Amber Ash-Sheikh - Abdul Karim Al Faransi - for men - 2014 - (+10, Uniseks, Amber)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
amber-ash-sheikh-quantity-1-2-tola-6ml-luxury-846-dv-1-p.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men social.36982.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men 3ml orjinal şişe.jpg

Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 2.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 3.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 4.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 5.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 6.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 7.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample 8.jpg
Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men Baykal baykalbul sample.jpg

Amber Ash-Sheikh Abdul Karim Al Faransi for men - 2014 .

Uniseks bir parfüm bence. -10 ile +10 puan arasından tam puan +10 veriyorum :) .


Evet Ajmal Musk Gazalle Limited Edition AAA var bende ve ondan da biliyorum miski bal, ud, safran ile tatlandırmak, değişik renk katmak olabiliyor ve güzel oluyor. Tabi bu işlem Amber'de de yapılıyordur ama bence Misk'de daha çok yapılıyor olabilir. Kimi Geyik miski tek başına bile parfümken Tibet falan miski gibi, kimi Misk çok hayvansal veya çok feminen çiçeksi olabiliyor hayvansallığının yanıda Sibirya miski gibi. Moğalistan miski de severim, tek başına parfüm tarzı diyebilirim ki Sibirya miski de güzel de daha çiçeksi ve feminen tarzda Sibirya miski. Tabi zevk meselesi :) .

Amber'e (Ambergris, Balina Amberi, Gri amber) gelecek olursak kısaca yazayım ki forumda başka yerlerde de yazdım. Siyah renkli olanların kimi Karanlık tatlı, balımsı, tatlı tütsülü şeklinde harika olabiliyor. Meksika Amber, Pasifik amberi kızılımsı, koyu kızılımsı-siyah renkte oluyor ve keskinliği alınmış safran tarzı, melankolik, baygın, kısmen tatlı, kısmen az derimsi ve kısmen az odunsu kokabiliyor.

Konumuza sebep olan Amber Ash-Sheik ise benim sevdiğim tarzda bir Amber. Tatlımsı, karanlık tatlı, tatlı tütsülü Amber (Ambergris, Balina Amberi, Gri amber) kullanılmış ve Amber'e ek çiçeksi misk eklenmiş. Bal evet kullanılmış olabilir, bu tarz koku var ama Amber kaynaklı da olabilir. Harika bir koku. Beyefendi bir tatlılık, ağırabi çiçeksilik nasıl olurun örneği. Bir bayan da rahat kullanabilir bu yağı(Yağ formunda bu koku) yani hercins diyebilirim Türkçeleştirecek olursam Uniseks'i :D . Çiçeksilik yüzde olarakyüm parfümde yer yer yüzde 5-15 civaralrında geziyor vee çok da feminen tarzda değil geneli yani Rahat olun erkekler :) ama dediğim gibi bir baya nda rahat kullanır bu Amber miks pafüm yağını..

Forumdan diğer yazdığım yazıyı alıntılayayım izninizle :) : ''''''''

Amber Ash Sheikh Abdul Karim Faransi. Amber (Ambergris, Balina ? Amberi) içeriyor. Doğal Amber. Karanlık tatlı, dumanlı, leziz. Resimli konusu geliyor inşallah. @abdullahkan kardeşime teşekkürler hediyeler için de tekrar. Dediği gibi mis :) . Agarsceentsbaazar 'ın amberine benzettim siyah renkli. Oldukça benzer yanlar var.

Tatlı bir koku, parfüm, yağ nasıl beyefendi, ağırabi kokusu olur örneği. Uniseks (Hercins)? bir çiçeksi koku da var. Çok az benzimsi koku da var. Kesinlikle öneriyorum :) .

Sitesinden İngilizce ve türkçe çeviri açıklama ve içerik : https://www.alfaransi.com/amber-ash-sheikh-317-p.asp : ''''''''

Information
Amber Ash-Sheikh brings the "beast mode" to the next level with its strong and dark scent. Indeed this amber is one of our strongest fragrances. Prepared with different varieties of plants, flowers, rare asian herbs and a beautiful saffron, it gives a powerful and complex perfume. Its rich and intense style is a bit similar with some strong oud oils. This soothing and aphrodisiac fragrance has a clearly masculine style.

OLFACTORY DESCRIPTION

Earthy
Powerful Ambery
Floral
Hint of Honey
Spicy
Saffron
Woody
Musky
Oriental


Bilgi
Amber Ash-Sheikh güçlü ve karanlık kokusuyla "canavar modunu" bir sonraki seviyeye taşıyor . Gerçekten de bu Amber en güçlü kokularımızdan biridir . Farklı bitki, çiçek, nadir Asya bitkileri ve güzel bir safran ile hazırlanan güçlü ve karmaşık bir parfüm verir . Zengin ve yoğun stili, bazı güçlü ud yağlarına biraz benzer . Bu yatıştırıcı ve afrodizyak kokusu açıkça erkeksi bir tarza sahiptir.

OLFACTORY TANIM

Ballı Baharatlı Safran

Dünyevi
Güçlü Ambery
Çiçek
İpucu Woody Musky Oriental

''''''''

Fragrantica.com içerik ve bilgiler ve parfümörü : ''''''''

"Amber Ash-Sheikh is a pure vegetal amber with a deep and complex scent. Thick with a rich and intense style, it is indeed one of our strongest fragrances. Soothing and aphrodisiac, its style is clearly masculine and a bit similar with some strong oud oils." - a note from the brand.
Amber Ash-Sheikh by Abdul Karim Al Faransi is a Oriental fragrance for men. Amber Ash-Sheikh was launched in 2014. The nose behind this fragrance is Anthony Abdul Karim Marmin. Top notes are earthy notes and amber; middle notes are woody notes, musk and oriental notes; base notes are amber and agarwood (oud).

" Amber Ash-Sheikh derin ve karmaşık bir kokuya sahip saf bir bitkisel kehribar. Zengin ve yoğun bir stile sahip kalın, gerçekten de en güçlü kokularımızdan biridir. Yatıştırıcı ve afrodizyak, tarzı açıkça erkeksi ve biraz güçlü ud yağlar. " - markadan bir not.

Amber Ash-Şeyh tarafından Abdülkerim Al Faransi erkekler için oryantal bir koku. Amber Ash-Sheikh 2014 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Anthony Abdul Karim Marmin . Üst notalar dünyevi notalar ve Amber(Ambergris, Balina amberi, Gri amber); orta notalar odunsu notalar, misk ve oryantal notalardır; temel notalar Amber ve agarwood'dur (ud).

''''''''

Hayırlı, iyi, güzel, hoş parfümler, kokular arkadaşlar :) , selametle :) .
 
Son düzenleme:
Üst