Black Afgano - Nasomatto - for women and men

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kanaatimce yüksek fiyatını hak etmeyen hitap ettiği kitle oldukça kısıtlı olan bir kaç parfümlerden birisi...
black-afgano-sis.jpg
evet arkadaşlar bu parfüm hakkında yorum ve eleştirileriniz nelerdir...

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Ben black afgano dan oldukça keyif alıyorum, top10 umda bir parfüm değil ama 20 olsaydı sanırım sokardım (denediklerimi baz alıyorum tabi ki). Genel olarak 30 ml extrait parfüm furyasından pek haz eden birisi değilim. Slumberhouse olsun diğerleri olsun çok pahalı geliyor bana. Ama black afgano 2-3 fıs ile gerçekten sizi sabahtan akşama kadar doyurabilecek bir silaja sahip. Ayrıca girişinden sonra parfüm çok güzel bir hal alıyor. Fiyatı yurt dışı bazlı 118 euro olduğunu düşünürsek 500 tl lere geliyor.

Bir de sert oud içeren parfümlerin çoğu belli bir kitleye hitap ediyor. Bildiğiniz üzere, hacı yağı damgası yiyor. Bu afganonun da kaderi diyebiliriz.

Son olarak, şahsi fikrim Black Afgano olmasaydı Nasomatto da bu kadar popüler olmazdı.

Premiumperfume

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ben black afgano dan oldukça keyif alıyorum, top10 umda bir parfüm değil ama 20 olsaydı sanırım sokardım (denediklerimi baz alıyorum tabi ki). Genel olarak 30 ml extrait parfüm furyasından pek haz eden birisi değilim. Slumberhouse olsun diğerleri olsun çok pahalı geliyor bana. Ama black afgano 2-3 fıs ile gerçekten sizi sabahtan akşama kadar doyurabilecek bir silaja sahip. Ayrıca girişinden sonra parfüm çok güzel bir hal alıyor. Fiyatı yurt dışı bazlı 118 euro olduğunu düşünürsek 500 tl lere geliyor.

Bir de sert oud içeren parfümlerin çoğu belli bir kitleye hitap ediyor. Bildiğiniz üzere, hacı yağı damgası yiyor. Bu afganonun da kaderi diyebiliriz.

Son olarak, şahsi fikrim Black Afgano olmasaydı Nasomatto da bu kadar popüler olmazdı.
Çok güzel yorumlar elinize sağlık :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

+1 :)..

Güzel parfüm gerçekten. Ud sevmeyenleri de sevdirecek kaliteli bir parfüm.. Benim ilk 10'uma girebilir ve dediğin gibi ilk 20 olsa daha kesin girebilir.. 2-3 fıs olayı iyi böyle 30 ml'i pahalı parfümler için. Benim kanaatim 100 ml olsa da bu parayı kurtarırdı hem de daha çok satardı, tercih edilirdi düşüncesindeyim, bari 50-60-75 ml olsaydı :D.. Koleksiyonda koklamalık dekant da olsa bulundurmanızı tavsiye ederim.. Öyle sıradan odunsu bir koku değil, işlenmiş bir odun o odun da ud.. Odun diyince sıradan kuru odun kokusu almayacaksınız merak etmeyin.. Tatlı bir keskinlik parfümde.. Oldukça karakterli bir koku.. İyice yazarım bir ara umarım :)..

Şişesi ayrıca güzel bu arada..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar gucci intense oud la benzerliği nedir bu parfümün? Gucci daha uygun fiyatlara bulunabiliyor kıyaslama yapılırsa

Drekoo hocam özletme kendini :) .. Gucci oud öneririm, kakaomsu ud var Gucci oud'da çok güzel ama sılaj için garanti veremem. Gül o kadar yoğun değil ama Gucci intense oud ise gerçek ud yok ve odunsu koku var @drekoo hocam. Sevene saygım var odun kokusu olarak ama ud diye alanlar uzak dursunlar Gucci intense oud'dan. Ud da çok çeşitli, kimi hayvansı, kimi safran gibi kokuyor tatlımsı, kimi kakaomsu ..

Nasomatto Black Afgano en son denedim, Kinski'deki sanırım Esrar bitkisi kenevir kokuyor ve oldukça benzer bu açıdan kinski ile. soğuğumsu keskinlik kısmen, değişik bir koku ama kenevir saf henüz koklamadım ama odur kokan. Fakat hissettiğim odunsu koku böyle pahalı parfümde eksi puan oldu bende.. Dekant şişesini yarın atarım resim inşallah .. Başlangıçta o kadar yoğun değil odun kokusu ve ilerde belirdi hani katlanılabilir ama 30 ml yüksek fiyatı bence eksi puan herzaman dediğim gibi. Gerçi 3 fısfıs yetecektir orjinal şişesindeki fısfıs oranı ile.. benim alacak listemdeler hem de o hoş şişesi ile..

Son düzenleme: