Armani Code Absolu - Giorgio Armani - for men - 2019 (+8,+10, Süet ve Kuvvetli Armani Code)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani Code Absolu Sephora Tester çekimi baykal baykalbul TurkParfum.Net DSC_1478.JPG

Üstteki resim kendi çekimim arkadaşlar ve Sephora'dan bu resimi çektim ve oradaki tester deneme kağıtları da yani koku kartları da benim :) .


Armani Code Absolu Giorgio Armani for men yorum Sevil reklam afişi mankenli acd660f123fa301fdc...jpg
0
Armani Code Absolu Giorgio Armani for men yorum kutu şişe resimi 104316.jpg
ARMANI_CODE_STILL_LIFE_2_PACKS_2_2019_A4_CMJN-680x962.jpg
Armani Code Absolu Giorgio Armani for men Ryan Reynolds ve şişe resimi absolu-resmi-yen.jpg

Armani Code Absolu Giorgio Armani for men - 2019

Parfüme notum -10 ile +10 arasından +8 ve +10 puan :) . Her zaman +10 puan vermem bilirsiniz :) . Süet kokusu eğer bir dahaki denememde sentetik çıkarsa tek başına +8 puan verebilirim parfüme :) ve sentetik çıkmazsa da tam puan tek başına olur bu parfüm için :) .

Sephora'da diğerlerine göre daha yaşlı, sempatik bir bayanın hatırlatması, demesiyle parfümü gördüm ve denemiştim, kendisine bir kez daha teşekkürler :) .

Bu parfüm olmuş arkadaşlar. @Mehmet kardeşim, hocam bu parfümü denemelisin bir süet deri, deri sever olarak. Tatlılığı belki soru işareti senin için ama Armani Code Profumo gibi bayık bir tatlılık söz konusu değil bu parfümde yani Armani Code Absolu'da. Armani Code Profumo Tonka Fasulyesi yoğun, benim sevemediğim bir baygın tatlılık çeşidinde idi ama evde dekantını bulursam tekrar deneyeceğim inşallah :) . Çiçeksililten bahsettim bu parfümde ve oldukça uniseks (hercins) ve erkeksi bir çiçeksilik, özellikle belirtmiş olayım.

Arkadaşlar parfümü tekrar deneyeceğim inşallah, çünkü tam analiz yapamadığımı düşünüyorum. Mevcut hissettiklerimi aktarmaya çalışacağım şu an.

Parfümü ilk sıktığımda ve devamında sevdim. bayıldım manen resmen. Çok kişilikli bir parfüm olmuş. İlk Armani Code'da bir az bir salaşlık vardı dersek(Dersek dedim dikkat edin lütfen :) . Bu parfüme göre daha salaş kalıyor ama kendi çapında gene de güzel bir parfüm ilk çıkan 2004 çıkışlı Armani Code da), değişik bir tatlılık ama sakın yanlış anlamayın dediğim gibi, gene de hem genç hem de bir beyefendi parfümüydü ilk 2004'de çıkan Armani Black Code ki sonradan isimi gereksizce Armani Code oldu bence. Bu konuya değinmiştim, Armani Code konusunda yazılı. Tekrar kısaca değineyim. ''Black Code'' Abd'de Siyahiler için uygulanan ırkçı bir şey ve bu parfümde kullanılması siyahileri rencide etti iddiası vardı ki bence tam tersi siyahiler memnun olmalı çünkü nasıl Yahudiler ''Yahudi Soykırımı'' (tırnak içine almak belirtmek amaçlı, yok amaçlı değil) ile ilgili filmleri özellikle çekiyorlar, çektiriyorlarsa, aynı şeyi demek istiyorum. Yani siyahiler, zenciler memnun olmalıydı ''Black Code'' diye bir parfüm çıkmasından ama eğer gerçekten alındılarsa tabi kendileri bilir ama yok belki de tam tersi kimi ırkçı beyazlar ''Black code'''dan da rahatsız olmuş ve onlar değiştirmiş olabilir... Neyse parfümün kokusuna geçelim tekrar :) .

Armani Code'dan kısmen salaş tatlılığı alın; Zeytin çiçeği kokusunu yoğunlaştırın, artı sentetikliği pek belli olmayan, sentetikliği pek hissedilmeyen harika bir lezzet katan süet deri katın (Belki de Atkinsons The Oud Save The King for men'den ilham aldılar) , odunsu bir deri yani süet ; Tatlılığı daha da ciddileştirin, işte size Armani Code Absolu :D :) . Köşelilik kısmen var ama çok yakıştırdım bu köşeliliği. Kurumsu bir köşelilik, pudralılık da diyebilirim. Vanilyayı ilk denemem de aha bu Vanilya diye algılayamadım ama tekrar denemelerimi umuyorum demiştim yukarıda. Tonka Fasulyesi çok kuvvetli tatlılığı ile belirgin değil Armani Code Profumo gibi. Bu parfüm tatlı sevmeyenleri bile cezbedebilir. Bence bu parfüm dediğim gibi olmuş. Bu arada Code seriinin falan böyle ince uzun Flankerı 45'e yaklaşmış durumda 2019 senesi itibariyle. Maalesef parfüm çöplüğü oluyor. Çok parfüm çıkmasına bir şey demiyorum ama kalite olsun lütfen..

Daha kurumsu, daha pudralı bir koku; Daha oturaklı, daha beyefendi bir tatlılık; Mükemmel bir Zeytin çiçeği kokusu veya hissiyatı ki bu Süet kokusunu da vermiş olabilir; odunsu tarzda bir süet ve koku ama çok sırıtmayan bir odunsuluk, o kadar kuru olmayan bir odunsuluk; kısaca parfümü tekrar bu tanımlarla anlattım :) . Süet kokusu sentetik mi yoksa Zeytin çiçeği kokusu ile odunsu bir kokunun birleşimi ile mi verilmiş bir dahaki denemelerimde anlamaya çalışacağım inşallah :) .

#ArmaniCode #RyanReynolds #ReedMoranoARMANI CODE ABSOLU by Giorgio Armani - The new film starring Ryan Reynolds - Long version

ARMANI CODE ABSOLU - Ryan Reynolds interview

Parfümün reklam yüzü Ryan Reynolds Hollywood film yıldızı olmuş. Video hakkında bilgi : ''

#ArmaniCode #RyanReynolds #ReedMorano #ElodieYung In 2019, Giorgio Armani unveils a new chapter in the Armani Code story: a short film starring Golden Globe nominated actor and the new face of Armani Code, Ryan Reynolds. Captured by the lens of award-winning director Reed Morano, the new Armani Code film brings to life the essence of modern sensuality: authenticity, effortless style and the right dose of irony. Directed by Reed Morano starring Ryan Reynolds and Elodie Yung. Song : ‘I Can’t Hear You’ by The Dead Weather Find out more and get your fragrances on our website: http://www.armanibeauty.com/

#ArmaniCode #RyanReynolds #ReedMorano #ElodieYung
2019'da Giorgio Armani, Armani Code hikayesinde yeni bir bölüm açıyor: Golden Globe'un aday gösterdiği aktör ve Armani Code Ryan Reynolds'un yeni yüzü. Ödüllü yönetmen Reed Morano'nun merceğiyle çekilen yeni Armani Kod filmi, modern duygusallığın özünü hayata geçiriyor: özgünlük, zahmetsiz stil ve doğru ironi dozu.

Yönetmen: Reed Morano, Ryan Reynolds ve Elodie Yung.

Şarkı: The Dead Weather tarafından 'Seni duyamıyorum'

Web sitemizde daha fazla bilgi edinin ve kokularınızı alın:
''''''''


Ryan Reynolds komikliğe kaçan mimikleri var tanıtım filminde ki bu özelliğini filmlerinde de görebiliyoruz. Deadpool filmi mesela komiklik vardı maceranın yanı sıra ama ben bu filmi yani Deadpool'u, adam öldürmeyi çok normalleştirmesi, haksızca adam öldürme hissiyatı bol bol vermesi ile sevememiştim. Bayağı bu açıdan Deadpool filminden rahatsız oldum ben. Mesela bir adam var ve mutantlığı yapan adam ekibinden ama adam öldürmemiş ve DeadPool'daki Ryan Reynolds filmde adamı öldürmesi çok can sıkıcıydı benim açımdan çünkü filmin ana kahramanı rolü vardı ve bir kahraman işlemesi vardı Ryan Reynolds'ın ve Gerçek kahramanlar böyle şeyler yapmaz ve filmde yapsa bile bir ilahi cezalanma yaşamaları gerekir filmde..


Fragrantica.com içerik alıntısı ve parfümörü İngilizce ve türkçe çeviri ile : ''''''''

Armani Code Absolu by Giorgio Armani is a Oriental Spicy fragrance for men. This is a new fragrance. Armani Code Absolu was launched in 2019. The nose behind this fragrance is Antoine Maisondieu. Top notes are green mandarin and apple; middle notes are orange blossom, nutmeg and carrot seeds; base notes are suede, tonka bean, vanilla and woody notes.

Perfume rating: 4.28 out of 5 with 507 votes.

Perfume Pyramid
Top Notes
Green Mandarin
Apple

Middle Notes
Orange Blossom
Nutmeg
Carrot Seeds

Base Notes
Suede
Tonka Bean
Vanilla
Woody Notes


Armani Code Absolu by Giorgio Armani erkekler için oryantal baharatlı bir koku. Bu yeni bir koku. Armani Code Absolu 2019'da piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Antoine Maisondieu . Üst notalarda yeşil mandalina ve elma; orta notalar portakal çiçeği, hindistan cevizi ve havuç tohumlarıdır; temel notalar süet, tonka fasulyesi, vanilya ve odunsu notalardır.

Parfüm değerlendirmesi: 4,28 üzerinden 5 ile 507 oy.
'''''''

Armani Code'un hatırı sayılır bir bayan sever kitlesi var. Bu parfüm için bu olmayabilir belki, ama sadece erkeklerin de seveceği bir köşeliliğe sahip olduğunu düşünmüyorum Armani Code Absolu'nun. Bakalım zamanla göreceğiz inşallah yorumlarda, burda yorumlarda, çevremizde :) .

Güzel, iyi, hoş, hayırlı kokular, parfümler dileriz arkadaşlar, selametle :) .
 
Son düzenleme:

elparadiso

TürkParfüm Üyesi
Benimde deneyip beğendiğim bir parfüm oldu kendisi. Genel beğenisi de gayet iyi, indirimli güzel bir fiyata yakalarsam kaçırmam.
 
Üst