Aqua Celestia Forte - (MFK) - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0048.JPG

Aqua Celestia Forte Maison Francis Kurkdjian for women and men

Limonsu koku (Limon otu), Turunçgil gene ve Nane ile Mentol(Okaliptus kaynaklı mentol elde ediliyor) karışımı koku sizi ferah bir koku ile berabersiniz dedirtiyor. Tende ilerilerde Yasemin artı sucul(Hedon) sentetik kokusu karşılıyor. Oldukça tok koku her devresinde, bu açıdan sılaj başarılı ama ben sentetik sucul sevmiyorum. @azzura Kürşat hocam kaynaklı dekant ve oan bu suculluğu soracaktım ama baktım zaten açıklanmış sentetik koku notası. Oldukça sentetikliği pek hissedilmeden ama gene de belli bir tok sentetik sucul kokusu var parfümde. Amouage Lyric Man'in gül yerine yaseminsisi ve sucul koku ki Lyric Man 'de de sucul koku hissiyatı var, belki gül az kullanıldığı için..

Denemelerim devam ediyor. Yarın gene kıyafette deneyeceğim inşallah, sonuçları düzenlerim arkadaşlar, hocalar. Bu arada parfümde Lime'a yalın haliyle doyaamdım, başka koku notaalrı ile bence fazla rahatsız edilmiş.. Lime(Misket Limonu) tek başına veya daha az koku notası ile bile oldukça tek başına gferah bir turunçgil kokusu..

Nane kokusu aslında tam nane gibi kokmayan karanlığımsı bir kokudur. Sanırım Francis Kurkdjian Mentolü nanaeye benzesin ve ferahlık versin diye de kullanmış. Pek o kadar mentol ferahlığı tek başına yoğun değil ama hani hissediliyor.

Parfüm -10 ile +10 arasında +54 puan benden ama hani bu paralara başka ucuz turunçgil seçeneklerine bakardım, yasemin bilmiyorum yazlık koku için bana uymaz gibi..

Fragrantica.com parfümçr ve parfüm hgakkında bilgiler, koku notaları resmi açıklanan Türkçe ve İngiilizce : ''''''''

Aqua Celestia Forte is a newer version of Aqua Celestia from 2017.
"In an aura of absolute serenity, the blue of the sky and the blue of the sea separate allowing the glow of a radiant sun to spring forth. This energizing freshness, embodied by jasmine from Egypt and petitgrain from Italy, offers a forte to the intensity of Aqua Celestia. A light and musky burst of heaven."
The fragrance has a musky, floral and citrus accords.

Top Notes: Lime from Mexico, Cool Mint (Mitcham), Petitgrain Bigarade
Heart Notes: Blackcurrant bud absolute from Burgundy, Mimosa absolute from Provence, Jasmine absolute from Egypt
Base Notes: Musks

The fragrance is available as a 70ml Eau de Parfum. Aqua Celestia Forte was launched in 2018. The nose behind this fragrance is Francis Kurkdjian.

Perfume rating: 4.31 out of 5 with 164 votes.

Aqua Celestia Forte , 2017'den itibaren Aqua Celestia'nın yeni bir sürümüdür.
"Mutlak bir huzur havasında, gökyüzünün mavisi ve denizin mavisi ayrı bir ışıltılı güneşin ışıltısının yayılmasına izin veriyor. Mısır'dan yasemin ve İtalya'dan gelen küçük yeşillik içeren bu canlandırıcı tazelik Aqua Celestia'nın yoğunluğu. Cennetin hafif ve misk patlaması. "
Koku, misk, çiçek ve narenciye akrabalarına sahiptir.

Üst notalar: Meksika'dan gelen kireç(Lime, Misket limonu), Soğuk nane (Mitcham), Petitgrain Bigarade
Kalp Notları: Siyah Frenk üzümü tomurcuk Burgonya'dan mutlak, Provence'dan Mimoza, Mısır'dan mutlak Yasemin
Temel Notlar: Musks

Parfüm 70ml Eau de Parfum olarak bulunur. Aqua Celestia Forte 2018 yılında başlatılmıştır. Bu kokunun arkasındaki burun Francis Kurkdjian'dır .

Parfüm oranı: 4.31 / 5 oy , 164 oy ile.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sentetik sucul nota Hedione(Hedon) yordu beni. Baştaki turunçgillerin hep devam etmesini isterdim. Kıyafette 1-2 saat gidiyor turunçgiller ve 1 saat sonra sentetik sucul nota Hedron tokluğuyla hissediliyor. Kimi sevebilir, kiminin midesi bulanma başlangıcı gibi olabilir ve kiminde de bu notalara karşı baş ağrısı maalesef. Kanserin arttığı bu dönemde sentetik katkı maddeleri eleştirilir, yerilirken, böyle pahalı bir parfümde ben de yeriyorum.

3.saatte yasemin kıyafette o kadar belli değil ama var. Kimi için eksi puan olabilir bu parfüm.