Bugün Hangi Parfümü Denediniz

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi
Rania J. Cuir Andalou

Başta castoreum olmak üzere, paçuli, iris, vetiver, menekşe, gül ve daha bir sürü sevdiğim notadan oluşan güzelim harmanı safran ile boğmuşlar! Öd ve deri bile geride kalmış. Yumuşak odunsu gövdeyi, gül, iris ve menekşe süslüyor ama safran yine baskın! Tatlılık neredeyse yok. Merchant of Venice Craquele'yi sevenler bu zengin ve güçlü kokuyu da deneyebilir. Safran kullanımları benzer. Bu yüzden benlik değil maalesef.

Koku güzelliği: 6
Kalıcılık: 7
Farkedilirlik: 6

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Jo malone green almond & redcurrant
Açılış meyvesi olarak algıladım oda frenk üzümünden kaynaklı yanlız kokunun son notalarına doğru burun ve hafızam mfk baccarat 540 extrait de parfum anımsattı acaba badem notasındanmı sonlarında güzel şeyler oldu bakalım teste devam 3 gün önceki koku kartını koklamakdayım suan.

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Bugün biraz kombo yaptım
Amouage dia
Xerjoff uden
Tauer couer
Bond ruby denedim.
Tauere biraz şans vermem lazım. Uden tam benlik ama o tarz bir kokuya o kadar ödemek çok gibi. Diğerleri benlik değil

harunozkan89

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bugün biraz kombo yaptım
Amouage dia
Xerjoff uden
Tauer couer
Bond ruby denedim.
Tauere biraz şans vermem lazım. Uden tam benlik ama o tarz bir kokuya o kadar ödemek çok gibi. Diğerleri benlik değil
Kardesım.bu diayı ben cok sevıyorum.keyıfle kullanıyorum.
Ama fragda antaeus ve prıvate labelın en cok benzetıldıgı kokunun dia olması cok sasırttı.benı

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Kardesım.bu diayı ben cok sevıyorum.keyıfle kullanıyorum.
Ama fragda antaeus ve prıvate labelın en cok benzetıldıgı kokunun dia olması cok sasırttı.benı

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de onlara hiç benzetemedim. Onların yanında çok kral koku bence Dia. Aslında kötü koku değil şans vermek lazım. Diğer amouage kokularına göre sevilebilir buldum. Reflection beloved ve dia olumlu baktıklarım diyebilirim. Ama diayı şişeli alır mıyım zor gibi

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Bugün Creed royal mayfair
Tarz olarak Xerjoff Nioya çok benzettim. Naif bir koku ve tamamen unisex. Bahar aylarında güzel bir alternatif olabilir günlük kullanım için. Ama herzamanki Creed tartışması o parfüm o kadar eder mi!!!

PinotNoir

TürkParfüm Üyesi

Fathom V BeauFort London

Birbirine saygılı, yeşil notalar geçidi…

2017’nin ödüllü kokularından Fathom V; rahatsız etmeyecek şekilde, adeta geniz yakarak açılıyor. Canlı ve benzersiz. Etkilendim. Yeşillikleri çıkarmaya çalışmadan tadını çıkarıyorum. Zaten tek tek çıkaramayacağım kadar kaynaşmışlar. Zambak ve kekik belirgin, özellikle zambak çok yakışmış. Yeşil aura taze, içerisinde hiç kuru ot veya acılık yok. Tam bahar havasında. Floral tatlılığıyla her iki cinse de göz kırpıyor. Zengin harman içerisinde yeşil omurga her daim baskın. Özellikle yeşil ve enerjik kokulardan hoşlananların mutlaka denemesi gereken bir çalışma. Çok zengin ve buna rağmen uyumsuzluk yok. Performansı da tatmin edici…

Koku Güzelliği: 8/10
Kalıcılık: 7,5/10
Farkedilirlik: 7/10

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Mükemmel bir parfüm, tek soru işareti benim için sılajı. 90 Euro civarı avrupa 100 dolar civarı Abd fiyatı görmüştüm. Gül severlerin en sevdiği gül parfümlerinden olabilir. Köşeli bir gül değil o kadar, doğal, yumuşacık, saran, hafif sıcak.. Diğer notalar gülün önüne geçmeden bu notayı destekler şekilde dizilmişler. Umarım bir arkadaş konusunu açar ve ben de açmayı düşünüyorum..

Edit, düzenlemek : '' Sılaj vintagede az ama unutmayalım bu doğal gül parfümü ve doğal gül yağı 50-80 tl lerde ml fiyatı Isparta gülü.. Vanilya yağını toptan 5-9 tl lere aldıkları düşünülürse belki daha düşük, anlaşılıyor gül yağının kıymeti ve dparasal değeri de.. Parfüm koku 8 ssaat ve fazla belki buruna geliyor kokusu gül gül kokuyor :).. Misk de hissediliyor tatlılığı ki misk ağacı bitkisi kullanılmış olabilir o da çok doğal. Sentetik de olsa güzel kullanılmış eğer öyleyse.. Güncel versiyonu merak ettim.. ''

Aşağıda içerikler yazıyor..

Musk - Lorenzo Villoresi - for women and men/kadın ve erkek için - 2005
Fragrantica.com alıntı : ''''''''''''''''''''''''''''''

Musk
1995

Musk
, şehvetli ve büyüleyici bir odunsu koku olarak 1995'te sunuldu. Üst notalarda galbanum, kakule, çiçek notaları ve bergamot bulunur; Kalp, misk , sandal ağacı, meşe yosunu, palisander ve vanilya üzerine hafifçe uzanan sardunyum ve gül içerir . Perfumer Lorenzo Villoresi .

Parfüm derecesi: 5 üzerinden 411 , 226 oy. ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Yumuşasık, mest eden bir gül parfümü.. İlk koklayınca edinmeem lazım dedim bu parfümü. Vanilyamsı kısmen. Dediğim gibi gülün önüne çok geçemden gülü değişik bir boyuta getirmişler parfüm kokusunda.. Bu parfüm Rosense 'den gül yağı alım isteğimi arttırdı. Artık onu alıncaklar listedsinde üstlere koyayım )..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Armani Privé Rose d'Arabie Giorgio Armani for women and men / kadın erkek için - 2010

Çok güzel, gülün yoğun olduğu, sıcak, yumuşak doğal güllü parfüm. Ud biraz kaba ama çok da ön planda değil ud. Udun hayvansallığı ise, birazcık çok çok az var.. Vanilya tatlılığı hafifden var.. Parfümde paçuli ud zaten benzer yanları olan kokular ve karışmışlar.. Sılaj mucizeler beklemeyin ama kıyafette daha iyi sonuçlar verir. Ben kıyafette de iyice deneyeyim inşallah yazarım.. Gülü bir kez daha sevmeye başladım, doğal gül bambaşka bir şey.. Sentetikleri de seviyorum aslında gül'de de ama doğal koku bir başka, daha çok seviyorum..

Fragrantica.com alıntı : ''
Armani, Kasım 2010'da Privé koleksiyonunun yeni parfümlerini piyasaya sürdü. Koleksiyon, 1001 gece boyunca çıkan ortaçağ Arapça masallarından esinlenerek "La Collection des Mille et une Nuits" olarak adlandırıldı. Bu üç yeni heute couture parfüm, gül, ud ve kehribar konusunda sıcak, baharatlı ve odunsu notaları ile Orient'in egzotik gizemini tasvir eder.

Armani Privé La Koleksiyonu des Mille et une Nuits, üç parfüm icludes: Oud Royal, Ambre Orient ve Rose d'Arabie. Koku sadece Ortadoğu pazarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve geleneksel parfümeri ve yerel malzemelerinin taklitleri olarak hazırlanmıştır.

Oud Royal, Arap topraklarında çok popüler olan agar odunun derin, sıcak ve baharatlı bir iksiridir. Agar, safran, kehribar, gül, sandal ağacı ve tütsünün baharatlı notaları ile zenginleştirilmiştir.

Altın bir tıpa ile süslenmiş siyah bir cam şişe içinde paketlenmiştir. Bu kokunun arkasındaki burun Evelyne Boulanger .

Parfümün derecesi: 429 oy ile 5 üzerinden 4,47 . ''
Armani Privé Rose d'Arabie
2010for women and men

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Grand Soir Maison Francis Kurkdjian kadınlar ve erkekler için mfk-grandsoir-mood-159.jpg
Grand Soir Maison Francis Kurkdjian kadınlar ve erkekler için

Güzel parfüm ama Amber(Ambergris, Balina Amberi) arayanlar uzak dursun diyorum. Daha test etmeye devam ediyorum.. İlk başlar tatlılık patlaması, Tonka fasülyesi falan tatlılığı, tatlı parfüm sevmeyenleri bayabilir diyeyim, bana bile fazla geldi kimi zaman tatlılık ama kokladıkça da kokladım parfümü. Parfüm tatlı parfüm sevenler için güzel diyeyim. Daha Givenchy Pi'ye başlarda benzemiyor. Denedikçe yazarım hemen yazmak istedim arkadaşlar :).. Oldukça doğal parfüm bu arada ama dediğim gibi bir ''Serge Lutens Ambre Sultan'', Tauer 02 LDDM gibi Amber(Ambergris, Balina Amberi, Gri Amber) algılayamadım.. Parfümü, bu yüzden alacaklara uyarı :)..

Maison Francis
tarafından Grand Soir Kurkdian , kadınlar ve erkekler için oryantal bir koku. Bu yeni bir koku. Grand Soir 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun, Francis Kurkdjian . Parfüm spanish labdanum, siam benzoin, tonka fasulye, vanilya ve kehribarı içerir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 411 oy.

Grand Soir
2016for women and men
''

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Comme Des Garcons Series 4 Cologne : Vettiveru
2002for women and men

Aman Allah'ım uzak dursun dediklerim parfümlerden oldu. @Mehmet kardeşim hocam sen de sevmedin bu kokuyu. Tom Ford Grey Vetiver nere bu nere :D.. Ne kasvetli yapmış şu an bilmiyorum Kabesamanını(Vetiver).. Kasvetli Vetiver Encre Noir, Chanel Sycomore, Vertus Carat Gold XXVI örnekleri.. Böyle parfümlerde kusacak gibi oluyorum, sevmiyorum.. Başlangıcı turunçgillerle katlanırdı ama giderek kasvetli odunsu koku sardı ortalığı. Yatarken giydiğim giysiyi çıkardım bu parfüm yüzünden :D.. Kolonya olarak da kuvveti iyi bence..

Lalique Encre Noire 2006 çıkışlı ve CDG Vettiveru ise 2002 çıkışlı. Kasvetli Vetivere ilk örnek Vettiveru görünüyor şu an.. Turunçgilli..

Fragrantica.com içerik alıntısı : ''
Comme Des Garcons Seri 4 Köln: Vettiveru tarafından Comme des Garconskadın ve erkekler için bir Woody Aromatik koku. Comme Des Garcons Serisi 4 Köln: Vettiveru , 2002 yılında piyasaya çıktı. Parfümünde beyaz biber, misk, yasemin, karanfiller, vetiver, neroli, sedir, bergamot ve kakule yer alıyor.

Parfüm değerlendirmesi: 4.38 üzerinden 5 ile 199 oy. ''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Carner Barcelona Rima XI--- Parfümü 2 sene önce Ragıp hocam hediye etmişti saolsun. O zaman bu ne deyip kullanamamıştım. Aradan geçen 2 yılda koku zevkim ne kadar değişmiş onu anladım. Koku hiç ağır ve bayık gelmedi. Kendi kendime düşündüm niye sevememişim o zamanlar diye.
Üst notalarda kakula vanilla uyumu tam dozunda bir tatlılık vermiş. Gayet sevilip kullanılası. Açıklanan notalarda tarçın var ama ben kokuda hiç algılamadım zira sevmediğim bir notadır tarçın. Koku 1 saat geçtikten sonra alt notalarda sedir ve sandalaağacı etkisiyle hoş bir dönüşüp şekilde kalıyor. Totalde 7-8 saat hissettim kokuyu. Kış için gayet yeterli performans. Sabah 2 kişiden övgü aldı parfüm onu da belirteyim.
Şuanda uzayda 200 lira gibi n11 üzerinde bomba fiyat. İlk ben baktığımda 400 lere satılıyordu marka unutuldu herhalde biraz süpriz fiyat çıkmış ortaya.

Teşekkürler :)..

Carner Barcelona Rima XI
2013for women and men

drekoo

TürkParfüm Üyesi
Grand Soir Maison Francis Kurkdjian kadınlar ve erkekler için

Güzel parfüm ama Amber(Ambergris, Balina Amberi) arayanlar uzak dursun diyorum. Daha test etmeye devam ediyorum.. İlk başlar tatlılık patlaması, Tonka fasülyesi falan tatlılığı, tatlı parfüm sevmeyenleri bayabilir diyeyim, bana bile fazla geldi kimi zaman tatlılık ama kokladıkça da kokladım parfümü. Parfüm tatlı parfüm sevenler için güzel diyeyim. Daha Givenchy Pi'ye başlarda benzemiyor. Denedikçe yazarım hemen yazmak istedim arkadaşlar :).. Oldukça doğal parfüm bu arada ama dediğim gibi bir ''Serge Lutens Ambre Sultan'', Tauer 02 LDDM gibi Amber(Ambergris, Balina Amberi, Gri Amber) algılayamadım.. Parfümü, bu yüzden alacaklara uyarı :)..

Maison Francis
tarafından Grand Soir Kurkdian , kadınlar ve erkekler için oryantal bir koku. Bu yeni bir koku. Grand Soir 2016 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun, Francis Kurkdjian . Parfüm spanish labdanum, siam benzoin, tonka fasulye, vanilya ve kehribarı içerir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 411 oy.

Grand Soir
2016for women and men
''
Bence her iki cinsiyete de eşit uzaklıkta çok klas bir kış kokusu olmuş. İnceleme için teşekkürler Baykal hocam