A*Men (Angel Men) - 1996 + A*Men Pure Malt + - 2009 + A*Men Pure Havane - 2011 + A*Men Pure Malt Creation - 2013 - Mugler - for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
PureMalt-afis-yen.jpg

Pure Malt resimi üstteki resim.
TM AMen reklam afişi Commercial ayakları protezli koşucu.jpg

TM AMen reklam afişi Commercial üstü çıplak vücutlu erkek ve elinde Amen şişesi.jpg
TM AMen rubber lastik şişe kutu.jpg

Üstteki son üç resim ise Angel Men (A*Men) resimi. Son resim Rubber'lı hali yani Lastik geçirilmiş ama dekant alırken hatta normalde sıakrken çok zorlanabiliyorsunuz.. Kırılmalara karşı iyi görünüyor..

Thierry Mugler AMen Pure Havane.jpg

AMen Pure Havane Thierry Mugler for men afiş şişe arkada tütün.jpg

Üstteki son iki resim Pure Havane​

A*Men (Angel Men) Mugler for men - 1996
A*Men Pure Malt Mugler for men - 2009
A*Men Pure Havane Mugler for men - 2011
A*Men Pure Malt Creation Mugler for men - 2013

Amen tanıtım (Commercial) Videosu '''A*Men Le film '' :

Amen ve Pure Havane parfümöri Jacques Huclier ve diğer Pure malt parfümünde parfümörü olabilir ve nedense açıklanmamış Pure Malt'ın parfümörü. Belki Malt kokusundan dolayı o yarı buruk, tuhaf Malt kokusundan dolayı sevilmediğinden olabilir. Pure Havane genel beğeni parfümü ama Pure Malt için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz, tamam seveni var ama sevmeyeni de bayağı var. Amen'de seveni var ve ya sev ya sevme parfümü olarak gösteriliyor. Ya enfret et demedim çünkü nefret edeni olabilir ama o kadar çok değildir diye düşünüyorum..

TM Pure Malt'ta kullanılan büyük ihtimal Arpa Maltı yani Mayalanmış arpa. Bira yapımında kullanılan bir ürün, hammaddesi. Neden Arpa tercih ediliyor peki Bira üretinde genelde? Evet Buğday, Pirinç, Mısır pek çok başka ürün, Buğdaygil de var. Onlardan da yapıldığı olabiliyor ama genelde seçilen Arpa'dır.

Arpa'nın seçilmesinin sebebi kavuzudur. Sert keratinimsi kabuğu olur Arpa'nın ve hasat sonrası da özel makina, teknik kullanılmadan bu kavuz üzerindedir. Diğer Buğdaygillerin çoğunda bu olay yoktur. Arpa'nın hayvan yemi olarak da kullanılması bu sebepten de olabilir.. Bu madde ile bira arasında ne bağ var diyeceksiniz şimdi :D:) . MAyalandırma paslanmaz çelik genelde yuvarlak ve altında elekli çelik filtre bulunan tanklara alınır arpa. Aslında altta elek, filtre vardır ama bu tıkanabilir, işte arpanın kavuzu burda işe yarıyor. Önce arpadan kavuz çözülüyor, ayrılıyor ve dibe çöküyor bu kabuklar, kavuzlar ve altta doğal bir filtre sistemi oluşturuyorlar. Böylece ek çok ince filtreye gerek kalmadan çok güzel filitre oluşuyor ve tıkanma, temizleme zorluğu da pek oluşmuyor olmalı. İşte arpanın seçilme sebeplerinden en önemlisi bu bira üretiminde :) ..

Bira üretim fabrikası aslında çok güzel kokulu değildir. Çok kötü olmasada kısmen nahoş kokar bu fabrikalar. Hatta alkolsüz bira da çok daha kötü kokabiliyor. İşin aslı bira üzerinize dökülsün o da kötü kokabilir. Bu arada alkol fabrikasında çalışmış akrabam vardı ve ilk asit konmadan bira çok daha farklı ve daha lezzetliymiş. Aslında dişleri çürütüyor bu konan asit ve diğer asit konan içecekler bence ama tabi bunu kabul etmeyeceklerdir. Diş doktoru tanıdığım böyle şeyleri içmediğini dedi bana bizzat, dikkatinize lütfen yani asitli içecekleri kastediyorum..

Evet parfüme gelirsek Pure Malt oldukça Malt kokan bir parfüm. Paçuli(Silhat) bu kokuya güzel eşlik eden bir koku notası zaten. Alttan Vanilya hissediyorum bu parfümde. Amen-1996 ile farkı da bu. Bence TM Amen parfümüdne de açıklanmasa da Arpa Maltı kullanılmış, çok benzer kokuyor. Zaten üç parfümde de MAlt kokuyor. Pure Malt bence daha Kuvvetli Amen'den. Ve en kuvvetlisi TM Pure Malt Creation olmalı ve diğer farkı kimince hissedilen Viski. Pure Malt'ta da Viski açıklanmış. Denedim ama her defasında Viski notasına bakmayı unutuyorum :D .. Amen'de en çok bahsedilen şeker son reformule'de o kadar rahatsız edici hissetmedim. Nane ve Lavanta da parfümü değiştirimiş Pure Malt'a göre ki ilk çıkan Amen diyelim (Angel Men). AMEN bayan versiyonuna benzerliğinden bahsediliyor. Vanilya dediğim gibi hissediliyor Pure Malt'ta ama çok da konmamış. Vanilya seviyorsanız ve Malt o zaman TM Pure Havane alacaksınız.

Pure Havane ayrıca bol bol pipo, puro tütünü kokan bir parfüm ve balı da meşhur. Malt var ama diğer notalarda beraber baskın, Bal, Puro tütünü, Vanilya gibi. Saf doğal balı pek kullandığım ballı parfümelrde alamadım ama hani kimi daha yakın. Saf doğal bal çok güzel bir şey ve hep diyorum karakovan petekli bal yerkenki hissiyat hatta normal kaliteli petekli bal yerken de o tadı hissedebilirsiniz :D:) .

Üç parfümde de Çikolata ve Kahve bahsediliyor ama ben o kadar lezzetli algılayamadım.

Pure Havane'de de bence Malt var, önceleri yok gibiydi ama Batch farkı olabilir.. Pure Havane'deki 2014 batch'deki balı Xerjoff Naxos2dan daha iyi buldum. İkisini de aynı anda sıktım. Pure Havane gerçekten iyi efsane, güzel. Ucuz olması da sürümden kazandığı için de olabilir, çok meşhur bir parfüm ve çok alınan.. Havana'dan geliyor Havane isimi parfümdeki ve Küba'nın başkenti. Zaten sitelerinde bu olaya vurgu yapılmış ve meşhur Havana purolarına benzerliği parfümdeki puro tütünü kokusunun.. Bu koku büyük ihtimalle aldehit yani sentetik, bunu araştırıp mesaja eklerim inşallah arkadaşlar. Aslında toprak kokusu da sentetik kimi parfümde ama o bile doğal elde edilebiliyor aslında ama mesele ticari boyutlarda olmaması kimi elde edilen uçucu koku notlarının. Karpuz, Şeftali gibi kimi emyve kokuları için de bu olay geçerli. Bu parfüm yani Pure Havane ben de var, tekrar denemelerimde ekleme yaparım arkadaşlar inşallah :) .

Arkadaşlar 4 parfümü anlattım benzerliğinden dolayı. Ayrıca ''Amen'' ve ''Pure Havane'' konuları açılacak inşallah artık forumdaşlardan kim açarsa veya :) . Bu arada aslında ''A*Men Pure Havane'' isimi ama kısaca Pure Havane deniyor :) . Amen Pure Havane'daki Laden (Labdanum, Laden amberi) sonlarda var gibi. İyice deenyince eklerim arkadaşlar ki parfümün geneline ters düşmeyen bir koku notası.. Bazı batchleri kokluyorum meyveli o kadar güzel kokuyor ki Maşallah.. Hatta tenimde öyle bas bas bağırıyorki kimi denemelerimde bu diyorum sılaj sorunlu değil ama sılajı hep şikayet edilen bir parfüm. Umarım olumlu yapılanma, reformule geçirir. Çok satıyor olmalı bu parfüm düşüncesindeyim. 209 tl falan hala bulunabilen bir parfüm indirimlerde.

Aşağıda Netten açıklamaları verelim arkadaşlar, hocalar :) : ''''''''''''

Netten açıklama ''TM Pure Malt'' (İngilizce ile): '''''''''''
A * Men Pure Malt , 2009 yılında geleneksel İskoç viskisi ve dumanlı, odunsu baharatlı aromaları ile yaratılmıştır. Sonuç, bu kokuyu zarif ve sofistike yapan şaşırtıcı bir bileşimdir. A * Men Pure Malt 100ml edt olarak mevcuttur.

Geçen yılın baskısı A * Men Pure Coffee, orijinal A * Men'in yeniden yorumlanması olan kahve aromaları vurgusu ile. Üst notalar: meyveli notalar; Kalp notları: odunsu notlar, malt; Temel notlar: oryantal anlaşmalar, dumanlı anlaşmalar, turba.

Parfüm değerlendirmesi: 4.42 üzerinden 5 ile 3906 oy.

A*Men Pure Malt was created in 2009 in honour of traditional Scottish whiskey and its smoky, woody-spicy aromas. Result is a surprising composition which makes this fragrance elegant and sophisticated. A*Men Pure Malt is available as 100ml edt.
Last year's edition is A*Men Pure Coffee, a reinterpretation of the original A*Men, with an accent on coffee aromas. Top notes: fruity notes; Heart notes: woddy notes, malt; Base notes: oriental accords, smoky accords, peat.

Perfume rating: 4.42 out of 5 with 3906 votes. ''''''''''''''''''''''

A*Men Pure Malt Creation Mugler for men - 2013

Netten açıklama ''TM Pure Malt Creation'' (İngilizce ile): '''''''''''
A*Men Pure Malt Creation (A * Thierry Mugler'ın Erkekler Saf Malt Yaratımı) , en iyi Viski'leri üretmek için kullanılan geleneksel tekniklerden esinlenilmiş patentli bir yöntem sayesinde Amen ve tükenmezlerin dünyası arasında sınırlı sayıda bir füzyondur. Amen Pure Malt, zarif bir şekilde süslenmiş dumanlı bir koku ortaya çıkaran ve zarif bir şekilde olağanüstü derecede asil olan kalıcı bir notayı yoğunlaştıran kızartma meşe sandıklarında yaşlandırılmıştır. 100ml EDT şişesinde sınırlı sayıda bulunur. A*Men Pure Malt Creation (A * Men Saf Malt Yaratma) 2013 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.58 üzerinden 5 ile 458 oy.

A*Men Pure Malt Creation by Thierry Mugler is a limited edition fusion between Amen and the world of sprits thanks to a patented method inspired by traditional techniques used to produce the finest Whiskies. Amen Pure Malt is aged in toasted oak caskets to reveal a smoky fragrance imbued with elegance, intensifying a lingering note that is subtly peaty and exceptionally noble. It is available in 100ml EDT bottle as limited edition. A*Men Pure Malt Creation was launched in 2013.

Perfume rating: 4.58 out of 5 with 458 votes. ''''''''''''

A*Men Mugler for men - 1996

Netten açıklama ''A*Men Mugler for men - 1996'' (İngilizce ile): '''''''''''

Zarif ve erkeksi odunsu notalar ve Atlas sedir ağacı, nane ve lavantanın metal uyumundan sonra gelişir. Sonunda, yoğun odunsu kompozisyon ılık misk ve Tonka çevresindeki kahvenin ve stiraksın patlayıcı enerjisine dönüşür.

Şişe Thierry Mugler tarafından tasarlandı ve iki farklı varyasyonu var - parlak metal ve siyah lastik. Koku 1996 yılında piyasaya sürüldü.
Bu kokunun arkasındaki burun Jacques Huclier .

Parfüm oranı: 557 oy ile 5 üzerinden 3.77 .

Elegant and masculine woodsy note of patchouli and Atlas cedar develops after the metal accord of mint and lavender. At the end, the intensive woodsy composition turns into an explosive energy of coffee and stirax in the warm musk and Tonka surrounding.

The bottle was designed by Thierry Mugler himself, and there are two variances – a shiny metal one and rubbery black. The fragrance was launched in 1996.
The nose behind this fragrance is Jacques Huclier.

Perfume rating: 3.77 out of 5 with 5589 votes. '''''''''''''''

Netten açıklama ''A*Men Pure Havane Mugler for men - 2011'' (İngilizce ile): '''''''''''
Orijinal A * Men kokusu, 2008'den A * Men Pure Coffee ve 2009'dan A * Men Pure Malt'ın iki sınırlı sürümünden sonra, Thierry Mugler , Mayıs 2011'de A * Men Pure Havana'nın yeni sayısını sunuyor. A * Men Pure Havana, tütün kokusunun ve parfümcü Jacques Huclier tarafından imzalanan en iyi Küba purolarının bir gurme yorumu .

Kompozisyon taze tütün yaprakları ve balla açılır, ardından paçuli, vanilya ve acı kakao notları izlenir. Tabanı labdanum, amber ve styrax notaları ile sıcak ve oryantaldir.
50 ve 100 ml EDT olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 3578 oy.

After two limited edition versions of the original A * Men fragrance, A * Men Pure Coffee from 2008 and A * Men Pure Malt from 2009, Thierry Mugler presents the new edition A * Men Pure Havana in May 2011. A * Men Pure Havana is a gourmand interpretation of the tobacco scent and the finest Cuban cigars signed by perfumer Jacques Huclier.

The composition opens with fresh tobacco leaves and honey, followed by notes of patchouli, vanilla and bitter cocoa. The base is warm and oriental with notes with labdanum, amber and styrax.
It is available as 50 and 100 ml EDT.

Perfume rating: 4.43 out of 5 with 3578 votes. ''''''''''''''

İyi, güzel, hoş okumalar, forumlar, günler, parfümler, kokular arkadaşlar :) . Selametle :) .

Son düzenleme: