Bu aralar hangi kitabı okuyorsunuz?

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kitapların engin bir derya olduğu düşünülürse kitapseverlerin de okudukları kitaplardan paylaşımlari olacaktır mutlaka..
Yalnız dikkat İpucu verip merak kaçırmadan ;)
Bu aralar vedat ozan’in Kokular kitabı’nı okuyorum çerez tadında kokuların dünyasından ilginç bilgilerin olduğu bir kitap.. okumak keyifli tavsiye ederim..

F1E3A24E-1ABE-482A-8509-D13F99697B22.jpeg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Facebook, Instagram okuyorum :D, yarı şaka yarı ciddi :D.. Forum okuyorum tabi bir de..

Bu arada Yaşar Nuri Öztürk hocamın da kitaplarını okumayı, almayı düşünüyorum tekrar.. Adam hakkında kötü denenlerin yalan olduğunu kitaplarını okuyunca anlarsınız. Yaşar Nuri Öztürk hoca Hz.Muhammed s.a.v.sünneti yok demiyor, diyorki Kuran'a ters olamaz diyor, oraya vurun, uymayanı atın diyor ki zaten kabul edilemez sözde uydurma sözler var. Mesel siyah köpek görüldüğü yerde öldürülmeli hadis olduğu iddia edilen ve benim inanmadığım söz. Yani şimdi bu söze Siyahi müslüman kardeşlerimiz alınmaz mı? Hem siyah köpek şeytan meytan mı ne diyor ayrıca o iddia edilen söz de ki böyle önemli şey Kuran'da da olurdu hadi olmaz diyelim peki hem kim görmüş siyahi köpeklerin farklılığını.. Yani akılı çalıştırınca bile anlıyorsunuz o sözün Hz.Muhammed hadisi olmadığını ki Hz.Muhammed hadis-i şeriflerinde bunlarla ilgili de sözler varmış. Kuran a danışın falan gibi ve o sözden tiksinmişseniz ben daha uzağım siz hoşlanmışsanız o sözden ben daha yakınım o söze gibi.. Bulursam editlerim mesajı...

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Kızım sağolsun uyumadığı ve uyutmadığı için şu an birsey okuyamıyorum. En son Livaneli Huzursuzluk kitabını okumuştum. Livaneliyi severim o ayrı ama yazar olarak dili fazla basit bence. Kitaplarında konular güzel ama anlatım beni heycanlandırmıyor.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yeni olarak "Edgar Allen Poe - Tüm Eserleri" 1000 küsur sayfa. Ancak düşünüyorum da bu kadar hayal dünyasına nasıl sahip olmuş zat-ı muhterem gerçekten okuması keyifli bir kitap.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Güzel bir roman, hikaye kitabı yazmalıyım ya :) . Zaten şiirlerim var, kitap güzel olurdu :) .

Facebook, Twitter, İnstagram okuyorum haha :eek::p:D:D:LOL::ROFLMAO:.. Evet Forumları da okuyorum, Ekşisözlük de okumaya çalışıyorum.. O kadar sanallaştık ki kitabı almaktan daha kolay geliyor PC karşısında okumak ama dizüstü bilgisayarlar falan yaydığı ışık ile tehlikeli aynı zamanda. Aam kitap öyle mi Allah korusun inşallah da savaş çıksa elektrikler kesilse, net olmasa bile gün ışığında en iyi arkadaşalrından biri olur güzel bir kitap. Kuran tek parça deri üzerine yazılmış Kuran'a falan da yemin ediyordu gerçi şimdi derin mevzu ama sekar'ın bir anlamının da bilgisayar olduğunu belirtelim. Hakakten insana susamış bir şey, kimi zaman uykunuz kaçıyor başında iken veya daha geç yatıyorsunuz..

Sizlerin çoğu bilmez yıl 1981 hatta 1988'ler de köye giderdik. Normalde şehirde, ilçede saat 10-11'de yatardık ilkokul, ortaokul 13-17 yaşlarımızda ama köyde neenm erken uyurdu ve tek odada hepimiz saaat 7-8 kış bahar veya akşamı erkenden uyurduk :D. Aslında bu hoşuma giderdi, ertesi gün erkenden kalkar ve sabahın keyfine varrıdık, gün ışığından yararlanır, enerjiyi çok ekonomik kullanmış olurduk. Şehir hayatında göz hastalıkları arttı ve bunda bu unsurların payı var. Hele de özellikle akıllı telefonalrda mavi ışık tehlikesi ortaya çıktı. Karanlıkta telefonla oynarken gözlerinizde yanma hissediyorsanız ve artıyorsa, batmaalr oluşuyorsa sizde bu hastalığa, noksanlığa sahipsiniz demektir. Hemen mavi ışık filtresi uygulaması indirin hatta çok bakıyorsanız cep telefonuna rahatsızlık olmadan da indirin. Uygulaam gece saatini biliyor ve ekranı kızılımsızlaştırıyor ve mavi ışık azladığından gözleriniz yorulmamış oluyor. Ekran görüntüsü alırken netlik için uygulamayı durdurmanız gerekli..

Sayın değerli Din, İslam HocasıYaşar Nuri Öztürk kitapları okudum ve daha okurum inşallah. Kuran tabiki her zaman vazgeçilmezlerden. Hadis kitapalrı ise tehlikeli olabilir Kuran ışığında süzülmedikleri müddetçe bu yüzden önce Kuran iyice okunmalı bu kitaplar okunmadan önce çünkü uydurma hadis maalesef var ama Kuran değişmedi ve değişmeeycek kıyamete kadar..

Bir dönem ''Kalbinin götürdüğü yere git'' okumuştum ve kalbi kullanamk islami inancın başlarında gelir. Allah onların kalpleri kilitli mi yi çok defa kullanmıştır. Kalpleri taş kesilmiş ama kimi taşalr var içlerinden ırmaklar akar falan (Adana Hayat Suyun çıkdığı dağın içinde göl varmış ve arada sırada temzilik için dalgıçlar giriyor ve insan boyunu geçen balıklar varmış. Birini öldürmüş ama çıkaramamış balıkadam :) ) der gibi yaklaşık bir ayet meali de var. Bir de o kitapda kadın kabile yerlilerin yanında soyunması falan ve yapılan ritüelelr hoşuma gitmedi. Tamam yukarıda bahsettim ilkelliğin güzel yanalrı var ve doğadan uzaklaşmamalıyız ama ahlakı ve kimi giysi gibi değerler ide bırakmamalıyız. Tabiki benim görüşümde isteyen üstü çıplak gezsin kimse karışmamalı :) . Konusu gelmişken kırmızı ruj sürdü diye tecavüze ceza indirimi uygulaamk gerçekten adeletsizlik, insafsızlık. Dediğim gibi isterse çıplak gezsin tecavüz sebebi olmamalı. Bakın bunu anlatayım.

Dediğim gibi çıplak gece yarısı gezen birine tecavüz indirimi olmamalı hatta idam olmalı. Bakın şimdi diyelim annemiz yaşında iyi niyeetli bir kadıncağızın yavrusu için eczaneden ilaç alması gerekti diyelim hatta çok acil alması gerekti diyelim (evde oğlu ölmüş bunalmış oluğ dışarı geceyarısı hava almaya da çıkmış olabilirdi aam böyle yazdım şimdilik, önemli değil). Eczaen arıyor ve o sırada bir sapık geceyarısı çıktın diye maalesef kadıncağıza saldırdı ve giysilerini parçalayıp soydu. kadın yerden taş buldu ve pisliğin kafasına vurup kaçtı. Ama maalesef başka cahil sapıklar kadını çıplak görünce hemen saldırıp.... Evet inşallah hikaye sonu mutlu biter. Şimdi anladınız mı neden ceza indirimi gelmemeli tecavüze. Tabiki tecavüzde kesin deliller olmalı. Şimdi kadın erkeği evine aldı sonra başka bir sebepden tecavüz suçlamasına da idam olmamalı..

Evet şu an benim kitapdan parça okumuş oldunuz, ne okuduğunuzu şu an biliyorum :D :) .

Martı kitabına değinmek istiyorum. Çok etkilenmedim aslında ama martının gayret igüzel de olsa şunu unutmamalı herkesin bir yeteneği var ve o imkan ve yetenek, özellik dahilinde de mutlu olmasını bilmek lazım. Yani Doğan marka araban varsa o senin Ferrarin, Mercedes'indir. Her isteğimize ulaşacağımızı sanmamalıyız dünya'da. :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Diğer okuduğum kitapları zamanla yazarım. KAbus / Söchederin kedisi vardı Alev Alatlı'nın, okuduklarımda ve en çok anlatmak istediği sadece iki unsur yok iki unsur daha var ve seçeneklere şans vermeli yer vermeliyiz. Açayım biraz yani diyorki siyah beyaz yok diyor gri de var diyor hatta kılçıllık da var diyor yani kimi siyah kıllı sakalların, saçın arasında beyaz, gri kıllarda olur diyor ve kitapda çok büyük buluş yapmışcasına bu anlatılıyor ve kalın bir kitap. Zaman kaybıydı benim için yani bu ana fikri vermek için o kadar kitabı okumak ve o kadar sürükleyici de değildi ama öyle sıkılmadım da. Alev Alatlı hmm '' Kabus / Schrödinger'in Kedisi 1 '' aslında güzel şeyler de var ama geneli bence uzatılmış bir kitap.

Simyacı ama simyacı pek akılda kalıcı hikayesi yoktu benim için. Masalesef algı kitap işinde de var. Çok haketmeyen yazarı çok yükseltiyorlar Orhan Pamuk gibi ha diyelimki yeteneği hakkaten sanatı var ama kimi için adamlık yok be kardeşim. Ermeni katliamından bahsetti. Kısaca değinelim Osmanlı'da Türkler bütün ırkları barış içinde yaşatmış hatta en çok Türkler zorla savaşa götürülerek, sürgün edilerek onlar daha çok zarar görmüştür. İlk soykırımı Ermeni kimi kandırılan çeteler yapmış sonra bu çetelere karşı Türk çeteler intikam almıştır. En önemli hikayelerden biri ve pek çok yer için anlatılan Ermeni çeteciler Türk evlerini basıp köyde, kuyuya atacaklardır Türkleri. Sonra bunu duyan Türk köylüler pusu kurar ve gelen silahlı kötü niyetli Ermeni Teröristleri öldürüp kuyuya atarlar. Sonra Osmanlı bu köy için bu konuda müfettiş gönderir ama köylüler komuşmaz tabiki, içleridnen hain çıkmaz. Bu köyü biliyorum arkadaşlar, içlerinde akrabalarım var ve hikaye doğru :) . Osmanlı'nın bu yaptığı ise milliyetçilik değil.

Anlatmışken Kadirli'de olan bir olayı anlatayım. Dağ köylerinde sanırım, Ermenilerin azgınları (Elbette her Eremni bu işe bulaşmamış ve türk sevdalısı Ermeni vatandaşlarımız vardır. Hatta O dönem zorunlu göçte çok güvendikleri Türk ailelere Ermeni çocuklarını bırakıp gitmişlerdir nasıl olsa geri döneriz diye ve çoğu iyi bakılmıştır bu çocukların) baskın yapmış sivillere işkence yapmış, derilerini yüzüp tecavüz etmiş maalesef. Türk çetelerde bunu yapan o erkek ermeni çeteelere aynısını yapmış.. Olay budur arkadaşlar yoksa Türkler bir haksızlık yapmış değildir.

Orhan Pamuk'un benim adım kırmızı kitabını çok genç yaşta okudum, zorlanarak okumaya çalıştım. Bence başarılı bir kitap değil. O kadar poh pohlandıki o dönem anlatamam ama zaten çalıntı olduğu iddia edildi ve yani ben sevmedim fakat tekrar okumak istiyorum ama zaman kaybı olacağından belki okumam da.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aşk romanları beni çok etkiliyor. Adam iş icabı bir beldede, ülkede bir bayanla karşılaşıyor, konuşuyorlar sonra terk etmek zorunda kalıyor. sonra dönüyor falan geri. Ne bileyim etkileniyorum hele de kimi aşk romanları.. Gerçi aşk var mı yok mu, gerçek aşk kimedir derin mevzular ve vicdanımızla alakalı şeyler, temzi vicdanlı olmak lazım, temzi bir kalp yani.. Gençken gibi gibi birilerine öyle aşık olamam arrtık bence ha severim, saygı duyarım, kıymetini bilirim ama olmamalıyım daha doğrusu abartmaamlı aşk'da :D .. Yok yandım yok öldüm faaln bir hak etmeyen nankör beşer için olacak şeyler değil. Ha anneni, aileni seversin onlar için çalışırsın, didinirsin kimbilir gerçek aşk, vefa budur emekdir. Aşk neydi emekti filmi gibi yani ''Kara gözlüm al yazmalım'' :D filmi, Tükan Şoray, Kadir İnanır :D.