Armani Privé Oud Royal - Giorgio Armani - for women and men - 2010

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
oud ormanı sun-rays-in-the-woods.jpg
Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani for wome nand men kutu şişe.jpg
ARMANI PRIVE The Thousand and One Nights Collection
(ARMANI PRIVE Binbir Gece Koleksiyonu)

Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani for women and men /kadın ve erkek için - 2010


Üstteki resim Ud ormanı ve ışık ud ormanından güzel süzülmüş. Bu Armani''nin kendi reklam resimi değil. Bu konuda fikirimi aşağıda yazdım.

Oud daha yoğunlukta Armani Prive Oud Royal 'da. Gül'ün önüne geçilmesin diye diğer notalar yoğun konmuyor gül parfümlerinde ama bu parfümde ön planda Oud(Ud, Öd) ve diğer notalar. Sadece ilk başlarda Gül ön planda.. Gül bildiğiniz gibi oldukça pahalı bir koku maddesi ve az bulunuyor ve talep de çok. Doğal ud Türk Rosense'de 1 ml 0-90 tl 5 ml 392 tl civarları şu an..

Doğal gül yumuşak olur. Serinliği ve sıcaklığı beraberinde oldukça ilginçtir. Sevmeyecek insan yoktur bence gülü. Ha kötü anı, psikolojik sevmeyen çıkabilir.. Gülün yumuşaklığı da taklit eden olabilir ama anlayan anlar deneyimiyle doğal gülü..

Armani Prive Rose d'Arabie daha gül kokulu, Udu da kaba yalın kokulu. Vicksimsi kokusu var ama Royal oud 'da vicks daha keskin kıyafette..

Armani Prive Oud Royal'da gül az denmiş Fragrantica.com'da ama o kadar az değil bence. Fakat daha yoğun gül isteyenler Armani Prive Rose d'Arabiee bakacaklar veya başka doğal güllü parfümlere gene..

Sıaljını soracaklara ben daha iyi beklerdim diyeyim ama geen de işlerini yapıyorlar bence. Bu serilerde geenl bir sılaj sorunu var. Armani Prive Myrrhe Imperial da sılaj aslında kötü değil ama daha istiyor insan ve uzun ömür çok iyi onu diyeyim Myrrhe Imperial'de.. Myrrhe Imperial 1 ay falan sonra koku burnuna gelebilir kıyafetten..

Armani Prive oud Royal daha dolgulu ve bu dolgu ud. Hayvansı değil başlarda ama giderek kısmen oluyor ud daha yalın kaldıkça. 2 buçuk 3 saatte tende oluyor bu olay iyice.

4 saat sonra gül oud devam ediyor Rose d'Arabie 'da. Koku çok güçlü değil ki dediğim gibi gül pahalı bir koku notası ve az konuyor doğal ise genelde.

Armani Prive Oud Royal ise gül oldukça geri plana geldi gene. Vicksli tütsü kokusu var 1 saatten sonra giderek artan. Vicks kokusu ilk başlarda da vardı.

İlerlerde de oud ve viksli koku devam ediyor oud royal da.

Rose d'Arabie artık kıyafette de sılaj az ilerleye saatlerde.. Bir günü çıkarabilir Armani Prive Rose d'Arabie..

Armani Prive Oud Royal ömürde ikiye üçe katladı hatta daha fazla Armani Prive Rose d'Arabie 'yi ama gül az olarak, oldukça az. İnterlude tarzı tütsü kokmaya başladı Interlude Men 'i anımsatıyor artık kıyafette..

5.gün ömür kıyafette artık yeter dedi Oud Royal. 1.2.gün Royal Oud tütsü giderek azalıp Oudsu Amberli koku oluşturdu. Amberden çok balsı bir koku var ve Belki Benzoin'de.. Oud ile beraber güzel kokuyor. Yarım metreden koku hissedilebiliyor 1., 2. ve azalarak 3.gün. Gül ilk gün bence oldukça yeterli ama Fragrantica.com 'da az denmiş oldukça. Zaten ilk gün daha çok gül ama ben diğer günlerde hisseder gibiydim. Armani Prive Rose d'Arabie ise ilk gün sonra performans gül olarak bitiyor diyebiliriz çünkü gül yağı çok pahalı olduğu için az konuyor şu anlar.. 4.gün de kokuyu hissettim kıyafette Armani Prive Oud Royal 'da.. Kokudaki o keskinlik aslında hep var azalsa da..


Armani bence çok Prive ürünü çıkardı ve çoğunu bilmeyenler çok deneme olarak da. Az öz, bence parfüm işinin sırlarından ve kaliteli bir ürün ise çıkarmak gerek. Armani Prive Royal Oud için güzel bir reklam afişi aradım ve bulamadım nette maalesef. 7 yıllık bir parfüm bununda etkisi olabilir ama bana garip geldi gene de. İtalyan markası ''Giorgio Armani'' satılırsa şaşırmayacağım. Belki para azlığından tanıtımı da çok yapamıyorlar ve çok ürün ile mali durumu kurtarmaya çalışıyorlar ihtimallerden biri veya şirket kötü yönetiliyor da diğer ihtimallerden..


Fragrantica.com içerik yazısı : ''

Armani, Kasım 2010'da Privé koleksiyonunun yeni parfümlerini piyasaya sürdü. Koleksiyon, 1001 gece boyunca çıkan ortaçağ Arapça masallarından esinlenerek "La Collection des Mille et une Nuits" olarak adlandırıldı. Bu üç yeni heute couture parfüm, gül, ud ve kehribar konusunda sıcak, baharatlı ve odunsu notaları ile Orient'in egzotik gizemini tasvir eder.

Armani Privé La Koleksiyonu des Mille et une Nuits, üç parfüm icludes: Oud Royal, Ambre Orient ve Rose d'Arabie. Koku sadece Ortadoğu pazarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve geleneksel parfümeri ve yerel malzemelerinin taklitleri olarak hazırlanmıştır.

Oud Royal, Arap topraklarında çok popüler olan agar odunun derin, sıcak ve baharatlı bir iksiridir. Agar, safran, kehribar, gül, sandal ağacı ve tütsünün baharatlı notaları ile zenginleştirilmiştir.

Altın bir tıpa ile süslenmiş siyah bir cam şişe içinde paketlenmiştir. Bu kokunun arkasındaki burun Evelyne Boulanger .


Parfüm rating: 432 oy ile 5 üzerinden 4.47 .

Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani fragrantica içerik oy üye oran sılaj ömür tablo.jpg
Armani Privé Oud Royal Giorgio Armani fragrantica içerik oy üye oran tablo.jpg

277 Ud, Öd, Ud-u Hindi ( Oud, Agarwood ), 202 Tütsü ( Incense ) , 188 Sandal Odunu ( Sandalwood ) , 114 Safran ( Saffron ) , 110 Amber veya Kehribar? ( Amber ) , 59 Gül ( Rose ).

Hatalarımız affola.. İyi kokular, iyi günler arkadaşlar, Selametle :)..
 
Son düzenleme:
Üst