Atkinsons Parfümleri (Atkinsons perfumes and colognes)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aşağıda bilgilendirme yapalım detaylı ama kısaca denenmiş parfümlerinden bahsedelim ve ebnim denediklerimden. Ayrıca konusuda açılacak inşallah arkadaşlar..
Atkinsons Oud Save The King ve and Quenn commercial reklam afiş.jpg

Oud Save The King Atkinsons for women and men - 2013 (9.1 Puan :D )
Arkadaşlar Tanrı kraliçeyi korusun, ''Tanrı Kralımızı Korusun'' gibi sözleri yabancı filmlerden duymuşuzdur Avrupa'da, İngiltere'de falan. Ud Kralı Korusun anlamı var bu parfümün ve bir modelde ''Tanrı Kraliçeyi korusun''. Ben şahsen kimin tersine Queen'i feminen buldum çok denememekle beraber, daha Tonka fasulyesi ile tatlı. Dekant ayrıca arıyorum ''Oud Save The Queen''

Atkinson Oud Save The King, ''Oud koku notası'' ve vanilya gibi koku notaları ile açılıyor. Vanilya içerikte açıklanmamış çünkü patent olayından dolayı olduğunu düşünüyorum. bir reçine kokusu var ki çok sevdim. Mür(Myrrh) olabilir. Pudralılık bu parfümde çok meşhur ve ben de ilerilerde özellikle çıkan bu kokuyu sevdim arkadaşlar.. Fiyatı giderek düşen bir parfüm. 2-3 yıl önce 650 tl iken günümüzde 500 tl altına bulunabiliyor ve tabi 1000 tl civarına satan da var..

Kalemat Arabian Oud for women and men - 2010 yılında üretilde ve nedense bu rakamı göremedim Fragrantica.com'da. Böyle durumlar olabiliyor. Bence Atkinsons Oud Save The King ve Atkinsons Oud Save The Quenn, Arabian Oud Kalemat'ın klonu. çakması.. Ha ben memnunum daha değişikliklerle daah farklı seçenekler olmuş oluyor.. Klon olayı her yerde görebiliyoruz. Toyota önü kaba Pikup arazi aracı yapıyor ve aynı görünüm tarzı hemen diğer arazi pikup araçları cevap veriyor Mercedes-Benz Bile..
2016-Toyota-HiLux.jpg
Mercedes-X-serisi-pikap-14.jpg

Tabi benzerliğe katılmayan olabilir araçlarda. Ama parfümlerde bence benzerlik oldukça var Oud ve Vanilya olarak.. Kısmen de balımsılık..

Aşağıda Arabian Oud Kalemat iki resimi var parfüm şişesi ve kutusu
Kalemat Arabian Oud for women and men - 2010
Arabian Oud Kalemat for women and men kutu şişe büyük resim.jpg
Arabian Oud Kalemat for women and men kutu şişe orta boy resim.jpg

Vertus Vanilla Oud for women and men'i de biliyorsunuz daha önce Arabian Oud Kalemat for women and men 'e benzetmiştim. Kalemat daha yumuşak, daha az köşeli demiştim ve daha az sentetik. Vertus Vanilla Oud severek kullanıyor ve hala udunun doğal olduğunu düşünüyorum (Oud, Öd). Tatlılıkta da doğallıklar var Tonka fasülyesi gibi ama beni bazen çok sıkımlarda rahatsız eden bir köşelilik var Vertus Vanilla Oud'da ama gene de seviyoruz bakalım :) :) ..

Şu sıralar tenim parfümleri emiyor. Tenim'de uzunca kaldı diyebilirim ama hani süper değil ama yeterli.. Denemelerime devam, editlerim, düzenlerim belki mesajı arkadaşlar yeni bilgiler olursa..
Oud Save The King
2013for women and men

Oud Save The Queen
2013for women

Parfümde süet kokusu sentetik gelmiyor öyle daha doğrusu doğal, güzel kokularla çevrelenmiş. Süet kokusunu sevdim bu parfümde. Parfüm oldukça doğal kokuyor.. O reçinemsi keskinliği, köşeliliği çok sevdim, şimdi sıksam da koklasam diyorum.. Belki parası çok yüksek ama 500-600 tl arası zaten artık designer parfüm fiyatları 455-500 küsür Tl olduğu düşünülürse mantıklı gibi ama tabi fiyatlar alınan yere göre değişebiliyor.. Ucuz ve güzel parfümler inşallah arkadaşlar :) ;) :) ..

Evet arkadaşlar aşağıda başka yerlerden de yorumlar ekledim bu parfümün bilgisi olarak.. : ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

16 Eylül 2014 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) @disiba : ''The odd fellow's bouquet Tv'nin bana göre daha güzel hali tavsiye ederim ayrıca Oud serisinden save the queen de çok güzel. ''

18 Eylül 2014 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) @Tekkenzaitbatsu : '' Bende dün denedim Oud Save Queen çok çok başarılı bir oud+floral parfümü. Öyle burun yoran cinsten değil kibar hafif tatlımsı çok hoş bir parfüm oud severim ama özellikle başlangıcına katlanamıyorum diyenler denesin. ''

18 Eylül 2014 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) @Eminth : ''The odd fellow's bouquet' ten gurme kokularda övgü ile bahsedilmiş. Hatta yorumlarda tv sevenlerin bu kokuyu kör alış yapabileceği belirtişmiş.''

24 Aralık 2014 Bir Platformdan @Enkaz :
Bugün Sevil de hepsini şişe kapağından kokladım.Bitanesi çok ilgimi çekti.Bileğime sıktım.
İnanılmaz güzel.Bileğimi bütün gün kokladım durdum.Adı Odd Fellow Bouquet ti yanılmıyorsam.
Tatlı çok hoş bir koku hatta feminen sayılabilir.
Eve geldim baktım Fragrantica da.Tobacco notası varmış.
Acaba yanlış bir koku mu kokladım dedim ama hayır şişe gözümün önünde bu şişe.Fakat ben zerre kadar tütün notası almadığım gibi erkek kokusu olmasına da şaştım.Çünkü hayli feminen kokulardan çekinmeyen ben,bunu kadın parfümü olarak düşünmüştüm oysa Frag erkek diyor.
smiley_happy.gif

Gidip bir kez daha deniycem.Yalnız kokuya bayıldım.Bileğim burnumda eve geldim.
Ama çok pahalı 490 mı neydi fiyatları.Hemde EDT
smiley_argh.gif

Şiddetle denenmesini tavsiye ediyorum.

30 Ocak 2015 Bir Platformdan @Damandıra : ''

Bugün Harvey de markanın tüm kokularını denedim, şişe tasarımları çok hoş öncelikle bunu söyleyeyim.İçlerinden en çok Oud Save The Queen hoşuma gitti, bunun dışında The Odd Fellow Bouquet ve 24 Old Bond Street Triple Extract güzel kokulardı.
24 Old Bond Street Triple Extract dört mevsim rahatlıkla kullanılabilecek ve övgüleri alacak cinsten bir koku herkese öneririm. ''

31 Aralık 2015 Bir Platformdan ''Burakkk'' :
Bu ara özellikle ünlüler arasında revaçta olan "Oud Save the King" ve "Oud Save the Queen" parfümlerini denedim. Öncelikle, King çok daha feminen bir koku Queen'e nazaran ve Queen koku güzelliği olarak daha başarılı. King resmen Escada'nın üretimden kalkan kadın parfümü Escada Collection gibi kokuyor. İkincisi 650TL gibi bir rakamı asla haketmiyorlar. Bu fiyata çok daha güzel Nish parfümler alınabilir. ''

07 Mayıs 2015 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) @matrai : '' The Odd Fellow Bouquet, 24 Old Bond Street Triple Extract ve Oud Save The King parfümlerine sahip olduğun yeni favori niche markam tek kelime ile hepsi çooook güzeller ''

07 Mayıs 2015 Bir Platformdan Alıntı ''maxtyrann'' : ''
The Odd Fellow Bouquet'i dekant olarak edinmiştim ama kör alış olmasına rağmen deneme boyu gibi değil kullanımlık bir miktarda almıştım, çok da iyi etmişim çünkü gerçekten çok güzel bir koku, şu anda Derinmor'da %15 indirim varken şişesiyle edinilebilir cidden.

Diğerlerini maalesef deneme şansım olmadı, Triple Extract'ın performansı, Oud Save the King'in de Oud notası hakkında çelişkili denebilecek yorumlar okudum. Sizin deneyiminiz nasıl bu ikisi üzerine performans ve notalar açısından ?

08 Haziran 2015 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) fsater
Posh on the green harika bir yazlık.yazın kullanırım diyerekten aldığım yazlıkları yakın zamanda satılığa koyacağım sanırım. Bond street adında bir koku daha vardı,oda çok güzeldi.bu markada iş var gibi

09 Haziran 2015 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) ainos : ''
Cevap olarak bu gönderi By matrai
Benimde ilgimi çekiyor atkinsons markası. Iki koku var aklımda .The odd fellows bouquet ve Triple Extract bu iki koku arasında gidiyorum.Birini alicam ama bakalım hangisi.Gönül ıkisınide almak istiyor ama bütçe olmaz diyor:) ''

19 Kasım 2016 , Bir Platformdan(Parfüm Merakı Forumu) @connoisseur ve @sahin : ''
Sahin yazdı : ''
save the king in dekantini kullaniyorum,bence bildiginiz ten kokusu.kalıcılık da pek iç açıcı değil...750 lira da etiketi var ''

@connoisseur : ''
kötü koku degil ama verdure tarzı bir parfüme bu fiyatlar fazla bence...
Hayret, oud save the king bende ender kalici olan parfumlerdendir. Kremsi ve pudramsi sandalagaci - oud kullanimi herkesi memnun etmez ama benim gibi oud sevdalisi birini bile hem de tatli olmasina ragmen kendisine cekmeyi basardi. Siseli edinmek icin uygun bir firsat gozluyorum. ''
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Arkadaşlar aşağıda kimi Atkinson parfümü var. Ki daha çok var. Aslında Atkinsons'da devamlı parfüm üretmeye vermiş bir dönem kendini. Az olsun öz olsun olayı bence çok önemli. Eğer çok üretmişsen de kaliteli koku olacak.. İlla pahalı koku notası kullanılmalı demiyorum ama harman yakışsın, güzel olsun..

Atkinsons 24 Old Bond Street Atkinsons 24 Old Bond Street Limited Edition Atkinsons 24 Old Bond Street Limited Edition 2016 Atkinsons 24 Old Bond Street Triple Extract Atkinsons 41 Burlington Arcade Atkinsons Amber Empire Atkinsons Atkinsons Her Majesty The Oud Atkinsons Atkinsons His Majesty The Oud Atkinsons Baruffa Atkinsons Bizarre Atkinsons California Poppy Atkinsons California Poppy (new) Atkinsons Duke Atkinsons English Lavender Atkinsons Euforia Atkinsons Falling in Leaves Atkinsons Fashion Decree Woman Atkinsons Fresh Citrus Atkinsons Gentle Camelia Atkinsons Gold Medal Atkinsons Hurlingham Atkinsons Jais Atkinsons Jasmine In Tangerine Atkinsons Lavender on the Rocks Atkinsons Love in Idleness Atkinsons My Fair Lily Atkinsons Oud Save The King Atkinsons Oud Save The Queen Atkinsons Peach Flowers Atkinsons Pirates' Grand Reserve Atkinsons Poivre Atkinsons Posh on the Green Atkinsons Rockford Atkinsons Rose in Wonderland Atkinsons Scilly Neroli Atkinsons Spirit Of Africa Atkinsons Spirit of Africa Dayo Happiness Atkinsons Spirit of Africa Eshe Vitality Atkinsons Spirit of Africa Hawa Temptation Atkinsons Sport Black Impact Atkinsons Sport Blue Sky Atkinsons Sport Green Spirit Atkinsons Sport Red Energy Atkinsons The Big Bad Cedar Atkinsons The British Bouquet Atkinsons The Excelsior Bouquet Atkinsons The Nuptial Bouquet Atkinsons The Odd Fellow Bouquet Atkinsons White Peony

Atkinsons, şu anda İtalya'da bulunan ünlü bir parfüm markasıdır. James Atkinson, 1799'da Londra'daki sabun ve parfüm dükkanını açtı. 1826 yılında kraliyet ailesinin kişisel parfümeri oldu. Halen yenilenen marka http://www.atkinsons1799.com adresinde bulunabilir, geleneksel İngiliz Lavanta kolonyası ise http://perfumeholding.com adresinde ayrı olarak bulunabilir.

Tasarımcı Atkinsons , parfüm üssümüzde 49 parfüme sahiptir . Atkinsons eski bir parfüm evi. En eski baskı 1878'de, en yenisi ise 2017'den alınmıştır. Atkinsons kokuları, parfümeri James Atkinsons, Jean-Claude Delville, Maurice Roucel, Fabrice Pellegrin, Benoist Lapouza, Violaine Collas, Christine Nagel, Julie Pluchet, Amandine Clerc ile birlikte yapılmıştır. -Marie ve Francis Deleamont.

Son düzenleme: