BOYKOT. Doğal Ürünler Alın. Sentetik, GDO, NBŞ (Nişasta Bazlı Şeker) ve bu gibi Ürünlere Boykot

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
gdo ışıldayan tütün bitkisi damarları yeşil ışık büyük boy.jpg

Arkadaşlar GDO 'lu ve Nişasta bazlı şekerleri(NBŞ) yani ''Fruktoz Şurubu'' ve ''Glikoz Şuruplu'' gıdalara, kötü sentetik gıda ürünlerine boykot lütfen, ömür boyu almayın çünkü ABD'de karaciğer kanserine yol açtığı da kesin ispatlandı mesela NBŞ'nin. Nitrit, n,trat kesin kanser yaptığı blli ürünler ama sucuklarda, pastırmada kullanılıyor.. Düşünün günümüzde vahşi kapitalizm sonucu sucuklar nem kaybetmesin saçma mantığıyla bağırsak dışında veya bağırsaksız direkt nem çıkarmayan pek, poşetlere sarılıyor.. O nem için de de canlı üreemsin diye basıyorlar nitrit, nitrat tuzlarını maaleseff

NBŞ(Nişasta bazlı şeker)'nin kanser yaptığının kanıtlanması, Video da bu da var.. Çoluğunuzun çocuğunuzun, ailenizin, etrafınızın sağlığı için Coca cola falan da kesin almayın çünkü sentetik ürünler dolu.. Diş çürümesinin Sentetik Sitrik Asit kaynaklığı olup olmadığı bile belli değil..

Çoğu biskivü falan sentetik katkılar, ürünler var. Aman uzak duralım. Biz almazsak doğalı üretilecektir. Dimes Premium meyve suları mesela (Sadece Premium serisinde şu an) mesela sentetik sitrik asit dahil pek çok katkı maddesi sıfır. Bim'de de doğal vişne suyu var, üretti, Sitrik asit yerine limon suyu, elma suyu falan var.. Siz almazsanız kimileri mecbur üretecek arkadaşlar inşallah.. İnanın daha lezzetli ve belki iki katı falan pahalı ama değer. Daha saf, daha yoğun oluyor diğerlerine göre kimi zaman..

Devlet, Hükümetler milleti düşünüyorsa nişasta bazlı şekeri ve GDO 'yu yasaklamalı, kesin yasaklamalı.. Şeytan ile ilgili Nisa Suresi 117-119. ayetlerden anlıyoruz, Gdo günahtır, Allah bilir, en azından insan için gıda amaçlı kullanımı yasak olmalı.. Ayetin tefsirine ayrıca bakayım inşallah.. 119. ayette yaratılış değişiminden bahsediliyor, dikkatlice okuyun.. Arkadaşlar GDO yeni bir olay değil.

1985'li yıllarda yapılmıştı. Tütün ile Işık böceği geni birleştirilmiş ve damarlarında ışık veren Tütün bitkileri üretilmişti. Ben o dönem Tubitak'ın ''Bilim ve Teknik Dergisi'' 'nde okudum ve resimleri gördüm arkadaşlar. Ve orada Tütün çiftliklerinin ışıklandırılması için yapıldığı ama kanserojen olduğu için araştırmaya devam edilmediği veya kullanılmadığı yazıyordu.. Bence araştırma devam etmiştir. O dönemden kanserojen olduğu biliniyordu ve bu o dergide de belirtilmişti, yazıyordu Bu arada üretilen o gdo'lu tütün bitkisinin ve başka böyle bitkilerin de ışıma süresi kısıtlı sanırım.. Ayrıca makalesini yayınlayabilirim. Diyeceksiniz ki bu evlerde falan ışık amaçlı kullanılamaz mı? Böyle olsa bile insan gıdası olarak bence kesin kullanılmamalı, hem ışık böceği teknolojisinden esinlenip teknolojik aygıtlar yapmak daha asıl amaç olmalı bence.. :

Kuran Nisa Suresi 117.Ayet ''Yaşar Nuri Öztürk'' Meali : ''
Allah'ın berisindekilere davet/dua edenler sadece dişilere/dişileşmiş halde davet/dua ederler. Ve onlar inatçı bir şeytandan başkasına çağırıp yakarmıyorlar. ''

Kuran Nisa Suresi 118.Ayet ''Yaşar Nuri Öztürk'' Meali : ''
Allah o şeytana lanet etmiştir. Demişti ki o: "Senin kullarından belirli bir pay elbette alacağım." ''

Kuran Nisa Suresi 119.Ayet ''Yaşar Nuri Öztürk Meali : ''
"Yemin olsun, onları saptıracağım, onları kuruntulara/hurafelere/anlamını bilmeden okumaya mutlaka iteceğim. Onlara mutlaka emir vereceğim de davarların kulaklarını yaracaklar; onlara muhakkak emredeceğim de Allah'ın yaratışını/yarattıklarını değiştirecekler." Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı yandaş edinirse açık bir hüsrana kesinlikle yuvarlanmış olacaktır. ''

Arkadaşlar Nişasta bazlı şekerleri yani ''Fruktoz Şurubu'' ve ''Glikoz Şuruplu'' ürünler siz bilmiyorsunuz ama karaciğerinizi yoruyor. Siz beni rahatsız etmiyor diyorsanız da içinizden sizi yiyor olabilir ve sevdiklerinizi.. Kimi bünyesi bir nedenden, geçici falan zayıflamış kişilerde bu maddeler inanılmaz acılar veriyor. Biri de benim.. İki bardak Coca Cola içsem midem rahatsız oluyor.. Kimi yerden tatlı yiyorum midem aynı oluyor, biliyorumki Nişasta Bazlı Şeker kullanılmış.. Bu midenin, vücudun bir uyarısı ama bazı kasap sözde doktorlar Mide ekşimesi(Ruflü/Reflu) için mide ameliyatı yapıyor ve o uyarı müşürünü, uyaran organı kesiyorlar. Bu tipse o ameliyat, bence dehşet kasaplık.. Ahmet Maranki hoca da aynı şeyleri diyor, ordan da esinlendim zaten. Ahmet Maranki hoca kalın bağırsağın Dumurdan dışarı çıkmasına yani Basur'a da vücudun bir isyanı diyor ve bu çoğu basur'un ameliyatına da dehşet kötü kasaplık diyor. İyi o zaman kafam ağrıdı, kafamı ameliyatla alalım ki olmaz değil mi. İşte ameliyatlar da öyle.. Devletin parasını ödediği ameliyatlarda inanılmaz artış var, ilginçtir. Zaten 17-20 yıl civarı önce de bir tıp profesörü demişti, demiş ki öğrencilerine kimi bademcik ameliyatları falan, ameliyatı yapan doktorun aldığı yazlık evin taksitlerini ödemek için yapılıyor.. İyi, vefalı, fedekar doktorlarımızda var, teşekkür ediyoruz :).. Bu konuda hikaye çok, bu kadar değinelim şimdilik..
ŞEKER FABRİKALARI CARGİLL'E Mİ SATILACAK ( İki Video, biri aynı üç video) : ''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar tekrar ediyorum, karaciğer kanserine yol açtığı kesin ispat edilmiş. Diğer kanserlerde bence var..

Bu arada Gıda, Mutfak, Sağlık ayrı forum açılabilir forumumuz da ayrı bir konu forumu yani.. :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Coca Cola'ya yazı yazdım. Dedim Nişasta bazlı şekerleri yani ''Fruktoz Şurubu'' ve ''Glikoz Şuruplu'' içecekleriniz, Coca Cola'nız 'ı 1-2 bardakta bile midemi ekşitiyor, dayanılmaz acılar oluyor dedim. "Coca Cola Zero"daha az yapıyor dedim ama o da yapıyor dedim.. Tamamen doğal ürün istiyoruz dedim.. 5-10 katı ödemeye hazırız dedim.. Başka şeylerde yazdım.. Mesajımı bulursam ekleyebilirim.. Cevap vereceğiz diye otomatik cevap geldi :D.. Yani demek mesajlara cevap veriyorlardı mutlaka, o mesajdan anlaşılan ama 2-3 ay geçti daha cevap yok :) :D.. Ya öyle değil bile diyemediler yani, bu açıdan iyi oldu bari yalan söyleemdiler :D..

Arkadaşlar bu konularda TSE lazım çünkü vahşi kapitalizm gereği insannlar ucuz ürünlere yöneldiğinden bu ürünler, bu kötü ürünler üretiliyor maalesef..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar yukarıya da ekledim kanser yaptığı kesin ispatlanan maddelerden biri Sentetik Nitrit veya Nitrat idi veya ikisi.. Bu ilk tespit edilen maddelerden kanser yaptığı ve kesin olduğu söyleniyor.. Ama ne hikmetse gıdalarda kullanılıyor.. Göz körlüğüne kadar gidiyor ve katarakt gibi göz kusurları yapıp yapmadığını biz bilmiyoruz.. Sucuk, et ürünleri, pastırmaya katılıyor. Ve sanırım paketlerde belki kullanılması şart yani firma ben kullanmaaycağım dese belki ruhsat alamayacak.. İnanılmaz bir kısır döngü, baskı oluşmuş..

Eskiden sucuklar kuruyarak doğal bir fermente ile ve içeriğindeki doğal, bol baharatlarla hem tadlanıyor, değişik bir lezzete bürünüyordu.. Bu kilo kaybı vahşi kapitalizmin saçma kurallarında istenmiyor. Çünkü alıcı nemi tespit edemeyeceği için az gramajlı ürüne burun bükebilir.. Böyle olunca nemin uçmasını sağlayan bağırsak dışına nemi çok çok az geçiren plastik sarılıyor, kaplanıyor.. Veya bağırsak kullanılmayıp direkt poşetle ambalajlanıyor.. Sonuçta mikroorganizmalar nemli ortamda gelişirler hem de et gibi protein ürünleri çok çabuk bozulurlar. Sonuçta Nitrit tuzları, Nitrat tuzları basılıyor gıda içine ve daha pek çok sentetik madde belki ki kiminde okuyorum..

Ben bu katkı maddeleri kullanılmamış sucuklar alıyorum güvendiğim yerlerden.. Arkadaşlar, beyler, hanımlar biliyorsunuz kanser çok arttı. Her 6-8 kadından birinde meme kanseri görülüyor.. Bunlar tesadüf değil.. Pek çok ambalajlı gıda ürünlerinde maalesef sentetik yukarıda diğer mesajlarda da bahsettiğimiz sentetik ürünler var..

Çoluğunuz çocuğunuz, aileniz, etrafınız için evde pasta, kek, kurabiye, vafıl, sütlaç falan yapın yedirin.. Çocuk dışardan marketten, bakkaldan almak zorunda kalmasın.. Meyve suyu da o dönem ne meyve bol ise bol bol sıkın. Katı meyve sıkacağı, Portakal falan sıkacağı alın eve.. Şu elektrikli bastırınca dönen portakal, narenciye ssıkacağı çok kolaylaştırıyor, eliniz çok daha az yoruluyor, şiddetle önerirrim.. Her zaman sıkamıyorsanız da dediğim gibi dimes Premium gibi tamamen doğal meyve suları da var ve bir litresinde oldukça kilolu meyveler kullanımış ve parasını hakediyor..

Sağlıklı günler inşallah arkadaşlar :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlarson zamanlarda meyveli sodalar moda oldu ama felaketler.. Kiminde doğal meyve suyu var ama belki şu an hepsi artı sentetik meyve aroması ve NBŞ (Glikoz şurubu, Fruktoz şurubu, Nişasta bazlı şurup içeriyor sentetik) ihtiva ediyor ve hepsi kanser yapıcı..

Evde doğal maden suyu alın. Evde ya tamamen foğal meyvesuyu ile karıştırın yada sizin sıktığınız meyvesuyu ile karıştırın. Fazladan şeker katabilirsiniz veya pekmez..

Eskiden nar ekşisi sulandırılır ve şeker katılır, şurup yapılırdı. Çok güzel ve sağlıklı arkadaşlar..

Kendimize ve çocuklarımıza, sevdiklerimize doğal ürünler yedirelim, içirelim lütfen. Kanser yaşının çocuklara indiğini unutmayalım..

Bu arada tahin helvası da kansere düşman bir ürün, yiyelim lütfen :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi