ACQUA DI GIO ESSENZA - Giorgio Armani - for men / erkekler için - 2012 - (Sucul)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza for men erkek dua eden manken mayalu ve şişe 2.jpg

Üstte ellerin şekli Hristiyanlar'da dua şekli diye biliyorum ..
ACQUA-DI-GIO-Essenza-Spring-Summer-2013-Fragrance-for-men-Glamour-Boys-Inc-01.jpg
GIORGIO ARMANI - ACQUA DI GIO ESSENZA for men/ erkekler için - 2012

İlk başları, üretimden kalktığını duyduğum 1984 model Giorgio Armani - Armani Eau Pour Homme gibi. 2013 'de yeni Giorgio Armani - Armani Eau Pour Homme 'u çıkarttılar.. 1984 armani Eau Pour Homme'un daha turunçgilli, fireşi gibi ilk 15dk-yarım saati falan.. Benzeme fazla uzun sürmüyor..

Cascalone ve Paradisone gibi sentetik kimyasallardan, moleküllerden bahsediyor ''Giorgio armani''. Aşağıda fragrantica alıntısında da yazıyor .. Bu hiç hoşuma gitmedi çünkü insan vücuduna değmemeli zararlı sentetik maddeler.. Gerçi sucul notaların çoğunda var .. KArabiber bence genelde kışlık bir nota ve bu parfümde benim hoşuma gitmedi bir yazlık parfüm olarak ..

Acqua di Gio Profumo Giorgio Armani for men - 2015 parfümü de incelesi geliyor arkadaşlar.. Bu parfüm de de Tütsü kullanılmış karabiber yerine diyeylim ama bana bu parfümde de yani Acqua di Gio Profumo'da karabiber de kullanılmış bence çok buramlı olmadan.. Sılajından sıkıntılıyım ama ve suculdan daha çok Turunçgil ön planda olmalı bari Sentetik sucul kullanılmışsa da ..

Bu parfüm, abisi, Giorgio Armani - Acqua di Gio 'ya benziyor diyorlar ki karabiberli değil o parfüm ve ömürünüğ 2018'de de sevdim Acqua di Gio'nun ama ilk zamanları daha bir harikaymış.. Acqua di Gio, parfüm sitelerinde çok satanlar listesinde üstlerde. Mesela fragrancex.net te bir ara baktığımda uzun süre 1.idi ve şimdi de ( pazarlama taktiğide olabilir, alışveriş sitesinin, yani önerdiği kokuyu öne koyuyor. Beğenisi yüksek olmasa bile beğenilecek genel kokuları yukarıda gösteriyor olabilir). İkinici en çok satan Davidoff Cool Water, sonra CK-Eternity...

Bu arada hep üstte gösterildiği için daha çok seçilme durumu var ve bu kısır döngüye dönebilir .. Bu arada essenza edp formatta deniyor(kağıt üzerinde iddia edilen) ama 75 veya 170 ml Acqua dio Gio Essenza yerine 200 ml lik ''Acqua di Gio'' almak daha mantıklı gibi..

Acqua di Gio essenza nasıl olur bilmiyorum satışlarda ama o sitede pek üstlerde yoktu.. Söylenilen daha sentetik olması, ihtimal olabilir çok tutulmamasında, ''Acqua di Gio '' ya göre.. Daha sucul olduğu söyleniyor Giorgio Armani - Acqua di Gio Essenza 'nın, '' Acqua di Gio'' 'ya göre.. Ben tek geçerim Acqua Di Gio'yu bu parfüme göre. Acqua Di Gio böylesi meşhur bir kokuya tarihten anılarda bir yer ayırmak iyi fikir, mutlaka deneyin derim.

Evet ilk 31.12.2015 yılbaşı öncesi denedim ykm ' de "Acqua Di Gio" 'yu da. Açılışı daha net. Sucul notayı daha net algıladım. 15-20 dk 'dan sonra 1984 Armani Pour homme 'a benziyor ama tamamen değil.. Kısmen bir burukluk var Turunçgillerin yanında ki Biberiye kayanklı sanırım.. Konusu olacak inşallah forumda :) ..

Koku 2 saat sonra da kokuyor. Sucul notalar 1-2 saatte de duyuluyor ama sucul nota demişken bir Davidoff- cool water güzelliği de( Aslında sucul notalara mesafeliyim şu an ama güzel kokuyor kimi.. Davidoff Cool Water sucul notasız nasıl olurdu acaba? Ve güzel kokan bence bergamotun ve diğer turunçgillerin birleşimi bence yani sentetik sucul nota o kadar güzel olmayabilir.. Açıklanan içerikte bunlar yoğun değil. Sucul, lavanta ve nane yoğun denmiş Cool Water'da ha birde yeşil notalar. Tabi herkes sırrını açıklamak istemeyebiliyor
clear.png
.. Tabi bir alerjik reaksiyon için bence içeriğin doğru açıklanması da önemli olabilir. Yeni Brut'lerde Yellow 5 maddesi açıklanmış mesela Amerika Birleşik Devletleri'nde ve (sarı renk sentetik bir madde), Brut yassı şişede, Brut Madalyondaki canlılığıda aramayın veya yoğunluğu da diyeyim, daha doğru olur ama zevke, tercihe kalmış.. Annem Acqua Di Gio kokladığında bu koku ne güzel dedi ama maalesef reformuleler başımızın belası, ifra Allah seni ıslah etsin inşallah
clear.png
clear.png
:D
clear.png
clear.png
clear.png
..

Bu arada sentetik cascalone molekülü, sucul notayı çok değiştirmiş olabilir.

Devamını da yazacağım inşallah sürelerin
clear.png
aslında genelde yazabilirim zamanları kimi parfümlerde yani ''uzun süreli'', ''orta süreli'' gibi kelimelerle.... 1-2 saatte falan karabiber gibi baharatlar da var ve bundan sonra hep kokuyor bu kokular.. Koku da tatlılıkta var bu saatlerde de hafiften. Katmanlı bir koku kısmen gibi.. Yazlık bir parfümde bence karabiber olmamış.

Çok bağıran bir parfüm değil. Yazın kullanmak isteyenler tercih edebilir, zevke kalmış. Ben yoğun parfümlerden genelde hoşlanıyorum.. Kimine zayıf gelmeyecektir, Gio Armani - Acqua di Gio Essenza..

3-4 saatteki kokusunda ve sonrasında sentetiklik bulmak mümkün . Zaten su notaları sentetiktir diye biliyorum.

4 saattede kokuyor ama nasıl bir koku tarif edeyim bilmiyorum. Karabiberli bir kere ve turunçgilli. Belki adaçayı da turunçgilli havayı veriyor, ek olarak turunçgillerle beraber.. Yoğun değil bu arada turunçgiller.. Birde sanırım sucul notası var ama sucul notanın sentetik kalıntısı mı kendisi mi ben tam karar veremedim. Belki ikisi de ..

5.saattede kokmakta koku tende.. Kıyafette daha uzun olacaktır umarım..

Duş aldım , koku 8 saat sonrada kokuyor ve karabiber gene var ve koku tene çok yakın şu an.. 10 saate varmadan verimliliği bitti kokunun tende. 12 saatte karabiber, ''ben daha ölmedim'' izleri taşıyor tende hala
clear.png

Fragrantica.com alıntı içerik tablosu, oylara göre ve sayılar üye sayısına göre. Daha çok oranlara bakmak lazım.. : ''

-giorgio-armani-acqua-di-gio-essenza. manken deniz afiş küçük.jpg

Erkek kokusu Acqua di Gio, 1996 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana büyük başarılar elde etti. Armani , Eau de Parfum olarak yoğunlaşan Acqua di Gio Essenza'nın yeni versiyonunu duyurdu .

Yeni koku, orijinalin zamansız ve yoğun bir yeniden yorumudur. Yoğun bir şekilde cana yakın ve şehvetli olarak tanımlanan Acqua di Gio Essenza , denizlere ve daha fazla odunsu ve kehribarlı anlaşmaya daha az odaklanmıştır. Parfümün yaratıcısı bir kez daha Alberto Morillas .

Kompozisyon, soğuk ve temiz su, köpüklü narenciye bergamot ve greyfurt koku alma deneyimini yakalayan cascalone molekülünün parlak tonları ile başlar. Kalp patika, sedir, vetiver, ambroks, ambergris, biber ve adaçayı notalarını birleştirirken, yasemin, fesleğen ve adaçanın yanı sıra patlayıcı çiçek paradizon molekülünün çiçek ve aromatik anlaşmaları barikatlar.
Koku 40, 75 ve 170 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur. Acqua di Gio Essenza2012 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.26 üzerinden 5 ile 1440 oy.

ACQUA-DI-GIO-Essenza-Spring-Summer-2013- oy içerik tablosu üye sılaj ömür.png

227 Su notaları ( Water notes ) , 157 Bergamut ( Bergamot ) , 141 Greyfurt ( Grapefruit ) , 99 Karabiber ( Pepper ) , 82 Fesleğen ( Basil ) , 81 Kabe samanı, Vetiver ( Vetier ) , 81 Sedir ( Cedar ) , 71 Kalon ( Calone ) , 71 Çiçeksi notalar ( Floral notes ) , 70 Yasemin ( Jasmine ) , 58 Misk ( Mu Adaçayı ( Sage ) , 55 Adaçayı ( Clary sage ) , 32 Gri amber, Balina amberi, Ambergris ( Ambergris ) , 25 Bitkisel amber ( Amber ) , 14 Paçuli ( Patchouli ) .

Ekli dosyalar

• Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani for men kutu şişe parfüm.jpg
    Acqua di Gio Essenza Giorgio Armani for men kutu şişe parfüm.jpg
    45.5 KB · Görüntüleme: 695