3 ml lik misk kokuları

beyza2307

TürkParfüm Üyesi
Piyasada 3 veya 5 ml lik misk kokuları satılıyor. oldukça da kalıcı. içinde alkol yoktur yazıyor hepsının üzerınde. Acaba bu parfümlerin hepsi sırf esans mı yoksa içinde başka maddeler de var mı acaba . Bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Piyasada 3 veya 5 ml lik misk kokuları satılıyor. oldukça da kalıcı. içinde alkol yoktur yazıyor hepsının üzerınde. Acaba bu parfümlerin hepsi sırf esans mı yoksa içinde başka maddeler de var mı acaba . Bilgisi olan varsa yazabilir mi lütfen

ASAQ ve Arabian OUD, Ajmal markalarının Gazalle Musk(Geyik miski) ürünleri var. ama etrafı rahatsız edebilir. Bunlar genelde miks karışım oluyor ve sanırım üretim çiftliği miskleri ve hepsi birbirine benziyor. Ayrıca başka Hicaz a giden falan varsa aldırabilirsiniz. Ayrıca Agarscentsbazaar sitesine bakmanızı öneririm. dearmusk.com var. ayrıca @Premiumperfume sitemizde kendi satış yapabiliyor kesin orjinaldir onunkiler de inşallah ki aldım ondan da.. Fiyatlara artık siz karar verirsiniz. Sibirya mis,k feminensi çiçeksi, mongolia musk ise daha erkeksidir. Tibet miski bile vardı ben de.. ayrıca size mutlaka Agarscentsbazaar dan ambergris almanızı öneririm siyah olanları erkeksi miskimsi ve dumansı tütsü gibi harika okulardır. @Premiumperfume Mutlu bey hocam da getirecekti. İyi günler, lütfen sonuçları yazarsanız seviniriz :) .

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi

Merhaba Misk konusunda halkımız yeterince bilgi sahibi değil maalesef. Bazı çiçek özleri ve reçine karışımı misk tabir edilen varyasyonları bununla birlikte ceylanın kemiğinden elde edilen beyaz vazeline benzer misk varyasyonları ve sentetik varyasyonları bulunur. ancak gerçek misk sanılanın aksine bunların hiçbiri değildir ve elde edilmesi oldukça zor ve nadir bir kokudur bu koku sadece belirli bölgelerde yaşayan bir ceylan türünün alt kısmında misk kesesinin içindeki maddeden elde edilir ve oldukça pahalıdır muazzam güzellikte bir kokuya sahiptir ceylanın yaşadığı coğrafyaya göre misk kesesinden elde edilen koku farklılık gösterir.. Konu hakkında daha detaylı bilgi isterseniz özelden çekinmeden yazabilirsiniz

beyza2307

TürkParfüm Üyesi
peki piyasada satılan 5 ml lık misk lerin içinde ne var? sentetık mi? yada parfümün sadece esans ı mı? yanı alkol yok yazıyor uzerınde . o zaman sadece sentetık esans var .doğru mu anladım?

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
peki piyasada satılan 5 ml lık misk lerin içinde ne var? sentetık mi? yada parfümün sadece esans ı mı? yanı alkol yok yazıyor uzerınde . o zaman sadece sentetık esans var .doğru mu anladım?
Şimdi gerçek misk önce fiyatında kendini belli eder! sahte misk ehli olmayan bir kişinin ayırt etmesi zordur bazı misk ler seyreltilmiş bazıları yarı sentetik bazıları sentetik formlardadır gerçek doğal saf misk gramı 50 $ dan satışını yapıyorum. Sentetik esaslar var elbette misk satan dükkanlarda 5 ml 15.25 lira gibi fiyatlara satılır insanlar misk kullandığını sanar! halbuki misk dünyanın en kıymetli kokuları arasında gelir ve bir o kadar da nadirdir günümüzde hiç bir parfümde doğal misk kullanılmaz 'özel parfümler hariç' parfüm sektöründe ticari kaygılardan dolayı kolay kolay yanaşmaz. Hayvan nesli, elde etmek güçlükleri, yasa dışı avcılık, az verim gibi bir çok etken buna paraleldir.