Arı Balı / Arı Balmumu - Honey Bee / Bees Wax - Smell notes (Apis Melis - Bal Arısı) Koku Notası ve Parfümleri

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_1332.JPG
DSC_1330.JPG
DSC_1327.JPG
DSC_1328.JPG

En sonunda saf olarak, yenilecek doğallıkta bal koku notası denedim. @Premiumperfume Mutlu hocama teşekkür ederim :) ..

Siyah-kırmızı renkte sıvısı ve çok akıcı değil çok kıvamlı da değil.. Akıcılığa daha yakın.. Videosunu çekerim inşallah arkadaşlar.. Tene sürünce siyahımsı-sarımsı-kırmızımsı renkte oluyor.. Kokusunu koklayınca mest oldum.. Hani karakovan balı petekli kokarya, balmumu kokkarya onun daha keskini öz yağı olduğu için.. Çok güzel hoşuma gitti.. Resimler ekleyeceğim inşallah arkadaşlar.. Bu arada Bal '' Solvent Distile '' Yani özel solvent çözücü ile Balmumu tentür edilip distile yani buhar ile kaynatılıp damıtma yapılıyor olmalı) ve Absolute ( özel maddelerle mesela Karbondioksit Co2 verilip burdan elde edilme yöntemi) ile ediliyor. Aşağıda Tentür denilmiş buna dikkat çekmek için deminki cümlede bilgi verdim arkadaşlar. Be nAbsolute seviyorum çünkü gül dahil pek çok madde oluyor Absolute yağ içerisinde gerçi o zamanda gül suyu daha farklı olabilir.. Kimi zaman Absolute kimi zaman Distile daha iyi.. @Premiumperfume Mutlu hocam bu konuya değinir inşallah ki forumda bahsedilmiş de olabilir..

Denedikçe yorumlarımı yazacağım. Çok bayıcı bir tatlılık yok ama kimi hacı miskine benzetebilir ki benziyor oldukça :D .. Çok güzel gurme bir koku, bayıldım bayıldım.. Miskin balımsı koktuğunu söylerdik doğruymuş tam da bu tarza yakın kokuyor kimi misk..

Aşağıda anlatıldı arkadaşlar okuyabilirsiniz. Kısaca burada da değineyim.. En az 2 (iki) Yıllık falan arı kovanındaki balmumlarından elde ediliyor bu uçucu yağ ki 5 yıllıktan bahsedilmiş..

Şişe kapağında bal arı sı ve şişe üzerinde aşağı akmış, akan bal, ünlü bir By Kilian - Back to Black parfümünün tanıtım resimi oldukça hoşuma gider..

Profumo.it den alınma bal koku notası ve arı balmumunun (wax'ının) anlatımını da yapacağım. Bal koku notası doğal olarak elde edilebiliyormuş. En bilindik bal koku notalı parfüm ben By Kilian Back to Black, Xerjoff Naxos for women and men(bence çok iyi ama reformule denemedim henüz) gibi parfümler ayrıca Maison Francis Kurkjian APLS for women and men, Thierry Mugler Pure Havane , Hermes Hermesence Ambre Narguile gibi parfümlerde bal var.. . Eklemeler yaparım. Kullanıp da içinde bal koku notası olan parfümler vardır.. Bu arada arı balmumu kokusu ile bal koku notası aynı olarak algıladım ben yazılarda. İkisininde ayrı konusu var profumo.it sitesinde ve elde ediliş aynı... : ''

Bu parfüm, koku, denature organik bioalcohol 96 ° ile bal arıların mutlak, saf balmumunun karıştırılması ile elde edilir. Arı mumu mutlak deposu bal ve polen ve larvalarına karşı fazla beş yıl arıların kullanılmış olan eski mumlardan alkol ile ekstre edilmiştir. mumlu konular aromatik moleküller emer çünkü, yıllar arı balmumu bal, propolis kokular ve her arılar ailenin koku kimliğini olan feromon moleküllerinin oluşmaktadır arıların çok kokusu, batırılmış olur. Bu koku arı bakıcılarının alanlarında yaklaşıp, burun kendi kutularını tanımak o kadar belirgin hissedilir.

balmumu mutlak doğrudan bal parfüm ve sembolik anlam, tatlılık ve manevi besin dolgunluk hatırlatıyor en keyifli kokusu vardır. Onun kokusu, sıcaklığını ve koruma iletişim equilibrates(dengeleyici, balans), güven, rahatlık verir ve uyumlu kişilik zıt yönlerini entegre olur. Biz hayal kırıklığına, acı ya da yaralı olduğumuzda, bu arı bal koku notası, ışık güneş gücü gibi iç ağrıları iyileştiriyor ışımayla kalbi açar ve kendi olumlu duyguları ile, temasda bize getiriyor bu doğal aroma..

Güneş gibi parlayan arı balmumu kaynaklanmaktadir parfüm, onların mutluluğu ile ilahi övgü şarkı içinde sürekli meşgul arıların neşeli enerji çalışmak. Bu koku organizasyon kapasitesinden çizmek gerekir hiperaktif kişilere hitap ediyor. Parfüm Parfümeri normal denatüran katkı maddeleri ihtiva etmeyen saf organik bioalcohol 96 ° mutlak karıştırma süpürge elde edilir. Parfümeri alcohool için kullanılan denatüran ürünü gıda ile tüketmenin için uygun olmayan bu işler bir maddedir. bu vergi (İtalya'da 800%) olmadan satın almanızı sağlar, çünkü parfüm üreticileri Denatüre alkol kullanın. ''

İngilizcesi, profumo.it sitesinden : ''
This perfume is obtained blending Bees wax absolute with pure non denaturated organic bioalcohol 96°. The absolute of Bee's wax is extracted with alcohol from old waxes that have been used by the bees for more than five years to store honey and pollen and larvae. Because waxy matters absorb the aromatic molecules, the Bee's wax with the years becomes soaked with the aromas of honey, propolis and of the very smell of the bees, which is constituted of the pheromone molecules that are the olfactory identity of each bees family. That smell is so distinctly perceivable that the bee-keepers recognize their boxes by nose, approaching them in the fields.

The absolute of bees wax has a most pleasant fragrance that directly reminds of honey perfume and of its symbolic meaning, the sweetness and the fullness of spiritual nutriment. Its scent communicates warmness and protection, equilibrates, gives confidence, comfort and helps to harmoniously integrate the contrasting aspects of personality. When we feel disappointed, bitter or wounded, it aroma that irradiates the solar force of the light heals the inner pains, opens the heart and brings us into contact with our own positive emotions.

The perfume of bee's wax emanates, shining like the sunlight, the joyful energy of the bees perpetually busy in singing the divine praise through their happiness to work. This fragrance appeals to hyperactive persons who must draw from their organizational capacity. The perfume is obtained blending broom absolute with pure organic bioalcohol 96° which does not contain the usual denaturant additive for perfumery. The denaturant product used for perfumery alcohool is a substance that renders it unfit for alimentary consumpion. Perfume producers use denaturated alcohol because it allows the to buy it without taxes (800% in Italy).

''
Arı balmumu anlatımı ki yukarıda da demiştim, Arı balı kokusu ile aynı koku olması lazım..

Arı balmumu, parfüm deposu bal ve polen ve larvalarına karşı fazla beş yıl arıların kullanılmış olan eski mumlardan alkol ile ekstre edilmiştir.

mumlu konular aromatik moleküller emer çünkü, yıllar arı balmumu bal, propolis kokular ve her arılar ailenin koku kimliğini olan feromon moleküllerinin oluşmaktadır arıların çok kokusu, batırılmış olur.

Bu koku arı bakıcılarının alanlarında yaklaşıp, burun kendi kutularını tanımak o kadar belirgin hissedilir. balmumu mutlak doğrudan bal parfüm ve sembolik anlam, tatlılık ve manevi besin dolgunluk hatırlatıyor en keyifli kokusu vardır.

Onun kokusu, sıcaklığını ve koruma iletişim equilibrates (dengeleyici, balans ), güven, rahatlık verir ve uyumlu kişilik zıt yönlerini entegre olur. Biz hayal kırıklığına acı ya da yaralı hissettiğimizde, bu arı bal ı koku notası, ışık güneş gücü iç ağrıları iyileştiriyor ışımaya kalbi açar ve kendi olumlu duyguları ile temas bize getiriyor..

güneş gibi parlayan arı balmumu kaynaklanmaktadir parfüm, onların mutluluğu ile ilahi övgü şarkı içinde sürekli meşgul arıların neşeli enerji çalışmak. Bu koku organizasyon kapasitesinden çizmek gerekir hiperaktif kişilere hitap ediyor.

The perfume of Bee's wax is extracted with alcohol from old waxes that have been used by the bees for more than five years to store honey and pollen and larvae.

Because waxy matters absorb the aromatic molecules, the Bee's wax with the years becomes soaked with the aromas of honey, propolis and of the very smell of the bees, which is constituted of the pheromone molecules that are the olfactory identity of each bees family.

That smell is so distinctly perceivable that the bee-keepers recognize their boxes by nose, approaching them in the fields. The absolute of bees wax has a most pleasant fragrance that directly reminds of honey perfume and of its symbolic meaning, the sweetness and the fullness of spiritual nutriment.

Its scent communicates warmness and protection, equilibrates, gives confidence, comfort and helps to harmoniously integrate the contrasting aspects of personality. When we feel disappointed, bitter or wounded, it aroma that irradiates the solar force of the light heals the inner pains, opens the heart and brings us into contact with our own positive emotions.

The perfume of bee's wax emanates, shining like the sunlight, the joyful energy of the bees perpetually busy in singing the divine praise through their happiness to work. This fragrance appeals to hyperactive persons who must draw from their organizational capacity.

İngilizce çevirisi sakat olabilir biraz. :Özelden yardımcı olabilirsiniz. Ana hatları anlaşılıyor parfümün.. Uzun bir yazı olddu ama içerikte orjinal ingilizce çeviri de olduğundan uzun oldu.

Gerçekten hoş bir parfüm Back to Black. Arı bal ı koku notası da hoş olmalı galiba derdim ve hoşmuş. Xerjoff Naxos daha iyi gibi bala benzemekte.. Dediğim gibi Bal kokusu saf, aynı petekli bal gibi kokuyor.. Ben incemsi bal kokusu bekliyordum ve beklediğimden daha iyi çıktı, ksmen ve üstü tok bir bal kokusu..

Profumo.it te 50 ml bal tentürü 94 euro civarı arkadaşlar... http://www.profumo.it/perfume/prodotto.asp?pid=194

http://www.profumo.it/perfume/prodotto.asp?pid=5328

Son düzenleme:

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 1515Ekli dosyayı görüntüle 1516Ekli dosyayı görüntüle 1518Ekli dosyayı görüntüle 1517
En sonunda saf olarak, yenilecek doğallıkta bal koku notası denedim. @Premiumperfume Mutlu hocama teşekkür ederim :) ..

Siyah-kırmızı renkte sıvısı ve çok akıcı değil çok kıvamlı da değil.. Akıcılığa daha yakın.. Videosunu çekerim inşallah arkadaşlar.. Tene sürünce siyahımsı-sarımsı-kırmızımsı renkte oluyor.. Kokusunu koklayınca mest oldum.. Hani karakovan balı petekli kokarya, balmumu kokkarya onun daha keskini öz yağı olduğu için.. Çok güzel hoşuma gitti.. Resimler ekleeyceğim inşallah arkadaşlar..

Denedikçe yorumlarımı yazacağım. Çok bayıcı bir tatlılık yok ama kimi hacı miskine benzetebilir ki benziyor oldukça :D .. Çok güzel gurme bir koku, bayıldım bayıldım.. Miskin balımsı koktuğunu söylerdik doğruymuş tam da bu tarza yakın kokuyor kimi misk..

Aşağıda anlatıldı arkadaşlar okuyabilirsiniz. Kısaca burada da değineyim.. En az 2 (iki) Yıllık falan arı kovanındaki balmumlarından elde ediliyor bu uçucu yağ..

Şişe kapağında bal arı sı ve şişe üzerinde aşağı akmış, akan bal, ünlü bir By Kilian - Back to Black parfümünün tanıtım resimi.. By Kilian - Back to Black for women and men

Profumo.it den alınma bal koku notası ve arı balmumunun (wax'ının) anlatımını da yapacağım. Bal koku notası doğal olarak elde edilebiliyormuş. En bilindik bal koku notalı parfüm ben By Kilian - Back to Black for women and men 'i Xerjoff Naxos for women and men gibi parfümler ayrıca Maison Francis Kurkjian APLS for women and men, Thierry Mugler Pure Havane , Hermes Hermesence Ambre Narguile gibi parfümlerde bal var.. . Eklemeler yaparım. Kullanıp da içinde bal koku notası olan parfümler vardır.. Bu arada arı balmumu kokusu ile bal koku notası aynı olarak algıladım ben yazılarda. İkisininde ayrı konusu var profumo.it sitesinde ve elde ediliş aynı... : ''

Bu parfüm, koku, denature organik bioalcohol 96 ° ile bal arıların mutlak, saf balmumunun karıştırılması ile elde edilir. Arı mumu mutlak deposu bal ve polen ve larvalarına karşı fazla beş yıl arıların kullanılmış olan eski mumlardan alkol ile ekstre edilmiştir. mumlu konular aromatik moleküller emer çünkü, yıllar arı balmumu bal, propolis kokular ve her arılar ailenin koku kimliğini olan feromon moleküllerinin oluşmaktadır arıların çok kokusu, batırılmış olur. Bu koku arı bakıcılarının alanlarında yaklaşıp, burun kendi kutularını tanımak o kadar belirgin hissedilir.

balmumu mutlak doğrudan bal parfüm ve sembolik anlam, tatlılık ve manevi besin dolgunluk hatırlatıyor en keyifli kokusu vardır. Onun kokusu, sıcaklığını ve koruma iletişim equilibrates(dengeleyici, balans), güven, rahatlık verir ve uyumlu kişilik zıt yönlerini entegre olur. Biz hayal kırıklığına, acı ya da yaralı olduğumuzda, bu arı bal koku notası, ışık güneş gücü gibi iç ağrıları iyileştiriyor ışımayla kalbi açar ve kendi olumlu duyguları ile, temasda bize getiriyor bu doğal aroma..

Güneş gibi parlayan arı balmumu kaynaklanmaktadir parfüm, onların mutluluğu ile ilahi övgü şarkı içinde sürekli meşgul arıların neşeli enerji çalışmak. Bu koku organizasyon kapasitesinden çizmek gerekir hiperaktif kişilere hitap ediyor. Parfüm Parfümeri normal denatüran katkı maddeleri ihtiva etmeyen saf organik bioalcohol 96 ° mutlak karıştırma süpürge elde edilir. Parfümeri alcohool için kullanılan denatüran ürünü gıda ile tüketmenin için uygun olmayan bu işler bir maddedir. bu vergi (İtalya'da 800%) olmadan satın almanızı sağlar, çünkü parfüm üreticileri Denatüre alkol kullanın. ''

İngilizcesi, profumo.it sitesinden : ''
This perfume is obtained blending Bees wax absolute with pure non denaturated organic bioalcohol 96°. The absolute of Bee's wax is extracted with alcohol from old waxes that have been used by the bees for more than five years to store honey and pollen and larvae. Because waxy matters absorb the aromatic molecules, the Bee's wax with the years becomes soaked with the aromas of honey, propolis and of the very smell of the bees, which is constituted of the pheromone molecules that are the olfactory identity of each bees family. That smell is so distinctly perceivable that the bee-keepers recognize their boxes by nose, approaching them in the fields.

The absolute of bees wax has a most pleasant fragrance that directly reminds of honey perfume and of its symbolic meaning, the sweetness and the fullness of spiritual nutriment. Its scent communicates warmness and protection, equilibrates, gives confidence, comfort and helps to harmoniously integrate the contrasting aspects of personality. When we feel disappointed, bitter or wounded, it aroma that irradiates the solar force of the light heals the inner pains, opens the heart and brings us into contact with our own positive emotions.

The perfume of bee's wax emanates, shining like the sunlight, the joyful energy of the bees perpetually busy in singing the divine praise through their happiness to work. This fragrance appeals to hyperactive persons who must draw from their organizational capacity. The perfume is obtained blending broom absolute with pure organic bioalcohol 96° which does not contain the usual denaturant additive for perfumery. The denaturant product used for perfumery alcohool is a substance that renders it unfit for alimentary consumpion. Perfume producers use denaturated alcohol because it allows the to buy it without taxes (800% in Italy).

''
Arı balmumu anlatımı ki yukarıda da demiştim, Arı balı kokusu ile aynı koku olması lazım..

Arı balmumu, parfüm deposu bal ve polen ve larvalarına karşı fazla beş yıl arıların kullanılmış olan eski mumlardan alkol ile ekstre edilmiştir.

mumlu konular aromatik moleküller emer çünkü, yıllar arı balmumu bal, propolis kokular ve her arılar ailenin koku kimliğini olan feromon moleküllerinin oluşmaktadır arıların çok kokusu, batırılmış olur.

Bu koku arı bakıcılarının alanlarında yaklaşıp, burun kendi kutularını tanımak o kadar belirgin hissedilir. balmumu mutlak doğrudan bal parfüm ve sembolik anlam, tatlılık ve manevi besin dolgunluk hatırlatıyor en keyifli kokusu vardır.

Onun kokusu, sıcaklığını ve koruma iletişim equilibrates (dengeleyici, balans ), güven, rahatlık verir ve uyumlu kişilik zıt yönlerini entegre olur. Biz hayal kırıklığına acı ya da yaralı hissettiğimizde, bu arı bal ı koku notası, ışık güneş gücü iç ağrıları iyileştiriyor ışımaya kalbi açar ve kendi olumlu duyguları ile temas bize getiriyor..

güneş gibi parlayan arı balmumu kaynaklanmaktadir parfüm, onların mutluluğu ile ilahi övgü şarkı içinde sürekli meşgul arıların neşeli enerji çalışmak. Bu koku organizasyon kapasitesinden çizmek gerekir hiperaktif kişilere hitap ediyor.

The perfume of Bee's wax is extracted with alcohol from old waxes that have been used by the bees for more than five years to store honey and pollen and larvae.

Because waxy matters absorb the aromatic molecules, the Bee's wax with the years becomes soaked with the aromas of honey, propolis and of the very smell of the bees, which is constituted of the pheromone molecules that are the olfactory identity of each bees family.

That smell is so distinctly perceivable that the bee-keepers recognize their boxes by nose, approaching them in the fields. The absolute of bees wax has a most pleasant fragrance that directly reminds of honey perfume and of its symbolic meaning, the sweetness and the fullness of spiritual nutriment.

Its scent communicates warmness and protection, equilibrates, gives confidence, comfort and helps to harmoniously integrate the contrasting aspects of personality. When we feel disappointed, bitter or wounded, it aroma that irradiates the solar force of the light heals the inner pains, opens the heart and brings us into contact with our own positive emotions.

The perfume of bee's wax emanates, shining like the sunlight, the joyful energy of the bees perpetually busy in singing the divine praise through their happiness to work. This fragrance appeals to hyperactive persons who must draw from their organizational capacity.

İngilizce çevirisi sakat olabilir biraz. :Özelden yardımcı olabilirsiniz. Ana hatları anlaşılıyor parfümün.. Uzun bir yazı olddu ama içerikte orjinal ingilizce çeviri de olduğundan uzun oldu.

Gerçekten hoş bir parfüm Back to Black. Arı bal ı koku notası da hoş olmalı galiba.

Profumo.it te 50 ml bal tentürü 94 euro civarı arkadaşlar... http://www.profumo.it/perfume/prodotto.asp?pid=194

http://www.profumo.it/perfume/prodotto.asp?pid=5328
Güle güle kullan Baykal bey

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Güle güle kullan Baykal bey
Teşekkür ederim tekrar. Senin şu yazınıda vereyim :)..

@Premiumperfume : Bal kokusu notası çok kalıcı bir notadır eskiden araplar özellikle esans kokularda kullanırmış ve muhtemelen bu nota arap kültüründen dünyaya yayıldı arapların koku tarihi fransadan daha eski ve bu işin gerçek erbabı onlar sonradan fransızlar içine alkol koyarak işi sulandırmışlar

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0300.JPG
DSC_0299.JPG
DSC_0297.JPG

Ben de notaya çok hakim olmadığımdan size danışmıştım aslında doğrulamak amacıyla. Beeswax notası da bir bal notu olarak geçiyor bildiğiniz üzere, ama çok fazla rastlanan da bir nota değil, en azından nota piramitlerinde. Klasik bal notası hayvansal, kirli tatlı izlerin yanında bazen kullanıma göre reçineyi de andırabiliyor bence. Tabii ki belli bir kullanım oranı vardır muhakkak, ama bulunduğu ve denediğim kokularda bahsettiğim karakteristik özelliklerini; ana nota olmasa dahil çok karakteristik olarak gösteriyor. Beeswax notası; denediklerim üzerinden özellikle Sartorial ve Red Roses diyebilirim ki yine Scherrer da bence buna girebilir. Daha çiçeksi, yine biraz indolik, biraz daha acı ve kuru daha tok bir bal notu gibi. Köşelere yayılmıyor da tabanı ve üst katmanı kısadan bir örtüyle kapatıyor gibi hissettirdi hep. Ahah umarım aklımdaki görüntüsünü aktarabilmişimdir. Bu arada bahsettiğim kullanımlar da yine çiçeksi kokularda tabii, içinde bulunduğu kokunun da ana ve yan notaları önemlidir illaki.
guzel betimlediniz hocam bravo?? Türkiye de bulabileceğimizi zannetmiyorum ama honey ve beeswax absolute olarak satılıyor belki denk geliriz birgün. daha kolayı balmumu satılıyor, ben hiç koklamadım, belki ileride bir kaç deney yapabilirim onunla kokusunu anlamak adına. benim de denediğim bir parfüm de vardı gibi hatırlıyorum ama ismi aklıma gelmedi. gelirse yazayım
Tabii Said Hocam, ben de denemek isterim. Notaları özüt, yağ vesaire olarak deneyimlemeyi fazlasıyla sevsem de gündelik hayattaki hallerini deneyimlemek bana daha çok keyif veriyor aslında. Bir şeyler deneyebilirsiniz tabii dediğiniz gibi, evde uğraşıyordunuz bahsetmiştiniz :) Şu direkt olarak satılan balmumuna da bir göz atayım, çevrede falan bulabilirsem bir deneyeyim, ben de yorumlarımı bildiririm :)
Teşekkürler hocam gene güzel anlatımınızla nazar değmesin inşallah :) . @asaid hocam ve siz bal konusunu açmıştınız. bildiğim kadarı ile bal ve besswax yani balmumu kokusu aynı şeyler. Siyah renkli bir yağı var besswax'ın ve karakovan petekli bal yerkenki koku geliyor. Misk gibi çok kuvvetli değil ama iyi genede (Tekrar kullanayım bakayım tekrar gücüne inşallah). Ben de balmumu var ve kokusu harika. Yarın konusunda sizin yazılarınızı alıntı yapıp paylaşayım inşallah. Yeşil ile sarı arasında bir rengi var ve bastırdığınızda sert ama yumuşaklıkta var ama eliniz içine mum parafini gibi girmez. Devamlı aldığım başka bir aktar vardı ama en son aldığımda bayağı mum parafin yani sentetik balmumu koymuşlar wax. rengi de turuncu idi. ilerde inceledim kokusu da sentetik mum gibiydi yani parafin gibi ki odur bence.. Gittim geri verdim ve başka aktardan aldım. Sapsarı da olabiliyor balmumu veya daha az yeşil sarı veya yeşil daha çok sarı. Dediğim gibi kokusu çok hoş. Sizler isterseniz aktarın telini falan veririm gönderim yapar. Daimi aldığım aktarda da balmumu var ama bu seçimi yaptım.

Ambre Narguile'de sentetik bal konmuş olabilir ve diğer Vanilya, tarçın ve salepimsi o harika koku parfümü çok güzel yapmış ki sentetik bal da çok güzel. Gene de bu sentetik bal mı yoksa başka bir çeşit doğal bal mı araştıracağım inşallah.

Xerjoff Naxos'da ise doğal bal kullanıldığını düşünüyorum yani balmumu kokusu besswax. Tok melankolik bir koku var ama Naxos'da melankolik mi desem böyle By Kilian Phantom tarzı tok bir burukluk mu desem. Naxos güzel ve bu tok burukluğu seven de olabilir ben çok sevemiyorum ama Naxos'un genelini sevdim. MAalesef reformule oldu, bende Vintage dekant var :).

Şarkıyı dinledim evet değişik bir karma olmuş kısmen :) . 1:00 civarı ses eski Yeşilçam türk filmlerini anımsatı. 8-9.dakikadaki müzik de değişik. Teşekkürler :)

Haha ben de diyorum asaid hocam bu değerli hocamıza :) . Yakında blog falan açtıracağız galiba. Ama yazılarını zaman damgaaltmanı öneririm çalınmalara karşı. Tübitak'ın zaman devlet zaman damgalı sitesinden 1000 zaman damgası 180 tl civarı idi ki çok ucuz piyasaya göre çok çok çok ucuz hem de. Bunun dışın da dosya çok uzun da olsa telif gov ter gibi devlet sitesinden 190 küsür tl ye telif yaptırabiliyorsunuz. Gerçi herhangi bir yerde yayınlanması sizi hak sahibi yapıyor ama o yerden silinirse sorun olur bu yüzden gizli de olsa başka yerlerde ek yayınlayın. Sonuçta bir emek var, Allah'tan gelen bir ilham var inşallah ve çalınması moral bozucu, kötü..
Aa aynı mıymış Bal ve Beeswax notası, ben farklı gibi algılamıştım. Demek ki yan rollerin etkisi büyük :) Baykal Hocam biz de Said Hocam ile onu arıyorduk evet :) Aslında aldığınız ürünün fotoğrafı falan varsa, direkt buradaki aktarlara da bakınıbilir, malum genelde aynı ürünleri satıyorlar :) Gerçi siz Adanadasınız :) oranın aktarları farklı olabilir. Naxos ve Phantom ile yolumuz kesişmedi hiç, Ambre Narguile tabii ki sentetiklerle yaratılmış bir koku muhtemelen ama üstad bunu güzel gizlemiş doğrusu. Kanlı Canlı bir koku valla işin açığı :)

Ahah benim de dediklerinizden Blog mevzusu gelmişti aklıma, ama şu an buralarda yazmaktan memnunum :) Çalıntı ihtimalini de pek sanmıyorum, pek endüstriyel reklam anlamında kullanılabilecek yazılar değiller sanki :) Zaten özellikle de konu açmıyorum, biraz gözden ırak olsun, sadece arayan bulsun :)

Klasik E-Ticaret sitelerinin de neredeyse hiçbirine güven kalmadı. Ne alınacaksa kesinlikle iyi araştırılmalı gerçekten. Sonra kesinlikle arkasında durmuyorlar. Hatta üzecek meblağlara hiçbir şey alınmamalı bence güvenip de.

Maalesef Said Hocam maalesef. Gönül ister ki hep bu keyif aldığımız uğraşlarla geçsin vakit ama işte. Ben yeni mezunum Said Hocam, askerden de yeni geldim hatta, iş arayışındayım. 2 aydır hiçbir geri dönüş alamadım neredeyse, piyasa berbat. Çalışan 3-5 arkadaşımın durumunu, vardiya sistemlerini de biliyorum. Şu anki sistem o 1 uğraşınıza bile kesinlikle vakit tanımıyor maalesef. Memuriyet hayal şu an bizler için maalesef, mühendis atamaları imkansız ile eş değer nerdeyse; tüm parametreler göz önüne alındığında.

İşte hocalar kahverengimsi sarı mis kokulu balmumu. Bu bazen daha sarı bazen daha koyu olabiliyor. Kapkara olan da olabilir sanırım. Dibinde donarken dibe çökmüş siyah balmumundan kaynaklı doğal ürünler var sanırım, resimde görülüyor. :) çok güzel bal ? kokuyor hala :)