Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
m.28935.jpg
Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso - for women and men - 2014 . Bence aromatik bir parfüm, genç işi olmuş. İntenso, intense parfümler için bence parfümör (Parfüm Yapımcısı)'ün iyi çalışması lazım ama gene de zevktir diyelim bilemiyorum. Lavanta ve diğer aromatik kokular iyi bir patlama yapıyor, bence genç işi daha çok, günlük kullanım için. günlük kullanım tabi kişiye ve yaşadığınız kültüre göre değişir.
m.32743.jpg
Gucci Intense Oud ise sentetik ud'u ve beni çok heyacanlandırmadı. Ha ilginizi çekeecek koku notaları var reçine falan ama odunsu koku bana o yumuşak, kadifemsi oud gizemini yansıtamadı.. Sentetik ud gibi kokuyor ha burun tırmalayıcı değil ama istediğim koku da değil.

m.39256.jpg
Bvlgari Man in Black Orient - for men - 2016.. Bu parfüm ise gene Gucci Intense Oud'daki gibi sentetik ud kokuyor. O sentetik odunsu ud kokusu beni heyecanlandırmadı. Bu parfüm Flanker olarak MAn in Black ile benzerlikleri çok taşıyor, ilerledikçe ona benziyor ki Man in Black bence çok başarılı bir parfüm. Onu yarın bir kere daha deneyeyip yazmak istiyorum buraya..

Yukarıdaki 3 parfümden alacak olsam Dolce Gabbana Pour Homme Intenso alırdım illa alacak olsam onu da kardeşime hediye ederdim. Kimbilir denedikçe dha da çok severim belki ki kötü de demedim.. Lavantası iyi gizlenmiş, diğer harmanlar eşlik ediyor.

Sentetik odunsu ud kokusu Gucci Intense Oud'da daha çok bence Bvlgari Man in Black Orient'e göre.. Bu ikisininde hoş yanları var..

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Kısa bir süre sonra yurt dışına çıkacağım. Parfüm denemeleri için zamanım olacak. @Serdar73 abi ve diğer arkadaşların özellikle yeni kokulardaki tavsiyelerini bekliyorum.

Maalesef, Bursa'da pek niş parfüm bulamadığımız için ( özellikle yeni kokular) İstanbul'daki arkadaşlar kadar şanslı değiliz. :/

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
m.28935.jpg
Dolce & Gabbana Pour Homme Intenso - for women and men - 2014 . Bence aromatik bir parfüm, genç işi olmuş. İntenso, intense parfümler için bence parfümör (Parfüm Yapımcısı)'ün iyi çalışması lazım ama gene de zevktir diyelim bilemiyorum. Lavanta ve diğer aromatik kokular iyi bir patlama yapıyor, bence genç işi daha çok, günlük kullanım için. günlük kullanım tabi kişiye ve yaşadığınız kültüre göre değişir.
m.32743.jpg
Gucci Intense Oud ise sentetik ud'u ve beni çok heyacanlandırmadı. Ha ilginizi çekeecek koku notaları var reçine falan ama odunsu koku bana o yumuşak, kadifemsi oud gizemini yansıtamadı.. Sentetik ud gibi kokuyor ha burun tırmalayıcı değil ama istediğim koku da değil.

m.39256.jpg
Bvlgari Man in Black Orient - for men - 2016.. Bu parfüm ise gene Gucci Intense Oud'daki gibi sentetik ud kokuyor. O sentetik odunsu ud kokusu beni heyecanlandırmadı. Bu parfüm Flanker olarak MAn in Black ile benzerlikleri çok taşıyor, ilerledikçe ona benziyor ki Man in Black bence çok başarılı bir parfüm. Onu yarın bir kere daha deneyeyip yazmak istiyorum buraya..

Yukarıdaki 3 parfümden alacak olsam Dolce Gabbana Pour Homme Intenso alırdım illa alacak olsam onu da kardeşime hediye ederdim. Kimbilir denedikçe dha da çok severim belki ki kötü de demedim.. Lavantası iyi gizlenmiş, diğer harmanlar eşlik ediyor.

Sentetik odunsu ud kokusu Gucci Intense Oud'da daha çok bence Bvlgari Man in Black Orient'e göre.. Bu ikisininde hoş yanları var..
Gucci intense oud denedim 2 günlük koku kartı suan black afgano ya benzemekte.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gucci intense oud denedim 2 günlük koku kartı suan black afgano ya benzemekte.

Özay hocam, kardeşim selamlar :) tekrar. İki gün sonra benzeyebilir belki evet. İlk başları benzemeyebilir black afgano'ya.. Zevk meselesi tabi :).. Ben de de koku kartı vardı ilk denemem Sephora'dan olmuştu.

Senin de kıymetli yorumlarını bekleriz Özay hocam :)..

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Bugün
-MFK baccarat extrait de parfum
denedim edp versiyonuna göre yasemin ön planda ama orta notalardan itibaren abisine benzemeye başlıyor genel olarak aynı kokuyor . Performans olarak diğeri gibi muazzam.
- INITIO hight Frequency
Koku açılış keskin mangolin ile açılıyor daha sonra koku orta notalardan itibaren tozlu bir badem kokusuna dönüşüyor ve nefis hale geliyor performans ise tatminkâr kış aylarında daha bir etkisi olur diye düşünüyorum.

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün
-MFK baccarat extrait de parfum
denedim edp versiyonuna göre yasemin ön planda ama orta notalardan itibaren abisine benzemeye başlıyor genel olarak aynı kokuyor . Performans olarak diğeri gibi muazzam.
- INITIO hight Frequency
Koku açılış keskin mangolin ile açılıyor daha sonra koku orta notalardan itibaren tozlu bir badem kokusuna dönüşüyor ve nefis hale geliyor performans ise tatminkâr kış aylarında daha bir etkisi olur diye düşünüyorum.
Bir baccarat sever olarak cok merak ettim extrait versiyonunu en kisa zamanda deneyecegim

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Dene kardesim öğlen 3 de sıktım koluma extrait baccarat evdeyim su saat dustan çıktım kollar hala buram buram 1 tık daha kalıcı bu extrait şuan teste devam çıkmadı çünkü koku :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Hermes - Hermesence Ambre Narguile mükemmel bence koku kalitesi olarak. Denemekte fayda var denemeyen tatlı parfüm severler için. Sütlü salep kokusu çok hoş ve tarçın sevmeyenler bile burdaki tarçını sevebilir ve çok bağırmıyor bence tarçın zaten. @blerox hocamdan ilk denemiştim :).. Aşk aşk, güzel parfüm bence..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sephora'da tekrar Givenchy Pi denedim. Koku süper. 2-3 yıl önce denediğim demek sahteymiş ki çok meşhur bir yerdi. Su gibiydi nerdeyse ki o bence sahteymiş. Bilgisi olan var mı arkadaşlar, hocalar?? Ya tekrar olumlu reformule oldu yada benim denediğim ünlü yer sahteydi.

Sephora'da 100 ml'liği 355 tl civarlarındaydı.. Silaj da fena değil. Keskinimsi ve tatlı, aromalı, dinlendirici, mest ettirici.. Helal olsun..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
diesel bad intense commercial poster afiş reklam manken erkek o.49178.jpg
love should not hot, it should burn'' yani aşk sıcak olmamalıdır, yanıyor olmalıdır'' anlamıda sloganı var Diesel Bad Intense parfümün.

Bu parfümü denedim ve çok hoşuma gitti. Tekrar deneyip almam ihtimali var derken sılajı aklıma tekıldı.. Bana Hermes Hermessence Ambre Narguile 'yi anımsatıyor. Özellikle ileriki zamaları da çok hoş parfümün. Uzun ömürlü bir parfüm ama dediğim gibi sılajı soru işareti.. Kimi beğenebilir kimi beğenmeyebilir sılajını. Salep kokulu gibi parfüm sanki, tatlı parfüm severler mutlaka denemeli. Bayan bir tatlılığı yok ama zevkten bayılabilrsiniz bilemeyeceğim :D.. Başları çok tarçınlı. ilk yarım saat hatta 45 dakika tarçın eğemenliği diğer tatlı kokularla beraber var..

Vanilya hissettim. Açıklanan içerikle pek çok alakası yok bence parfümün.

İşte açıklanan içerik : ''Bad Intense (Yoğun Kötü) tarafından Diesel erkekler için Woody Baharatlı bir koku. Bu yeni bir koku. Bad Intense (Kötü Yoğun) , 2017 yılında piyasaya çıktı. En iyi notalar nutmeg, bergamot ve tarçın; orta not havyar; taban notaları odunsu notalar ve beyaz tütün. ''

Dediğim gibi açıklanan içerik tam karşılamıyor parfümü. Patent yüzünden böyle yapılıyor zaten çok karşılaşabiliyoruz bu duruma..

4-5 gün sürülen yeri koklayınca hala mest oluyorum kıyafette falan. Havyar kokusu nasıl elde ediliyor bilmiyorum ama dediğim gibi dikkat çekmek için konan notaalr bunlar bence. Bir hayvansal nota, dikkat çekmek için zaten hayvansal koku olan havyar koku notası var şekline bürünüyor bence..

Parfüm detaylı tanıtım yazısı gibi oldu.. Konusu açılır inşallah :).. Bu arada ben resimdeki mankeni Cehennem Silahı serisi filmelerin başrol oyucusu Mel Gibson'a kısmen benzettim. Mel Gibson diyince kurmaca kahraman da olsa etkileyici bir film olan Cesur Yürek akla geliyor. Mad Max'de seven çoktur filmini :D..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
12 Lacha
2015for women and men

Test edeceğim parfümlerden, olmazsa havalar iyice soğuyunca bakarım inşallah.. Tende çok uzun süre kalıcı değil. sanki oud parfümü yapmışlar gibi kokuyor hele 20 dakikadan sonra tende. İlk başlarda kekiğin hafifi değişik kokular var. Metaliğimsi his özellikle başlarda var ama bu sentetik metalik bir koku değil, dediğim gibi kekik vari otlardan, baharatlardan kaynaklı olabilir. @cuneytuces hocama teşekkür ederim parfüm için tekrar. Parfüm ilerileri oud gibi oluyor ve tatlılaşıyor. Kim bilir belki oud kullanılmıştır ki deri vari koku ordan da geliyor olabilir.. Oud kullanılmışsa çok yüksek oranalrda da değil..

Şu an alır mıydım, sentetik mi yorumlamak istemiyorum. Parfüm kendini sevdirecek tarzda ama yüksek fiyatı haketmediğini düşünüyorum ki aslında çoğu parfüm haketmiyor ve biz emeklerine, ayırdıkları zamanlara para veriyoruz çoğu parfümde. PArfüm şirketinin üretim fiyatına vermesini bekleyemeyiz tabi de, hatta 2 katına bile vermemesi de normal görünüyor çünkü bir sürü riski de var parfüm işinin mesela. Üreticiden kimi zaman bol miktarda ürün alması lazım doğal koku hammaddeleri ve her ürettiği parfümün de ne kadar satacağı soru işareti. Reklam falan bir sürü girdisi var, hele çalışanların maaşları, ücretleri.. Bir de çok marka olunca kar marjı da alım oranının azalmasından artabiliyor..

Meursault

TürkParfüm Üyesi
Jo Malone Oud Bergamot. Notalara bakınca turuncgil ve öd ağırlıklı bir koku bekliyordum ama okaliptus veya benzeri keskin bir koku var. Pek turuncgil kokusuyla bağdaştıramadım. Umduğumu bulamadım.

Micallef Royal Vintage. En son 6 ay kadar önce kullanmıştım. Şu an kullandığımda Aventusa benzetemedim. Şipre-deri gayet net hissediliyor. Güzel parfüm ama şişesi elimde olsun istermiyim istemem.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Jo Malone Oud Bergamot. Notalara bakınca turuncgil ve öd ağırlıklı bir koku bekliyordum ama okaliptus veya benzeri keskin bir koku var. Pek turuncgil kokusuyla bağdaştıramadım. Umduğumu bulamadım.

Micallef Royal Vintage. En son 6 ay kadar önce kullanmıştım. Şu an kullandığımda Aventusa benzetemedim. Şipre-deri gayet net hissediliyor. Güzel parfüm ama şişesi elimde olsun istermiyim istemem.

Micallef Royal Vintage ben de çok sevemedim.. Ben de şişesini almam.. Tekrar deneyeceğim parfümlerden sıra gelirse ve zaman bulursam :)..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rive Gauche pour Homme
2003for men
Pour Monsieur
Pour Monsieur
1955for men

Üstteki iki parfüm aynı bence limon ve meşeyosunu olarak.. Ama Rive Gauche içerik farklı açıklanmış limon olarak ki patent yüzünden olmalı. Fragrantica.com içerikleri de burada verebilirim ve konusu da açılacak inşallah.. Linkten de bakabilirsinşiz ama forumumuza da koyalım inşallah :).. İkisi de limon ve meşeyosunu ile başlıyor. Oldukça hoş parfümler. Rive Gauche Pour Homme Vintage 2003 olduğunu da tekrar belirtelim. Rive Gauche Pour homme Vintage'de limon açıklanmamış Chanel Pour Monsieur'da olduğu için ve onun yerine bergamot var denmiş.. Lavanta ve yıldız anason da oyunculardan.. Tabiki limon ve meşeyosunu gene hissediliyor.. Rive Gauche Vintage kışın ertesi günler de mis gibi kokuyor.. MEşeyosunu sentetik olabilir diyordum ki kıyafette çok doğal koktu, doğal bence..

@Mehmet kardeşim, hocam kulağın çınlasın :).. Rive Gauche 'den selamlar sana :)..

Chanel Por Monsieur diğer Flankerlar(Yanlar).. alırken dikkat edin mesela EDP'sin de meşeyosunu yok denmiş resmi içerikte..

Pour Monsieur Concentree
1989for men

Pour Monsieur Eau de Parfum
2016

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

Bülent parfüm isimi çok hoş Osmanlı İmparatorluğu.. Tabi Osmanlı İmparatorluk mu yoksa büyük devlet mi dersen bence sömürücü bir imparatorluk olmadı ki istisnai hatalar olabilir ama geneli iyi idi diye biliyoruz.. Tabi devşirme çocuklar olayı tartışılıyor ki sonra zaten osmanlı Devleti'nin başına bela olmuştur ve Vaka-i Hayriye ( Hayırlı vaka, olay) ile 2.Mahmud zamanında yıkılmıştır.. Yeniçeriler bu savaşi olay sırasında Hz.Ali sancağı açmış, Osmanlı Padişahı II.Mahmud ise Hz.Muhammed Peygamber sancağı açmıştır :D :) :).. Halk 2.Mahmud yanında yer almış ve devşirme yeniçeriler ormana kaçmıştır kalanları. Atalarımız Osmanlı Türklerinin bir çok ırkı bir arada barış içinde yaşatması takdire şayandır ve maalesef günümüzde Türkler ile ilgili fitneler ortalardadır. Neyse bu kadar yeter :)..

Deneyince biraz bilgi alırsak seviniriz Bülent. Hem parfüm dediğim gibi güzel bir isimli. Bu arada Ottoman OSmanlı karşılığı değil aslında, ''Ateş adam'' demek..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nicolai Parfumeur Createur
New York
1989for men

parfümünün daha kuvvetlisi olduğu söylenen

New York Intense
2014for women and men

Chanel

Pour Monsieur
Pour Monsieur
1955for men
(EDT) ye benzemekte ve daha kuvvetlisi ve sonlarda baharatlar söz konusu fazla olarak kısmen ama yani buramlı değil sıcak baharatlar, daha çok meşeyosunu ve turunçgil başrolde..

Yani New York Intense 1980 ler parfümlerinden. 1955 çıkışlı Chanel Pour Monsieur tarzı bir parfüm yaratılmak istenmiş. Bu parfümün yani Chanel Pour Monsieur'un en büyük kozu meşeyosunu ve limon.. @Premiumperfume hocamın dediği gibi Vetiver ayrıksı yeşil ve topraksı olur, elde edilme yöntemine göre kokuda farklılıklar olabilir.. Pour Monsieur'da Vetiver de var ve Vetiver, tamamen odunsu kesinlikle değildir ve odunsu kokusu yüzde 10-15 gibidir ve o koku topraksıdır, karamelize kokuda vardır kısmen. Vetiver ile odunsu koku notaları çok kullanılıyor parfümlerde :).. New york Intense bu tarz bir koku yani Chanel Pour Monsieur tarzı.. 175 dolar yurtdışı fiyatı tr de 700 küsürlere bulunabiliyor. Tende 4-5 saat oldu kokusu idare eder tarzda hala tende. Kıyafette çok daha iyi olacaktır. Baharat kısımı bence olmasa olurmuş ki sonlarda ortaya çıkıyor ve aslında çok da yoğun değil dediğim gibi. Meşeyosunu ve limon güzel yazlık ve baharlık ki kışında kullanılabilirdi ve bu parfümde dediğimzi gibi çok bağırmıyor sıcak baharat.. Sıcak baharatlar genelde kışlıktır.. @Mehmet sen Chanel Pour Monsieur seversin :)..

Mesela Bvlgari Man in Black'de sıcak baharat karanfil, diğer notalarla yazın da kulalnılabilir tarzda..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tous Floral Touch.. Tous seven bayanlar duyuyorum. Bu modeli ise ben arada kaldığım bir model. Açıklanan içeriği tam bulamadım. Tuberose (Sümbülteber) yoğun değil. Ahududu hadi var desek pudralı sentetiğimsi bir şekerlilik de var açılışda.. Parfüm bayansı işlevini yerine getiriyor, teniniz bayan gibi kokacak, o kısım güzelama yoğun bir parfüm değil benim için.. Beyaz çiçekler de var.. Bir bayana hediye almazdım.. Alınır mı bir bayan tarafından derseniz, daha iyi seçeneklere bakmasını tavsiye ederim..