Aqua Universalis - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2009

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua Universalis Maison Francis Kurkdjian for women and men commercial poster.png
Aqua Universalis Maison Francis Kurkdjian for women and men/kadın erkek için - 2009

Sucul sentetik nota içermeyip bu kadar doğal suculumsu parfüm zor bulunur, tebri kediyorum Maison Francis Kurkdjian'u gene :).. Kokladıkça o hoş suculluk, turunçgiller bir hoş kokuyor. İnci çiçeği oldukça çok kullanılmış deniyor ve demek böyle o da güzelmiş dedirtti bana.. Forte modelini de denedim ve feminen çiçeksi kısmı olduğunu da diyelim; Her erkek kullanamaz feminen çiçeksi sucul.. Bu modeli yani düzü ise o kadar çiçeksi feminen değil, kremsi yapıda.. Alacaklar bunlara dikkat etsin :) ..

Aqua Universalis 200 ml şişede ve 75 ml'lik şişede deniyor. Birde 75 ml 'lik ki onunda belki 200 ml liği vardır ''Aqua Universalis Forte'' modeli ve başla Aqua modelleri daha var arkadaşlar, hocalar.. Forte İtalyanca güçlü demek yani daha yoğun bir parfüm olmalı bu parfümden.. Bence çok mantıklı yapmış çünkü yazın herkes turunçgilde olsa koyu parfüm sevmiyor ama yazın koyu Creed Aventus'dan da of be kötü diyen olmadı pek :D:).. Turunçgil iyidir hele yazın :)..

Ömrüde güzel bence forte daha yoğun olabilir. ''Forte'' italyanca güçlü demek. Turunçgiller çok dengeli, çok hoş. Amalfi limonu ve bergamot kullanılmış, daha sonra portakal çiçeği ve portakal kullanılmış. Tekrar kullanmayı bekliyorum bu parfümü, oldukça hoş bir deneyim idi. Kısmen bir sucul keskinsi koku..

Fragrantica.com alıntı : ''

Aqua Universalis
2009for women and men

Aqua Universalis - temizlikten esinlenilerek, bergamot, Sicilya limonu, inci çiçeği(vadi çayı), tatlı portakal ve sarışın misk ahşından oluşan bir koku. 75 ml ve 200 ml EDT, aynı notalarda ise 1 litrelik çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı madde olarak bulunur.

Koleksiyon ayrıca, geleneksel bir cam ambalaja ulaşmayan, ancak yanarken vücudunda bir delik açan ve kalbinde yanıyor gibi görünen bir "fotofor" mum özelliği taşıyor. Ürünlerin tasarımında ve sunumunda küçük bir bükülme yapmak ve müşterilerin ilgisini uyandırmak ve böylece kokusu emdirilmiş küçük bir deri bilezik olan Tour Atour'u icat etmek istediler. 20 kokulu tütsü kâğıdından oluşan bir kutu da koleksiyonun bir parçası. Perfumer Francis Kurkdjian . Aqua Universalis 2009 yılında başlatıldı.

Parfüm rating: 5 üzerinden 4.22 , 515 oy ile.

Aqua Universalis MFK Fragrantica com tablo içerik oy sılaj ömür.jpg
Aqua Universalis MFK Fragrantica com tablo içerik oy.jpg

260 İnci çiçeği ( Lily of the valey) , 235 Amalfi Limonu (Amalfi Lemon), 185 Bergamut (Bergamot), 145 Misk (Musk) , 115 Portakal çiçeği ( Orange Blossom ), 95 Portakal ( Orange ) , 90 Odunsu Notalar (Woodsy Notes).

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua Universalis Forte for women and men - 2011 modelini de denedim ve feminen çiçeksi kısmı olduğunu da diyelim; Her erkek kullanamaz feminen çiçeksi sucul.. Bu modeli yani düzü ise o kadar çiçeksi feminen değil, kremsi yapıda.. @azzura Kürşat kardeşim de bu konuda bilgili Maşallah :) ..

Forte 'yi sevdim ama o çiçeksilik bana fazla geldi gibi ama suculluğunun güzelliği için kullanabilirim. Sentetik suculluk yok açıklanmış.. Yasemin gibi feminen çiçekleri severim gerçi ama bilmiyorum Forte her zaman kullanır mıyım...