3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
İlk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde kutlanan Türkçülük günü her sene 3 Mayıs tarihinde vatandaşlar tarafından mesajlarla kutlanmaya devam ediyor. Türkçülük Günü, Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar Reha Oğuz Alparslan Türkeş gibi dönemin siyasetinde ünlü isimlerinin yargılandığı ve dönemin ünlü yazarlarından Sabahattin Ali gibi isimlerin davacı olduğu 3 Mayıs 1945 yılında "Ankara Nümayişi"ni anmak amacıyla kutlanmaya başlamıştır.

Türkçülük-Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız – Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından sonra yaşanan “Ankara Nümayışı”‘nı anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçülük Günü (Bayramı) adını almıştır.

DOĞU TÜRKİSTAN ZULÜM VE İŞKENCE ALTINDA VE KERKÜK'TE YALNIZ BIRAKILAN KARDEŞLERİMİZİN GÖZ YAŞLARI DİNMİYOR İKEN BURUK BİR TÜRKÇÜLÜK BAYRAMI YAŞADIĞIMIZI DA İLAVETEN BELİRTMEK İSTİYORUM.

2019-05-03_09h15_14.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reis, kardeşim, hocam elllerine sağlık @Mehmet :) . Bu konuya daha mesaj yazabilirim ama önce bu mesajı bir yazayım.

Türkler etrafında Türkiye ve hatta Tüm dünya müslümanları da birleşmeli.. Nasıl bir zamanlar Rusya altında koministler birleşiyordu rus olmasa bile öyle bir kavram oluşturmalıyız ve bu bizim kültürümüzde zaten var. Ama kimileri Türklüğü yalıtmaya ve yalnızlaştırmaya çalışıyor. Aslında ''Ne mutlu Türküm'' diyen bir toplum zaten birleştiricidir Türk olmayanları bile. Tabi zorla kimseye ''Ne Mutlu Türküm'' dedirtmiyorum benim anlayışım..

Türkler hani der ya ''Kanı bozuk'' aslında o olay kanını kötü amaç için kullananlar için yoksa Ermeni olup ''Türklüğe hizmet'' eden, Türk sevdalısı kişi bile tanıdım. Ha Ermeniler Romen Diyojen zamanı ''Sultan Alparslan'' tarafında yer almış Ermeniler ama maalesef kimi bozulmuş ve hainlik yapmış ama tüm Ermeniler de değil ama kurunun yanında yaş da yanıp göç ettirilmişler İstanbul dışındakiler.. Çocuklarını güvendikleri Türk ailelerine bırakanlar olmuş. Çok az oranda iyi bakılmayan olmuş maalesef ama Türkler genedle iyi bakmıştır..

Demek istediğim Türkiye'de melez de çok ve Türklük tarafları çeşitli fitne sözlerden dolayı Türklüğe kaymayabiliyor kiminin.

Ülke yönetminde önemli yerlere herkesin gelmemesi taraftarıyım bu arada. Kripto çok kişi var ve bunu bilen biliyor..

Osmanlı Devleti pek çok milleti beraebr yönetmiştir ve bu içindeki Türkler sayesinde de olmuştur. Aslında Türkler için de pek çok Türkleşmiş millet vardır. Kızıldereli tipinden, Japon tiplisine kadar, Sarışın Amerikalı tipine kadar çok değişik Türk tipleri vardır haha :D . Bu birleştirici özelliğimizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve diğer bir faktör de tek Tanrılı dinleri seçmemiz ve en son İslam sayesinde kültürü kaybetmemiz olabilir. Bu islam olayına katılmayan olabilir ama şunu diyeyim eskiden beri tüm barış, esenlik, refah, ferahlık tek tanrı dinleri İslam'dır ve Kuran'da da islam kelimesi kimi yerde günümüzdeki diğer böyle dinler için de geçer. Neyse teknik konulara boğmayalım..

Mesela sağcılar, ülkücüler üniversite de balta ile saldırdılar, yabaniler gibi şeylere medyada rastlayabiliyorduk maalesef eskiden ve günümüzde de olabilir ama eski üniversite olayları olmuyor son zamanlarda. Şiddeti savunmuyorum bu arada. Şunu da unutmamalı karşı taraf ülkeni bölmek isteyen bir kitle olunca duyulan nefreti de anlamak lazım.. Hem benim zamanımda bir olay oldu ama medyada ve bölücü sever komedi, karikatür dergilerinde göremedim maalesef. Olay şu : '' Bölücü kızlar siyasi afiş asıyorlar bir fakultenin bir bölümünee. Ordaki Türk ülkücü kardeşler afişleeri yırtıyor, bayanlar karşı geliyor falan. Burayı ordu halinde elinde balta gibi şeylerle basıyorlar ve bu şahısları bayanlar gösteriyor ve yaralama oluyor ki kafaya maalesef. Yani ölümüne vurmuşlar adiler, katillik lanet sebebidir haksızca yapılırsa.. Daha şeyler de oluyor.. '' Sonra ünivesiteye sivil polisler geldi, devlet olaya el attı o dönemki siyasi parti dönemince. Bende daha böyle hikaye daha var aam bunu anlatayım.

Bu arada doğuda gizli Ermeniler dışında Pakraduni denen Yahudiler de var orda da (Pakraduni Yahudiler, Doğudaki Yahudiler) (Sebatayist oaly duydunuz mu? Bir Türk sever Sebatayist kardeşimiz 18 yaş civarına geldiğinde sen müslüman değil Yahudisin diye ailesinin söylediğini söyleemişti ve çok derin mevzulardan bahsetmişti. ...). Elbette iyi Yahudi de var ve Türkler olarak her milletten insanında Türk Devletinin kuracağı yukarıda dediğim Dünya Birliğinde yerimiz olmalı. Zaten Kuran'da iyi yahudiden de bahseder.. Allah zalimliği sevmez, ve herkesi bu konuda tehdit eder ve Cehennem ile müjdeler..... Burada ırklardan bahsediyoruz ama kin amaçlı değil. yoksa Türk olup hainlik yapan da var maalesef.. Dediğim gibi birlik amacımız ve kurallar olacak tabi..

Türkiye üzerinde çok oyun oynanıyor. Doğuda Çinli ajan bile var. Bir uçak düştü Diyarbakır'da ve paralar açıldı. Dış provakatörler orayı işliyor, parayla adam tutuyor. Bu arada Suriye'de falan kimi bölücü örgütleri Abd finansman ediyor deniyor, maaş veriyor deniyor. Neyse olayları yazdım siz birleştirin. Çok demokratik bir ülke değil ülkemiz ABD gibi ve her şeyi rahatça yazanıyorum.. Youtube.com dahil başka yerlerden okuyabilirsiniz. Bu yazı kin ve nefret içermesi için yazmadım. ÇEşitli iddiaları da belirttim. İyilik, hayır yapmak için benim kapım herkese açıktır öncelikle bunu diyeyim ha kimien dikakt ederim ama geen de konuşurum falan :D :) ..

''Tanrı Türk'ü korusun'' inşallah :) :D :) ..