Alien Essence Absolue - Mugler - for women - 2015 (+10) (Uniseks Vanilya ama Yaseminli..)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alien Essence Absolue Mugler for women 60 ml kutu şişe 619tKwh5SyL._SL1000_.jpg
Alien Essence Absolue Mugler for women kutu şişe 30ml 71iTCXi4J3L._SL1000_.jpg

yillar.parfum-yillar.parfum-16026982254660.jpg
yillar.parfum-yillar.parfum-16026982254661.jpg
yillar.parfum-yillar.parfum-16026982254662.jpg
yillar.parfum-yillar.parfum-16026982254663.jpg

Yukarıda 30ml ve 60ml versiyonu var iki ml çeşit. Rengi kızılımsı. Ama kimi resimlerde koyu sarı görünüyor. Reformule mi diye baktım ama rastlamadım, bilemeyeceğim ama tahminim kimi resimlerde öyle çıkması üzerine. Benim denediğim şişe dibinde az vardı Sephora'da ve altta ürün ve koyu bu üstteki resimdeki gibi. Sıkınca bayağı koyu turuncu görünüyor parfüm tende de. Her kıyafete sıkılmaz açık renklere.. Parfüme -10 ile +10 arasında nerdeyse her konuda +10 veriyorum :) .

Alien Essence Absolue - (EDP) - Mugler - for women / kadınlar için- 2015 (Uniseks. Vanilya ve Yasemin, Mandalinamsı)

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Intense Anniversary Edition modelini denedim en son. Normal versiyon ile aynı mı inşallah normal versiyonu deneyeceğim tekrar. Ya normal versiyonda Vanilya çok gibi gelmişti ama bence aynı A.E.modeli, sürümüne göre. Yasemin daha çok A.E.sürümünde veya ikisi de aynı. Aşağıda
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Intense Anniversary Edition 'a dayanarak parfümü, kokuyu anlattım

Neden böyle parfümlere uniseks demezler anlamıyorum. Bence bir pazarlama hatası. Parfüm Vanilya, Mür kokuyor ve 2005 yıllı Thierry Mugler Alien (EDP) gibi Yasemin içeriyor ve çok çok daha kuvvetli. Belli olarak diyeyim çünkü yasemin var ama parfümü feminenleştirmemiş diğer koku notaları ile ama denemeden almayın özellikle erkekler. Mugler Alien daha zayıf ve Yasemin daha belli o parfümde ama bunda Yasemin daha yoğun ama başka koku notaları ile parfüm uniseks(Hercins)e yakın . Bu parfüm o kadar yoğun ki koyu turuncu rengi var parfümün ve doğal koku notaları rengi olabilir bu renk. Umarım boya kullanmamışlardır çünkü bir kere bu doğallığa yakışmaz yani parfüm çok doğal bence ve öyle de kokuyor.. Diğer olayda boyalar genelde sentetik oluyor ve boyacı dükkanı gibi oldu parfümler maalesef(bu konuda yazı var forumda ve olacak gene inşallah).

Gizli bir hazine arkadaşlar. Bazen böyle parfümleri yazmasam, söylemesem mi dediğim oluyor :D . Çünkü bir kere çok alım olduğundna tanıtım olduğundan firma reformule ile daha çok satmak istiyor. Bir de herkesde olan bir koku oluyor ama güzel koksunda buna da bir yerde razıyım :) . Thierry Mugler daha önceki kimi işlerini görüp takip etmeye değer bir marka olarak görmüştüm ve bu bu parfümle daha da perçinlendi, sağlamlaştı. Doğal ve güzel parfümleri denemek, almak güzel Maşallah. Çok boş parfüm denediğimiz oluyor ama kimi zaman bu parfüm gibi öyle güzel işler çıkıyor, rastlıyorsunuzki, -parfümseverler bilir- çok güzel duygu. Umarım olumsuz reformule de olmaz, hayrılısı :) ..

Mandalina kokusu ''Klamentin mandalina'' tarzı bir mandalina, koyu, koyu tatlımsı, miskimsi. Normal mandalina ki aslında biliyorsunuz çok mandalina çeşidi var, kısmen lavantamsı da kokar ama meşhur o Turunçgil kokusu vardır. Dediğim gibi çok çeşitli mandalina çeşitleri var ve kokuyu etkiler. Parfümde ekşimsi bir koku var, altta da bahsettim. Bu ekşilik mandalina ekşiliği, reçinemsi bir ekşilik ve beni rahatsız etmedi. Başlarda daha çok, giderek yumuşuyor. Eğer bir vanilya severseniz bu parfümü mutlaka denemelisiniz.. 30-60 ml olarak satılıyor ve 60 ml'si 355 tl civarı satan olduğu gibi Sephora, Sevil gibi yerlerde 600 tl civarı. 600 tl bile bence bu parfüm için çok iyi (''Eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek'' sözü gibi inşalalh firmalar bu lafımı okuyup, duyup zam yapmaz :D . Bu arada teşbih yaptım, direkt eşek dediğimiz yok :D . ). Bana özelden yazabilirsiniz bu fiyat konusunda da yazmak isteyen lütfen :) .

Evet dediğim gibi mükemmel bir parfüm. Vanilya, Mür hep var parfümde. Başlarda sandal odunu, mür, vanilya, Amber, Mandalina kokuyor. Aslında sandal odunu ve Mandalina açıklanmamış. Amber de açıklanmamış, Kehribar denmiş ki Amber İngilizce Kehribar demek ama Ambergris olarak da kullanılıyor artık yabancılarda da yani bir kavram karmaşası var de. İşte o Kehribar, Amber olabilir ama o karakteristik özelliği ile o kadar belli değil. Elimde hem Mür hem de Vanilya yağı da var. İkisini denedim tekrar ve özellikle Vanilya evet parfümdeki ile çok benzer. Ayrıca resim ve video ekleyeceğim umarım. Bu arada en son aldığım
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Intense Anniversary Edition modeli idi ve bu modelde dediğim gibi Yasemin bol ama normal versiyonu bir daha deneyeceğim inşallah, resim de geliyor Anniversary Edition'un..

Mür nasıl bir koku notası derseniz paçuli tarzı, benziminsi ıslak reçineli tahta kokulu bir koku notası. Keskinlik var bu koku notasında yani Mürde. Mürrüsafi deniyor aslında aktardan isterken reçinesini. Mür derseniz bilmeyebiliyorlar :) .

Vanilya ve Mür birleşmesi Mandalina kokusu vermiş gibi bence zaten. Şirket Amerikan şirketi yani ''Thierry Mugler'' ve açıklanan içerikte olmayan koku notası yoktur düşüncesindeyim ama bu işler belli olmuyor. Aslında bunun forumda konusu bile var : Parfümlerde Var Olduğunu Düşündüğünüz Fakat Resmi Olarak Açıklanmayan notalar . Eğer Fransız şirket içerikte açıklanmayan bir koku notası kullansa ve Amerikan vatandaşı da Alerji olsa tazminat davasında Amerika'da hüküm giyer sanırım ve böyleyse bunu gözönüne almamaları lazım parfüm şirketlerinin, parfümevlerinin. Çok ağır cezalar verildiğini, parasal tazminat ödediklerini duyuyoruz kimi şirketlerin. Mesela araba motor üzerinde manifot egzoz koruması üzerinde ''elle dokunmayın'' işareti vardır. Biri elini dokunup yansa tazminat davası açabiliyor şirketlere. Yerler silineceği zaman yerlere ıslaktır işareti konduğunu biliyoruz çünkü gene biri kayıp düşse tazminat söz konusu. Hatta bunu kötüye kullanıp bilerek düşenler var :D ..

Konmasa bile parfümde Mandalina, Sandal odunu kokusu var diyelim ama aslında olmasa bile bolca konulan Vanilya ve mür ve özellikle Yasemin bu efekti verebilir. Aslında Sandal odunu yağını boğabilir bence diğer notalar eğer Sandal odunu kullanılmışsa da. Sandal odunu parlak bir tatlı sedirimsi, vanilyasmı kokudur ama soğuk hoş bir tatlılık.. Aslında parfümdeki iris kökü(Süsen kökü) (Aslında irislerin hepsi kökten yapılıyor olabilir çünkü kokan İris(süsen) çiçeğine henüz rastlamadım :D) de sandal odunu etkisi yaratmış olabilir diğer tatlı kokuların birleşimi ile. Bu parfüm oldukça doğal bence. Kaşmir dışında sentetik koku notası olmadığını düşünüyorum. Aslında Thierry Mugler parfümün adı çıkmış Amen serisi yüzünden :D. İlk sentetik şeker kullanan marka veya markalardan diyee duymuştum. Aslında Angel Amen erkek versiyonu yani, doğal koku notalrının da kullanıldığı parfüm eğer kullanılan Pure Malt doğalsa ki doğal diye duymuştum.

Sandal odunu kokusu, o parlak koku Vanilya ve yasemin birleşmesi ile de oluşmuş olabilir. Yasemin ilk başlarda var ve sonra da devam ediyor. Sandal odunu kokusu da kayboluyor başlardan sonra yarım saat-1 saat sonra. Yasemin ben aslında o kadar feminen şekilde mi derseniz hmm, hmm ben sevdim ama her erkek kullanmayacaktır..

Vanilya iyice sazı ele alıyor gittikçe. İlk başlarda mürün ekşiliği hissediliyor ve keskinliği kısmen. Buna Kaşmir de etki ediyor olabilir. Ben aslında kaşmir'in çok kullanılmadığını düşünüyordum ama ilerilerde vanilyaya etkisi artıyor gibi ama çok kullanılmamış bence. Amber tarzı koku çok olmasa da yüzde 20-30 var gibi.

Parfümde ud olduğunu düşünüyordum bu arada ama sanırım yok. Thierry Mugler Miroir des Joyaux ile benzerlikleri var farkı daha az arabik ve vanilya yoğunluğu bu parfümde var yani Alllien Essence Absolute EDP'de. Belki hissettiğim Paçuli(Silhat, Tefarik) veya ikisi de olabilir.

Erkek kullanımına uygunluğuna gelirsek tekrar, benim için uniseks(Hercins) bir parfüm bence ama yasemin kimi için feminen. Hiç sırıtmayacağını düşünüyorum kendimde, yakışır ama her erkek sevmeyecektir. Feminen bir parfüm kimine göre ama çok çok daha feminen parfüm olup uniseks diye satılan parfümler de çok.

Ertesi gün vanilya daha belli. Tenimde çok gitmiyor çünkü şu an tenim oldukça emici parfümler karşı. İki fıs kıyafet gün boyu yetebilecek gibi görünüyor. Rengi oldukça turuncu. Almaya değer bir parfüm. Bu parfümde Mandalina olduğunu iyice düşünüyorum. Vanilya ortaya iyice çıktıktan sonra ilerilerde gene Mandalina iyice ortaya çıktı. Ekşimsi bir kokuda var ama ben sevdim bu kokuyuda. Bu parfümü üç fısfıs sıkın ertesi günde kullanın aynı kıyafette, o kadar güçlü bence.

Aslında bu parfümü anlatmak bir yandanda istemiyorum çünkü gizli bir hazine olarak kalmasını da istiyorum :D.

Netten açıklama, parfümün parfümörü, açıklanan içerik : ''''''''''''''

Thierry Mugler , 2012 yazında Alien parfüm koleksiyonuna (2005'ten itibaren orijinal Alien ile kuruldu), Alien Essence Absolue'a yeni bir baskı ekler . Yeni koku, yoğun, şehvetli, derin ve gizemli olarak tanımlanır.

Kompozisyon Pierre Aulas tarafından beyaz yasemin çiçekleri, orris kökü, hayvansal siyah vanilya podu, tütsü, mür, beyaz kehribar ve kaşmir ağacının uyumundan geliştirilmiştir.

Şişe tasarımı, klasik Alien şişelenmiş tarzından ve Doğu'da tılsım olarak kullanılan altın damlalarından ilham alıyor.

Alien Essence Absolue , 30 ve 60 ml Eau de Parfum Intense ve 60 ml dolum olarak mevcuttur.

Parfüm değerlendirmesi: 4.30 üzerinden 5 ile 2630 oy.

Thierry Mugler adds another edition to the Alien perfume collection (founded with the original Alien from 2005), Alien Essence Absolue, in summer 2012. The new fragrance is described as richly intense, sensual, deep and mysterious.

The composition is developed by Pierre Aulas from accords of white jasmine flowers, orris root, animalistic black vanilla pod, incense, myrrh, white amber and cashmere wood.

The bottle design is inspired by the classic Alien bottled style and gold drops used as talismans in the Orient.

Alien Essence Absolue is available as 30 and 60 ml Eau de Parfum Intense and a refill of 60 ml.

Perfume rating: 4.30 out of 5 with 2630 votes.
'''''''''''''''''''''''
DSC_0019.JPG

İyi forumlar, parfümler, kokular arkadaşlar :) .

Son düzenleme:

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Eline sağlık :). 1990 sonrası çıkan kokular bana hitap etmiyor pek ama bu yorum üzerine gidip mağaza deneyeceğim :).

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Eline sağlık :). 1990 sonrası çıkan kokular bana hitap etmiyor pek ama bu yorum üzerine gidip mağaza deneyeceğim :).

Sağolasın hocam, Ozan kardeşim. Yorumunu bekliyorum sevmesende parfümü :D . Doğal vanilya ile beraebr sürdüm denedim benzer bence. Bu kadar benzer sentetk vanilya yapıldığını zannetmiyorum :D .. Mürrüsafi yağı da benzer bence.

Bu arada @elle61 hocamın imza kokusu. Bir forumdan alıntı yapacağım onunda yazdıkalrını ve başkalarınınkini. Fatma hanım hocayı duyunca daha bir merak sarmıştır kimi arkadaşlarda, hocalarda :) . Fatma hocama katılıyorum çok güzel bir güzellik. Eğer okuyorsa tabiki yorumlarını, yazılarını esirgemez inşallah :cool::) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bayan parfümü ama bence tam bir uniseks parfüm eğer Vanilya, mür seviyorsanız. Aşağıda çeşitli bir forumda forumdaşların yazıları var. Alıntı yaptım. Parfüm Merakı Forumu..

<quote author="elle61">
Klasik Aliena vanilya, mür, tütsü eklenerek oluşturulmuş muhteşem bir parfüm Alien Essence Absolue. Dünya üzerinde bence bu parfümden daha güzel bir parfüm yok. İnanılmaz kokuyor, çok da kalıcı. Yine de kalıcılığı klasik Alien kadar değil. Alien günlerce kalıcılığını korurken Essence Absolue nun kalıcılığı ortalama 1 gün diyebilirim. Evet normal parfümlere göre çok çok yüksek bir kalıcılık bu ama klasik Alien ile karşılaştırınca kalıcılığı daha az diyorum. Oldukça dişi bir parfüm olduğu için kullanım yaşı en az 30. Sadece kış için uygun bir parfüm, kesinlikle yazın ya da bahar aylarında kullanıma uygun değil. 30 ve 60 ml.lik şişelerde satılıyor. Bendeki 60 ml. Kokusu başka hiç bir parfüme benzemiyor, oldukça özgün bir parfüm. Alien Essence Absolue kullandığımda pek çok kişi adını soruyor, bir ortama girdiğinizde ortamın havasını değiştiriyor. İşte o derece etkili bir parfüm. Kesinlikle öneriyorum.
</quote>

<quote author="kartaliçe">
2 gün önce denedim kalıcı silajıda çok iyi iz bırakan cinsten.koku olarakta çok güzel ama biraz yaş isteyen bir parfüm
</quote>

<quote author="kartaliçe">
Bu parfümü tekrar denedim bu sefer dahada çok beğendim.vanilya tütsü kullanımı oldukça başarılı.klasik alien dan daha çok sevdim diyebilirim.vanilyalı kokuları eskiden hiç beğenmezken şimdi çok seviyorum(hypnotic poison edt hariç)
</quote>

<quote author="Umut Kurtoğlu">
Eşimde favorisi olarak Alien duruyor.. Sizce bu parfümü de bir köşede tutmalı mı? Yoksa Alien dururken bu kokuyu almak anlamsız mı olur başka kokular denemek yerine?
</quote>

<quote author="hmerhaba">
bu parfüm erkekte sırıtır mı
</quote>

<quote author="elle61">
<quote author="Umut Kurtoğlu">
Eşimde favorisi olarak Alien duruyor.. Sizce bu parfümü de bir köşede tutmalı mı? Yoksa Alien dururken bu kokuyu almak anlamsız mı olur başka kokular denemek yerine?
</quote>
Umut Bey, mutlaka ama mutlaka eşinize bu parfümden almasını tavsiye ediyorum. Alien flankerı olarak satışa sunulmuş ama klasik Alien ile çok farklı parfümler. Ben Alieni de çok severim ama Essence Absolue çok çok özel bir parfüm. Benim asıl imza kokum Addict ama biliyorsunuz reformüle oldu. O yüzden onun yerini alacak tek koku olarak Essence Absolue'yu görüyorum ben. Tek kelime yeter tanımlamaya: MUHTEŞEM!
</quote>

<quote author="elle61">
<quote author="hmerhaba">
bu parfüm erkekte sırıtır mı
</quote>
Değerli arkadaşım, tamam pek çok kadın parfümünü beyler de satın alıp, gayet güzel kullanabiliyor. Ama bu parfümün bir erkek tarafından kullanılması benim için mümkün değil. Parfüm bas bas ''ben kadın kokusuyum'' diye bağırmakta. Zerrece bir maskülenliği yok. Alış hikayemi de paylaşayım tam olsun. Sanırım 2013 yılıydı. Parfüm almaya çıkmıştım. Vanilya kokularına hasta biri olarak bu Alien flankerı çarptı gözüme. Bir yandan da Estee Beyond Paradise denemiştim ve hoşuma gitmişti. Essence Absolueyu da deneyeyim dedim. Parfümü bileğime sıktım, oturmasını bekliyorum. O esnada Sephoraya 18-20 yaş arasında bir kız ve erkek arkadaşı geldi, onlar da koku bakıyorlar. Ben Estee ile Essence Absolue arasında gidip gidip geliyorum. En sonunda o 18-20 yaşlarındaki gence, ablası olduğum için(yaş benim o zaman 31, şimdi 33)çok rahatça sordum. İki bileğimi de koklattım. Cevabı aynen şu oldu: Abla, bu ne? Benim kız da bundan alsın abla, saçma sapan bir şeye dökmeyelim o kadar parayı'' Ve kız arkadaşının yaşına hiç uymamasına rağmen kıza dürtükleye dürtükleye Alien Essence Absolue aldırdı. İşte bu denli kadınsı bir koku. Ama istiyorsanız yine de bir deneyin.
</quote>

<quote author="elle61">
<quote author="Hanımeli">
Bugün tekrar denedim Sevil de ...kokusu kolumda hâlâ çoook güzel...hemen para biriktirip almam lazım kış çıkmadan...acayip aşk yaşıyorum yani şuan...
</quote>
Aşırı güzel bir koku, kelimeler kifayetsiz.
</quote>

<quote author="Bubiraşk">
evet! parfümüm'ü aldım! bu parfüm statü'nün çok çok üstünde biryerler'de . BU Parfümü benden uzak kılan tek nokta kesinlikle ; ÖZEL. ÇOK ÇOK ÖZEL BİR KOKU OLMASI. Bu sıradan birgün kokusu değil. yasemin'in vanilya ile tutarsızlığı bile beni benden aldı. BU parfümün kod ADI ' BÜYÜ'LE ' Mür burun büken yapısıyla açılışta gövde gösterisi yapıyor. Kokunun hemen hemen her kısmında vanilya ve tütsü hakim. kendini belli eden ben buyum diyen klasik aliendeki gibi egoistlik yapamayan yasemin geri plan'da. Bu koku bir davet için birebir ama sakın olaki sıcak havalarda tercihiniz olmasın! zira kışın bile insan bi kendini sıkıyor. Kadın erkek ayrımı benim için asla yok! bu koku bir erkek'tede gayet güzel durabilir. Mür kesinlikle çok özelleştirmiş. Bu koku'yu sevdim. OLDUKÇA SEVDİM. ama çok özelsin be essence absolue...
</quote>

<quote author="elle61">
<quote author="Bubiraşk">
evet! parfümüm'ü aldım! bu parfüm statü'nün çok çok üstünde biryerler'de . BU Parfümü benden uzak kılan tek nokta kesinlikle ; ÖZEL. ÇOK ÇOK ÖZEL BİR KOKU OLMASI. Bu sıradan birgün kokusu değil. yasemin'in vanilya ile tutarsızlığı bile beni benden aldı. BU parfümün kod ADI ' BÜYÜ'LE ' Mür burun büken yapısıyla açılışta gövde gösterisi yapıyor. Kokunun hemen hemen her kısmında vanilya ve tütsü hakim. kendini belli eden ben buyum diyen klasik aliendeki gibi egoistlik yapamayan yasemin geri plan'da. Bu koku bir davet için birebir ama sakın olaki sıcak havalarda tercihiniz olmasın! zira kışın bile insan bi kendini sıkıyor. Kadın erkek ayrımı benim için asla yok! bu koku bir erkek'tede gayet güzel durabilir. Mür kesinlikle çok özelleştirmiş. Bu koku'yu sevdim. OLDUKÇA SEVDİM. ama çok özelsin be essence absolue...
</quote>
Mutlu günlerde kullanın. Beğenmenize çok sevindim.
</quote>

<quote author="єяяσя.">
<i>BOMBAAA!!..<smiley image="anim_rules.gif"/>
Nükleer bomba gücünde.
Tahrip ve tahrik gücü muazzam.
Bugün Douglas ta sıktım ve yüzüme okkalı bir tokat yemiş gibi oldum.
Uzun zamandır böyle güzel kokan ve aynı zamanda performansı ile adeta burnumu kendinden geçiren bir koku ile karşılaşmamıştım.
Sen neymişsin be gülüm.<smiley image="smiley_good.gif"/>
Geçen bir arkadaş demişti bu kelime asıl bu kokuya cuk oturdu;</i>

hallelujah-cat.jpg

<i>Koku kartına da ayrıca sıkmıştım masamın üstüne koydum nasıl yayılıyo kokusu inanılmaz.</i><smiley image="anim_claps.gif"/>
</quote>

<quote author="єяяσя.">
<i>Bişey diycem;
Bu koku var ya <b>CANAVAR!</b></i><smiley image="smiley_super.gif"/>
<i>Koku kartını kitaplığımın orta hizadan benden 2 sıra arkasına koymuştum.Ordan arkadan burnuma kokusu geliyor inanılır gibi deil.</i><smiley image="anim_crazy.gif"/>
<i>1 hafta olacak nerdeyse koku kartında, hala CAYIR CAYIR kokuyor böyle bişey daha önce görmedim.</i>

<b>Helal olsun sana.</b>
son joker elini çırpıyor ölen aktör Batman filmi tumblr_ml5gu6PzbM1rmlt5bo1_400.gif

</quote>

<quote author="Libra">
Ben bu parfümü ilk aldığımda kızım gizlice sıkardı.Tabii geçtği yerler buram buram parfüm kokardı.Gerçekten çok kalıcı ve iz bırakan bir parfüm...
</quote>

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Alien Essence Absolue Intense Anniversary Edition modelini kullandım. Normal versiyon ile aynı sanırım ve kullanımında Yasemin daha çoktu ama benim için hala uniseks(Hercins) ama bu her erkek için geçerli olmayabilir. Yasemini diğer koyu koku notaları uniseks e daha da yakınlaştırmış. Bu modelde Vanilya o kadar yoğun değil gibi ama gene de iyi bence. Güzel bir parfüm olduğunu düşünüyorum. Yarın "Thierry Mugler Alien Essence Absolue Intense Anniversary Edition" modelinin resimlerini koyacağım inşallah:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar resimleri ekledim A.E.versiyonjn ilk meseja ve evdeki çekimleri yarın inşallah :)

Tek fısfıs elimin üstüne sıktım ve annem çok sıkmışsın dedi :)

Vanilya hala doğal gibi ama kesin bir şey de diyemem, kullanımım devam ediyor..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alien Essence Absolue Thierry Mugler elimin üstüne sıktım harika

Bugün Costume Natinoal Homme sıktım :)
Alien absolute ta alien orjinalindeki gibi ağır Yasemin kokusu var mı. Çok karşıma çıkıyor, ama orjinali gibidir diye korkuyorum. Benim migren sorunum yok ama alien deki yasemin bazı parfümlerde de sümbülteber benim için baş ağrısı demek. Az olunca sorun yaşamıyorum sadece aşırı güçlü olduğunda:( alien oud majesteux te ünlendi son dönem. Herkes oudçu olacak bir gün?
Benim hatırladığım kadarıyla çok zorlayıcı bir Yasemin barındırmıyor Alien Essence Absolue. Biraz vanilik, çiğnenmiş sakız kıvamında tatlıca dolgun bir yasemini var, ki bu yasemin de Essence Absolue amberinin kalbini oluşturuyor. Çevremde koklamaktan çok keyif aldığım bir kokuydu, bu sebeple zorlayıcı görmüyorum kesinlikle. Herkesin de zor tanımı ve eşiği farklı tabii, o yüzden yanlış da yönlendirmeyeyim. Bu gibi amber kokuları çevrece, zengin kadın kokusu olarak nitelendiriliyor, ama bana sorarsanız gayet güvenli bir liman Essence Absolue :)
Evet yasemin var. Tok bir tatlılıkla beraber bol yasemin :)

Geçmiş olsun inşallah

Bu arada Rebul Jasmine kolanya bakalım gene alerji olacakmı. Siz bilirsiniz
Yazılarınızı buraya taşıdım :)

@Perpetual_Burn sağolasın hocam açıklamaların için sana da :)

Evet tatlılık yasemini törpülemiş ama evet yasemin içeriyor parfüm. Bendeki Vintage sürüm ve özel bir üretim gerçi :)

@Perpetual_Burn hocam siz de haklısınız yalın bir yasemin söz konusu değil, kompleks. Üstelik dediğim gibi benim kullandığım Vintage artı özel bir Limited bir versiyonu.

Son düzenleme: