2017/2018 KIŞ PARFÜMLERİNİZ!

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tüm Parfüm sever arkadaşlara selamlar, 2017/2018 kışında kullanmayı planladığınız şişeli parfümler hangileridir.

Benim Listem,
Tiziana Terenzi Ursa
Tiziana Terenzi Laudano Nero
Tom Ford Tuscan Leather
FM Musc Ravageur
Jovoy Private Label
Serge Lutens Ambre Sultan
Serge Lutens Arabie
Dior Homme Parfum

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tüm Parfüm sever arkadaşlara selamlar, 2017/2018 kışında kullanmayı planladığınız şişeli parfümler hangileridir.

Benim Listem,
Tiziana Terenzi Ursa
Tom Ford Tuscan Leather
FM Musc Ravageur
Jovoy Private Label
Serge Lutens Arabie
Dior Homme Parfum

Zevklerimiz oldukça uyuşuyor Sefayir hocam :).. MAşallah güzel parfümler.. Tom Ford Tuscan Leather bir daha şans vereyim. Bana sentetik geliyor süeti ki herkes katılıyor zaten galiba ve bunun bilerek seviyorlar.. MEyveli kısım da sentetik olabilir veya olmayabilir.. Bu parfümü sevenin Oud'da seveceğini düşünüyorum ki siz Tiziana Terenzi Ursa ile bunu kanıtlamışsınız. @Ozay87 hocamında katıldığı gibi Ursa'da 12 yıllık falan olgun Oud(Ud) kullanılmış olabilir, incemsidir kısmen. Ben tok Oud seviyorum.. Kimyonsu koku hissettim Ursa'da ama tekrar şans vereyim ona da :)..

FM Musc Ravageur güncel versiyon oldukça zayıf diyorlar.. Siz de Vintage mi var acaba :).. Varsa bir ara dekant almak için mesaj yazarım size :D.. Önem verdiğim bir parfüm..

Serge Lutens Ambre Sultan kısmen incemsi çok güzel bir Ambergris(Amber) yani balina amberi. Madini Ambergris var onun gibi kokuyor. Hayvansal tatlı ballı tütüsülü koku, sevmeyeni az olacaktır eğer misk falan seviyorsa.. Madini.com sitesinde satılmıyor bu ürün artık, sahibi Aamzon.com'da madini isimiyle 45 dolara satıyor 3 ml'sini ki daha önce 3 ml 15 dolar, 6 ml 25 dolardı ki çok ucuzdu. Çok meşhur oldu ve 45 dolara satıyor şu an 3 ml..

Serge Lutens Arabie baharatlı bir koku, bir ara tekrar deneyeyim inşallah..

Dior Homme Parfum gerçekten sevdim. Bana daha az iris var gibi geldi DHI'dan. Oud'Ud)'dan bahsediliyor..

Diğerlerini de deneriz inşallah, bunları yazdıktan sonra aklıma yattı.. Güzel bir konu olmuş, teşekkürler :)..

Son düzenleme:

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Maalesef FM Musc Ravageur güncel versiyon Baykal Hocam, herkes çok övüyor vintage olanı inşallah bir gün deneme şansımız olur, ben güncel versiyonuda seviyorum.

Zevklerimiz oldukça uyuşuyor Sefayir hocam :).. MAşallah güzel parfümler.. Tom Ford Tuscan Leather bir daha şans vereyim. Bana sentetik geliyor süeti ki herkes katılıyor zaten galiba ve bunun bilerek seviyorlar.. MEyveli kısım da sentetik olabilir veya olmayabilir.. Bu parfümü sevenin Oud'da seveceğini düşünüyorum ki siz Tiziana Terenzi Ursa ile bunu kanıtlamışsınız. @Ozay87 hocamında katıldığı gibi Ursa'da 12 yıllık faaln olgun Oud(Ud) kullanılmış olabilir, incemsidir kısmen. Ben tok Pud seviyorum.. Kimyonsu koku hissettim Ursa'da ama tekrar şans vereyim ona da :)..

FM Musc Ravageur güncel versiyon oldukça zayıf diyorlar.. Siz de Vintage mi var acaba :).. Varsa bir ara dekant almak için mesaj yazarım size :D.. Önem verdiğim bir parfüm..

Diğerlerini de deneriz inşallah, bunları yazdıktan sonra aklıma yattı.. Güzel bir konu olmuş, teşekkürler :)..

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi

Benim Listem,
Tiziana Terenzi Ursa
Tom Ford Tuscan Leather
FM Musc Ravageur
Jovoy Private Label
Serge Lutens Arabie
Dior Homme Parfum
Dior homme ve Tom Ford Tuscan ikiside güzel çalışma seçim yapmak benim için zor

Serdar73

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Elimdeki parfumlerin neredeyse tamamı kışlık:)
Coromandel Vintage
Perris Patchouli
Guerlain İdeal EDP
Pure Havane Vintage -ilk üretim
DHİ
Boss Bottled İntense EDP
Azzaro Wanted
Montale Aoud Leather
İ love New York All
Vertus Carat Gold
Back to Black
Vs vs daha eklenecekler de var bakalım.

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bu kış bir türlü barışamadığım tobacco vanille'ye ısınacağım umarım diğerlerine göre daha fazla kullanmayı düşünüyorum.. bunun dışında;
tf noir de noir
kilian love
nasomatto baraonda(@Mehmet kardeşim aldın mesajı sanırım:) )
opus V
mfk oud satin mood
velvet desert oud

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Tabiki tobacco vanille
Ambre narguile
Velvet desert oud
Green irish tweed 14k
Aventus 15r
Derby 90's
Ysl jazz 90's
Jean patou pour homme 90's
Christopher street
Chypre palatin
Rose d arabie
Ebene

Kişin bunlari kullanacagim, zaten basladim da..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
bu kış bir türlü barışamadığım tobacco vanille'ye ısınacağım umarım diğerlerine göre daha fazla kullanmayı düşünüyorum.. bunun dışında;
tf noir de noir
kilian love
nasomatto baraonda(@Mehmet kardeşim aldın mesajı sanırım:) )
opus V
mfk oud satin mood
velvet desert oud

Vayy aldin mi kardesim :)

Roja dove enigma
Roja Dove Fetish
Roja Dove danger
O'driu peety
Russian tea
Slumberhouse jeke
Slumberhouse norne
Mdci cypre palatin