Aradığım parfüm

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yıllar önce elime geçmişti şişesi benim isteğim dışında ev halkı tarafından atılmış olup yolunu izini adını kaybettiğim parfüm internet üzerinde aylarca aramama rağmen bulamadım sadece şişesini tarif edebilirim bilen duyan gören varsa lütfen konu hakkında benimle iletişime geçebilir şişe : oval hatlara sahip en belirgin özelliği kapağının kırmızı üzüm salkımı şeklinde ( üzüm taneleri dahi belirgin) betimlenmiş çok tatlı meyve ve çiçek kokularının baskın olduğu bayan parfümü şişe dibinde yanlış hatırlamıyorsam Paris yazısı vardı.. belki yurtdışına ait market parfümü seviyesinde veya niş veya herhangi bir parfümörün tasarladığı dünya markası..tam olarak emin değilim

Hocam bu şekild e biraz zor olur ama bikac gün full bakarsanız fragrantica tüm parfümler resimli olarak listelenebiliyor. Oradan belki görüp bulabilirsiniz. En büyük parfum belleği o site çünkü

Bende ilk okul öğretmenim kokusunun ne adını ne şişesini bilmiyorum ama koku hafızamda öyle bir yeri varki anlatamam. Bikac defa denk geldim ama bayan parfümü kullanıcısına bayan olunca insan soramıyor tanımadığı bir bayana. Kaldı öyle bulamadım bir turlu. Umarım bulursun hocam

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
fffbba4758f049242a6e0fb27cda8c0e.jpg

bu da mı değil :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
yalnız bir durum var parfümün ismini bulamadım :) araştırmalarım sürüyor ama..
Maalesef yatay biçiminde kırmızı üzüm kapağı

Belki aynı parfümevinin ürünleridir, ikisi de üzümlü olunca aklıma geldi. Veya @blerox hocam sen gene o şişenin isimini bulursan bence diğer üzümlü parfümle bir bağlantı olabilir. Bu konu geçmiş olabilir forumlarda, nette benzerliği, oradan belki yakalanabilinir. Birde içerikte üzüm arasana @Premiumperfume Mutlu hocam Fragrantica.com 'da. Şişedeki üzüm işareti belki içerikte üzüm olduğundandır. Grape(üzüm) notası vardır galiba fragrantica.com 'da :)..

Bunu da beğenmiş midir @azzura hocam Sherlock Holmes :D..

Sherlock Holmes bunu beğendi:D

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Belki aynı parfümevinin ürünleridir, ikisi de üzümlü olunca aklıma geldi. Veya @blerox hocam sen geen o şişenin isimini bulursan bence diğer üzümlü parfümle bir bağlantı olabilir. Bu konu geçmiş olabilir forumlarda, nette benzerliği, oradan belki yakalanabilinir. Birde içerikte üzüm arasana @Premiumperfume Mutlu hocam Fragrantica.com 'da. Şişedeki üzüm işareti eblki içerikte üzüm olduğundandırç Grape(üzüm) notası vardır galiba fragrantica.com 'da :)..

Bunu da beğenmiş midir @azzura hocam Sherlock Holmes :D..
Üzüm notalı parfümlere de baktım ancak betimlenmiş taneli üzüm kırmızı Frenk üzümü bile olabilir ancak kapağın üzerindeki hafiften kabartma bana normal kokulu üzümü anımsattı.. Bu koku ankara veya Tarsus tan geldi tam olarak hatırlamıyorum

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Üzüm notalı parfümlere de baktım ancak betimlenmiş taneli üzüm kırmızı Frenk üzümü bile olabilir ancak kapağın üzerindeki hafiften kabartma bana normal kokulu üzümü anımsattı.. Bu koku ankara veya Tarsus tan geldi tam olarak hatırlamıyorum

Bir de tüm o notaya sahip parfümleri göstermiyorlar maalesef, biraz kurcalaamn lazım.. Kokuyu biliyorsan aklına gelen ek notaları da yazabilirsin Fragrantica.com'a.. İngilizce kapağı betimle ve ara. Bu arada parfüm Türk malımı?

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bir de tüm o notaya sahip parfümleri göstermiyorlar maalesef, biraz kurcalaamn lazım.. Kokuyu biliyorsan aklına gelen ek notaları da yazabilirsin Fragrantica.com'a.. İngilizce kapağı betimle ve ara. Bu arada parfüm Türk malımı?
Şişe dibinde Paris ibaresi vardı bir çok yabancı sitede konuyu açtım dönüş olmadı artık bunu bulana iyi bir güzellik yapacağım kısmetse