Alıntı: Rien - Etat Libre d'Orange - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2006

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rien Etat Libre d'Orange for women and men üstten çekilmiş resim 14293600684779.jpg

Etat Libre d'Orange kimi parfümler sıralanmış 551288f735707e3e94192238.jpg
OK11-24.png
Rien - Etat Libre d'Orange - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2006

Parfümün isimi Rien ''Hiç'''lik demek, galiba kimi islami kişilerin doğrumu sahte mi söyledikleri Hiç'lik makamı ile alakalı olmalı, yani esinlenmişler bence. Bence Hiç'lik dikkat edilmesi gereken bir konu yani kişi ben hiç'im o zaman günah işleyebilirim dememeli. Yaptığımızdan sorumluyuz ve ceza alacağız eğer Kıyamet gününe Ahirete inanıyorsanız ve o zaman bu dünya Rüya denmeyecek, Hiç'sin denmeyecek. Evet Allah'a övgü var ama ona uyduğum için onun rızası için kendime de övgü bence olağan oluyor. Hiç'lik makamı sadece Allah'ı Rab bilmek anlamında olabilir bunun dışında varız. Yani hayırlı işler yapmalıyız mesela Paramız varsa fakirlere yardım etmeliyiz ha istersen açıktan yardım et ki yardım ediyorsun ya bu çok önemli. Gizliden yapmak ise Allah senin hatalarını falan örtecek daha hikmetli o ayrı ama sen hiç yapmamaktansa yardım et fakirlere. Değil mi, haksız mıyım? :D ..

Parfümde deri ve Aldehitler var denmiş çokca. Aslında koklamak istemiyorum parfümü :D ama merak ettim çok da övülüyor.. Koklamak istemiyorum çünkü Sentetik deri ve Aldehitler acı aldehitler pek hoşuma gitmiyor.. Etat Libre d’Orange – Secretions Magnifiques - 2006 kadar da hayvansal, çok vahşi, karmaşık bir koku değildir galiba  ama denilenler aman aman koklamayayım dedirten cinsten :D... Pekji Cuir6 aklıma geliyor sentetik deri denince. Deri kokusu sentetik genelde zaten Deri parfümlerinde ama doğal elde edilme yöntemi de varmış Derinin veya Civet, kunduz yağı gibi hayvansal notalar doğal olarak deri kokusu verebiliyor..

Cuir6
2015for women and men

Rien (Hiç) için markanın yaptığı açıklama şöyle;
" Hiçlik herşeydir.

İlk gördüğüne inanma.. isim bozulma altındayken siyah frenküzümü koylarının baharatlı ve sarışın süetin miskli lezzetini tadın.

Rien, ikinci bir cilt/deri gibi bir parfüm.. Vücuda tutunan ve hafıza kadar azimli bir parfüm.

Tıpkı ölümcül olmak üzereyken affedilen bir günah gibi, karşı konulamayan bir kararlılıkla yayılır. Tiftik kadar hafif ve kaşmir kadar değerli olan bu parfüm, cildi pudralı bir okşamayla sarar.

Modern Dorian Grey'in titiz zerafeti ve hipnotize edici güzelliği gibi feminem ve aynı zamanda erkeksi bir parfüm.

Göze hoş gelen bu parfüm unutulmaz bir iz bırakıyor. Çok cazibeli, tamamen karizmatik. Afyonlu vanilya akoru bağımlılığı güçlendiriyor. Rien çok önemli. Bir parfümör itirafı. "

<quote author="NA">

Bugün uzun bi aradan sonra Rien kullandım. Yine bayıldım. Kısa bir ELDO methiyesi yazmadan yapamadım..

Rien bence çok zengin, güçlü bir parfüm. Eski kafa baharatlı kadın parfümlerine selam çakıyor, aynı anda maskülen yönüyle şaşırtıyor. Ama eski kokmuyor. Kolay kolay sevemediğim civet burada gayet ayarında ve güzel geliyo, gül var başlarda, acayip bir deri hep hakim, tütsü benzeri baharatlar hissediliyor bolca, paçuli var, aldehyde etkisi, aselbent... Sonlarda vanilya... Var oğlu var yani... Bu arada kalıcılığı çok iyi, farkedilirliği de öyle...

Chergui'nin doluluğu ve oryantal havası, Kouros'un hafif kirli ve hayvani yanı, Fahrenheit ya da Black'in sıradışı deri kullanımı... Rien'de hepsi var sanki, ama yeni şekillerde.

Adamlar farklı olmak adına sınırları bazen zorluyorlar, kabul... Bazı parfümleri hiç giyilebilir değil, kabul... Ama yeni şeyler keşfetmek isteyenlere sunacak kaliteli alternatifleri var. Forumdaki ELDO'cuların fikirlerini merak ediyorum. Hem Rien, hem de kullandığınız diğer ELDO kokularıyla ilgili...Ben Rien dışında Tom of Finland ve Je Suis Un Homme'u bayıla bayıla kullanıyorum. Antiheros, Fat Electrician, Jasmin et Cigarette, Like This yine çok beğendiğim kokular. Fan olma yolunda ilerliyorum galiba <smiley image="smiley_good.gif"/>

</quote>

<quote author="blueskies">Katilmamak mumkun mu?!Rien (hic) adina hic benzemiyor.gayet dominant bir arkadas. Saglam koku.ben tarzima cok yakin bulmadim notalari tam benlik gibi dursa da. Ama bu benim aptalligim yada subjektifligim diyelim.parfum saglam jasmin et cigaret de pek bi nefis:). eldo da saglam. kasiflere oyuncak.</quote>

<quote author="courtesy">Aaaah Charogne aaah...hayatımda yaşadığım en ilginç parfüm deneyimiydi...o zamanlar...2 yıl önce luckyscent tr'ye gönderimini durdurmadan önce ilk kör alışımdı bi bloggerdan etkilenerek...ELDO ve kör alış???? deli olmak lazım di mi? yaptım bir delilik:))) pişman oldum mu? aslaaaa...nasıl bi koku? zor, çok zor bi koku kullanması, yoğun şekerli, deri, tütsü, bergamut, biber, tensel ve hayvansal notalar, daha da var hatırlayamıyorum...baya bi cebelleştim alışana kadar...Charogne anlamı konusunda çelişkiler var, ölü hayvan bedeni ya da hafif meşrep kadın diye çevirileri mevcut,kesinlikle cazibeli bi koku olduğunu söyleyebilirim, şişeyi bitirdim alışmış olarak, özlüyor muyum? karar veremedim, yine kullanır mıyım?biri hediye etse neden olmasın :)))NA,diğer ELDO yorumlarınızı da beklerim, elinize sağlık...</quote>

Niche Kkoulardan uzun alıntı. Bayan göğüs, meme resimleri var :
Niche Kokular ekran resimi sitesinden sketch-1470102273052-2527x687.png

ETAT LIBRE D'ORANGE | RIEN | 2006 | 'EVA GREEN'S WET AND SLIPPERY BREAST'
CUMARTESI, ARALIK 24, 2016

Etat libre orange rien şişe.jpg
Etat Libre d'Orange - Rien foto : basenotes.net

Etat Libre d'Orange evrenine girmeyeli uzun zaman oldu. Günah, tutku, tuhaflık, orjinallik ve sex kokan bu parfüm evreni gerçekten sıradışı.

Öncelikle bilmeniz gereken şu; Etat Libre d'Orange'ın dünyasına girmek için daha önce denediğiniz tüm parfümleri, formülleri ve alıştığınız herşeyi unutmanız gerek. Zira bu evrende karşılaşacaklarınız öngörülemeyen hazlar ve kirli ancak cesur fanteziler olucak.

Bu evren kesinlikle farklılık arayanlar için bir hazine. Sadece artık değişim isteyen ve rutinden sıkılan insanların davet edildiği bir mabet Etat Libre d'Orange.

İçeri ilk girdiğinizde karşılaştığınız "tuhaf orjinalliğe" başlarda alışmak güç fakat sabrettiğiniz de karşılığını fazlasıyla ödeyen bir parfüm dünyası Etat Libre d'Orange (Özgür Portakal Ülkesi).

Bu evrenin en gözde kokularından bir tanesi olan Rien, bugünkü konuğum. En başta dediğim gibi uzun zamandır denemediğim/kullanmadığım bu ilginç dünyanın bestseller parfümü olan Rien'in kokusu iki yıldır hafızamda kazılıydı.

Bir türlü unutturmadı kendisini ve bende onu yeniden kullanıp bu vahşi, ham ve karanlık kokuyu yorumlamak istedim.

Etat libre orange şişeler.jpg
Etat Libre d'Orange - Rien ve diğer gözdeleri foto:unaportland.blogspot.com
İlhamını hiçlikten alan Rien (Hiç) için markanın yaptığı açıklama şöyle;

" Hiçlik herşeydir.

İlk gördüğüne inanma.. isim bozulma altındayken siyah frenküzümü koylarının baharatlı ve sarışın süetin miskli lezzetini tadın.

Rien, ikinci bir cilt/deri gibi bir parfüm.. Vücuda tutunan ve hafıza kadar azimli bir parfüm.

Tıpkı ölümcül olmak üzereyken affedilen bir günah gibi, karşı konulamayan bir kararlılıkla yayılır. Tiftik kadar hafif ve kaşmir kadar değerli olan bu parfüm, cildi pudralı bir okşamayla sarar.

Modern Dorian Grey'in titiz zerafeti ve hipnotize edici güzelliği gibi feminem ve aynı zamanda erkeksi bir parfüm.

Göze hoş gelen bu parfüm unutulmaz bir iz bırakıyor. Çok cazibeli, tamamen karizmatik. Afyonlu vanilya akoru bağımlılığı güçlendiriyor. Rien çok önemli. Bir parfümör itirafı. "

Markanın internet sitesinde şipre, fragrantica'da ise odunsu-şipre şeklinde sınıflandırılmış Rien. Sınıflandırmalara katılmakla beraber bence Rien'i anlayabilmek daha önemli olucaktır.

Onun zor, hem karanlık hemde aydınlık, sexy ve öngürülemeyen tavrını kavrayabildiğimiz an sınıflandırma çabalarının yersiz olduğunu göreceğiz.

Deri akoru parfümün her anında varolduğunu gösterirken, balzamik ve eski kafa baharatları keşfederken, ğöğe yükselen dumanını izlerken ve animalic tansiyon harmanı tırmalarken, ben hâla onu sınıflandırmaktan kaçırıyorum.

Persolaise Etat Libre Rien (1).jpg
Etat Libre d'Orange - Rien foto : persolaise.com
Rien'i her kullandığımda kendi kendime şöyle diyorum: Rien'i yaratan parfümör olan Antonie Lie, kesinlikle hiç birşeye benzemeyen bir tasarım yaratmak istemiş.

Hiçliğin gizemli ve karanlık dünyasından kopartılan deri, balzam, baharat, tütsü ve aldehitlerin oluşturduğu sıradışı bir buket sunuyor Rien. Sıradışı, günahkâr ve kafa karışık bir seksapel..

Onu üstünüzde taşıdığınızda eminin farklı ve derin kokusuna kapılan çevredekiler size " hangi parfümü kullanıyorsunuz? " diye soracaktır. Cevabı oldukça basit, elbette daha önce görülmemiş olan ve hiç birşeye benzemeyen Rien !

Tenimde ilk olarak aldehitler ve deri notalarının yönettiği tuhaf ve tahmin edilemeyen bir anlaşmayla açılıyor Rien. Ne aldehitler, bildiğimiz aldehitler ne de deri ..

Köpüklü ve buzlu yemyeşil aldehitleri unutun. Burada acı, hafif topraksı ve tuzlu bir aldehitler kokluyoruz. İlk başlarda burnumu yakan iibu buruk ve mayhoş deri-aldehitler ikilisi zamanla daha da kafa karıştırıcı hâl alıyor.

Harmanda yükselen balzamik ve plastikimsi-metalik reçineler ve ile eski kafalı baharatların (kimyon-karabiber) tozlu-topraksı kullanımı Rien'i çepeçevre sarmaya başlıyor.

Deri-Aldehitler anlaşmasını kuşatan plastikimsi-metakik balzamik notalar ile kuru-topraksı baharatlarla üst notalar tenime yerleştiğinde hem Rien'in şipre karakteri oluşuyor hemde burnumu yakan bu tozlu-topraksı ve hatta plastikimsi deri-baharat kurgusu, epey agresif ve hatta mat, karanlık bir karaktere oturuyor.

Evet acı ve plastikimsi hatta sert ve karmaşık Rien'in üst notaları ancak yinede sonrasını merak ettirmeyi başarıyor bu eski kafalı agresif arkadaş.

Evet Rien üst notalarda kesinlikle 70'ler ve 80lerin tozlu-topraksı baharat ve deri temalı kadın parfümlerini anımsatıyor. Belkide onlardan daha derin ve acımasız. Ancak yinede bu karmaşık ve karanlık abidenin arkasından ne çıkacağını merek ediyorum. Ettiriyor..

Eva_green_ sin ciry 2 filminden gif .gif
Etat Libre d'Orange - Rien = Eva Green (Sin Ciry 2 filminden)
Orta notalara geldiğimizde ise karmaşa vee parfümün zor kimliği sürüyor ancak artık kesinlikle Rien vaad ettiği sexy, vahşi ve tehlikeli kimliği buluyor.

Orta notalarda deri'nin hakimiyeti ortaya çıkarken kadifemsi-içkimsi reçineler, tütsü ve animalic notaların en şehvetlisi olan civet ile baştacı edilen bir deri yorumuna evriliyor Rien.

Deri'nin kösele tavrını ve keskin sıcaklığını eriten civet'in animalic ve terli dokunuşuyla derine çekilen deri ambiansı içkimsi-kadifemsi reçine ve balzamlarla sofistike ve tatlımsı bir cilt kokusuna doğru evriliyor.

Sanki eski deri ceketiniz teninizle bütünleşmiş ve ten kokunuza ahenk katmış gibi..

Orta notaların sonlarına doğru çekimser tavrını kaybederek parfümün hakim notalarından olmaya karar veren tütsü'nün sigaramsı dumanıyla Rien'de ateş bacayı sarıyor artık! Tehlikeli, günahkâr ve dolgun hatlarını terleten deri ceketiyle Rien cazibesiyle çıldırtan sexy bir kadın artık!

Bu noktada reçineler, balzamlar, tütsü ve civet ile içiçe geçen deri'nin muhteşem ambiansına bırakıyorum kendimi. Alkolik ve tatlımsı balzamlar, sigara dumanı, terli-ıslak civet.. Deri notasını kutsayan bu notaların varlığıyla insanın kendinden geçmemesi mümkün mü?

Rien'nin orta notalarında kokan deriyi şöyle anlatabilirim; eski deri ceketinden taşan süz beyaz teni ve dolgun, terli hatlarıyla kapkara odayı aydınlatan bir kadınla yapayalnız kaldınız.

Peşpeşe yaktığı sigaraların dumanı ve içtiği viski'nin sıcacık tadı deri ceketine sinen ve yatakta sizi bekleyen bu kadının; heyecandan şehvet terleri döktüğü, deri ceketinin altındaki ıslak-kaygan göğüslerin kokusudur Rien.

Sadece bu tehlikeli, şehvetli ve günahkâr bebeğin deri ceketini çıkartmanız yeterli Rien ile tanışmak için..

Eva-Green-Topless-in-Sin-City-A-Dame-to-Kill-For-05-580x435.jpgEtat Libre d'Orange - Rien = Eva Green

Bu günahkar, davetkâr ve çıldırtıcı sexy deri ceket, her kadının taşıyabileceği bir kıyafet değil. Rien'in orta notalarının bana hatırlattığı tek kadın Eva Green. Sin City: A Dame to Kill Forve 300: Rise of An Empire filmlerinde tehlikeli ve kışkırtıcı sahneleriyle adından epey söz ettiren Eva Green, Rien'in terli-kaygan, sarhoş, cesur, tehlikeli ve şehvetli deri ceketini taşıyabilecek en doğru kadın.

Kim Eva Green kadar tehlikeli, kışkırtıcı, sexy, elde edilmesi zor ve karanlık olabilir ki (?) yada Rien gibi..

Eva Green'in deri ceket, viski ve sigara sinmiş ıslak teni ve dolgun gögüslerini kokladığınızda bu vahşi ve günahkâr kombini anlayabilirsiniz.

Eva_green_300_5.gifEtat Libre d'Orange - Rien = Eva Green ( 300: Rise of An Empire Filminden)

Dip notalarda ise civet-deri-tütsü kombini başlarda etkiliyken gitgide geri plana düşüyor.

Bu noktada vanilya ve amber yükselirken tatlımsı-kadifemsi balzamlar da onlara eşlik ediyor. Gitgide incelenerek, yumuşayarak ve tatlılık kazanarak pürüssüzleşmeye başlayan Rien, dip notalarında hafif terli, bolca tatlı ve çekici bir vanilic süet-amber kombinine doğru evriliyor. Üst ve orta kısımlara göre nispeten uysal bir çizgiye bürünsede hâla çekici ve sıcak bir harman olma özelliğini taşıyor.

Ayrıca üst ve orta kısımlar kadar zengin dip notalar. Deri/süet, vanilic amber, tatlı ve kadifemsi reçineleri rahatlıkla dip notalarda hissediyorum. Hatta tütsüyü bile.. Her ne kadar yumuşasa ve tatlılaşsada şık, avangart ve sexy dip notaları da beğendim.

Günümüz vanilic amber temalı parfümlerine açık ara fark atan bir vanilic amber-süet-balzam formulüne sahip derinlerde Rien. Ayrıca bu noktada herşey olması gerektiği gibi doğru orantılı işlenmiş.

Benim tenimde bu şekilde ilerledi ve bama bunları hissetirdi Rien. Bir tek açılış ve üst notalarda ki; acı ve plastikimsi aldehitler-deri ikilisinde çekimser kalıyorum. Evet sanatsal ve farklı bir kombindi ama oldukça yorucu ve taşıması zordu. Orta notalarda ki sigara, viski ve terli-kaygan kadın bedeni sinmiş deri ceket kokusuna zaten yıllardır bayılıyorum.

Dip notlar ise belkide parfümün en genele hitap eden ve giyilebilir tarafı. Ancak bu noktada herşey gayet kaliteli ve saygı duyulacak kadar iyi kurgulanmış.

Rien'i yaratan parfümör, yıllardır designer markalar için: Armani Code, Wonderwood, 888, Paul Smith Landon For Men, Cyber Garden, Adventure, Crystal Noir, Romance for Men gibi kaliteli bestseller parfümler tasarlayan Antoine Lie. Son yıllarda niş pazarada adını başarıyla yansıtan parfümörün Puredistance - Black & White iki modern kültü bulunuyor. Rien ile mükemmel ve kışkırtıcı bir iş çıkardığını eklememe zaten gerek yok.

Parfümün kalıcılığı ve farkedilebilirliği gayet başarılı. Teninizde en az 12-14 saat buram buram hissediliyor. Kıyafetinizde ise 2-3 gün kadar varlığı kabul görüyor diyebilirim.

Unisex dengesi aslında çok başarılı ancak bence kadınlara daha çok yakışan, dönem dönem eski baharatlı-tütsülü-derili kadın parfümlerine göz kırpan bir kadın kokusu. Elbette beğenen erkeklerde kullanabilir fakat bence Rien, tehlikeli bir kadına, erkeklerin başını döndürmesi için tasarlanmış, bol dekolteli ve davetkâr bir gece elbisesi.

Sonbahar-Kış dönemi 25-30 yaş ve üzeri kullanıma daha uygun.

Saygılarımla..

Etat libre orange rien şişe kutu.jpg
Etat Libre d'Orange - Rien foto: fragrantica.pl
Başlangıç Notası : Aldehitler
Kalp Notası : Gül, Süsen, İris, Kimyon, Laden Reçinesi, Karabiber
Bitiş Notası : Paçuli, Deri, Meşe Yosunu, Tütsü, Amber

Çıkış : 2006
Burun : Antoine Lie
Karakter : Deri-Şipre
Boyut : 100ml
Fiyat : 500tl
Esans : Eau de Parfume
Mağaza : Nişantaşı La Deesse

Asumer : Etat libre d'orange bilindiği gibi dadaist sanat akımının etkisiyle oldukça uçuk,farklı,tribünlere oynamayan ve niş parfüm tanımının sonuna kadar hakkını veren tasarımları sunan ender markalardan biri.Rien ise en kompleks çalışmalarından.2006 yılında eldo nun çoğu çalışmasında yer alan parfümör Antoine Lie nin elinde çıkma bir parfüm.genel hatlarıyla baktığımızda zor bir çalışma olduğunu söylememiz yanlış olmaz.özellikle niş parfümler dünyasına yeni adım atmış bir kullanıcıyı çok yorması muhtemel bir içeriğe sahip olup başı sonu biribirinden çok farklı ve mesajlarla dolu bir parfüm.

Parfümün açılışı narkotik,içkimsi,parlak aldehitlere tozlu bergamot ve kirli bir rayiha katan kimyonun saldırısıyla başlıyor.açılıştaki farklı aldehitler gerçekten çok zorlayıcı ve sıradışı.Öyle no:5,bogue maai edasında değil daha narkotik kafası dumanlı bir aldehit kullanımı söz konusu.Başlangıç çok yoğun ve saldırgan kendinizi kaotik bir ortamın içinde buluyorsnuz.Başlangıcı için iyi veya kötü diyemem sanırım en doğru tabir "zor"…orta notalardan itibaren koku kimlik değiştirmeye başlıyor ve iris’in kattığı pudramsı çiçeksiliğe gül desteği ile dumansı bir yapı açığa çıkıyor.

Son derece canlı kremsi ve yumuşak kap notaları gerçekten harika.ancak fazlasıyla feminen.Kalp notaları benden iyi puan almakla birlikte feminenliğe kayan çiçeksiliği apaçık ortada.Parfümün alt notaları ise animalik,tozlu ve eski bir deri ile meşe yosunu ve odunsu notaların bir kombosu niteliğinde ve açık ara parfümün en güzel kısmı diyebilirim....

Rien uniseks başlayıp kadınsı öğelerle devam eden en sonunda tam bir erkek parfümü karakteri sergileyen tematik,kullanımı zor ve mesajlarla yüklü bir çalışma.Özellikle niş parfümlerin dünyasına yeni adım atan kullanıcıları fazlasıyla zorlayacak ve şaşırtacak bir akor düzenine sahip.Harman yapısı çok dengesiz.Değişen her hava koşulunda,açık/kapalı mekan geçişlerinde farklı bir notanın öne çıktığını söyleyebilirim.Bu açıdan sürprizlerle dolu bir parfüm.

Soğuk kış günleri dışında kullanmanın infial yaratacağını ve dozajlamaya dikkat edilmedikçe yanınızda yakınınızda kimsenin durmaya tahammül edemeyeceği kadar bold ve saldırgan bir parfüm.Deneme sürecim boyunca günlük kullanımdan bu kadar uzak bir parfüm daha kullanmadığımı düşünüp durdum.Özellikle açılışta yaşattığı şok ile zaten farklı bir parfümle karşı karşya olduğumuzu ilk saniyerde bize gösteriyor...

Neyzenin neyinden süzülen nağmeler gibi kafası dumanlı,nietsche'nin yıkıcılığı gibi tezatlarla yüklü ve diojen'in boşvermişliğiyle aynı çizgideki bencilliğiyle ile hiçliği herşeyle açıklayan ve bu kadar tezat nota bir araya gelse anca bu olur dedirten Rien i herkesin her an kullanamayacağı aşikar.Ancak niş parfümlerde saykedeliklik nedir denirse Rien'de benim için odur.Sadece kolleksiyonerlere ve gotik bir hayat tarzını seçen kullanıcalara ya da parfümü kullandıktan 1 saat sonra insan içine karışmayı göze alan kullanıcılara önerebilirim...

Kısaca beğendim deseniz bile sadece kendinize kullanabileceğiniz bir parfüm.Ayrıca rien'in performansı ve saldırganlığı ELDO yu kesmemiş ve 2014 te rien intense incense versiyonu da piyasaya sürülmüş ve çift nükleer başlıklı bir füzeye dönüştürülmüş versiyonuda ELDO raflarında satışa sunulmuş.intense versiyonu daha dumansı ve reçinemsi özellikler taşımakla birlikte sadece sample denemesi yapmama rağmen 2 gün boyunca tenimde hissettim.Son sözüm Rien'i denemekten çekinmeyin ama kullanmadan önce bir kez daha düşünün ve bu farklı çalışmanın keyfini çıkartın.

baykalbul' Alıntı:
Maşallah okudum güzelce, teşekkürler.. Parfümü de bir gün deneriz inşalalh hayırlısıyla
clear.png
clear.png
clear.png
..

Ben hiçlik konusunda da bir şeyler yazmak istiyorum.. Ve Konu Kuran ile alakalı şimdiden belirteyim okumak istemeyen okumayabilir bundan sonrakileri
clear.png
..

Hiç'lik deyipte tümden ben yokum o zaman cehennemde yoktur yanlışına düşülmemeli.. Biz bayağı gerçeğiz ve yaptıklarımızdan da sorumluyuz.. Allah'ın azabı da çok şiddetli ve kimi büyük günahkarlara( yani dünyada af dilemeyenlere diyelim kısaca büyük günah işleyipte) çok uzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yani uzun...........................................

Hiç'lik bir andır bence eğer varsa da ve o da Allah'a vefadır sonsuza kadar.. O'nun yani Allah'ın kıymetini bilmektir ve verdiklerinde Allah'ın rızasını aramaktır..

Yoksa ben vardır ama o ben Allah ile ve sonra sevdiklerinle beraber bir ben'dir gibime geliyor.. Şu an tam araştırmadığım bir konu, ileride bakarız inşallah.. Kısa keseyim ve altta biraz daha örnek vereyim..

Allah kibirlilerin topunu sevmez der, Kuran-ı Kerim'de..
LOKMAN-18 ayeti için tüm Türkçe Kuran Meallerini Kıyasla, 3 tane hoca verdim : ''

Yaşar Nuri Öztürk: "Kibirlenerek insanlardan yüzünü çevirme, yeryüzünde kasılarak yürüme. Çünkü Allah, kurula kurula kendini övenlerin hiçbirini sevmez."

Sadık Türkmen: Insanlara yanağını bükme. Yeryüzünde çalım satarak/böbürlenerek yürüme; Allah böbürlenip kendini beğenen hiç kimseyi sevmez!

''''''''''
Aşağıda Hallac-ı Mansur 'dan bir olay aktaralım ki doğrumu bilemeyeceğim ama anlam güzel gibi.. Yaşar Nuri Öztürk hocanında sevdiği biri Hallac-ı Mansur. Bu arada eğer kişiden Allah razı olmuş ve kibiri terk etmişse ''ben'' demesinin bir mahsuru görmüyorum tabi yukarıda dediğim gibi Allah ve hayırlı kişilerle olan bir ''ben'' demek.. : ''

Ârif gönüllerde husûsî bir yeri bulunan Hallâc-ı Mansûrʼun hâlini, mânâ âleminde seyredenlerden nakledildiğine göre; onu darağacında astıkları vakit İblis yanına geldi ve:

“–Bir «ene» sen dedin, bir «ene» de ben dedim. Nasıl oluyor da bu yüzden senin üzerine rahmet, benim üzerime ise lânet yağıyor!” diye sordu.

Hallâc, İblis’e şöyle cevap verdi:

“–Sen, «Ene» demekle kendini Âdem’den üstün gördün. Kibrini ortaya koydun. Ben ise «Ene’l-Hak» dedim, kendi varlığımı Hak’ta yok ettim. (Tıpkı bir nehrin okyanusa karışınca artık nehirliğinden iz kalmaması gibi benliğimi erittim, Rabbime tam bir teslîmiyetle râm oldum.)

Benliği ortaya koymak demek olan kibir, Cehennem alâmetidir. Benliği bertaraf etmek, yani Hak’ta fânî olmak ise, «hîç»liğin ifâdesidir. Bu sebeple bana rahmet, sana ise lânet ve zillet indi.”

'''''''''''''

Tekrar teşekkürler
clear.png
clear.png
clear.png
..

alfie' Alıntı:
İnceleme ve tespitler çok yerinde. Elinize sağlık

Boyner'de 2 sefa denemiştim, kullandığım parfümlerin çoğundan daha sivri, daha keskin daha çok ben buradayım diyen bir tarzı vardı. Burnumu koluma dayadığımda burnumu zorlasada, etrafa yaydığı aurasını beğenmiştim. Alışması çok zor, ancak her parfüm severin denemesi gereken bir parfüm.

lostknight' Alıntı:
Abdullah hocam şişeli mi denediniz bilmiyorum ancak resmini incelemenizde koydugunuz parlak kapaklı versiyonu yeni versiyon..Aslında mat kapaklı daha eski ve can alıcı bır eskı versıyon da soz konusu..Herkesın performansında düşme var dıye sızlandığı yeni versiyonu denemiş birisi olarak yeni versiyonun bile fazlasıyla tatminkar olduğunu söyleyebilirim..Parlak kapaklı versıyonun piyasa çıkmasıyla eskı fanatıklerını de uzmemek için yoğun ve performansı eskısını aratmayan intense versıyonunu da pazarlamayı ihmal etmemişler..
Kalemınıze sağlık, çok guzel bır ınceleme..

asumer' Alıntı:
@lostknighthocam bendeki ilk versiyon resimleri internetten buldum ve açıkçası kapaga çok dikkat etmedim. @baykalbul sendeki yazma sabrinin onda biri bende olsa heralde yazmadigim parfüm kalmazdı Baykal hocam
clear.png

asumer' Alıntı:
Archives 69, divine enfant,putain des palaces kadınsı ve sevdiğim eldolar.tom of Finland bulursanız hemen stoklayin, maskulen kokulara ilgiliyseniz je suis un Homme mutlaka deneyin.hayvansal deri seviyorsaniz vierges et torreros tan vazgeçmeyin ve son olarak secretions magnifique ile küçük bir travma yaşayın derim Özay bey
clear.png

Netten alınma açıklama ve parfümör..

Hiç birşey herşeydir. İlk gördüğünüz şeylere inanmayın ... isminin tahammülsüzlüğü, kara frenk üzümü koylarının baharatlı tadı ve sarı süetlerin notaları. Rien ikinci bir cilt parfümüdür, vücuda tutunan ve zihninde sebat eden bir parfümdür. Ölümcül, karşı konulamaz ve kararlı bir biçimde yaygınlaşmanın eşiğindeki vahim günah gibi. Tiftik kadar hafif ve kaşmir kadar değerli olan bu koku cildi pudralı bir okşala kaplar. Kadınsı / erkeksi bir versiyonda, modern Dorian Gray'in titiz zarafeti ve hipnotik güzelliğine sahiptir. Unutulmaz bir iz bırakan büyüleyici bir koku. Mutlak cazibe, tamamen karizmatik. Drydown'un vanilya / afyon anlaşması, bağımlılığı güçlendirir. Rien esastır. Bir parfümerin itirafı.

Kompozisyon: Tütsü, gül, deri, cistus, meşe, paçuli, kehribar, kimyon, karabiber, aldehit ...

Parfümcü Antoine Lie . Rien 2006 yılında başlatıldı.

Parfüm derecesi: 532 oy ile 5 üzerinden 3.78 oy.

Rien
2006for women and men

Rien Intense Incense
2014for women and men
'''''''''''''''''''''''''''''''

İyi, güzel, hoş günler, parfümler, kokular arkadaşlar :) .. Selametle :) ..

Son düzenleme: