Balık yanında Narekşili, Büyük Hamsi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
DSC_0172.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0173.JPG

DSC_0175.JPG

Üstte üstünde kuru nane parçaları olan şey bizim balık yanında yediğimiz daha doğrusu suyunu içtiğimiz Narekşili arkadaşlar. Sarımsak, Tuz, Narekşisi, Su, Nane(Kuru. Taze denemedik :) ) içeriği arkadaşlar ve isteğe bağlı kırmızıbiber de atılabilinir.. Kendine öz karaktersitik tadı vardır ve akıllarda kalıcı bir tad .. Tuzu az atmanızı tavsiye ederim daha çok içersiniz ..

Arkadaşlar balık sindirimi zordur ve ekşi ile yenmesi iyi olur ve üstüne meyve olarak ekşi meyveler sindirim açısından iyi gider .. Mandalina, Portakal gibi meyveler güzel gider ..

Resimdeki balık büyükce iri hamsi balığı. Unlandı ve Zeytinyağında pişti, çok güzel koktu meret maşallah :) .. Darısı başınıza .. Ekşili artı domatesli marol salatası ise balık yanında güzel gider. Loka da balık yanında tercih edilen kısmen buruk tatlı, terenin daha buruğu ve ondan daha az keskin tatlı bir ottur Loka ..

Ben Hamsiyi kılçığı ile yiyorum ama bu balıkda kılçıkda zorlanma olabilir. İSkeletin uç kısmı koparılıp diğer kemikler ve omurilik yenebilir .. Böyle yaptığımdan beri bir yerim tutulmaz oldu soğuktan falan kaslar.. Bilirsiniz kaslara soğuk girer ve boynu veya omuzu oynatamazsınız.. Tam sebebi bilmiyorum ama ilik yararlıdır..

Arkadaşlar Allah büyük açlıkla da imtihan etmesin inşallah.. İyi, hoş, güzel kokular, parfümler, yemekler, balıklar, meyveler :) ..

Son düzenleme: