Baikal Gris - Areej Le Dorè - for women and men - 2018 (+7, pahalı)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
images (1).jpeg
images.jpeg

IMG-20190528-WA0001.jpeg

Güzel parfüm ama bu fiyatlara almazdım, Moh Blackbird No1 tercih ederdim fakat ikisini iyice deneyeceğim gene inşallah :) , yazarım... Parfümün kokusu güzel bu arada diyeyim ama bu fiyatlara daha ucuz, eh idare ettirecek parfümler var. Altta yazdım.. Parfüm aslında +10 numara kokusu ama bu sefer genel olarak +7 puan verdim :)

Kapağından koklayınca bile kendini hissettiriyor, bu şişede güzrl parfüm var diyorsunuz, boş değil diyorsunuz. Ladykiller, kıztavlayan, bayanmestedici parfüm diyebilirim ve aynı zamanda dozunda bir maskulen. Bir parfümseverseniz denemelisiniz.. Akılda kalıcı bir parfüm, koku..

Areej Le Dorè Tayvan kökenli ve zaten el yapımı kimi parfümevlerine butik tarz hammade sağlayan bir parfümevi. Civet kahvesinden yapılan(Civet kedisinin kahveli dışkısından toplanan kahveden) parfümü var. Kendi isiminde parfüm üretmeye karar vermiş. Ayrıca konusunu açarız inşallah.

Yumuşak Meşeyosunu, Denizyosunu ferah kokusu bu parfümde de aldım Moh Blackbird No1 deki gibi. Baikal Gris başlangıcı da enfes. Christian Dior Eau Sauvage Parfum 'ün az keskinli hali olarak başladı ve kısmen devam etti. Pudralı koku var. Amber'i(Ambergris, Balina amberi, Gri amber) yoğun hissedemedim, tekrar denemelerimde değişiklik olursa belirtirim inşallah arkadaşlar, hocalar.. Dekantlar için @azzura hocama teşekkürler :) .

Amber Old Spice 'daki ambere benziyor. Pek hayvamsallık yok bu Amber'de, tatlı, hoş.. Hayvansallık daha çok Meşeyosunu 'ndan geliyor. Renk oldukça koyu yeşil, tıpkı doğal saf Meşeyosunu alkol seyreltiği gibi. Kokunun sütlü, denizyosunu vari kokusunu çok sevdim. Sütlü koku Moh Blackbird No1 de daha çoktu bana göre.

Mür açıklanmamış ama olabilir. Parfümün açıklanan içeriğini bir ara ekleyeceğim inşallah arkadaşlar, hocalar..

Bu arada Baikal, Baykal demek yani benim isimim. Türk göl isimi aynı zamanda biliyorsunuz. Yaban kısrağı anlamı da var Baykal'ın :D ..

İyi, güzel, hoş, hayırlı parfümler, kokular arkadaşlar :)

Son düzenleme: