Ambrette (Bamye Tohumu)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Biraz sıcak nüasları misk i anımsatan mütevazi bir nota genellikle taban notalarda kullanılır vanilya, opoponax, mür ile dengeli bir harman olur Ekli dosyayı görüntüle 313
Hocam o kadar bamye yiyorum bu kokuyu alamadım :) :D.. Bu arada Erkeklerin, Türk erkeklerinin bamye ile imtihanı(orjinali ateşle imtihanı) :).. Bayanlar sanırım hormonsal olarak çok seviyor bu bitkiyi.. Bayanlara tavsiyem bari bol nohutlu yapın da erkeklerde eh yiyebilsin :).. Elde edilişi tohumdan distile galiba.. İri tohumlu da yedim koku algılayamadım miskimsi..

Bu arada köyde bamye toplamıştım ellerim kollarım yandı. Sabunlu su ile yıkadım ve kimi çeşitleri bu kadar yakmıyormuş. Toplayanlar eldiven, uzun kollu elbise giyiyorlar. Tarım işçiliği, çiftçilik zorlukları vardır. İki büklüm biber toplayın da o zaman çiftçi şu kadar ay yatıyor diyin basın yazarları.. Tabi o zaman için ek iş köylerde olsa güzel olur. Bu arada çiftçilik sigortalı olmalı. Yağmur yağar toplama zamanı yerfıstığı kararır. Dolusu var, donu var, para etmezi var.. Hayırlısı..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal bey ne güldürdünüz beni :)
Haha :D aynen özellikle bamye yemeğinden o miskimsi koku alamamak komik bence de :D . Alla hhayırlısı ile güldürsün sonsuza kadar inşallah :D hepimizi de ..

Aktardan büyük ergin bamye tokumu alıp kırıp koklamayı düşünüyorum. Ne zamandır aklımdaydı. Bir ara yapayım inşallah en yakın zamanda :D .

Senden de alırız inşallah kokusunun yağını :) .
 
Üst