Alıntı : Russian Oud - Areej Le Doré - for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Russian Oud Areej Le Doré for women and men şişe.jpg

Russian Oud Areej Le Doré for women and men şişe.jpg

Kafkaesque-Areej-Russian-Oud.jpg
Russian Oud - Areej Le Doré - for women and men / kadınlar ve erkekler için
Evet arkadaşların, hocaların ve aşağıda ünlü bir sitenin alıntısı var. Sitede destan yazmış ve benzer parfümleri alıntı yapmış o da.. Ünlü bir site..

Böyle parfümlerin desteklenemsi gerektiğini düşünüyorum doğal geyik misk ve diğer maddelerde doğal kullanıldığı için .. Tabi ben yağlarını öncelikle tercih ediyorum bu tarz kokuların ama hani parfüme de hayır demeyebilirim..

Debussy' Alıntı:
Areej le Dore Russian Oud.

Kokudan öyle aşırı etkilenmesem de sevdim. Sıcacık, egzotik ve konforlu bir parfüm; kışın gündelik olarak kullanırım bunu :). Sanatsal tarafı tartışılır ancak güzel, kaliteli ve keyifli bir koku olmuş her halükarda.

Her şeyden önce oldukça dengeli buldum, tatlılık ve sertlik dozajı yerli yerinde. Belli aşamalarda hiç baymayan bitter ama lezzetli ve mesafeli bir tatlılık mevcut; öd gibi tehlikeli notalar da ehlileşmiş. Birbirine zıt kutuplar başarılı birliktelik oluşturmuşlar, ideal istediğim kıvamda, üstelik sıkıcı bir törpülülük de söz konusu değil. Bir noktadan sonra belli ölçüde mür, labdanum reçinesi ve misk de algıladım. Notalar ayrı ayrı değil bir bütün içerisinde hareket ediyor daha çok.

Genel manada yepyeni bir konsept yaratıp sunmuyor ama kendi bağlamı içerisinde belli bir ölçüde özgün sayılabilir yani taklit değil. Paçuli yerine öd-misk kullanımıyla tatlı paçuli parfümlerinin kuramadığı dengeyi başarıyla kurabilmiş. Diğer Areej'ler ile kıyaslamazsam kalite oldukça iyi, tek düze olmayan bir kompozisyon.
azzura' Alıntı:
Diğer areejler ile kıyaslarsan düşüncen ne olur Ozan hocam:)
Her koku birbirinden baya farklı kulvarda, o yüzden net bir kıyas mümkün değil Kürşat hocam :).

Ancak diğer parfümlerinde notalar daha tek tek öne çıkıp parlıyor adeta, Russian Oud'da ise hiçbir nota tek başına parlamıyor. Russian Oud yıldız oyuncusu olmayan güzel film veya takım gibi :). Tabii bu parfümdeki notalar da piyasadakilerden her türlü kaliteli ama diğer Areej'lerle kıyaslayınca böyle bir fark hissettim. Diğer Areej'lerdeki belli başlı notaları parfümden çıkarıp salt koklasan bile kendi başına parlayacak cinsten.

Misal Ottoman Empire'daki öd çok daha nadir, çarpıcı ve özgün bir öd idi; Walimah'daki champaca parlak, berrak ve nadide; Inverno Russo'da Rose Alba'sı ayrı ve çok nadir özel geyik miski var vesaire; öne çıkan notalar çok nadide, spesifik ve kendi başına bile anlamlı olaibilecek cinsten. Russian Oud'daki öd, kakao gibi notalar da güzel ama tek başına o kadar anlam ifade eder mi emin olamadım. Russian Od'daki notalar genel olarak doğal ve güzel ancak 50 yıl bekletilmiş öd de var standart çiftlik ödü de sonuçta. Bana kalırsa nota kaliteleri anlamında en iyisi ilk seriden Ottoman Empire idi.

Diğer bir taraftan söylediklerim bu parfümün diğerlerinden zayıf olduğu anlamına gelmemeli. Ottoman Empire'daki ödü bu parfüme koysan tüm kompozisyon altüst olurdu en basitinden.
Areej Le Dore - Russian Oud, açılışında Kemi - Hayat'ın açılışında da hissettiğim öd ile başlayan bu açılışa kakao ve hafif mür ile tatlılığın belirdiği bir parfüm. İlk sıktığım an bana hissettirdiği şey harika bir parfüm izlenimi. Doğal notaların herhangi bir kakafoni olmadan ahenkle değişimini kokladım. Öd'lü kısım uzun bir süre devam etmekte. Performansı 12 saati geçmesine rağmen benim için oldukça yerinde. Orta notalara geçmeden önce bu kakaolu öd parfümümüze kunduz yağının derinlik kazandıran çok çok hafif hayvansallığı ekleniyor. Orta notalarda da öd ve kakao ile devam eden parfüme artan mür ile birlikte ipeksi bir hissiyat hakim oldu. Drydown'a geçerken dip notalarda öd ve kunduz yağının hayvansı yapılarının geriye çekildiği mür, gerçek misk ve kakao ile oluşan pudramsı yapı ile beraber drydown'una kurban Russian yiğidim dedim.
Kişisel görüşüm başarılı bir parfüm olduğu yönünde. Kompozisyon ve diğer konularda değerlendirmeleri benden daha uzun süredir parfüm dünyasında olanlara bırakacağım ancak ben bana keyif veren her kokuyu denemekten ve kullanmaktan zevk almaktayım. Bu markanın her kokusuna seve seve evimi ocağımı basacağım gibi duruyor:D Öd sevenler ve özellikle lidge sevenler bu parfüme bayılacaktırlar.

cornelius;n65943' Alıntı:
Areej Le Dore - Russian Oud.. Ciddi anlamda sert ama benim hoşuma giden bir hayvansalllık ve oud ile açılıp, sonrasında devreye tatlılık girmesiyle -sanıyorum indian oud- nispeten sakinleşiyor. Sonrasında iniş-cıkışlı bir halde hayvansallık, kuru kakao ve nispeten etkisi hafifletilmiş oud ile ilerliyor. Belli bir süre sonra mür de oyuna katılıyor, hepsi zaman içinde öne çıkarak -ve nispeten de hafifleyerek- kendi aralarında bir geçiş sağlıyorlar. Kapanırken ise geriye sadece tatlı bir oud ve törpülenmemiş kakao kalıyor. Çok özel diyemem ama dikkate değer. Kalıcılık iyi, yayılım ortalama üstü ama belli bir süreden sonra tene yakın ilerlediğini söylemek lazım.

Beğeni: 8/10
Kalıcılık: 8.5/10
[/QUOTE]

Sitesinden parfüm açıklaması : ''

Russian Oud (Rus Oud), Russian Adam tarafından damıtılan yüksek kaliteli agarwood yağı etrafında inşa edilmiş ,geleneksel bir tarihe göre … ama eşsiz bir dokunuşla yapılan bir gourmand oud parfümüdür .

Top notları: Russian Adam tarafından damıtılmış çok katmanlı Choco Borai oud yağı

Kalp notaları: Hint oud, Russian castoreum(Rus kunduz yağı) ve kakao özü;
Devasa bir musk kapsülünden elde edilen Sibirya geyiği misk maserasyonu

Temel notalar : Guggul resinoid, Hint müren, Labdanum, Huş tar, Sandal ağacı ve Sedir ağacı

''

Önemli bir siteden açıklama ve diğer benzer belli başlı parfümleri de açıklamış. O parfümler :

Russian Oud Areej Le Doré for women and men aşağıdaki parfümlerle alıntıda açıklanmış, karşılaştırılmış.. Uzunca bir yazı

Oud Zen Areej Le Doré for women and men

Oud Zen
2017for women and men

Ambre Loup Rania J for women and men - 2012 ( Övülen bir parfüm ve Amber severlerin parfümlerinden.. ) İçinde Amber yerine Laden reçinesi açıklanmış..

Ambre Loup
2012for women and men

Oud Picante Areej Le Doré for women and men - 2017

Oud Picante
2017for women and men

Oldukça uzun bir yazı. Dediğim gibi ünlü bir siteden alınma http://www.kafkaesqueblog.com
Areej Le Doré Rus Oud: Willy Wonka'nın Oud'u
Yayınlanan 11 Şubat 2018
Willy Wonka muhtemelen isterdim Areej Le Dorc 'ın yeni Rus Ud. Roald Dahl'ın sevilen çocuk kitabındaki çikolata ve şeker sihirbazı, tatlı öğeleri normal yapısının dışında eğlenceli bir şeye dönüştürmek için dikkat çekti. Aynı şey, ünlü şeker fabrikasına oryantal bir dokunuş getiren ya da farklı bir ışıkta görülebilmesi için Rus Wonu'nun, Willy Wonka'nın büyülü fabrikasını alıp onu Orient'e sıkıca yerleştirdiği söylenebilir. Willy'nin nehrin çikolatasını düşünün, ama şimdi karamel ve treacly labdanum şekerleme ile karıştırın ve Ali Baba'nın oryantal hazineleri mağarasına götürün. Mağara, bir Hindi oud dağının kalbinde, siyah duman ve ağır kahverengi muskiness rüstik yayan oyulmuş duvarları derinliklerinde yatıyor. Willy Wonka'nın gourmand nehri şimdi reçineli, dumanlı kırmızı sandal ağacı ve kahverengi-kırmızı topraklı paçuli'den yapılmış uzun nehir yataklarının yanında uzanır ve huş ağacı katranlı deride Oompa Loompas tarafından izlenir. tenleri ince bir patinalı ten rengi ve Ali Baba'nın kırk hırsızları mürettebat ve daha fazla deri kaplı. Birlikte, çikolata, şekerleme ve karamelin erimiş nehrini, kremalı sandal ağacı, yudum odunu ve tereyağlı yulaf danalarından yapılan uzun kürekler ile karıştırıp, nehrin nehre gömülü olduğu bir havuza girdiği dağın kalbine gönderiliyorlar. karamel muskiness bir tutam kakao ile çırpılmış.
gold-_-molten_lava-_mountain_brown-2-e1461651551457.jpg

Fotoğraf: Lusika33.livejournal.com/ Sibirya Times. Kaynak: Dailymail.co.uk
Kafkaesque-Areej-Russian-Oud.jpg

Rus Ud. Fotoğraf: kendim.

Rus Ud Rus Adam saf parfüm olduğunu açıklar büyükbabası”olarak, kısa özette, bizim önceki rağbet gören kompozisyonlar, Ud Zen ve Ud Picante . Ud, reçineler ve yatıştırıcı, incecik temel notalarda daha zengindir. ”Not listesi aşağıdaki gibidir:
Üst notalar : çok katmanlı Choco-Borai Oud yağı [Rus Adam'la birlikte damıtılmış karışık Tay oudları] ;​
Kalp notaları : Hintli oud, Rus Castoreum, Kakao özü ve Sibirya geyiği misk maserasyonu, dev bir misk kapsülü;​
Temel notalar : Guggul resinoid, Hint Mürdüm, Labdanum, Birch Tar, Sandal ağacı ve Sedir ağacı.​
Kafkaesque_Russian-Oud-bottle_Areej-Le-Dore-e1518310362294.jpg

Kafkaesque_-Russian-Oud_-Areej-Le-Dore-e1524441475385.jpg

Kafkaesque-Areej-Russian-Oud_-cap_stone.jpg

Rus Ud. Fotoğraf: kendim.
Rusça Oud , bir sürü karanlık, gourmand ve musky notalarıyla cildimde açılır. Baştan sona kadar süren merkezi çekirdek, üçlüden oluşur: guggul; süt ve koyu çikolata; ve şeker kokulu labdanum. Guggul'u daha önce hiç duymamıştım, bu yüzden Rus Adam'a neye benzediğini sordum ve şöyle diyordu: “çok reçineli, labdanum'a daha yakın ama daha hafif ve daha rafine, incensi ve karamel gibi tatlı.” Tam olarak karamel gibi Cildim her zaman cildimdeki çikolatayı kaplar, etrafına, etrafına ve etrafına dolanır, etrafındaki en zengin Mars çubuğunu yeniden yaratır.
chocolate-caramel-gold-swirl.jpg

Kaynak: de.forwallpaper.com
Bu merkez çekirdekli, ama açılış aşamasında başka çok şey var. Sandal ağacı, oud musk, duman ve deri, çekirdek arasında, birbiri ardına, karamel ve şekerleme ile karıştırılmış bir kokulu dondurma sundağı gibi birbiri ardına sıralanır. Deri, huş ağacı katranı, oud ve castoreum kokusunu alırken, duman ise koyu renkli ahşaplardan (oud ve sedir) olduğu gibi reçineli ve merhem / tütsü gibi hisseder. Mysore sandal ağacı abartılı, çökmekte olan miktarlarda, kremalı ve rejenik kırmızı-siyah kokulu, ve mür ve oud tarafından yayılan daha güçlü olanlara kıvrılan duman pufları yayar. Her şey birbiri ile örtüşüyor, mükemmel bir şekilde harmanlanıyor ve titiz teknik denge ile, her birine akan bir not, her biri son vurgulayan ve zenginleştiren, ama her biri ayrı ayrı da net.

Rus Oud'u sevdiğim pek çok şeyden biri, her zaman yaklaşık 10-12 dakika içinde meydana gelen ve en sevdiğim notlardan biri olan paçuli'nin sihirli bir rekreasyonundan oluşan bir simyasal dönüşümdür. Rus Oud'unda bulunan hammaddelerin birçoğu, örneğin odunluğu, gizlilik, dumanlılık ve yeryüzü gibi paçuli'lere benzer veya özdeş koku özelliklerine sahiptir. Bu özellikler tam olarak burada, bir veya iki diğeriyle birlikte, paçuli kokain kokulu boozitesi veya tatlı-kuru reçinesi gibi, amber ile birleştiğinde ortaya çıkar.
Rus Oud'unda, notları, benim tatları olan biri için mükemmel kokteyli yeniden yaratmak için tam olarak 15 dakikayı bir araya getiriyor: rezil ve son derece baharatlı kırmızı sandal ağacı öz odunu, bitter çikolata-karamel ile tabakalı, karamsar ve kehribar “paçuli”, reçineli tütsü dumanı, kuru odunlar, dumanlı huş katranı ve labdanum şekerlemesinin gerçek bir tsunamisi. Odun dumanının tüyleri yanlara ve guggule yalıyorlardı; “karamel her şey karanlık, hafifçe hırıltılı bir mırıldanma bulutu içinde sarılmadan önce üstte drizzled.
gold-black-brown_fire_lava_molten_trees-forest-flames-e1514074376443.jpg

Fotoğrafçı bilinmiyor. Muhtemelen AP veya Reuters. Kaynak: oregonlive.com
Bu, özellikle vurguyu veya odak noktasını cildimdeki her zaman kaymakta olan karmaşık bir katmanlamadır. Bir dakika, “paçuli”, daha sonra sandal ağacı, huş katranı, labdanum şekerleme ya da oud musk. Çikolatanın ( cildimdeki guggul karamel reçinesi arasında her zaman katmanlı olan), tipik olarak, en azından parfümün ömrünün ilk yarısı boyunca, uzaktan en az önemli olan bileşenidir, ancak ben, daha çok, daha baskın notalardan biridir. Kolumu yakın kokla.
Bütün tatlı kokulu elementler için, Rus Oud asla cildim üzerinde saf bir gurme değildir ve asla cloying topraklarına çarpmaz. Bu, bireysel kimyanın önemli bir farklılık yaratabileceği bir noktadır ve denge sizin için de farklı olabilir, ama Rus Oud'un ikinci sahnesine başladığında bana göre çok fazla duman, karanlık misk, uşak ve deri vardır. ikinci saat başında. Her bir element ayrı ayrı görünür, ama kollektif olarak, daha büyük bir güç haline gelirler ve çikolatayı, karamelleri ve şekerlemeyi (reçineli, sedir meşe ağacı Bourbon vanilyaya benzeyen bir şeyin gizemli, ara sıra kokusuyla birlikte) tutmaya çalışırlar. Kontrol.
Kafkaesque-Red-Brown-Cream-Gold-Black-Grey-Smoky-Woods-Smoke.jpg

Fotoğraf: kendim.
İkinci aşama ve saat, bu sadece dengelemenin ötesine geçiyor; yönlerde fark edilir bir değişiklik var. Labdanum, çikolata, "paçuli" ve karamel, karanlığın kenarına düşüp, karanlık notaların devraldığı kenarlara çekiliyor. Deri, cildimi eşzamanlı olarak koklayan bir kompozit anlaşmayı (huş ağacı gibi), dumanlı, ud tabanlı ve müstehcen kapsar. Castoreum muhtemelen bir rol oynar, ancak tüm Hintçe ve genel koku üst üste geldiği zaman onu açıkça tespit edemem. En güçlü ikinci eleman ise başka bir kompozit anlaşmadır, bu kez reçineli birdir. Aslında, bu ağaç - sandal ağacı ve oud'un bir etkileşimi - ama cildim üzerinde odunsu kokmuyorlar; Rus Adam'ın en karanlık reçinelerini çıkarmak için çekirdeklerine girmiş gibi kokuyorlar. Onlar hain, dumanlı, müstehcen ve bir kez daha kösele.

Bu karanlık bir sinerji, ama içinde denge var. Orada sadece erkeksi gidiş veya kuru hissetmekten onların “deri” taklit sandal ağacı, ud, huş önlemek için aralarında yeterli toffee'd laden dokuma, vb. Ayrıca, deriye sadece dumanı ve mizacının ötesine geçmesini sağlayacak kadar “paçuli”, çikolata ve baharat da var.
Ud açısından, bunun iki ilginç yönü var. İlk olarak, diğer notalarla olan ilişkisini seviyorum. Ud, kokudan geçen omurga, “paçuli”, “çikolata”, “labdanum, sandal ağacı” ve “deri” nin yaratıldığı iskelet iskeletidir, ancak bu diğer elementlere arka koltukta oturmak için sıklıkla kullanılır. Onlar spot ışığında parlıyor. İçinde herşeyin inşa edildiği ve hepsini bir arada tutan yapıştırıcı olan kavernöz yapıdır, ancak ele geçiren zorlayıcı bir odak noktası değildir. Sonuç olarak, bu “ud” diye çığlık atan ya da varlığını duyurmak için bir boğa kullanan bir koku değildir.

İkincisi, Bengalce / Hindi oudu burada çok iyi çalışıyor ve ben bunu genellikle bu varietalde seğiren veya kazanan bir kişi olarak söylüyorum. Içinde Hintçe o Agarwood aksine Areej 'ın Ud Zen veya başka ud tabanlı kokuları içinde, hiçbir çiftlik notları, dışkı şey, goaty, sevimsiz, Gorgonzola benzeri, camphorous, mentollü şehvetli veya bu konuda skanky vardır. Bu ise ancak, misk ve dumanlı ve duman seviyeleri ilk saat sonunda daha da yukarı, sonra 30 dakika sonra tenimde kadar gitmek. Bu noktada, oud, son derece deri ve misk, aynı zamanda Hintçe agarwood (ve bazı vahşi Tay çeşitleri de) ile bulur karanlık misk ile sessizce uzağa hırıltı döner.
golden-brown-leather-jacket-e1394411956654.jpg

Kaynak: saab92x.com
Yine de, aşağıda, gizlice, duman, deri ve misk, Hintçe oudunun tütsü ve süet benzeri niteliklerinin ilk belirtileri olan bir şeyin erken belirtileri vardır. Tipik olarak, bunlar daha sonra ahşabın evriminde gelişir, ama bence her zaman, Mysore sandal ağacı tarafından yaratılan bir çeşit tereyağına farklıdırlar. Hint agarwood ile kremalı, tereyağı, baldır derisi derisi ve kadife süet gibi. Oud Zen daha sonra tonlarca Hintçe odun yığını sayesinde vardı ve Rus Oud'un ikinci saatinde de aynı derecede ve hatta aynı dereceye kadar aynı olmama notu ve kalitesinin izleri taşıyor.

Rus Oud, geliştikçe odak ve not dengesini değiştirmeye devam ediyor. İkinci saatin sonunda, labdanum tamamen yutuldu ve artık cildimde küçük bir çikolata veya karamel kokusu bile kalmadı. Bunun yerine, koku dumanlı huş derisi, tütsü reçineler, reçineli ağaçlar (sandal ağacı ve oud), karanlık ahlaksızlık ve odun dumanının kusursuz bir karışımıdır. “Paçuli” rekreasyonu, dışarı ve dışa doğru örülür. Bazen reçineler ve deri tarafından yutulur, ancak Rus kokularını uzaktan kokuşturarak kokusunu aldığımda, çoğunlukla aldığım birincil izlenim “dumanlı patchouli-oud deri” dir.
gold-red-brown-purple-black.jpg

Fotoğraf: Flickr üzerinden Martin Zalba (İçine gömülü doğrudan web sitesi bağlantısı.)
Rus Oud'un üçüncü sahnesi, karanlık dalgası ebbs uzakta, yolculuğunu bitiren ve böylece güneşin altın ışığının bir kez daha ışıldamasına izin verirken, kabaca 3.5 saatte başlıyor. Deri kenarlarına geri çekiliyor, daha sonra ufak bir parıldayan gölge gölgesiyle daha tatlı, daha çok gourmand notaları çıkıyor: çikolata, karamel ve şekerleme. Kenarları siyah renkle tiftik tütsü müren reçineleri ve deri dumanı, kahverengiden kahverengimsi, “paçuli” den kırmızı, ve reçineli kırmızı-kremsi sandal ağacı öz odundan elde edilen ressamın paletine sahip bronzlaşmış altın bir deniz. Sonuç rahat ama karanlık, tatlı ama kuru ve dumanlı, gourmand ama aynı zamanda bundan çok daha fazlası.
Ambre-Loup-Rania-J..jpg

Ambre Loup. Kaynak: Rania J. web sitesi.
Eğer ilk saatte açılan buket beni kolumu yalamak isterse, bu beni rahatlatır, gevşer ve sadece mutlu bir rahat iç çekimle koluma girmesini ister. Benim tatları olan biri için, kokulu sandal ağacı, çikolata ve kehribar yağları ile rahatlatıcı bir masaj yaptırmanın koku eşdeğeri, daha sonra pelüş, sıcak bir elbise ile bir araya getiriliyor. Bu yüzden Rus Oud, eski bir standby, Rania J tütün-afyon-benzoin-labdanum kehribar, Ambre Loupyerine, gevşemek ve dinlenmek için benim go-to konfor koku haline geldi . Tüm sağduyumuzda, Teutonic Overlord'umu birkaç kronik, ciddi sağlık sorunundan kurtarmaya çalışan dört aydan beri çok stresli davrandım ve “rahatlık” bazen kısa sürede sağlandı. Rus Oud'un şekerlemeli labdanum, çikolata, karamel, paçuli, sandal ağacı, tütsü ve karanlık miskin zengin, derin karışımı, beynimde otomatik bir gevşetici gibi davranıyor. Onu yorganın ve çarşafların üzerine püskürtürüm, kürklü oğlumla benim tarafımdan içeri sokarım, son pençesinin etkisi altında uyuyarak kocaman pençesini tutun ve endişe kaymasından biraz uzaklaşın. Açıkçası, bu tamamen öznel bir kişisel cevaptır ama bence bahsetmeye değer, çünkü bu noktada çok sayıda patchouli-ambers, tütün-ambers, dumanlı reçineli ambers ve gourmand-orientals melezleri denedim.
night-rock-abstracts-liquid-gold-christopher-martin.jpg

Fotoğraf: Christopher Martin. Kaynak: christophermartinphotography.com (İçine gömülü web sitesi bağlantısı.)
Rus Oud, 3.5 saatlik marketten, kurumaya kadar, kabaca 8,5 saat evrimine kadar, yön değiştirdiğinde ve daha basit ve yumuşak hale geldiğinde, önemli bir şekilde değişmez. Şimdi, karamelli ve şekerlemenin, dalgalanma dereceli sütlü çikolata ve tereyağlı sandal ağacıyla birlikte dokunan, daha sonra duman ve maşizmin kalın tüyleriyle lekelenen, karmaşık olmayan, puslu bir bulanıklık. Çikolata, bir zamanlar olduğu şeyin sadece bir gölgesidir. En başından beri, her zaman guggul'un cildindeki karamelin arasına yerleştirilmişti ve 6. saatte oldukça yumuşak bir hal aldı, ama şimdi içeri giren ve çıkan bu dartıcı bir varlık haline geldi. Ne zaman sonunda öldüğünü sandığımda, geri dönüş yapıyor. Sandal ağacı aynıdır, cildimde daha sessiz ve daha zor olsa da. Bir bütün olarak alındığında ve özlü temellerine indirgendiğinde, Rus Oud, farklı gourmand altteksleri ile gerçekten amberleşmiş reçineler. Sıcak, misk, tatlı, kuru, dumanlı, çikolatalı, kremsi, reçineli, sessizce baharatlı ve biraz tuzlu, neredeyse tuzlu, misk, patlamış mısır kokulu bir amboroz gibiydi. . Bence hepsi çok güzel.
gold-brown-black-caramel-swirl.jpg

Kaynak: flavourfog.com
Rus Ud bu noktanın ötesine geçmiyor. Sonraki birkaç saat içinde doku ve vücudu tırtıklı hale gelir ve kokusu, labdanumdan çıkan yanmış balmumu balmumu ile birlikte görülür. 11. saatte, bütün çikolata izleri yok olur ve sandal ağacı, kremsi ağaçların uçsuz bucaksız bir fısıltısından başka hiçbir şeye dönüşmez. Son saatlerde geride kalan şey, basit, koyu şekerleme ve altın sıcaklıktır.

Rus Oud'un süngeri, izdüşümü ve uzun ömürlülüğü, ne kadar uygulandığım ve hangi yöntemle yapıldığına bağlı olarak değişiyordu, ama genel olarak, onun projeksiyonunun düşük olması, onun salkımının ortalama olması ve uzun ömürlülüğünün çok iyi olmasıydı. İlk olarak, test amaçlı olarak da sağlandığım şişelerden koku aldığımdan daha yüksek sayı veren atomizer numuneleri kullanarak kokuyu test ettim. Sürtünme / lekelenme, hem ulaşma hem de vücutta şaşırtıcı derecede yumuşak bir koku verdi ve koku miktarını arttırdığımda bile doğruydu. Koku ayrıca bir Areej oud için beklediğimden daha kısa bir ömre sahipti; herhangi bir yolla kısa ömürlü değildi, ama diğerlerinin bir kısmı değildi. Bir atomizörden püskürterek şeyler geliştirdi,

Farklı yöntem / miktar uygulamalarına bağlı olarak deneyimlediğim ayrılıklar hakkında temel bir fikir vermek için bazı kaba sayıları paylaşacağım. Bir şişeden 1 küçükpüskürtülen bir miktar ışık lekesi uygularken, açılış projeksiyonu ve silgi numaraları sırasıyla yaklaşık 2 inç ve 4 inç idi; koku 5.5 saat sonra cilt kokusuna dönüştü ve yaklaşık 10 ila 10.5 saat uzun ömürlüydü. Rus Ud, bende beklediğimden çok daha fazla havadar ve daha hafifdi. 2 eşit sildi smear ile Biggerçek bir şişeden gelen spreyler, ilk bakışta, çok büyük bir fark yoktu: ilgili açıklık sayısı aynıydı, ama silme 20-25 dakika sonra yaklaşık 6-7 inç büyüdü ve koku sürdü 12.75 saat. Bununla birlikte, daha büyük koku uygulamasının diğer alanlarda gözle görülür sonuçlar verdiğini düşündüm: koku, vücutta ve dokuda daha cılız ve daha derin hissedildi; aromada daha smokier, daha karanlık ve muskier; ve huş sadece daha fazla fark edilir değildi, ama huş derisi ikinci aşaması daha erken başladı. İlginç bir şekilde, “paçuli” taklidi daha zayıftı ve daha büyük bir koku uygulamasıyla daha sessizdi. Huş katranı ve ud'nin karanlık miskleri boğulmuş gibi. Sandal ağacı ilk birkaç saat içinde benzer bir şey geçirdi, çünkü başlangıçtan daha küçük bir koku uygulamasıyla kesinlikle daha açıktı. Ancak, “paçuli” ile aynı dereceye kadar hiçbir zaman tutulmamıştı ve ne kadar az ya da ne kadar az uygulamış olduğum önemli değil, daha sonraki saatlerde her zaman göze çarpan bir faktördü. Guggul karamel her iki versiyonda da mevcuttu, ama uyguladıkları daha fazla koku, daha karanlık, daha smokier notalarla dengelendi.

Bu temel gözlemler veya eğilimler, dabbed yerine püskürtüldüğümde daha da belirgindi. Daha fazla püskürttüğümde, karanlık öğeler ortaya çıktı. Bu ilginç bir şey çünkü Areej'in yeni Walimah Attar'ının büyük bir dozun uudun dumanını, misk ve leatheriness'ini ortaya çıkardığı durum için de geçerliydi, fakat bu sadece bir portakal çiçeği ve onun şekerlemesi olan bir artışı arttıran Rus Musk'unda kesinlikle böyle değildi . tatlılık ama daha geyik misk, oud veya oakmoss ortaya çıkmadı. Areej Le Doré gibi yoğun, karmaşık, doğal güdümlü kokularla, bir kişinin koku deneyimini şekillendirmede çok fazla değişken var ve bu miktarın ya da uygulama metodunun çok önemli olduğunu fark ettim.bireysel cilt kimyası olarak, vurgulanabilen ve hatta bir bütün olarak notların dengesi olabilecek notlar.

Darbecik Rus Oud'a karşı püskürtme yapmak o evi bir kez daha getirdi. Birkaç atomizör spritz, eşit bir şişeden 2 orta boy, eşit büyüklükteki spreylere eşittir, aynı açıklıktaki silisyum, yaklaşık olarak aynı açıklıktaki silikonu verir, ya da bir inçlik veya iki kat daha fazla bir artış sağlar, ancak koku daha karanlıktır. ilk üç saatinde daha fazla kılıcı, daha kösele ve daha az gourmandı; cilt kokusuna dönüşmek yaklaşık 7 saat sürdü; ve yaklaşık 14 saat uzun ömürlüydü. Bununla birlikte, gerçek bir şişeden bir kol üzerinde iki sprey uygularken, diğeri üçte, yarıçapta yaklaşık 9-10 inçlik bir ilk açılış bulutu ile çevrilmiştim, belki biraz daha fazla; Kokunun sessizleşmesi yaklaşık 9 saat sürdü; ve bir bütün olarak yaklaşık 17,5 saat sürdü, Bir kaç ya da iki cilt üzerinde çok uzun bir süre boyunca devam eden musky tatlının soluk izleriyle. Uzak ve kümülatif olarak kokulduğunda, o bulut en karanlık, en reçineli, en muskiest versiyonuydu ve cildimde hem huş katranı hem de dumanın en göze çarpan, önemli dereceleri vardı.

Kısacası, en küçük miktardaki kokuyu uygulayıp püskürtme yöntemiyle püskürtüldüğümde, Rus Oud'unun en hafif, en sessiz ve en gourmand-skewing versiyonunu aldım. Spreyle ne kadar çok uygularsam, daha koyu, daha zengin, daha derli toplu ve daha reçineli kokuyordu, daha derin vücudu ve daha iyi ulaşması ve uzun ömürlülüğü. Genel bir kural olarak tüm gözden geçirmeler için temel bir standart uygulama kullanmaya çalışırken - biri dab şişelerine dayanıyor çünkü bu bizim testlerimiz için çoğunlukta kullandığımız ve bir tanesi 2-püskürtme eşdeğeri ile sınırlı olduğu için, çünkü bunlar arasında kaba bir medyan var. Farklı insanlar başvurabilirler - Rus Oudunun daha iyi performans gösterdiği ve kişinin gerçek bir şişeden (ve büyük miktarlarda) uygulandığı zaman daha uzun süreceği açıktır.

Bunu söyledikten sonra, Rus Oudunun yürürlükte olan Oud Zen ve Oud Picante'ye eşit olduğunu ima etmeye çalışmıyorum , heft ve ulaşamaya - çünkü değil . Bu ikisinin belleğime dayanarak, kokunun karşılaştırılabilir yüksek miktardaki miktarlarının uygulanmasının, kokularımı stratosfere ve uzaydan geçmekte olan Elon Musk'un Tesla'sına doğru düzgün bir şekilde yutmuş olacağına eminim. Ne kadar başvurursam da aynısı Rus Uud'u için geçerli olamazdı.

Ancak, kesinlikle benim cilt üzerinde bir anemik, wispy wallflower ve diğer markaların ekstraları ile karşılaştırılabilir sprey formunda adil bir miktar uygularsanız, mükemmel uzun ömürlü iyi var. Aynı koku miktarlarıyla / uygulamalarıyla tıpkı Rus Oud gibi performans gösteren bir dizi Roja Dove parfümü denedim ve Roja Dove kısa ömürlü, sessiz ve samimi kokular yapmakla tam olarak bilinmemektedir. Sadece önceki Areej kokularının, Rus Oud'una geldiğinde standardın tamamen eğimli olduğu birçok performans alanında böyle çılgın, atipik sayılar vardı. Yani, eski bir Areej kullanıcısıysanız ve karşılaştırmalı olarak yaşıyorsanız Daha sessiz, daha yumuşak bir koku, haklısınız ve evet, bu uşak öncekiler kadar güçlü değil, ama bu sefer farklı bir yöntemle kokuyu uygulayıp uygulamadığınızı düşünün (bir atomizör yerine bir Şanslı dab şişesi) çünkü bu biçim bir şeylere yardımcı olmuyor ve uyguladığınız miktarı da göz önünde bulunduruyor.
Oud-Zen.jpg

Oud Zen. Kaynak: Areej Le Doré.
Önceki Areej'lerden bahsetmişken, Oud Zen ve Oud PicanteYeni sürümün önceki sürümleriyle nasıl karşılaştırıldığını tartışmaya değer. Açık bir not çakışması ve üç kokudan geçen açık Rus Adam imzası var. Aslında, bu resmi olarak, ailesel bir ağaç ve genetik benzerlikler ima eden “dede” olarak resmen tanımlanmıştır. Ancak, geniş görüş yaklaşımı benimsemenin, özellikle odak noktalarında, trio arasındaki belirli farklılıklara baktığını düşünüyorum. Bir başka deyişle, Areej'leri basit ortak yönlerine indirgemek, tüm çiplerin temel olarak aynı olduklarını söylemek gibidir; çünkü onlar sadece turunçgiller, gül / çiçek, meşe, labdanum ve / veya paçuli içerirler. Evet, emin onlar yaparlar, ama hepsi not oranlarından, eşlik eden maddelerden veya başka bir faktörden dolayı, aynı şeyleri kokmazlar.
areej-Russian-Adam-Oud-Picante.png
Areej Le Doré üzerinden Oud Picante.
Bence aynı durum, bence. Tüm üç Areej ouds, oud, deri ve sandal ağacının ortak temel paydalarını içerir, fakat Oud Picante kahve, tütün, kimyon-costus skank, karanfil tarçınlı baharat karışımı, ballı opoponax ve labdanum ile oynar. Oud Zen, Hindi agarwood'un nezdinde, hayvani sürtüklerini araştırdı ve tütün, içki, safran-kehribar bir attar ve turp Laphroaig tarzı vetiver ile süsledi. Rus Ud, Oud Zen'den Oud Zen'den daha yakın olsa da, cildimde görünen şey, ortak labdanum çekirdeğine rağmen neredeyse aynı değildir. Bu, pirinç biryani ve sütlaç pudinginin tıpkı ikisi de pirinci civarında yapıldığı için aynı şekilde olduğunu; belirli farklılıkları, eşlikleri ve odak noktalarını yok sayar.

Rus Oud, önceki her kokunun bazı yönlerini alır, ancak bunları çikolata, karamel ve labdanum içine sarar, “paçuli” ve huş ağacının yanı sıra çok daha fazla duman ve tütsü ve tamamen farklı bir tür muskiness. Bu konuda skank kokusu. Rus Oud'un ağırlıklı olarak dumanlı birch-oud deri ve cildimdeki koyu renk balgamın olduğu kabaca iki ya da saatini görmezden gelirsek, onun ortadaki buketinin tütün değil, şekerleme (labdanum), karamel (guggul) ve çikolatayı vurguladığını söyleyebilirim. kahve, karanfil ve kimyon. Evet, Rus Oud'u ilk uygularken Oud Picante'yi düşündüğümden şüphem yok, ama bu sadece güçlü labdanum bileşeni yüzünden oldu. Her bir kokunun özelliklerini ve tam kapsamını düşündüğümde, onlar gereksiz ve gereksizdirler. Kısacası, makro ve mikro perspektiften,

Rus Ud çok yeni ama orada zaten bazı kısa alternatif yorumlar vardır. Bir kaynak Basenotes 'Areej tartışma konusu . Sağladığım link, sayfa 32'ye iniyor, burada, ormanın ortasında, Rus Ud popu ile ilgili ilk yorumları göreceksiniz. Sonraki yeni sayfalara uzanıyorlar, diğer yeni Areej sürümleriyle ilgili yorumlarla serpiştirilmişler. En son baktığımda, Rus Oud'unun ana cevabı şunlardı: birkaç kişi, Areej'in Oud Picante'ye satın alma emrini vermek için çok benzer olduğunu düşünüyordu; Bir kişi performansının çok yumuşak, sağduyulu ve kısa ömürlü olduğunu düşündü; ve bir kişi ilk birkaç saat içinde karamel miktarı ile mücadele etti. Kendi boşluğundan iş parçasına geçmene izin vereceğim. On Fragrantica, Rus Ud sadece kendi bireysel giriş sayfasını aldı, ancak bu yazının zamanında hiçbir inceleme veya oy yok. İlgilendiğiniz takdirde ilerideki haftalarda kontrol edebilirsiniz.

Kendi sitemde, iki kişi düşüncelerini paylaştı ve onların bilgilendirici oldu, çünkü Basenotes hakimlerinin büyük çoğunluğunun aksine, Areej hattında yeniydi ve geçmiş kokuların bagajıyla yüklü değillerdi. “Lady Jane Grey” Rus Oud'un not listesinden ve Areej'in saygınlığından korktuğu hayvanlarla kıyaslandığında uysal olduğu için mutluydu. Yazdı:
Rus Oud benim için çok utanç vericidir, sanırım daha büyük bir miktarla test etmem gerekiyor (çikolatadan daha çok istiyorum!), Rahat, sandal ağacıyla sarılma, hatta hafifçe çiçek açan bir şey aldım (?). Oldukça büyüleyici!​
“Matt” için, Rus Oud büyük bir hit oldu, ama aynı zamanda tam bir şişe yatırımı garantilemek için sevdiği diğer (Areej olmayan) kokulara da çok benziyordu. O kısmen yazdı:
Dün şanslı örnekleri aldım. Hemen Rus Musk ve Rus Oud çalıştı. Her ikisi de inanılmaz derecede zengin ve hayal edebileceğiniz gibi inanılmaz bir kalite. Çok karmaşık ve güzel ve harika bir öğrenme deneyimi. […] [¶] Rus Oud da harika, inanılmaz derecede zengin deri / duman / Oud anlaşması var ve bana [ Ensar Oud'un ] Aroha Kyaku'yu hatırlattıama daha dengeli ve karmaşıktı. Bulanık misk da güzel bir katman ekler.​
Ama bence ya yatırımı bana garanti etmiyor. Bu kadar derin deri / duman / Oud kokusuna ihtiyaç duyduğumda / istediğimde Aroha Kyaku'm var. Ve bir şişe Ambre Loup (ilk kokunun içinde ilk 5'e doğru fırlatılır), kirli-in-a-iyi-yönlü baharatlı kakao Oud kokusunu tatmin eden yolda. [Adlara vurgu ve Aroha Kyaku bağlantısı bana eklendi.]
Rus Oud'u, sevgili Ambre Loup'la aynı genel evrende yaşamak hakkına sahiptir , fakat karşılaştırmalı koku tartışmaları, cilt kimyasının bir kişinin diğeri üzerinde yaşadığı şeyle büyük bir farklılık yarattığı alanlardan biridir. Benim için Ambre Loup, ağırlıklı olarak cimri, afyon / esrar gibi baharatlı bir reçinenin yanı sıra tonlarca benzoin ve labdanum ile daha az miktarda yumuşak hayvani misk ile kaplanmış tütündür. Bu benim için bir choco-oud kokusu değil, bu yüzden koku özellikleri ve odak tamamen farklı. Fakat genel anlamda, temel his ve vibe açısından, Rus Ud'sunun Ambre Loup ve Oud Picante ile aynı dünyada yaşadığına şüphe yoktur.

Bence aynı koku seviyesindeki diğer birkaç denizcinin var. Sorgusuz Rus Oud, Sammarco'nun paçuli Bond- T'sine cildim üzerinde güçlü benzerlikler gösterir . Armagnac-drenched, boozy paçuli'nin siyah çikolatalı kek, huş katranı ve castoreum deri, yumuşak misk, incensey duman ve kehribar reçineleri ile kaplandığı bir koku. Daha sonraki kısımlarında, Rus Ud bazı paralellikler vardır Roja Dove 'ın Amber EXTRAITçikolata, karamel ve toffee'd labdanum kehribar üzerine yoğunlaştırılmış, duman, misk ve ağaçlık gibi sessiz puflarla yaladı.

Bununla birlikte fark, Amber Extrait'un, tabanında sessizce de olsa rasgele bir şekilde parçalanmış bir miktar amber aromachemicals içerdiği, buna karşılık Rus Oud'un sentetik bir şey bile hayali bir ipucu içermediği. Bir değil. Son olarak, Rus Ud da bazı örtüşme vardır SP Attar 'ın Cafe Ambre Noir attar. Kahve yerine çikolata, Kalemat benzeri bir bal yerine “paçuli” ve daha karamel, duman ve sandal ağacı var, ama bir kenara koyup, rahat bir dokunuşa odaklanın, eğer bir gurme oryantal melezi seviyorsanız sonra bence diğerini de sevmek zorundasın.

Kısacası, burada bahsedilen merkezi notalardan ve kokulardan herhangi birini seviyorsanız, o zaman Rus Oud'u denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Areej Le Doré atomizer örneklerinden satmış olsa da, Luckyscent'ten 1 ml dab şişeleri mevcuttur. (Sonunda Detaylar kısmındaki bağlantıya bakın.) Eğer satın almadan önce kapsamlı bir test yapmak istiyorsanız (ve silgi sorunları ile oynamak için sprey formunda bunu yapmak istiyorsanız), her zaman bir sprey süzgecini deneyebilirsiniz. saygın Basenotes 'dağıtıcı, " Strifeknot ."

Tamamen ilgisiz, konut sahibi bir meselede, sizden gelecek on gün boyunca ufak bir mola vereceğimi bildirmek istedim, bu yüzden hem gözden geçirme / gönderme, hem de e-postalara yanıt verme, FB mesajları ve blog yorumları . Ben tamamen İmparatorluk Derebeyim Der Teuton Hund'a odaklanmak istiyorum .Size uzun nedenleri neden ayıracağım, çünkü açıkçası, iç karartıcı ve yoruldum. Alt satır: Parfüme odaklanmayı zor buluyorum, kısa bir süre için radyo sessizliğine gireceğim ve sadece tüylü çocuğuma sarılacağım, büyük pençelerini tutacağım, masif dişlerine hayran kalacaksınız. Geçen hafta bir doktor ofisinde bir veteriner teknisyeni, bir Alman Çoban için bile yıllar içinde gördüğü en büyük şeydi, görkemli başını ve onun güzel roman burnunu öptü ve uzmanının “Planını umuyordu. D ”sonunda başlıyor.

Yakında görüşürüz.

Açıklama: Rus Oud örneğim Rus Adam tarafından sağlandı. Bu, bu incelemeyi etkilemedi.Ücretli inceleme yapmıyorum ve görüşlerim kendim.

Netten alıntı parfüm açıklaması : ''

ANA ANLAŞMALAR
ud
kokulu
dumanlı
kakao
misk gibi

" Russian Oud (Rus Oud) , Russia Adam tarafından damıtılan yüksek kaliteli agarwood yağı etrafında inşa edilmiş , eski bir geleneksel yönteme göre, henüz benzersiz bir dokunuşla yapılan bir gourmand oud parfümüdür .

Rusya'nın dünyanın en büyük ülkesi olmasına rağmen, sınırları içinde keşfedilen agarwood ağaçları bulunmamaktadır. Bununla birlikte, saf ulu yağlarını bu cesur Rus karakteri ile aşılayan Russian Adam adında bir agarwood damıtıcısı var . Russian Oud , Russian Adam tarafından böyle bir yağ kullanılarak oluşturulan bir parfüm .

Geleneksel distile Thai oud, bu kompozisyonun başlangıcından itibaren vahşi, ham ve derin doğasını gösterir. En üstte, karamelize ufacıklığı gözler önüne serer, bir not, burun deliklerine girdiğinde, en derin beyin hücrelerine ulaşıyor gibi görünerek, tam bir kokulu öfori içinde titreşmelerine neden olur. Bu duyum, otantik, yüksek kaliteli ud aşina olanlara hitap ediyor. Derin bir psikoaktif maddede olduğu gibi, ud sabır, deneyim ve uygun tedavi gerektirir.

Koku kalp notalarına doğru giderse, biri Rus muskabıyla yüz yüze kalır. Castoreum, kirli bir deri aroması sunar, geyik misk podunun kokusu ise, bir kürklü deri anlaşmasının başka bir tabakasını ödünç vermenin yanı sıra hayvanın gölgesine ekler. Bu tüm Endonezya ve çikolata Hint oudunun zengin kakao özü tarafından tatlandırılır.

Ud ve musk'tan, kompozisyon, tütsü yüklü rahatlama atmosferini taşıdığı baz notalara doğru ilerler. Guggul reçinesinin eşsiz kokusu, kalın bazda, gevrek, balzamik, ballı tatlılık ile baskındır. Russian Adam tarafından damıtılmış Huş tar ve Sandal 100K, kremsi duman bir dokunuş katıyor. Cedarwood, myrrh ve labdanum'un dengeli bir bileşimi, saatlerce süren ve kullanıcının ısındığı yumuşak odunsu, kehribar bir kokuda sarmaktadır.

Russian Oud , daha önce aradığımız kompozisyonlardan, Oud Zen ve Oud Picante'den bir dede. Oud, reçineler ve yatıştırıcı, incensy baz notaları daha zengindir. Oud sevenler için mükemmel bir parfüm. ama aynı zamanda bağımlılık uyandırıcı, çok yönlü karakteri nedeniyle agarwood'a aşina olmayanlar tarafından da zevk alacak. "- markanın bir notu.
Russian Oud , 2017 yılında başlatıldı.

Parfüm değerlendirmesi: 4.66 üzerinden 5 ile 41 oy.
Russian Oud Areej Le Doré for women and men Fragrrantica com içerik kokular sılaj ömür oran.jpg

Russian Oud Areej Le Doré for women and men Fragrrantica com içerik kokular.jpg

32 Ud, Ud-u Hindi ( Agarwood, Oud, Öd) , 28 Kakao kesesi ( Cacao Pod ) , 22 Kunduz yağı ( Castoreum ) , 20 Laden, Laden reçinesi ( Labdanum ) , 17 Mür ( Myrrh ) 17 Hindistan Udu ( Indian Oud ) , 9 Misk ( Musk ) , 2 Sedir ( Cedar ).

''
 
Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Areej Le Dore - Russian Oud, açılışında Kemi - Hayat'ın açılışında da hissettiğim öd ile başlayan bu açılışa kakao ve hafif mür ile tatlılığın belirdiği bir parfüm. İlk sıktığım an bana hissettirdiği şey harika bir parfüm izlenimi. Doğal notaların herhangi bir kakafoni olmadan ahenkle değişimini kokladım. Öd'lü kısım uzun bir süre devam etmekte. Performansı 12 saati geçmesine rağmen benim için oldukça yerinde. Orta notalara geçmeden önce bu kakaolu öd parfümümüze kunduz yağının derinlik kazandıran çok çok hafif hayvansallığı ekleniyor. Orta notalarda da öd ve kakao ile devam eden parfüme artan mür ile birlikte ipeksi bir hissiyat hakim oldu. Drydown'a geçerken dip notalarda öd ve kunduz yağının hayvansı yapılarının geriye çekildiği mür, gerçek misk ve kakao ile oluşan pudramsı yapı ile beraber drydown'una kurban Russian yiğidim dedim.
Kişisel görüşüm başarılı bir parfüm olduğu yönünde. Kompozisyon ve diğer konularda değerlendirmeleri benden daha uzun süredir parfüm dünyasında olanlara bırakacağım ancak ben bana keyif veren her kokuyu denemekten ve kullanmaktan zevk almaktayım. Bu markanın her kokusuna seve seve evimi ocağımı basacağım gibi duruyor:D Öd sevenler ve özellikle lidge sevenler bu parfüme bayılacaktırlar.
Miller Harris - La Fumee, tütsünün benim en sevdiğim notalardan olan Fransız labdanumuyla harmanlanmış hafif balzamik ve odunsu bir koku. Gözden kaçmış bir eser. Serin günlerde keyif verici bir koku. Balzamik yapısı kadın kullanımına da uygun kılmakta.
Son dönemin sanırım parfüm dünyasındaki trend doğal içeriklere doğru yönelmiş gibi durmakta. Doğal içerikler koku notalarını tanımak için oldukça yararlıyken, sentetiklere göre biraz kısıtlı bir sanat ortaya çıkarmakta. Kompozisyon açısından bence sentetiklerle iyi harmanlanmış doğal notalar daha cezbetse de bugün bahsedeceğim "Bortnikoff - Mysterious Oud" biraz daha iyi kompozisyona sahip diyebilirim.

Kokumuza geçersek ilk sıktığım an, biraz Areej markasının russian oud'una benzer bir yapıyla karşılaştım. Oppoponax, tatlı narenciyeler ve öd hafif çikolatamsı bir havada açıldı. Bu kısa açılışın ardından hemen oldukça dumansı ve reçinemsi bir öd hissedilmeye başlıyor. Bu reçinemsi yapıdaki öd biraz çiçeksi havada. Daha sonrasında hemen yanına eklenen tolu balsamı gerçekten baş döndürücü. Balzamikliğin yükseldiği ve öd ile birleştiği an gerçekten etkileyici. Harika bir his yaratıyor ve o balzamik yapı ve çiçeksi dumansı ferah yapıya eklenerek baş döndürüyor.

Kokumuz 10-15 dakika süresince böyle ilerlerken sonrasında aradan bileğimin üstüne burnumu getirdiğimde derinlerden bana gelen kunduz yağı ile hafif hayvansı bir hal almış bir koku geliyor. Açılışı oldukça canlı çiçeksi ve isli dumansı bir halde. Dediğim gibi kullanılan öd biraz daha dumansı ve reçinemsi hissiyata sahip. Balsam başta çok net hissedilirken sonralarda zayıflasa da balzamik hissiyata devam ediyor. Amber kullanımı balzamik yapıyla birleşince biraz oryantal bir havada ilerlemekte.

Kokumuz deneyimli burunlar için harika bir kompozisyon sunuyor ancak iş yerimde ben hariç kimse kokuyu beğenmedi. Öd ve kunduz yağı sanırım onlara biraz sert kaçtı. Bu açıdan genel beğeniye hiç ama hiç uygun bir koku değil. Ancak deneyimli bir burunsanız ve kokuyu kendiniz için sıkıyorsanız kesinlikle oldukça avangart bir keyif vaad eden bir parfüm.

Kokumuzun performansı açılışta oldukça yüksek sonrasında tene yakın ilerlemekte. Kullanılan öd baya baya kaliteli. En azından çiçeksi ve dumansı bir yapıda ve bu alışılmış ödlere nazaran farklılık sunmakta. Çiçeksi yapıdayken bir anda ferah mentolümsü reçinemsi isli yapısı oldukça etkileyici.

Kokuda tek eleştirebileceğim nokta balzamikliğin oldukça yüksek olması diyebilirim. Tolu balsamı, oppoponax, amber (kehribar) ve labdanum ile balzamik koku sevmiyorsanız aşırı gelebilir. Bu durum biraz öd'ü de baskılamış durumda.

Puanlamama geçersek;

Koku Güzelliği: 8 (genel beğeni için 4)
Kalıcılık: 8
Farkedilirlik: 8 (İlk 1 saat için 10)
Fiyat/Performans: 5

GENEL PUAN: 7,25
Kahve ve yanına Areej Le Dore - Russian Oud. Hayatımda tek parfüm olsa bu parfüm yeter bana sanırım pür çikolata ve inanılmaz kaliteli öd bu kokuya bayılıyorum. Çok değerli bir koku benim için..

Kakao ve oud güzel görünüyor Azzura hocam. Oud'da hayvansal değil galiba kullanılan. Kakao ve Oud denince aklıma Hdp Fidelis de geliyor, Kakao açıklanmamış ama bana kokusu andırtıyor, oluşuyor.. Hdp Fidelis ile karşılaştırmanı isteyecektim lütfen Kürşat kardeşim.. Elinde yoksa veya kokuyu hatırlamak istersen de göndereyim Hdp Fidelis..

Kakao saf yağı ise gelecek inşallah, katı halde bir eterik yağlardan, Absolute saf ve doğal Maşallah, Elhamdulillah :) .. Şimdiden zevkliyim..
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
azzura' Alıntı:
Areej Le Dore - Russian Oud (43-44ml/50ml) - 1250 ₺ Eklendi
@azzura hocam özel değilse neden sattığını sorabilir miyim? Bayağı seviyordun bu parfümü yoksa 100 ml liği mi çıkmış :D .. Bu arada özletme kendini kardeşim, güzel yazılarını bekliyoruz ..
 
Üst