Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nane olmasa sanırım daha güzel olurdu. Özellikle juniper ve hayvansallıktan çok keyif alan biri olarak, sizi piknikte hissettiren kekiğe fresh hava katmak amacıyla kullanılan nane bana göre tam oturmamış, ya da ben sevmedim diyelim.

Bana hitap etmese de, beklentimin üstünde yaratıcı bir parfüm olmuş.

Ekli dosyayı görüntüle 3026
Nishane Unutamam :) . Teşekkürler hediyelerin için kardeşim, hocam :) .

Ben de bunu kullandım. Aslında oldukça Christian Dior Eau Sauvage Parfum klonu olmuş. Başta LAvanta var ESP 'de ve daha cıvıl cıvıl bir parfüm ESP . Unutamam ise hep daha ağırbaşlı. Mür ve meşeyosunu birleşimi bir harika olmuş. Paçuli'nin reçineli hali Mür (Mürrü ssafi) Myrhh. Ben de var resimini çekip konusuna koyarım inşallah koymamışsam. PArfümün geneli Yani Nishane Unutamam'ın geeneli Meşeyosunu ve Mür(Mürrüsafi, Myrhh).

ESP ilerileer Unutamam çizgisine yaklaşıyor, açılışı gibi kokuyor hele. Bendeki Eau Sauvage Parfum Vintage olanı ve güç olarak yüzde 70 belki civarı daha iyi Nishane Unutamam da tende.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
perfume Muscs Koublai Khan

Muscs Koublai Khan
221
unisex1998

Muscs Koublai Khan Serge Lutens for women and men

@Mehmet kardeşime, hocama Elhamdulillah bu hediyesi için teşekkürler ve Yılkant, @ustad hocaya da :) . @baykalbul deneme amaçlı kendimi de etiketleyelim :) .

Civet ilk başda hissediliyor. Kısmen tırmalayıcı pütürlü, hayvansal bir misk dir Civet miski. Hayvansal kanlı misk çeşidi kullanılmış. Xerjoff Ceylon tarzı ter kokulu, ekşimiş ter kokulu bir misk ama sonra yumuşuyor, parfüm Vintage Yves Saint Laurent (Ysl) Kouros gibi kokuyor, daha da mest ediyor. Denemelerimin başındayım, daha yazarım inşallah ve dekant resimi de koyalım, millet rengini bir görsün. Beklediğimden açık geldi kokusu ama resimde görünen kısmen açık kahverengiye de yakın aslında.

Yumuşak bir haycansal koku oldu yani ama kısmen lafını koyayım. İlerilerde o hayvanssal misk etkisini hatırı sayılır ölçüde hissettiriyor. Tam olgunlaşmadan yaş olarak samnıyorum da sanırım misk kesesini ve misk granüllerini tam kurutmadan, fermente olmadan mı ne tentür yapıyorlar veya dediğim gibi misk tam yetişmeden kanlı kanlı mı kesesi oluyor, alıyorlar hiç de hoş olmayan ekşimiş ter kokulu misk beni miskden soğutacak aam biliyorum güzel örnekleri de var misk yağının, heyik miskinin(misk kesesinden bahsediyorum. Yoksa misk geyiğinin kemikğinden, iliğinden de hayvansal kokulu ''beyaz misk'' (sentetik miske de beyaz misk denebiliyor.). deniyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün akşam ise Xerjoff Ibitera for women devam. MEnekşe yağı da kullandım elime ve evet yanılmamışım çok var ibitira'da Menekşe çiçeği yağı. Ek beyaz çiçeksi koku var BU YASEMİN TARZI BİR ŞEY VEE pORTAKAL ÇİÇEĞİ , Neroli eşlik ediyor. Limon çok öne çıkmıyor. Doğal suculluk dediğim gibi parfümde var. Paçuli tarzı bir kuru odunsuluk var ve buna Vetiver'de etki etmiş olabilir. Sedir bu koku bütünlüğüne destekleyici. Çok güzel bir parfüm olmuş. Dediğim gibi tam bir uniseks. Sadece başalrda feminen çiçeksilik kayıyor ama yüzde 10 yani gene uniseks bence. PArfümörü açıklanmamış ve çok güzel bir parfüm :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hermes Bel Ami (Belami) (1986) 1991-1992 Vintage Kullandım. Yılkant Bey'e çok teşekkürler :) . Knize Knize Ten tarzı ama Knize Ten çok daha kuvvetli ama Belami'de gücü hani yeter Vintage'in. Amber ağırlıklı parfüm ve hayvansallık. Kunduz yağı hissediliyor. İlk başları Caron Yatağan'ı anımsatıyor. Sonra Amber devreye giriyor. Tatlı bir Amber Knize Ten tarzı. Çok hayvansal olmadan deri tarzı, tatlı amber birleşimi güzel bir parfüm ikisi de. LAvanta da hissediliyor. Knize Ten sertken sanki Belami daha yumuşak kimi yönlerden. Ben ikisini de sevdim.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Blue Hope Xerjoff for women and men - 2014

Bayıldım. Açıklanmayan Ylang-ylang tarzı meyveli ve Maison Francis Kurkdjian'ın (MFK) baccarat 540 tarzı kokusu var ve baccarat kokusu giderek parfüme hakim oluyor ama naif bir koku. @Mehmet kardeşim , hocam sağolasın hediye parfümler için gene :D . Açıklanan içerik bence doğru değil çoğu, belki hepsi yalan.

Gücü tenimde çabuk geçti(çabuk derken kıyafete göre demek sitedim yoksa gene iyi) ama kıyafetidmeki gücü bayağı sevdim. Denemelere devam bakalım. Sample şişesi ile resimler gelir inşallah :D .

Son düzenleme: