, Paco Rabanne'in metalik modasından esinlenilmiş ve parfümler için üç ünlü burun, Christophe Raynaud, Olivier Pescheux ve Michel Girard'ın işbirliğiyle yaratılmıştı. kırmızı turuncu, nane, gül, tarçın, baharat, sarışın deri, sarışın ahşap, paçuli ve Amber.

Parfüm 50 ve 100 ml'lik bir miktarda, bir edt olarak ve beraberinde vücut bakım ürünleri ile birlikte temin edilebilir. 1 Milyon Ağustos 2008'de geldi. 1 Milyon 18 Karat, provokatif notlarıyla yakalayan, yalnızca ayrıcalıklı alıcılar için olan bir LUXE baskısı. Pakette çok lüks, elmas tacı bulunan altın gövdeden yapılmıştır. Her şişe ayrı olarak numaralandırılmıştır ve baskı sınırlıdır. Dış pakete sahip bir kutu Noe Duchaufour-Lawrence tarafından yaratılmıştır. Kokulu bileşimi size hatırlatalım: onun arkasındaki parfümler Christophe Raynaud, Olivier Pescheux ve Michel Girard'dır ve notlar: seksi kan portakalı, greyfurt, tarçın, nane, gül, baharat, hafif deri, beyaz ahşap, paçuli ve Amber. 1 Milyon 18 karatlık yeni şişe 100 ml'de mevcuttur ve parfüm ile yeniden doldurulabilir. Parfüm rating: 6773 oy ile 5 üzerinden 3.46. ''

drekoo

TürkParfüm Üyesi
eline emeğine sağlık baykal hocam.
sadece absolute versiyonunu beğendiğim koku.absolute olanı daha komplex ve niş tadında olmuş. ama onu da bulması zor.