Aventus for Her - Creed - for women - 2016 (+7)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aventus for Her Creed for women erkek ve kadın modeli beraber şişe o.7946.2.jpg
Aventus for Her Creed for women kutu şişe.jpg

dsc_0520-jpg.2583

dsc_0521-jpg.2584

Aventus for Her Creed for women - 2016 (+7)

Açıklanan içeriğin çoğunun doğru olmadığını veya çok konmadığını düşünüyorum. Aşağıda anlattım parfümü, bir parfümün daha anatomisini, şeklini, içini inşalalh iyi çıkardık, analttık umarım :) ..i
Parfüme -10 ile +10 arasında +7 puan verdim ama kimi zaman 10 numara da olabilir. F,yat falan açısından da eksi puan olabilir :D ..

Evet Aventus for Her nasıl çıkmış olabilir gelin yarı şaka ve yarı ciddi ve belki hep olmuş bir roman yazalım (Olaylar hayalidir :D ....) : '' Creed başkanı ve yönetim Aventus isiminin büyümesinden başlı başına bir marka gibi olmasından memnundurlar. Bir gün yahu biz bu markayı neden kullanmıyoruz diye konuşurlar ve 2010 yılından beri Haziran 2016 yılında çıkan parfüm için şimdiye kadar neden bunu yapmadıklarına pişman olurlar. Ve Aventus Cologne ile de tam bir Flanker olayı başlamış olur ve belki devam edecek ama ''Cologne'' mi işte bu lafı sevmiyorum seyreltiklik olursa ve oluyorsada düşük fiyatlı ve bir 200-300 ml falan satılmalı :D . Daha güçlü versiyonu çıkabilir.

Fakat şöyle bir sorun var her zaman parfümler için ve bu risk Aventus gibi marka olmuş bir model için daha derin yaralar oluşturabilir ve gene önemlisi bir fırsat boş yere tepilmiş olacak. Tamam yeni bir markanın modelini yılını falan değiştirip tekrar olumlu reformule olabilir ama bu bile firma imajına zarar verebilir düşüncesi vardır. Aslında benim düşüncem hata varsa dönülüp daha iyisi yapılmalı hani bir atasözümüz var ya ''Hatanın neresinden dönülse kardır(kazançtır)'' :D .. Evet ve şöyle bir şey yapılabilirdi, çok meşhur olmuş bayan parfümleri taklit edilebilir ama tamamen değil, üzerine turunnçgili bol basarak tıpkı Aventus'da olduğu gibi(Erkek modeli) ve ek güzel koku notalrı ama fazla da riske girmeden. Evet belki bunlar konuşuldu ve işlem başladı. Peki benim iddia eddiğim hangi parfüm klonlanıp değiştirildi???.. '' Çitlenbik, karanfil, bunlar size bir şey anlatıyor mu ve turunçgiller, evet
L'Eau d'Issey Pour Homme - Issey Miyake - for men / erkekler için - 1994 (Yazlık) özellikle ilham alınmış ve bayan modeli tekrar denersem yazacağım ve EDP'sini de deneyeceğim inşallah arkadaşlar https://turkparfum.net/konu/leau-di...t-issey-miyake-for-women-kadin-icin-1992.433/ . Bu arada İSsey miyake L'Eau d'issey pour homme bayanlar kullanıyor mu bu konuda bilgim yok fakat uniseks kısımı alınmış hissi uyandırdı beni kısmen Aventus for Her için... Evet ilginçtir L'Eau d'issey Pour Homme erkek modeli klonlanmış hissiyatı uyandı bende.

Ylang-ylang katılmış ve Alttan hep vuran, belli oaln Limon kokusu var ve Limon kokusu keskinliği alınmış veya öyle bir Limon ve turunçgil çeşidi kullanılmış. Gücü güzel ama daha kuvvetli olmasını beklerdim şahsen. günü çıkartır bence.

Ananas kokusunu soranlar var diye düşünüyorum :D .. Ananas kokusu hissetmedim. Bu arada Creed ikinci veren Anaansların meyveelrinin yağı çok oluyor ve onların yağının alındığını iddia etmişti diye biliyorum Yılkant hocamdan, okumuştum, konuşmuştuk.. Ben sentetik Erkek Aventus'da ananas kullanıldığını düşünüyorum ama kapıyı da açık bırakıyorum olur mu olur. Pki Erkek modeli Aventus çok mu abartılıyor, şu var özellikle Avrupa'da orjinal Aventus'lar çok güzel ve çok güçlü .. Tabiki türkiye'de de orjinal marka bulmak mümkün :):D .. Bir Creed Aventus'un taklidinin zor olduğu sevenlerince söylenir. Ben yıllar önce çok klonu çıkacağındna ve ucuz olacağından bahsetmiştim. Bu forumda yazdığım ekran görüntülerini vermiştim. Dediğim çıktı ama şu durum var en ucuz yağlardan Limon yağı bile zor bulunur oluyor artık. Alkolde çözülme oranları arttırılarak giderek yoğun Turunçgilli parfümler yapılıyor Aventus for men gibi.. Vanilya, Turunçgiller ve başka koku notalrı giderek katlanarak artabiliyor fiyatları yurtdışında da.. Parfüm olayını insanlar iyice keşfetmeey ve sevmeye başladı, bilinçlilik artıyor ve doğal parfüm sevgisi artıyor. Maalesef kimi niş markaları isimine yakışmayan sentetik parfümler çıkarabiliyor..

Parfüme gelecek olursak ilerileri daha çiçeksi oldu Leylak falan tarzı. Daha feminen bir çiçek falan da var bence. Aslında gene uniseks olabilir ama başları daha uniseks iken dediğim gibi ilerileri feminenleşti. Sandal odunu doğal kullanılmamış hissiyatı uyandırdı nedense Creed, Creed Original Santal'da da böyle yapmıştı veya az kullanılmış. Aslında parfümde genel bir sentetiklik hissetmedim, oldukça güzel bir parfüm ve seven bayan çoktur bence Aventus for Her.

Yuza limonu kullanılmış olabilir issey miyake'den taklit dediğim parfüm modeli için ama Limon daha baskın. Limonu biraz arttırsalar güzel olabilirdi. Tende de uzun ömürlü oldu parfüm bende.

Parfümde en çok Misk kullanıldığı iddia edilmiş ama beyaz miskse olabilir doğalı ama geyik miski (Misk kesesi) ile alakası yok parfüm kokusunun. Zaten Creed'in sitesinde de misk kullanılmamış baktım, belki ger ialdılar o kelimeyi yaaln olduğu için : ''

TOP NOTES
  • Egyptian green apple
  • pink berries
  • Indonesian patchouli
  • Italian bergamot
MIDDLE NOTES
  • Bulgarian and Turkish roses
  • Indian sandalwood
  • styrax
  • musk
BASE NOTES
  • Sweet peach
  • cassis
  • lilac
  • amber
  • ylang ylang
EN İYI NOTLAR
  • Mısır yeşil elma
  • pembe meyveler
  • Endonezya paçuli
  • İtalyan bergamotu
ORTA NOTALAR
  • Bulgar ve türk gülleri
  • Hint sandal ağacı
  • styrax
  • misk
BAZ NOTLARI
  • Tatlı şeftali
  • siyah üzüm
  • leylak
  • kehribar
  • ylang ylang
AVENTUS FOR HER
Aventus for Her marks the irresistible feminine counterpart to the legendary Aventus. Nearly three years in the making, this olfactory celebration of strong women was highly anticipated before its triumphant unveiling by The House of Creed. Aventus for Her is inspired by some of history’s most powerful women—empresses, queens, and heads of state, who were Creed clients—as well as modern women everywhere who confidently shatter glass ceilings. The Aventus for Her spirit lives in every woman; she is poised with inner strength and radiance, and leaves an indelible mark on all she touches. To be near her is to feel the presence of greatness. ...

ONUN IÇIN AVENTUS
Onun için Aventus, efsanevi Aventus'un karşı konulamaz kadınsı karşılığıdır. Neredeyse üç yıl süren bu güçlü kadın kokusu kutlaması, Creed Evi tarafından yapılan zaferle sonuçlanmadan önce büyük bir beklentiyle karşılandı. Onun için Aventus, cam tavanları güvenle gizleyen her yerdeki modern kadınların yanı sıra , tarihin en güçlü kadınlarından - baskı, kraliçeler ve Creed müşterileri olan devlet başkanlarından ilham alıyor . Onun ruhu için Aventus her kadında yaşıyor; iç gücü ve ışıltısı ile tutulur ve dokunduğu her yere silinmez bir iz bırakır. Ona yakın olmak büyüklüğün varlığını hissetmektir. ...
''

75 ml 405 dolar 250 ml 825 dolar :D yani ben 250 ml alırdım almışken :D .. 100 ml 1600 dolar :D .. 500 ml ise 1270 dolar sitesinde.

After the great success of the masculine fragrance Aventus, launched in 2010 to celebrate Creed’s 250th anniversary, Creed decided to create its female version Aventus for Her, launching in June 2016. The new fragrance for women is said to be as compelling as its legendary masculine counterpart.
Creed Aventus for Her is announced as an empowering, confident, mesmerizing and irresistible fruity - fresh perfume. It begins with top notes of patchouli, green apple, bergamot, lemon, pink pepper and violet. The middle notes are composed of Mysore sandalwood, rose, musk and styrax. The composition ends with a base of sweet peach, black currant, lilac, ylang-ylang and amber.
The fragrance is available as a 30 and 75 ml Eau de Parfum.

Perfume rating: 3.28 out of 5 with 439 votes.
''

Pempebiber içerikte açıklanmış mesela ve ben hissedemedim parfümde. Dediğim gibi karanfil, çitlenbik ve özellikle evet Çitlenbik çiçeği tarzı koku var parfümde ve ana karakterlerden biri turunçgiller. Bergamot evet olabilir ama daha çok Limonsu koku var Turunçgil kısımı içinde. Meyvelilik Ananas olarak yok daha çok Ylang ylang tarzı ve çok olmadan var. Dediğim gibi giderek Leylak tarzı falan Çiçeksilik artıyor. gül evet güzelleştirmiş olabilir parfümü ama bence yoğun kullanılmamış. Sandal odunu doğal mı sentetik mi tekrar konuşacak olursak doğal da olabilir ama sentetikse de parfümü olumsuz etkileyecek o kadar bir sentetiklik hissetmedim diyeyim. Tekrar denemelerim olacak inşallah.. 75 ml 405 dolar bence aşırı fazla diyeyim. Ml arttıkça zaten fiyat düşüyor ilginç. EEee peki neden bukadar aşırı fark var küçük ml'de. Tamam bir fark olabilir ama fark çok yüksek, üstteki bir parağrafta fiyatları verdim.

Şeftali kokusu dediği Ylang ylang kaynaklı. Ylang ylang kimi yerlerde çok güzel kokuyor diyebilirim parfümde.. İlerileride demiştim giderek feminen çiçeksi oluyor. Limon genelde eksik olmuyor parfümde bu açıdan çok başarılı parfüm. Çiçeksilik aslında kışlık gibi ama yazın parfüm geneli güzel gider. Daha çok baharlık gibi geldi bana parfüm ve kışın da güzel gider hani. Çitlenbik ve Karanfil çiçeği kışlık gibi. Leylak ise zevke kalmış ama yazın gider gibi.. Karanfil çiçeği yazın güzel gider bence ama Çitlenbik sanki kışlık çiçek gibi. Ben bu parfümde hem çitlenbik ve daha az oranda KAranfil çiçeği kullanılmış olabileceğini düşünüyorum.

Şişesi bence çok hoş, beyaz rengi de severim, saydamlık ve beyaz renk parfüm şişesinden çok hoş olmuş.

Netten alıntı içerik : ''

Creed’in 250. yılını kutlamak için 2010’da başlatılan erkeksi kokunun Aventus’un büyük başarısından sonra , Creed’in Haziran 2016’da piyasaya sürdüğü , Aventus’un kadın versiyonunu yaratmaya karar verdiğini söyledi. efsanevi eril meslektaşı.

Creed Aventus, Onun için güçlendirici, kendine güvenen, büyüleyici ve karşı konulmaz meyveli - taze bir parfüm olarak açıklandı. Paçuli, yeşil elma, bergamot, limon, pembe biber ve menekşe notaları ile başlar. Orta notalarda Mysore sandal ağacı, gül, misk ve styrax bulunmaktadır. Kompozisyon, bir tatlı şeftali, siyah frenk üzümü, leylak, ylang-ylang ve amber bazı ile sona erer.

Parfüm 30 ve 75 ml Eau de Parfum olarak mevcuttur.

Parfüm oranı: 3.28 / 5 üzerinden 439 oy.
''

Arkadaşlar oldukça yoruldum ve hataları tam kontrol edememiş olabilirim. İnşalalh güzel olmuştur yazı. İyi, güzel, hoş, hayırlı günler, kokular, parfümler dilerim arkadaşlar :) .

Son düzenleme: