Aykırı, Zor, Sert, Dozaja dikkat edilmesi gereken Parfümler

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Genelde hayvansal kokular bu grupda. Çok yoğun tatlı kokularda dozajlama açısından bu grupda, mesela By Kilian Back to Black.. ..

Ysl - Kouros yasev ya terk et olarak, civet miskli olarak bu grupda ama vintage çok güzel bence.. Meşeyosunu, odunsu kokılar, kabesamanı, bal, civetmiski gibi notalarla çok hoş. Annemin üzerinde bu çok ağır, bu ne ya diyen çıkmadı ki toplam 2-3 fısfıs.. Güncel versiyonu deneyeceğim inşallah.. O gün bir yerde testerı yokdu, deneyemedim..

Tom Ford Sahara Noir, tam zor parfümlerden. Profumo.it Mecca Balsam'ın çakması.. Mekke sokakları kokuları örnek alınarak yapılmış, parfümörün iddiası (Mecca Balsam'ı kastediyorum)..

Hacı yağları gibi koyu kokularda da dozajlama çok önemli ama kimi çok yoğun ayar kaçabiliyor..

RİYAFES

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kullandıklarım arasında dozajına dikkat ettiklerim Jovoy Private Label çok beğeyeniyorum ancak 2 fıstan fazlası baş ağrısı yapıyor.
İstanbulda toplu taşıma aracı fazlasıyla kullandığım için etrafı rahatsız etmemek için TT Ursa-Laudano Nero,FM Musc Ravageur diyebilirim.

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Interlude bence de fazlası rahatsız edici. Tv'de 4-5 fıs üstü rahatsız ediyor.

Aslında maskulen eski kafa kokuları da çok fazla sıkmamak lazım. Zaten 2-3 fıs yeterli oluyor.

Mesela; aramis, jean patou, derby bu kokular 4 fıs yeterli. İki de bir tazelerseniz kokunun derinliğini bozarsınız. Çünkü kaliteleri altta.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Terre Hermes de ofis ortamında dozajına dikkat edilmesi gereken bir koku bence.
Ambre russe 2 fıs en fazla. Ben onu da kullanamadım:)
Dior homme parfum ve Lidge 4 fıs kararımca ideal.
Tobacco Vanillaya da dikkat çok boğucu oluyor bulunduğu ortamı etkisi altına alıyor

Papillon salome sıkıp metrobüse avcılar durağından binmek lazım. Öyle tahmin ediyorumki kapı kapanmadan atarlar adamı:) bu kokunun dozajı falan yok bence. Ufacık bile üstünüze sinse at ciftligindesiniz gibi kokuyorsunuz. Zaten kokunun temasıysa atlarin performansı sonrası ortaya çıkan o ağır bileşim. Taşlarlar adamı:)

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
nasıl cildiniz var arkdaşlar sizin :) yukarıda ambre russe ler bond amberler terreler jovoy lar aman aman ya bunların hiçbiri zalım kategorisinde değil benim için cilt mübarek kurak çöl toprağı ne sıksak çekip sömürüyor. Şu ana kadar insanları rahatsız edebildiğim :) 2 koku oldu 1. si mavi şeytan interlude 2. si de mezarcı parfümü dali pour homme dur. (tüm bu yazdıklarım 4-5fıs ortalama içindir değilse limon kolonyasını da 20 fıs sık tepki çeker)

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Papillon salome sıkıp metrobüse avcılar durağından binmek lazım. Öyle tahmin ediyorumki kapı kapanmadan atarlar adamı:) bu kokunun dozajı falan yok bence. Ufacık bile üstünüze sinse at ciftligindesiniz gibi kokuyorsunuz. Zaten kokunun temasıysa atlarin performansı sonrası ortaya çıkan o ağır bileşim. Taşlarlar adamı:)
:D Cihan hocam nerelerdeydin uzun zamandır yoktun:) yorum çok iyi olmuş:D

:D Cihan hocam nerelerdeydin uzun zamandır yoktun:) yorum çok iyi olmuş:D
Is yerimi taşıdım biraz yoğundum kardeşim. Koşturmaca. Bu arada yorumda parfümü çok fena anlattım ama bakma insanın burnu evrildikten sonra bazen tadımlık arıyor. Tabi tek kaldigin zamanlarda yoksa dediğim gibi taşlarlar:)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sentetik kasvetli Aldehit çeşitlerini genelde sevmiyorum ve oldukça kusacak gibi oluyorum.. Encre Noir, Chanle Sycomore, Vertus Carat Gold XXIV sentetik kasvetli aldehit ve kabesamanı parfümleri. Kabesamanı(Vetiver)'de suç yok, asıl suçlu o eşlik eden kasvetli sentetik aldehitler :D .. Yağmurlu havada şans vereceğim gerçi, bakalım :D ..
Secretions Magnifiques Etat Libre d'Orange for women and men şişe 375x500.4523.jpg
secretions-magnifiques.jpg.cf şematik fışkıran erkeklik cinsel organı.jpg
Secretions Magnifiques Etat Libre d'Orange for women and men

Netten açıklama yeterince parfümü anlatıyor olabilir :D : '''''''''''''

Kan, ter, sperm, tükürük, Sécrétions Magnifiques gibi, bir tanesini akıllara doğru aktaran kokulu bir coitus kadar, duyusal hazzın zirvesine, arzunun zafere ulaştığı sıra dışı ve eşsiz bir an gibi. Eril tensesi, yüksek tiftikli aldehitik notalardan oluşan bir dizide adrenalinin acele edilmesini sağlar. Tazeliğin hissi kavramadır. Daha sonra koku metalik bir tarafı ortaya çıkarır; Jilet kenarındayız… cilt ve ter karışımı ve misk ve sandal ağacının tadı. Biraz tuzlu deniz efekti harekete geçirir, ağarır ve ağız sulanmanızı ayarlar. Diller ve cinsiyetler birbirini buluyor, zevk patlar ve her şey çıldırır. Karışıklık yüce hüküm sürer. Yıkıcı, rahatsız edici bir parfüm. İlk görüşte aşk ya da nefret.
Kompozisyon: Lodize anlaşması (fucus, azurone), adrenalin anlaşması, kan anlaşması, süt anlaşması, iris, hindistan cevizi, sandal ağacı, opoponax ...
Bu koku için burun Antoine Lie . 2006 yılında secretions Magnifiques (Salgılar büyüleri, Güzel salgılar) başlatıldı.

Parfüm oylaması: Toplam 773 oy ile 5 üzerinden 1.89 .
'''''''''
World's Most Disgusting Perfume - Secretions Magnifiques: Fragrance Review
(Dünyanın En İğrenç Parfüm - Salgılar Magnificques: Koku İnceleme)

(Belli dakikadan sonrasının linkini verdim. İsteyen tüm videoyu da izleyebilir..)

Açıklanan içerikte oylamada en çok denizyosunu ve süt ön planda ama anlatılan ile tamamen zıt bir içerik sözkonusu genel olarak ama gerçi süt varmış koku olarak ama diğer kokular bu kokunun zıttı şekilde iğrenç türde imiş.. Bu da gene Fragrantica.com a duyulan güveni azaltıyor maalesef..

Bahsedilen oldukça ağır bir parfüm olduğu.. Aldehitler kasvetli çeşitleri kullanılmış deniyor .. Bu parfüm ile tanışmaktan korkuyorum.. Forumumuzda detaylı başka açıklamalar vardı bu parfüm ile ilgili :) ..