Armani Privé Rose d'Arabie - Giorgio Armani - for women and men - 2010

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio-Armani-Prive-Rose-D-Arabie-EDP-100ML-1000x1000.jpg

Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani for women and men / kadınlar ve erkekler için - 2010

Armani prive royal oud konusuna bakanlar bu parfümün de anlatımlarını görebilecekler :
Armani Privé Oud Royal - Giorgio Armani - for women and men - 2010

Armani Prive Rose d'Arabie daha çiçeksi notalara sahip bence. İlk başları tende sadece gül kokmuyor gibi, farklı çiçekler de konmuş ve onların tatlılığı da kokuya hakim.. Bir MFK Oud Satin Mood for women and men mesela daha güllü ama tabi o dfa başka koku notalarına sahip.. Oud Silk Mood Extrait de parfum - Maison Francis Kurkdjian - for women and men - 2013 konusu var orda anlatılmış kısmen ve ayrıca birazdan Mfk Oud Satin Mood parfümünün konusu geliyor inşallah arkadaşlar.. O ek çiçekler içinde hani iris de var gibi ama çok bağırmadan, düzeyinde konmuş..

Armani Prive Oud Royal'da Oud daha yoğunlukta. Gül'ün önüne geçilmesin diye diğer notalar yoğun konmamış. Gül bildiğiniz gibi oldukça pahalı bir koku maddesi ve az bulunuyor ve talep de çok. Doğal ud Rosense'de 1 ml 0-90 tl 5 ml 392 tl civarları şu an.. Armani Prive Oud Royal'da gül ön planda ama ud da var hani. Ud acımsılık katıyor kısmen güle. Ben aslında gülün o yumuşak, kendince keskinimsi halini seviyorum ve parfümdeki koku notaları buna ek olmalı..

Tabi tezat koku notaları da parfüme değişiklik katabiliyor mesela Tom Ford Tobacco Vanille'de Vanilya(artı meyvemsi notalar) ve bunlara tezat keskin koku karanfil baharatı gibi ama vişne de keskin bunu da ekleyelim parfümde..

Doğal gül yumuşak olur. Serinliği ve sıcaklığı beraberinde oldukça ilginçtir. Sevmeyecek insan yoktur bence gülü. Ha zevke meselesi de var tabi..

Armani Prive Rose d'Arabie daha gül kokulu dediğimiz gibi, Udu da kaba yalın kokulu. Vicksimsi kokusu var ama Royal oud 'da vicks daha keskin kıyafette. Armani Prive Oud Royal'da gül az denmiş Fragrantica.com'da ama o kadar az değil bence. Fakat daha yoğun gül isteyenler Armani Prive Rose d'Arabiee bakacaklar veya başka doğal güllü parfümlere gene..

Armani Prive oud Royal daha dolgulu ve bu dolgu ud. Hayvansı değil başlarda ama giderek kısmen oluyor ud daha yalın kaldıkça. 2 buçuk 3 saatte tende oluyor bu olay iyice.

4 saat sonra gül oud devam ediyor Rose d'Arabie 'da. Koku çok güçlü değil ki dediğim gibi gül pahalı bir koku notası ve az konuyor doğal ise genelde.

Armani Prive Oud Royal ise gül oldukça geri plana geldi gene. Vicksli tütsü kokusu var 1 saatten sonra giderek artan. Vicks kokusu ilk başlarda da vardı.

İlerlerde de oud ve viksli koku devam ediyor oud royal da.

Rose d'Arabie artık kıyafette de sılaj az ama hani günü kurtarabilirsiniz.. Kışın sıkmanızı tercih etmenizi tavsiye edeceğim..

Oud Royal ömürde ikiye üçe katladı hatta daha fazla Armani Prive Rose d'Arabie 'yi ama gül az olarak, oldukça az. İnterlude tarzı tütsü kokmaya başladı Interlude Men 'i anımsatıyor artık kıyafette ''Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal for women and men''..

5.gün ömür kıyafette artık yeter dedi Oud Royal. 1.2.gün Royal Oud tütsü giderek azalıp Oudsu Amberli koku oluşturdu. Amberden çok balsı bir koku var ve Belki Benzoin'de.. Oud ile beraber güzel kokuyor. Yarım metreden koku hissedilebiliyor 1.2. ve azalarak 3.gün. Gül ilk gün bence oldukça yeterli ama Fragrantica.com 'da az denmiş oldukça. Zaten ilk gü ndaha çok gül ama ben diğer günlerde hisseder gibiydim. Armani Prive Rose d'Arabie ise ilk gün sonra performans gül olarak bitiyor diyebiliriz çünkü gül yağı çok pahalı olduğu için az konuyor şu anlar..

Armani bence çok Prive ürünü çıkardı ve çoğunu bilmeyenler çok deneme olarak. Az öz bence parfüm işinin sırlarından ve kaliteli bir ürün ise çıkarmak gerek bence. Armani Prive Royal Oud ve Armani Rode d'Arabie için de güzel bir reklam afişi aradım ve bulamadım nette maalesef. 7 yıllık bir parfüm bununda etkisi olabilir ama bane garip geldi gene de. İtalyan markası ''Giorgio Armani'' satılırsa şaşırmayacağım. Belki para azlığından tanıtımı da çok yapamıyorlar ve çok ürün ile mali durumu kurtarmaya çalışıyorlar ihtimallerden biri veya şirket kötü yönetiliyor da diğer ihtimallerden..

Armani Prive Rose d'Arabie L'Or du Desert Giorgio Armani for women and men Diye de bir parfüm var, önden yazısı aynı, resimini vereyim aam şişe siyah kaplı değil, altın renkli. saydam olup sıvısı altın renkli de olabilir..
Armani Prive Rose d'Arabie L'Or du Desert Giorgio Armani for women and men.jpg

Denedikçe ek bilgileri ekleyebilirim arkadaşlar..

Giorgio Armani Armani Prive Rose d'Arabie 'nin Fragrantica.com açıklaması : ''''''''''''

Armani, Kasım 2010'da Privé koleksiyonunun yeni parfümlerini piyasaya sundu. Koleksiyon, 1001 geceden kalma ortaçağ Arap masallarından ilham alan "La Collection des Mille et une Nuits". Bu üç yeni heute couture parfümleri, Doğu'nun egzotik gizemini gül, oud ve amber konusunda sıcak, baharatlı ve odunsu notaları ile tasvir ediyor.

Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits, üç adet parfüm: Oud Royal, Ambre Orient ve Rose d'Arabie'den oluşmaktadır. Kokular sadece Orta Doğu pazarı için tasarlanmıştır ve geleneksel parfümeri ve yerel malzemelerinin taklitleri olarak yapılmıştır.

Rose d'Arabie, Şam gülünü paçuli, vanilya ve Arap ormanlarıyla birleştirir.

Altın bir stoper ile süslenmiş siyah bir cam şişede paketlenmiştir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.42 üzerinden 5 ile 576 oy. ''''''''''''''''''''''''

Hatalar affola inşallah, İyi günler, forumlar, kokular, parfümler arkadaşlar :) , selametle :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Adana bugün çok sıcaktı. 35 derece en az var. Dışarda ve klimalı yerlerde üzerimde bu parfüm varken gezdim Rose d'Arabie yani. Terledim de en son, Beyaz gömlek vardı. Eve geldim, Annem ne güzel kokuyorsun dedi, Maşallah :D . Yazın yani gidebiliyor 5-6 fıs fıs. Tabi ben genelde kışın tercih ediyorum şu an.