Arşiv . Edit moderatör edit:vahşi oudh ve kimi koku notaları

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Değerli türkparfüm forumu üyelerin dikkatine GERÇEK %100 SAF KATKISIZ DOĞAL Hasattan üretime kadar her safhasında itina ile periyodik kalite kontrolleri yapılmıştır "" iso, Optikal rotasyon,

Yoğunluk,

Refraksiyon,

Gaz kromatografisi

Kütle spektrografisi ""
Üstte adı geçen tetkikleri yapılmıştır!!!

Ürünler hiçbir şekilde daha ucuz yağ ve seyreltmek için Hindistan cevizi yağı, jojoba, alkol, petrol bazlı eterik yağlar, kalıcılığını ve sillage daha fazla yükseltmek farkı kimyasal maddeler kullanılmamıştır. Parfümleri anlamak ve yorumlamak notaları bilmek ve tecrübe etmekten geçer!! Adı geçen notalar Avrupa ve dünya standartlarında olup fiyatları mümkün olduğunca düşük ve kabul edilebilir tutulup kar amacı güdülmemiştir burada hedeflenen amaç parfüm severlerin bilinçlendirilip tecrübe kazandırılması olarak çok kısıtlı miktarlarda paylaşım olarak kalacaktır

Üstün distile yöntemleri ve tam distile prosedürü üretimi olup uçucu yağlar sınıfının en üst kalite yağlar segmentinin katagorinde parfüm yağları sınıfında üretimi oluşturulmuştur. Bu saf özüt yağlar daha düşük distile ve kalite segmentinde olan mum, sabun,difizör, deodorant, krem, temizlik ürünleri, masaj kalitede olan doğal ürünlerde kullanılan segment ile karıştırılmamalıdır! Çok yoğun konsantrasyona sahip olduğu için Göz temasında yumuşak dokulardan uzak tutulup seyreltilerek kullanılmalıdır

Not : sadece türk parfüm formu üyelerine !!!! satış şartları :önce cargo, test, sonra ödeme olarak yapılacak ve sorgusuz sualsiz iade olarak alınacak tüm Cargo masrafları (sürat cargo) alıcıya aittir!!!

Ekli dosyalar

• IMG_20171227_134008.jpg
    IMG_20171227_134008.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 824

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sümbülteber : Polianthes tuberosa

Distile : Solvent distile
Kalite : absolute
Üretim : Mexico
25 $ / 1
IMG_20171107_010216_crop_780x775.jpg
20170926_487776657.png
ml

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ylang ylang : cananga odorata

Distile : buhar distile
Kalite : extra çifte distile
Üretim : Filipinler
5 $ / 1 ml
IMG_20171107_005739_crop_624x780.jpg
images (2).jpeg

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yasemin : jasmine grandiflora
Yasemin : jasmine sambac mogra
Yasemin : jasminum officinale

Distile : Solvent distile

Kalite : absolute

Üretim : Hindistan / fas

Yaseminler : 22 $ / 1 ml

IMG_20171107_075349_crop_845x780.jpg
IMG_20171107_010405_crop_736x779.jpg
IMG_20171107_010145_crop_751x780.jpg
images (3).jpeg
images (4).jpeg
images (5).jpeg

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
paçuli ogostemon cabin

Distile :buhar distile

Kalite :extra / standart

Üretim : Hindistan

Paçuli extra : 10 $ /1 ml

Paçuli standart : 7 $ /1 ml

images (9).jpeg
IMG_20171107_010451_crop_725x780.jpg
IMG_20171107_010350_crop_754x761.jpg

Ekli dosyalar

• images (9).jpeg
    images (9).jpeg
    7.2 KB · Görüntüleme: 715
  • IMG_20171107_010451_crop_725x780.jpg
    IMG_20171107_010451_crop_725x780.jpg
    363.7 KB · Görüntüleme: 618
  • IMG_20171107_010350_crop_754x761.jpg
    IMG_20171107_010350_crop_754x761.jpg
    362.6 KB · Görüntüleme: 647
Son düzenleme:

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Memnun kaldığınaza sevindim gerçekten ozan bey .eski Kayıtlarda Menekşenin arap parfümlerindede popüler olduğunu okumuştum zarif hafif bir benimde sevdiğim bir nota ! umarım sende beğenirsin :)

Teşekkür ederim. Arap parfümlerinde popüler olduğunu bilmiyordum, Avrupa'da da kullanılıyor ama aşırı popüler değil gibi, bir süsen, gül veya yasemin kadar öne çıkmıyor en azından. Muhtemelen üretim zorluğu ve pahalı oluşundan ötürü.

Menekşe'nin de farklı türevleri var sanırım, sizdeki Vintage Patou 1000'dekine benziyorsa süper :). Ama betimlenizden anladığım Guerlain Apres L'ondee tarzında, öyleyse de güzel gayet. Denediğimde yorumlarım :).

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Teşekkür ederim. Arap parfümlerinde popüler olduğunu bilmiyordum, Avrupa'da da kullanılıyor ama aşırı popüler değil gibi, bir süsen, gül veya yasemin kadar öne çıkmıyor en azından. Muhtemelen üretim zorluğu ve pahalı oluşundan ötürü.

Menekşe'nin de farklı türevleri var sanırım, sizdeki Vintage Patou 1000'dekine benziyorsa süper :). Ama betimlenizden anladığım Guerlain Apres L'ondee tarzında, öyleyse de güzel gayet. Denediğimde yorumlarım :).
Evet dediğiniz gibi meşakkatli bir nota . Ve distile verimi çok düşük bir ürün Menekşenin yerini bir başka notalar ile veya sentetik versiyonları açığı kapatmışlar. Bu aslında leylak içinde geçerli. maliyetli olduğundan sektörde pek tercih edilmiyor ! bunun anlamı gerçek menekşe kullan parfüm sayısı oldukça nadir görülür.

Evet ılık feminen yumuşak hafif bir nota gül, gardenia, ile iyi uyum sağlar

Debussy

TürkParfüm Üyesi
Evet dediğiniz gibi meşakkatli bir nota . Ve distile verimi çok düşük bir ürün Menekşenin yerini bir başka notalar ile veya sentetik versiyonları açığı kapatmışlar. Bu aslında leylak içinde geçerli. maliyetli olduğundan sektörde pek tercih edilmiyor ! bunun anlamı gerçek menekşe kullan parfüm sayısı oldukça nadir görülür.

Evet ılık feminen yumuşak hafif bir nota gül, gardenia, ile iyi uyum sağlar

Yok zaten güncel parfümlerde imkan vermiyorum ben de :). Eskilerde doğal olabilse de güncellerde çok küçük oluşumlar dışı doğal mümkün değil neredeyse. Patou 1000'de vintage'daki doğal Viola odorata'imiş, sanırım sizdeki de oydu.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yok zaten güncel parfümlerde imkan vermiyorum ben de :). Eskilerde doğal olabilse de güncellerde çok küçük oluşumlar dışı doğal mümkün değil neredeyse. Patou 1000'de vintage'daki doğal Viola odorata'imiş, sanırım sizdeki de oydu.
Evet Viola odorata türü distile.. Muhtemelen bu tür diğer tür menekşe türlerine göre koku, elde edilen yağ oranı ve distile süreci daha verimli olduğundan olsa gerek diye düşünüyorum. Bir makalede okuduğuma göre 1000 kg / 400-500 ml kadar sadece ! Bu konuda neden doğal menekşeden kaçınıldığının bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Doğal menekşe hak ettiği değeri (kişiselleştirilmiş parfümler hariç) sizinde belirttiğiniz gibi kısıtlı parfümde gibi nadir notalardan birisi