Bugün Hangi Parfümü Denediniz

murrjm

TürkParfüm Üyesi
Dün Frederic Malle Superstitious denedim.
Güçlü aldehitler ve yoğun yasemin ile açılıyor koku.Yaseminin koyu kıvamda kullanıldığı kokularda yer yer idrarımsı bir koku hissederim bu kokuda da öyle bir durum söz konusu ancak yasemini sıradanlıktan kurtarıyor bu durum bence benim açımdan daha ilginç kılıyor.4 saat kadar oluyor tek bir sprey ve tenimde gül eşliğinde meyvemsi kremsi bir tatlılıkla birlikte hafif tütsü de hissediliyor.
Daha geniş inceleme fırsatım olacak ancak ilk izlenim performansının çok iyi olduğu yönünde.Sabunsu aldehit/çiçek kokularını sevenler için denenmesi gereken bir koku.Kadın kullanımına çok daha uygun.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chrome Azzaro for men -VS- Azzaro Chrome Intense Azzaro for men

Azzaro Chrome Turunçgilli yapısıyla güzel. Limon denmiş ama Greyfurtta kokuyor gibi.. Sanırım Limon ile Biberiye karışımı bu snucu vermiş.. İntense'si sadece kağıt üzerinde intense ve daha sentetik sucul. Ben Chrome'u daha çok sevdim intense modeline göre.. Chrome suculluk yok açıklanan içerikte ama az miktarda olabilir.. Chrome daha güçlü olsun beklerdim ama geen de iyi. Bence yazlık parfümler bu sebepden kaybediyor çoğu ama onlarda Turunçgili artırarak böyle modeller çıkarak bu olayı anlıyorlar. Yahu yazın daha koyu parfüm lazım canlı notalar olarak çünkü bakteriyel bozulmuş ter kokusu ihtimali yazın daha çok olabilir ve gzüel koku daha baskın olmalı :D :)..

Tenimde iki defa duş almama rağmen ertesi gün geen de bir koku var Azzaro Chrome..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
İssey Miyake - Nuit d'İssey (EDT):

İlk sıkıldığı an greyfurt ve kuru baharatlar ile başlıyor. Açılışı oldukça iyi. Sonrasında bu baharatlar yetmezmiş gibi kara biber ve bu karabiber ile dans eden acımsı bir abanoz ağacı (ebony tree) kokusu ekleniyor. Abanoz ağacı oldukça acımsı bir hissiyat katmış kokuya diyebilirim. Orta notalara geçildiğinde kokuda başrolü tütsü alıyor. Yanına eklenen vetiver (kabe samanı) ve tonka fasülyesi ile yayılımına devam ediyor. Deri notası da bu orta notada giyside net şekilde hissediliyorken tende pek görülmüyor ya da ben farkedemedim. Tonkayı görünce tatlı olabilir düşüncesine kapılabilirsiniz ama kokuda sadece tütsüyü yumuşatma için kullanılmış kesinlikle tatlılaştırmamış kokuyu. Dip notalarda odunsu notalar ekleniyor kokuya ve tenden ayrılana kadar öyle devam ediyor.

Kokunun bana en belirgin gelen notaları: Abanoz ağacı, kuru baharatlar, greyfurt, karabiber, tütsü, deri ve odunsu notalar ve tonka fasülyesi oldu. Paçuliyi (silhat) pek hissetmedim. Koku oldukça kuru bir hissiyata sahip. Kesinlikle kış aylarında özellikle nemli veya yağışlı günlerde kullanılırsa sevilebilir. Sıcak ortamlarda boğucu oldu benim için. Akşamları dışarda maskülen erkeklerin tercih edebileceği bence “maço” bir koku.

Parfümü bilmeyenler için gözde bir canlanma daha oluşturan yazı Maşallah Azzura hocam :).. Issey Miyake pour homme da turunçgillerin yanı sıra bana kokua sanal belki çitlembik çiçeği kokusu gelmişti bir çeşit turuncu falan renkli karanf,l çiçeğine benzeyen çiçek.. Konusunu bugün açayım olmazsa.. Beğeneni çoktur ve kendine has kokusuyla kardeşim yıllar sonra koku bu parfümün demişti :D.. Tabi maalesef olumsuz reformule olan parfümlerden de deniyor..
L'Eau d'Issey Pour Homme
1994for men

Nuit d’Issey
2014for men

Nuit d’Issey Parfum
2015for men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
2. dünya savaşı yılları...insanlık kan, ölüm, açlık ve sefaletle yaşam mücadelesi verirken bir kadın (germaine gellier) sanki isyanını anlatırcasına bir parfüm yaratıyor.. zaman makinesi belki halen icat olmadı yalnız, bu parfümü deneme şansı bulursanız. gözlerinizi kapamaya dahi gerek duymadan, 44 senesinin sert, tozlu, yağmurlu, kan revan şarapnel parçalı sokaklarını gezebilir ve o zamanın kadınlarının nasıl kadınlar olduğunu ne şartlarda yaşadıklarını bu parfümü koklayarak izleyebilirsiniz. kullanırken ağzımın kulaklarıma vardığı eserlerden ve yaratıcısı hatun kişi;
Ekli dosyayı görüntüle 1059 Ekli dosyayı görüntüle 1060
Bandit Robert Piguet for women

@rasta82 hocam, kardeşim maşallah çok güzel anlatmışsın, etkilendim gene.. Sen konu yazmaya başla bence :)..

Çokdan aza sınıflandırılması ve netten anlatımı : ''
odunsu
hayvansal
dünyevi
yeşil
deri
aromatik

Bandit(Haydut) , Caron Tabac Blond ve Chanel Cuir de Russie gibi parfümlerin tamamında en cesur, geçen yüzyılın başında özgürleşmiş bir kadın için parfüm; halka sigara içmeye cesaret eden bir kadın için. Bandit , romantik deniz yolculukları ve korsanlardan esinlenen avantgarde Robert Piguet'in koleksiyonu için yapıldı. Bandit , karanlık hayvan notaları ve agresif deri uyumu ile klasik bir "şipre" dir. 1999 yılında, 25 yıl sonra, Bandit üretimi tekrar başladı. Eau de tuvaletin en netliği vardır. Parfüm versiyonunda, deri ve duman notlarının ardında beyaz çiçekler ve vetiver açık notlar bulunur. Bandit 1944 yılında piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burunGermaine Cellier .

Parfüm derecesi: 939 oy ile 5 üzerinden 3.91 .''

Ben parfümün yeni versiyonunun daha evcilleştirlmiş olabileceğini düşünüyorum.. Savaşlar zordur, Allah sabır versin, güzellikler versin inşallah..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
HDP 1740 kullandım.

İlk sıktığınız an inanılmaz sert bir deri, çok acı bergamot, ölmezotu ile başlıyor. 10-15 dakika sonra laden oldukça yoğun şekilde kremsi silhat ile birlikte yayılıma devam ediyor. Kokuya vanilyanın eklenmesi ile tatlılaşma oluyor.

2-3 saat sonra kokudan derinin etkisi azalıyor ve pudramsı bir hissiyat ortaya çıkıyor. Elemi reçinesine yordum ben bu durumu.

Başlangıcı gerçekten çevrenizden olumsuz tepkileri iyi topluyor. Sonrası da pek olumlu bir hal almıyor. Ancak karanlık çok çok karanlık bir koku alayım koklayayım çevremdekilere biraz ızdırap vereyim diyorsanız alınabilir.

Çok sert bir koku. Tam bir maskülen. 40+ yaş üstü için düşünülebilir.
Animalic leather sınıfında gerçekten referans gösterilecek kokulardan Kürşat Hocam. Oldukça beğendiğim maskulen bir parfüm, ama geri dönüş amacıyla değil de soğuk havalarda kendini şımartmak amacıyla kullanılması gereken bir parfüm.

1740 Marquis de Sade Histoires de Parfums for men - 2000

Tekrar denedim bugün. Hayvansı koku var hani kimi kusabilir ama o kadarda iğrenç hayvsansı deri yapmamışlar. Odunsu kokular var hele aromatik odunsu meşeyosunu çok bağırmasa da gittikçe arkada kısmen belirginleşiyor veya açıklanmayan bu meşeyosunu yerine paçuli ve amberimsi laden reçinesi de olabilir ona gene kısmen benzer koku..

Özellikle alıp kullanacağım bir parfüm olmaz hayvansı kokuları sevmeme rağmen. Denemelere devam inşallah.. Saygı duydum ama kötü değil o kadar :), güzel yanları var :).. Deri olmadan geri kalan notlarlar bir parfüm güzel olurdu mesela bence gene..

Fragrantica.com içerik : ''

1740, Marquis de Sade olarak ünlü Donatien-Alphonse-François adlı bir Parisli beyefendinin doğum yılını temsil eder. Birçok kez haysiyetli ahlakıyla hapsi tuttu, şüphesiz bu hoşa giden baharatlı odunsu parfümü beğendi.

Üst notalar: bergamot ve davana sensualis. Kalp: paçuli kişniş ve kakule. Taban: sedir, elemi, deri ve labdanum.

120 ml EDP olarak mevcuttur. 1740 Marquis de Sade 2000 yılında başlatıldı.

Parfüm derecesi: 5 üzerinden 4.16 , 791 oy.''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 1077
Promise devam. 2017 nin en iyi kokularından birisi. Kıymeti hemen anlaşılmayacak.
Niye anlaşılmayacak köşeli bir parfüm diye mi?
Oldukça sert bir açılışı var herkes sevmez ama dip notalar büyüleyici herkese hitap eder
Çok fazla detaya girmedim. Bir ara yorum yazarım ama şimdilik söyleyeceğim başlangıcının sert olduğu. Paçuli ve Cypriol baskın bir açılış yanında tatsız asidik ve sanki çürümüş bir elma kokusu var. Sonlarda ise gül ve elma müthiş bir iş çıkarıyor

Arapça harfleri ile Arap parfümleri imajını mı alıyor yoksa hem aynı zamanda Arap piyasasını mı hedef alıyor. Eğer her ikisi ise Arap dünyası oldukça iddialı ve pahalı parfümleri ile de ünlü bir piyasa.. Sonlardaki gül @ustad hocam Bülent, bana kaliteli ve pahalı koku kullanıldığını düşündürdü yorumundan.. Teşekkürler yorumlar için..

Promise Frederic Malle for women and men
Promise
2017for women and men

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
A*Men Pure Tonka Mugler for men

Alt yapısında Pure Malt kokusu var ve oldukça belirgin. Diğer Tonka fasülyesi tatlılığı falan var. KAhveyi çok net algılayaamdım ama var ve yanık kahve şeklinde var ve denemelere devam.. Sütlü kahve çok hissedilmiyor, kahve daha yalın süte göre.. Pure Malt tatlı içkimsi bir koku. Malt kokusu aslında saf hoş değildir, fabrikasının yanından çok geçmişimdir.. Bazı yaz dönemleri aktif üretme dönemleridir ve daha çok tank çalışır.. Büyük çelik tanklarda asitlendirilmemiş bira tadı ise çok daha güzel demişti orda çalışan arkadaşım.

Tenimde performansını ise sevmedim ama. Bu çok önemli aslında bir parfümde. Pure Havane aslında benim tende bağırıyor ama son versiyonları sevmeeyen çok performansını. Pure Tonka çok daha kötü performans olarak tende. İlerileri çok güzel oldu sütlü kahve ve güzel güzelleşen TM pure malt benzeri koku ama performansı sevmedim maalesef.. Kıyafette deneyeceğim inşallah..

Eskiden Efes bira'da içemk serbestmiş, Anadolu Grubundur. Ama etraflarda bira şişeleri, sızanalr olunca yasaklanmış. Aslında tam bir yasaklanam değil gene içiliyor ama yasak olduğu için dikkat ediyorlar içerken haha :D :D..

Parfümü alacak kişiler bunları bilsin, seven çok sevecek. İyice deneyeceğim parfümü.. @azzura hocama teşekkür ederim..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
A*Men Pure Havane
2011for men

Thierry Mugler Pure Havane tam benim parfumlerimden. Bal ve meyvemsi ve çok doğal kokan bir parfüm. Pure Malt ile benzerliği yok flanker olarak.

Benim tende oldukça bağırıyor ama silaji şikayet edilen parfümlerden.

By Kilian ile balı benzer ve Pure Havane daha çeşitli fazladan meyveler kokuyor. İkisi yeri ayrı. Thierry Mugler silaja önem vermelu. Çok başarılı parfümleri var ama silaj olarak sikayet ediliyorlar fakat hakkını da verelim fiyatları bence çok uygun.

Miror serisi çok başarılı bence. Yaseminli bir modelini biliyorum güzel. Eve gidince isimini yazarım inşallah. Miroir des Joyaux ise yumuşak bir oud(ud, öd, ud-u hindi) ve silhat(paçuli) parfümü ve çok güzel diğer notaları var. Silajından şikayetim var ama Niş parfüm olarak mantıklı fiyatlarda.

Pure Havane designer olabilir ama o da Niş(Niche) kalitesinde parfüm bence..

Thierry Mugler çevresi metal kuşaklı şişeleri ile oldukça iddialı idi. Deneriz inşallah :)..

ustad

TürkParfüm Üyesi
IMG_3065.JPG

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Nishane Fan Your Flames
2016for women and men

Bu parfümde ciddi ciddi Oud(öd, ud) tarzı bir koku var. İlk yarım saati falan oldukça köşeli, herkesin sevmeyeceği tarzda. Baharatlı kısmen ve odunvari kürdan otumsu bir koku var parfümde oud benzeri.. Ud ilerilerde de var gibi koku tatlılığı artmış halde..

Nishane parfümleri bence fiyatını hakediyor ama 50 ml 650 tl değilde 300 tl civarına bulabilirseniz daha iyi tabi.. 12 saat oldu hala tende kokuyor. Parfüm ilk saatlerdeki o köşeli kokusu tamamen kalkmasa hoş sayılabilecek hal aldı tatlı parfüm severler için. Hindistancevizi kokuyor parfüm şu an.

Doğal eterik yağ olarak hindistancevizi duymamıştım.. Bu parfümde doğal mı sentetik mi derseniz sırıtmıyor en azındna çok diyeyim.. Beni yakından takip edenler bilir, bir marka sentetik koku yapacaksa bunu isim ve serisinde belirtmeli görüşündeyim. Böyle olmazsa insanlar enayi yerine konuyor düşüncesindeyim hem fiyat hem sağlık açısından..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam ismine pek aldanmamak gerekiyor :) Fragrantica'da ve içeriğinde en fazla amber oylansa da Amber Mystique daha çok ud,gül,amber karışımı bir koku.Bunlara ek kekremsilik veren vişne ve tütsü hissediliyor.İçeriği çok zengin olmasına rağmen iç içe geçmiş öğeler,sıcak,koyu,reçineli ve zor bir koku olarak söyleyebilirim.Amber'in baş aktör olmadığı çok karanlık, ortalama değerde yayılımı olan baya bir kalıcı ud,gül amber,tütsü ve vişne ( içerikte verilmemiş olsa da ) karışımı bir parfüm.

Teşekkürler :)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Ormonde Jayne - Black Gold.

Meşeyosunu gerçekten çok güzel işlenmiş. Kırmızı biber ile birlikte güzel bir meşeyosunu açılışı var. Sonrasında meşeyosunu biraz sakinleşince kırmızı biber, böğütlen ve adaçayı ile buruk ama hafif tatlı bir halde ilerliyor. Günün ilerleyen saatlerinde ne olacak bekliyorum :)Yayılımı fiyatına göre düşük geldi. Ama meşeyosunu denemek isteyen herkesin denemesini tavsiye ederim.

Meşeyosunu yoğun değil anladım yazından Azzura hocam.. Geza imzası sayılan iso E Super merak ettim bak bu parfümde :).. Teşekkürler sana da Kürşat hocam güzel yazıların için tekrar :)..

Ormonde Jayne
Gold Collection
Black Gold
2014for women and men

Rose Gold
2016for women and men

White Gold
2017for women

Fragrantica.com içerik alıntısı : ''

"Parfümün yaratılmasının en önemli yönü, en mutlak 'absolue' yağlarını aramaktı. Sandal ağacı kalitesini diğer sandal ağacından daha iyi bulma ve bu yolculuk Siyah Altın yaratmada en uzun süren ancak en keyifli şeydi . Her madde geniş bir şekilde araştırılmış ve son parfüm bir sevgi emeği idi. "- Linda Pilkington, Ormonde Jayne'nin kurucusu ve yaratıcısı

Ormonde Jayne'in Black Gold , kadınlar ve erkekler için bir Oriental Floral kokusu. Bu yeni bir koku. 2014 yılında Black Gold açıldı. Bu kokunun arkasındaki burun Geza Schoen . Üst notalarda bergamot, limon, mandalina turuncu, clary ada ve ardıç meyveleri; orta notalar orkidedir, gül, su lilyası, yasemin ve karanfil mutlaktır; taban notaları agarwood (ud), pembe biber, sandal ağacı, paçuli, vetiver, vanilya, labdanum, yosun, misk, sedir, ambrette (misk mallow) ve amberdir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 60 oy.
''

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Meşeyosunu yoğun değil anladım yazından Azzura hocam.. Geza imzası sayılan iso E Super merak ettim bak bu parfümde :).. Teşekkürler sana da Kürşat hocam güzel yazıların için tekrar :)..

Ormonde Jayne
Gold Collection
Black Gold
2014for women and men

Rose Gold
2016for women and men

White Gold
2017for women

Fragrantica.com içerik alıntısı : ''

"Parfümün yaratılmasının en önemli yönü, en mutlak 'absolue' yağlarını aramaktı. Sandal ağacı kalitesini diğer sandal ağacından daha iyi bulma ve bu yolculuk Siyah Altın yaratmada en uzun süren ancak en keyifli şeydi . Her madde geniş bir şekilde araştırılmış ve son parfüm bir sevgi emeği idi. "- Linda Pilkington, Ormonde Jayne'nin kurucusu ve yaratıcısı

Ormonde Jayne'in Black Gold , kadınlar ve erkekler için bir Oriental Floral kokusu. Bu yeni bir koku. 2014 yılında Black Gold açıldı. Bu kokunun arkasındaki burun Geza Schoen . Üst notalarda bergamot, limon, mandalina turuncu, clary ada ve ardıç meyveleri; orta notalar orkidedir, gül, su lilyası, yasemin ve karanfil mutlaktır; taban notaları agarwood (ud), pembe biber, sandal ağacı, paçuli, vetiver, vanilya, labdanum, yosun, misk, sedir, ambrette (misk mallow) ve amberdir.

Parfüm değerlendirmesi: 4.43 üzerinden 5 ile 60 oy.
''
Baykal hocam başlangıcı baya yoğun bir meşeyosunu var ancak sonrasında meşeyosunu geri çekiliyor biraz adaçayı ve kırmızı biber ile ferah ama buruk bir yapıya bürünüyor ardından bunlara böğürtlen ekleniyor. İlerleyen saatlerde koku maskülen yapısından sıyrılıp uniseks hale geliyor tatlılık artıyor sedir kokusunu andıran iso-e hemen kendini gösteriyor kalıcılık çok çok iyi tüm gün kokuyu alıyorsunuz ama koku bağırmıyor sadece ara ara iso e sayesinde ben buradayım diyor fiyat olarak şişeli almam ama koku güzelliği açısından gerçekten güzel

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Antonio Puig - Quorom

Meşeyosunu nedir? Nasıl kokmalıdır? Maskülen derken neyi kastediyoruz? İşte hepsinin cevabı bu parfüm. İngilizcedeki “Fabulous” tam bu parfüm için kullanılır. Muhteşem.

İlk sıktığınız an oldukça iyi kalite bir meşeyosunu karşılıyor. Limon ve narenciye ile bu tozlu yapı oldukça güzel yumuşatılmış. Lavanta ve amber de net şekilde hissediliyor. Kesinlikle şişeli alacağım bir parfüm.

Tek eksikliği performansı.

@rasta82 reyiz bu parfümü iyi bilir. Ergun hocam sağolsun bu parfümle tanışmama sebep oldu. Çok sıcakda gitmez ama yazın bile bir serinlik olsa beni kullan diye fısıldar :).. Deri kokusu da var içinde ve bence çok doğal bir deri, @Mehmet kardeşim hocam kulağını çınlatayım :)..

Kardeşim kullandığımda mistik derin duygulara iten bir parfüm Antonio Puig Quorum.. Yeni formulasyonu henüz deneemdim ama umarım olumsuz reformule olmamıştır ve sanmıyorum. Ha ilk üretimden bu yana reformuleler geçirmiş biliyorum..

Ben kimi meşeyosunlarının yazlık kimilerinin kışlık olduğunui o mevsime daha uygun olduğunu düşünüyorum.. Bu meşeyosunu çeşitleri ve yetiştiği bitkiye, bitki doku parçasına göre değişiyor bence. Zaten çam üzerinde yetişen meşeyosununun yağı daha keskin ve kuvvetli oluyormuş. Bu konuda bilgi foruma yazmıştım. Normalde meşeyosunu ise yumuşak(soft) bir kokudur daha çok.. Hayvansı kokusu vardır..

Ozay87

TürkParfüm Üyesi
Bugun Uzay parfumeriden jeroboam ları test ettim,
Benim ilk ilgimi çeken koku ise
INSULO= vanilya misk birleşimi daha cok hissettirdi bana ve koku tatli tozlu bir hissiyat verdi bana . Bir saat sonra tene yakın kaldı sanki öyle hissetim.
ORIENTO = gül ve safran hissi aldım koku tarzı tf ndn de kullanilan gül gibi geldi bana uzakda olsa ndn yi hatırlatti bana ama koku kalitesi gayet iyi lüks performanslı alabilirim ORIENTO yu .
Digerlerini burun dinlendikten sonra ekleyeceğim buraya.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chypre Palatin MDCI Parfums for women and men tekrar denedim bugün arkadaşlar.. Sizlerde daha önce denediklerinizi de yazabilirsiniz :) bugün denenenler yanında :D..

Ben Knize Knize Ten'i tercih ederim bu parfüm yerine hem daha ucuz hem daha kuvvetli ve benzerler. Tabi farkları var. Benim için farklar Knize Knize Ten for men tarafında ağır basıyor olumlu olarak. Daha çok ferah aromatik Chypre Palatin'e göre yoksa bir Brut Madalyon kadar ferah değil ve tabi katogorisi farklı, seviyorum bunu da.. Daha tozlu Chypre Palatin, kremsilikde var ve Knize Ten'de de var kremsilik.

Daha tütün kolonyalı Chypre Palatin ama rahatsız edici değil, baan bu denemede tende çok gelmedi,.. Belki Knize Knize Ten'de hiç tütün yok, bana sorarsanız var gibi ama Meşeyosunu ve Kunduz yağı birleşimi de bu tütün kolonyası hissiyatını veriyor olabilir..

Tende daha uzun ömürlü Knize Ten, Chypre Palatin'e göre. Ben alacak olsam kesinlikle Knize Knize Ten for men alırdım ve aratmadığı gibi benim için, üstelik fiyatı da çok uygun ve kuvvetli..

Knize Knize Ten
From decade: 1920for men

MDCI Parfums Chypre Palatin
2012for women and men

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amouage Bracken Man for men. Link verebilirim. Old Spice benzeri diyen var ama oldukça farklı yönleri de var. Evet bir ferahlık var ama o Old Spice Original'deki ferahlık, tatlılık, karanlık, Amber(Ambergris, Balina Amberi) bence başka. Hem Amouage Bracken Man 'deki o kürdan otumsu ve belki daha keskini o kuru otsu, keskin, daha yoğun keskin kuru otso koku benim için olmamış. Seveni olabilir saygımız var. Benim görüşüm genel beğeniye uzak ama hani o kadar da çok aykırı bir parfüm değil.. Konusu gelebilir, bakalım kimden gelecek :)..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi