Black Phantom - By Kilian - for women and men - 2017

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Black Phantom By Kilian for women and men kurukafalı kutulu jZk8dJqg6OScJxuFEiGCw.jpeg
DSC_0421.JPG

Yukarıda kendi çekimim orjinal Samplesi var. Teşekkür ederim @xlusive hocam. Aynı zamanda @azzura ve @Mehmet Hocalarıma da teşekkür ederim tabiki :) . Ve pek çok hocamıza da :) ..

Black Phantom By Kilian for women and men - 2017

Black Phantom ikinci denemem 13:28

Kıyafette curcunalı başladı sonra sakinleşti ve sütlü kokuyor. 1 saat civarı sandal odunu belli oldu kıyafette ve sütlü koku leziz şekilde devam ediyor.

Tende kıyafet kadar sade başlamadı ve devam etmedi parfüm. Kahve çok sırıtmadan tende belli oldu ve Rom kokusu çok. Aslında Konyak meşe fıçılarının dibinde kalan Konyak artıklarının, tortusunun damıtılması ile elde ediliyor ve bu parfümdeki Konyak olabilir. Rom doğal halde duymadım yağını. Konyak ile diğer kokular birleşiminden Rom içki kokusu oluşmuş olabilir. Konyak yağı alacağım kokulardan. Parfümde malt kokusu da var, öyle bir koku. Bu malt kokusu Konyak kaynaklı mı bilemeyeceğim

1 saat civarı tende malt içkisi gibi bayık koku var. Malt kokusunun baş kısımı var gibi o geri kalan burukluk, bayıklık çok yok.Intoxicated By Kilian for women and men in Extreme modeli yani İnnoxicated Extreme olsa böyle olur diyen var parfüm için. Ben daha çok By Kilian Love Un daha az şekerli ve Konyaklısı gibi düşündüm parfümü ve kahvelisi va çok daha düşük güçlüsü. Love EDT gibi :D ve daha doğalı :D .

Tende keskin pudralı koktu 2 saat civarı. 3. ve 4.saatte yumuşayarak tende zayıflamaya başladı. Kıyafette 2.3.gün keskin pudra söz kokusu yani 1.gündne sonra. Tende hemen oluştu kıyafete göre keskin pudralı ve maltlı koku. Bana Vertus Narcosis i kısmen anımsattı bu keskinlik ama o kadar keskin değil diyeyim.

Kıyafette 3.saatte malt kokusu oluşmaya başladı ama çok daha değil ve 4.saatte de böyle parfüm kıyafette. 6.saate gelirken malt kokusu daha çok oluşmaya başladı ama gene de genele hakim sütlü koku. Sandal odunu ve kısmen tatlılık bu sütlü hissiyatı veriyor. Bence gene bir Chanel Egoiste'den ilham alınan bir parfüm ve ek notalar söz konusu. Sütlü koku için aalcağım parfüm salepli koku Hermes Hermesence Ambre Narguile'dir kesinlikle, daha koyu bence sütlülük açısından..

Kıyafette 4-5 gün kokması beni şaşırttı. Kimi zayıf demiş ama kıyafette uzun ömürlü diyeyim. kıyafette oluşan pudramsı keskinlik maltımsı kokuyla giderek zayıflıyor.. Tende oluşan koku karakteri aynısı kıyafette de söz konusu ama günlere yayılmış :) .

Parfüme neden kurukafa yakıştırılmış kokuyu koklayınca anlamıyorum. Bence içki kokusundan dolayı olabilir ve diğer olay dikkat çekmek tabiki :D .

Black Phantom By Kilian ilk denemem : ''''''''''

Tende çok uzun ömürlü değil. Kıyafette eh idare eder gibi ama zayıf olduğunu söyleyelim. By Kilian Back to Black'in yumuşağı, keskinsiz hali gibi başladı ve devam etti. İlk başta Bal sonra Vanilya hissedildi. Bal genelde sentetik kullanılıyor By Killan'da da (Son reformule Back to Black daha güzel olmuş deniyor henüz denemedim) ama bu parfümde Vanilya doğal kullanılmış hissiyatı uyandı bende.. Vanilya demişken buram buram bir Vanilya söz konusu değil bence daha çok konyak kaynaklı bir tatlılık

Rom evet kokuyor ki aslında Rom koklamayalı çok oldu :) . Thierry Mugler (TM) Pure Malt ve Thierry Mugler Amen'e Malt kokusu açısından benziyor. Kıayfette ilk saat falan sonra belki 2.saatte. Aslında '.saate kadar Vanilya bayağı sazı eline alıyor diğer tatlı koku notaları ile. Yalın o lezzetli Vanilya alamadım maalesef ama var mı var doğalı..

Malt, Rom, Vanilya ve arkadan sentetik, yapay kokular eşlik ediyor mu derseniz Malt kokusu bu hissiyatı yani sentetik hissiyatı vermiş olabilir parfüme. By Kilian Love benzeri bir yapay şekerlilik hissediyorsanız ama arka planda By Kilian Love'a göre ve dediğim gibi tamamen doğal da olabilir parfüm.

6.saate yaklaşırken kıyafette de yakınlaşma başlıyor.. Gerisini yukarıda anlattım zaten diğer denememde :).

''''''''''