Alıntı: Fève Délicieuse - Christian Dior - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2015 (Kışlık)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
feve_de_licieuse_la_collection_dior-600x600 vanilya ve tonka fasulyesi ve şişe resimi .jpg

Resimde parfüm şişesi yanında Vanilya çubuğu ve altta Tonka Fasulyesi var..​
Fève Délicieuse - Christian Dior - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2015

Fève Délicieuse - Christian Dior - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2018

Arkadaşlar parfümün 2018 üretimli bir modeli daha var. Sanırım reformule geçirmiş. Aşağıdaki alıntı yorumlar hele ilk üçü 2015 modeli için arkadaşalr ve diğerleri de öyle. Aksi durumda belirteceğim umarım..

Netten parfümörünün açıklaması, çevirisi var :

This perfume is delectably tempting and sweet, yet never cloying. I chose exotic Tonka Bean for its slightly bitter roundness. This is a mouth-watering treat that nevertheless retains some mystery.

FRANÇOIS DEMACHY imzası Dior parfüm direktörü mcd-signature.jpg

Üstteki resim imzası.. Çevirisi : ''

Bu parfüm, cazip bir şekilde cazip ve tatlı, ama asla iğrenç, tiksindirici değil. Biraz acı yuvarlaklığı için egzotik Tonka Fasulyesi'ni seçtim. Bu yine de bazı gizemi koruyan bir ağız sulandırıcı muamele.

FRANÇOIS DEMACHY,
Dior Perfumer-Yaratıcı.. ''

Alıntı açıklamalar :

blerox' Alıntı:
Dün denedim bu parfümü.. büyük beklentiye girmeden gidip denerseniz eh iste demeniz muhtemel bu koku için, ama özet olarak söylemem gerekirse benim için beklentimin altinda kalan bir parfüm olmuş..
koku açıklanan notalarinda bahsedildigi gibi oldukça tatlı bir açılış yapıyor ilk dikkati çeken nota kakao oluyor burada güzel diyebilecegimiz bir kakao kullanimi var buradaki hissiyati söyle tarif edebilirim dior homme vintage'nin alt notalarindaki iris pudra kakao karisiminin içinden irisi çıkarın alin size bu parfümün açılışı.. iris olmasa da güzel bu aşama, sanki dior homme'a gönderme gibi.. bu hissiyat bir yarim saat kadar sürdükten sonra koku baska bir yöne kayıyor ve tonka fasulyesinin hakimiyetinde gereginden fazla tatli bir sekilde tek düze ilerliyor ve araya birazcık odunsularin eklenmesiyle sonlaniyor.. farkedilirlik cok da iyi olmadi bende ortalama diyebilirim kalıcılık ise yeterli 8-10 saat civarı..
bu arada dior da zamlardan nasibini almis bundan bir ay öncesine kadar 250 ml seriler 600 liradan satilirken 840 liraya yükselmiş fiyatlari, split yapmayi düşünenlere duyurulur..

Anofta' Alıntı:
Bir amatör olarak bu kokuyu notaların dengesizliği olarak görüyorum. Parfümün açılışından sonuna kadar abartılı ve tuhaf tatlılık (muhtemelen tonka b.) diğer notaları bastırarak adeta bağırıyor.

[
Debussy' Alıntı:
Asagi yukari katılıyorum. Asiri tatli geldi bana da.

Olumlu bir yorum :

murrjm' Alıntı:
05-03-18, 09:41
Dior Feve Deliciuse
Dün benden habersiz abim bu kokuyu çekmecede bulup kullanmış.Saatler sonra yanına gittiğimde kendisinden müthiş bir koku yayılıyordu.Kakaoya bulanmış bir vişne gibi diyebilirim.
Bu kokuya tekrar şans vermek istedim ve dekant satış başlığından kaldırdım.Zaten kağıt üzerinde bu kadar benlik olan bir koku üstelik Dior markasıyla benden bu kadar uzak olmamalıydı.
Nitekim ilk kullanıma göre kendime çok daha yakın buldum kendime ve kokudaki pudramsı kakaoyu daha net hisseder oldum.
Kokuların bekledikçe performans ve koku güzelliği olarak iyileşmesi olayına daha çok inanır oldum.

'Ali' Alıntı:
Dior Feve Delicieuse... biri gelip bir ısırık atacak diye endişeleniyorum
smile.png

Dior Feve Delicieuse... az doz kullanımında keskin şurubumsu hava pek hissedilmiyor. Çok keyifli şuan

'Herod '' Alıntı:
feve delicious üzerine dior homme parfüm sıkarak kendime geldim...

03-01-18, 09:06
dior feve delicious...
öksürük şurubumu desem kızılcık şerbetimi kırmızı meyveli marşmalovmu hepsi sanki...
açılışı pure havane gibi daha sonra herod ve love arası gidip geliyor...
ama inanın bu üçünden sonra geliyor...

'Frozenwings '' Alıntı:
30-12-17, 11:37
Dior - Feve Delicieuse. Tatlı ama insanın içini çok baymıyor.

Görüldüğü gibi tatlılık herkes demiş. Kimini bayarken kimini baymıyor.. Zevkle de alakalı bir olay..

Parfüm dediğim gibi reformule geçirmiş. 2018 çıkışlı modeli var. 2018 modelinde sadece Tonka Fasulyesi açıklanmış tatlı nota..

2015 modeli açıklaması ve parfümörü : ''''''''''''''''''
Dior, özel koleksiyon La Collection Privée'nin bir parçası olarak yeni bir koku başlattı. Yeni koku, Fève Délicieuse adlı Venezuela tonka fasulyesi üzerine odaklanmıştır . Mayıs 2015'te çıkıyor.

Parfüm, şirket içi perfumer Francois Demachy tarafından sofistike bir oryantal - gourmand (Gurme ) armonisi olarak yaratıldı . Tonka fasulyesi karamel, badem ve kesilmiş saman, sütlü tatlı, ama aynı zamanda acı arasında bir karışım gibi kokuyor. Kompozisyon tonka fasulyesi, vanilya, karamel, kakao, pralinler ve odunsu anlaşmalar ile ilgili notları içerir.

Koku 120, 250 ve 450 ml Eau de Parfum şişelerde mevcuttur.

Parfüm derecesi: 1039 oy ile 5 üzerinden 4.36 .
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Netten 2018 modeli açıklaması ve parfümörü : '''''''''''''''''''''

Fève Délicieuse by Christian Dior , kadınlar ve erkekler için oryantal bir parfüm. Bu yeni bir koku. Fève Délicieuse , 2018'de piyasaya sürüldü. Bu kokunun ardındaki burun Francois Demachy . Koku, tonka fasulyesi özellikleri.

Parfümün değerlendirmesi: 4.49 da 5 üzerinden 65 oy. '''''''''''''''''''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kenzo jungle ile benziyor mu? Bir kaç arkadaşım benziypr dedi ama ben notlarını hiç benzetemedim?
Açıklanan notalar her zaman gerçek olmuyor :) . Patent yüzünden de sıkıntı olmasın diye genelde farklı notalar açıklanıyor resmi olarak. Gerçi kaç tane koku notası var ve bu patent yanlış bir şey de denebilir veya en azından süresi kısa olabilir patentin ki 25 yıl sanırım ve gene de iyi galiba. Ama bu süre Brut gibi parfümlerde uzun galiba ve bunun açıklamasını şu an bulamadım. Bulursam yazarım inşallah. Evet sonuçta parfümör de bir emek harcıyor ve belli süre patent haklı, mantıklı bence :) .