Bugün Hangi Parfümü Denediniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Karaca marka tek örgü (Çelik örgü severim aslında, çift taraflı örgü aynı iplik kalınlığında daha kalın olur. Uzun ömürlüdür oldukça esnemelere, sünmelere karşı) parlak çimen yeşili kazağımı giydim. Çok güzel bir koku geldi. Ne bu diye düşündüm, tatlımsı koku idi, kakao parfümlerimden biri olabilirdi mesela HDP Fidelis.. Yakından kokladım evet Bu Xerjoff Lira for women (Women yazdığına bakmayın tam bir uniseks).. 1 hafta civarı hala kokuyor olması ilgimi çekti ve oldukça bozulmadan kendini muhafaza etmiş ki odada bir sürü sigara içildi ve içerde fanliya ile hararet yapabiliyoruz yani sıcak. Sıcakta daha çok uçar parfüm o açıdan dedim. Tebrik ediyorum Xerjoff Lira'yı..

Lira Xerjoff for women

Aslında Xerjoff'un her parfümünü çok sevmiyorum ve pahalı buluyorum kimini.. Xerjoff Casamorotti 1888 zaten meşhur olmuş, daha baharatlı bir Laden (Labdanum, Laden, Laden amberi) parfümü (Amouage Interlude Man, Vertus Ombre tarzı bir şey Laden kokusu..).

Mefisto Gentiluomo Xerjoff for men 375x500.52432.jpg
Mefisto Gentiluomo Xerjoff for men afiş poster arkada gece ışıklı şehir manzarası indir.jpg

Mefisto Gentiluomo Xerjoff for men - 2009,

Mefisto Xerjoff for men at figürlü resim kutusu s-l1600.jpg
Mefisto Xerjoff for men 375x500.6310.jpg

Mefisto Xerjoff for men - 2018

Üstteki iki parfümden birini denedim. Şişeye bakayım yazarım inşallah ama Mefisto olması lazım.. İçeirkleri benzer bu arada zaten.. Farkı ne bakarız umarım, arkadaşlardan, hocalardan da bekleriz..

Aslında pek aradığımı bulamadım. Sanki bayan parfümü gibi daha çok.. Sanki sucul parfüm gibi, ve belki bu yüzden şişesi mavi renklerde diğer flankırın(Yancıl) . Çiçeğimsi koku var sucul nota ile birleşik ama belirgin bir koku karakteri yok bence bu açıdan. Turunçgillere doyamadım ama tekrar denemelerim olacak inşallah. Bazen ilk denemede parfüm harika gelir sonraki denemede güzel olmadığını anlarsınız ( Genelde kimi arkadaşlarda By Kilian'da oluyor ve bende Kilian'larda Love (Don't Be Shy) parfümünde olmuştu). Kimi zamanda ilk denemede parfümü anlamazsınız veya sevmezsiniz ama sonraki denemede güzel gelir parfüm :) . Sonuç olarak parfüm bana feminen geldi ilk denememde :) , kısmen feminen artı sucul turunçgilli parfüm diyeyim.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ensar Oud - Borneo Zen Attar Yağı: Uzun süredir arşivimde duran ancak bugüne kadar deneyemediğim bu yağı bugün denemek nasip oldu. Tenime sürdüğüm an kokladığımda oldukça kaliteli bir gül ile selamladı beni. Taze dalından koparılmamış tozlu ve bir o kadar da baş döndürücü bir gül bahçesindeydim. Bu gülün altında hemen yine geyik miskinden gelen dumansılık ve kullanılan öd yağı ile keyifli bir ilerleyişi oldu. Gül yasemin ile desteklenmiş ancak kullanılan yasemin öyle güzel dengelemiş ki çiçeksiliği beni hiç rahatsız etmedi. Yağ açılmaya başladıkça sandal ağacının da kokuda hissedilmesi derinlik kazandırmış. Benim oldukça beğenimi kazanan bir yağ oldu. Bu yağın parfüm versiyonu edp konsantrasyonu ile ensar oud no. 2 adında piyasaya çıkmış durumda. Benim markadan denediğim, ensar oud ürünleri sultan leather, no. 1 ve borneo zen markanın ve kullanılan malzeme kalitesinin üst düzey olduğunu ortaya koyuyor. Kullanılan öd çok extreme seviyede olmasa da benim gibi öd severleri memnun eder deyip kokunun keyfini çıkarmaya gidiyorum. Puanım:10/10

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kalemine, burnuna sağlık Azzura hocam :) , olursa tabiki yazılarını her zaman bekleriz Kürşat kardeşim :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Acqua di Parma Oud (Adp Oud).. Deri çoğunlukta ve bu kısım sentetik. Geri kalan ud köşeli, kısmen az ilaçsı gibi ve Armani Prive Rose d'Arabie 'daki gibi kısmen bir ud kullanımı söz konusu.. Benim tenimde 1 saat sürdü ama başka tende 6 saat hala kokabiliyor. Bir ara kıyafette deneyeyim yazarım arkadaşlar sonucu. Daha çok sentetiklik deri kokuyor bence..

Şu an Armani Prive Rose d'Arabie kullandım mest oldum. Evet udu Adp Oud'a benziyor ama Adp Oud daha çok deri bence ve geri kalan udu evet benzer buldum.

Anneme de sıktım Rose d'Arabie ve annem de sevdiği parfüm. Şu an ilk dakikalardan sonra mest oldum, uçuyorum parfüm sayesinde. Yoo içmedik, sıktım, kokudan mest oldum :) :p:D . Gül ve lezzetli ama köşeli gibi oud.. Güzel kokularla Cennet kokunu gördüm ve çok kez de belki kısmen de olsa :D .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old spice edt spreyli Alman yapımı Edt Original. Aslında çok sıkmak gerekiyor ve Edt isimini haketmiyor ama koku biliyoruz çok iyi, efsane. Ertesi gün yumuşak trikodaki kokusu inanılmaz. Alacaklar Kanada yapımı bulabilirlerse denesinler Cologne (Kolonya) modeli. Brut Madalyonlu ile vazgeçilmezlerimden Elhamdulillah :) .. Spreylilerde kırmızı uzun kapak oluyor. Resimini bir ara koyarım inşallah :)

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
İnitio – Oud for Greatness: Açılışını kuvvetli bir safran ve nutmeg ile yapıyor. Nutmeg’i (küçük Hindistan cevizi) kullanılış olarak biraz da boozy olsa (rom kullanılsa) Nishane – Fan Your Flames’e benzetebilirdim. Ancak burada verilen safran ile tatlılaşmış ve nutmeg’in odunsu acımsı yapısı törpülenmiş. Kullanılan miskin beyaz misk olduğu ve kokuya temiz bir hissiyat kattığı aşikar. Temel olarak açılış ve sonrasındaki 20 dakika boyunca öd notasına dair en ufak bir hissiyatım olmazken -sonrasında da olmadı
clear.png
- kullanılan safran ve nutmeg’e eklenen misk ile bu sefer biraz mfk baccarat rouge izleri taşımaya başladı ancak baccarat kadar tatlı ve naif yapıda değil diplerden bana artık çok tanıdık gelen sentetik givaudan paçulisi ile birlikte derinlik kazanmış bir safran ile baccarattan az da olsa ayrılıyor. Açılışı ile bana oldukça fan your flamesin romsuz halini orta notalarıyla da biraz baccarat rouge 540 EDP’yi anımsatsa da performansı ile oldukça etkileyici bir genel beğeni parfümü halinde Initio – Oud For Greatness. Malzeme kalitesi olarak sentetik olduğu apaçık olsa da ve adı “oud” olsa da hiç hissedilmeyen oud notası ve bolca kaliteli safran ile başarılı bir çalışma olmuş. Bana kendini şişeli aldıracak kadar etkilemese de çevrenizden bol bol övgü aldırabilecek bir iş. 7/10

Parfums De Marly – Carlisle: İlk sıktığınız anda karşıma earthy bir paçuli ve tatlı bir portakal çıktı. Bu topraksı tatlı portakal ilerledikçe alttan gelen yasemin ve odunsu notalar ile beraber kakulenin yoğunlaşması ile kremsi bir yapıya büründü. Koku 10-15 dakika sonrasında iyice kremsileşen ve fındıklı çikolata izlenimi yaratan bir hale büründü. Notalarda fındık ya da çikolata olmadığından dolayı bu hissiyatın bence temel nedeni menekşe ve kakule birleşiminin paçuli ve odunsu notaların etrafında şekillenmesinden olduğu kesin. 10 dakika önceki hali ile sonraki arasında inanılmaz bir değişim yaşayan koku portakalın geriye çekilmesi ve derinlerden gelmesi ile tam bir genel beğeni kokusu halini alıyor. Koku bu yapısını da ilerledikçe değiştiriyor ve portakalın yasemin ve menekşe etrafında oluşturduğu yumuşacık ipeksi yapısının maskulen odunsu notalar ve kakule etrafında şekillenişine şahit oluyorum. Paçuli bu sefer kendini pek göstermemeye başlıyor. Geri planda kokuya bir derinlik katıyor. Maskulen tarafa yakın ve iç gıcıklayıcı bir yapısı var karşı cinsi etkileyebilecek başarılı bir casanova kokusu diyebilirim. Şişeli alınıp koleksiyonda genel beğeni kokusu olarak saklanabilecekler arasında. Performansı ve kalıcılığı oldukça başarılı. 8/10

Robert Piguet – Visa (2007): Açılışını armut ve şeftalinin kremsi bir benzoin ve kokuda çok gerilerden meşeyosunu ile karışık belli belirsiz bir deri hissiyatı ile yapıyor. Açılışındaki malzeme kalitesi oldukça iyi. Kullanılan şeftali akoru ve armut bolca sulu ve doğal bir hissiyata sahip. Menekşe yaprakları ile kokuya biraz yeşil nüanslar eşlik etmekte. Koku ilerledikçe vanilya ve sandal ağacının tatlılığı daha net anlaşılmaktayken benzoin kaynaklı kremsilik artmakta. Koku ilerledikçe tatlılık ve meyveler geriye çekilip yerini daha az tatlı odunsu bir yapıya bırakıyor ve sonrasında da tenden uzaklaşıyor. Kadın kullanımına uygun bulduğum kaliteli bir harmana sahip 90’lı yıllardan izler taşıyan bir çalışma olmuş. Performans ve yayılım başarılı.7,5/10

Kemi – Aqua Regia: Kemi markası doğal ürünler kullanan bir marka bu açıdan malzeme kalitesi olarak üst düzey diyebilirim. Açılışını bergamot ile gerilerden gelerek güçlenen ferah bir okaliptüs ile yapıyor. Bu ikilinin arasında çok hafif dokunuşlarla gül ve vanilya da var. Okaliptüs koku ilerledikçe daha belirgin bir hal alıyor ve odunsu bir yapıda daha da kendini belirginleştiriyor bu sırada hafif ve kaliteli ancak kuru bir vetiver kokunun odunsu yönünü artırıyor. Koku pek fazla değişkenlik göstermiyor. Nota kalitesi oldukça iyi ancak çeşitlilik yönünden zayıf buldum. 6,5/10

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Fahrenheit for men.

Vintage i alın Kokudankokuya.com da 100 ml tester 1020.7 tl idi ama denemedim ama Vintage i denedim. Mis gibi salatalık ve ferah kokardı, araba dolardı kokudan. Konusu gelir inşallah :) .. Güncel ise Sephora 'da denedim ve mat, kuru keskinlik var menekşe, salatalık kokusunda. Vintage in hala el altından üretildiği düşüncesindeyim Dior belki.

Christian Dior Fahrenheit Absolute üretimden kalktı deniyordu ve Sephora 'da gördüm. Denemenizi tavsiye ederim, Vintage Fahri'ye benzettim kısmen.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
She House of Matriarch for women and men - 2018

Başlangıç limon tarzı turunçgiller kokuyor. Geneli parfümün Limon tarzı kokular üzerine. Ml 60 tl bence etmez ama ''Black No. 1'' gibi parfümü çok güzel mesela. Genelde yüzde 40-50 indirim olan bir parfüm ve bu zamanlarda alınabilir mesela ''Black No.1'' parfümü.. Black No1 Sandal odunu, çok aşırı belli etmeden Oud ama var ve buna benzeyen Meşeyosunumsu koku(Denizyosunu da olabilir ki açıklanmış), Kenevir(Esrar otu) olan bir parfüm, konusu geliyor arkadaşlar :) ..

She ise Limonsu kokulardan sonra daha az Oud, Bal(Balmumu), Karabiber (açıklanmamış), Tütsü kokan bir parfüm.. Konuus geliyor inşallah. Arkadaşlar çok parfüm denedim artık yazayım inşalalh bunları.. Normalde çok uzun sürede yazıyorum, pratikleşmem lazım :D :) ..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Black No. 1 (Fka Blackbird) House of Matriarch for men 375x500.18776.jpg

Black No. 1 (Fka Blackbird) House of Matriarch for men - 2012 (+10)

Harika bir parfüm 10 üzerinden 10 çünkü ben bir Sandal odunu manyağıyım, çok severim o kokuyu da. Sandal odunu çok belli parfümde ama açıklanmamış bu nota. Kenevir, denziyosunu birleşimi bu Sandal odunu kokusu vermiş olabilir miyi getirtiyor akla. Diğer Oud, Meşeyosunu(açıklanan denizyosunu ki ikisi de kısmen benzer ama Meşeyosunu çeşitleri vardır kimi soft hayvansal kimi Keskin diri daha aromatik) çok belli etmeden ama varlıı da belli kokuyor. Mest oldum parfüme. Meşeyosunu derken kimi katılmayabilir ve dediğim gibi çok güzel bir çeşidi kullanılmış ve belk ide deniz yosunu ve merak etmeyin Meşeyosunu sevmesenizde bu parfüm üsevme ihtimaliniz yüksek olabilir :) . Sandal odunu baştan sona kokuyor, mest oldum.. Hediyeler için @Mehmet kardeşime, hocama teşekkür ederim.. Senin de yazılarını bekliyoruz reis :):) .. Evet kokladım şu an ilerledikçe leziz bir denizyosunumsu(Meşeyosunu da olabilir) koku var parfümde, yumuşak, canlı kokuyor parfüm.. Vanilya da kullanılmış olabilir o tarz koku var ama sandal odunu ve diğer notların birleşimi de Vanilya kokusu vermiş olabilir. Bence ikinci olan yani Vanilya yağı kokusu oluşmuş diğer notalarla veya hem bu hem de kısmen kullanılmış olabilir. Oud parfüm ileriki saatlerde daha belli oluyor ve dediğim gibi Sandal kokusu hep var..

Konusu geliyor arkadaşlar. Ml 60 tl evet sanat parfümü değer ama bari ml 15 tl olsa diyor insan bu parfüm için ki o bile çok aslında ama doğal koku ve kaliteli, hele belli başlı koku notalrı demek para demek arkadaşlar.. Daha öncede dediğim gibi yüzde 40-50 indirim olabilen bir parfüm bu parfüm. Param olursa veriridim bu parfüme. Ödül de almış bu parfüm ve konusunda değiniriz. Aşağıda kendi açıklamaları var, zulum, işkence edilmeden elde edilmiş doğal hayvansal koku kullanılmış kendi açıklamalarına göre, kokuyu sabitlemek için.

Aşağıdaki videoda parfümörün konuşması ile parfümün tanıtım videosu var. Kendisi bayanmış ve arkadaşalr gerçekten bu parfüm Ladykiller bir parfüm(LAdyleri öldürmeyelim bu bir deyim ::cool::p ) LadyAvcı bu parfüm :D:p:cool::cool::cool: .. Transa geçiyorum hala saatler geçmiş parfümü koklarken. koklayıp duruyordum parfümü saniyeler aralığında..

Black No.1 Perfume (fka BLACKBIRD) by House of Matriarch. High Perfumery by Christi Meshell

Netten açıklama, parfümör ve içerik (Türkçesi ve orjinal İngilizce ile ) : ''

2012 yılında ilk kült klasiğimiz olan canlı bir sıvı sanat eseri BLACKBIRD olarak tanıtıldı. Uluslararası Sanat Eseri Koku Ödülleri'nde “CİNSEL KOKUSU”, Erkek Dergisi Dergisi'nden TOP MEN'S FRAGRANCE ve Sunset Dergisi'nin bu dünyadaki delici adıyla “BEST OF WEST” parfüm yüzlerce egzotik doğal esanslar ve kendine ait bir yaşam ruhunu içerir.

Siyah No. 1, orijinal ihtişamının tamamını korurken kimliğinde gelişti; bu parfümün sadece ismi gelişti; formülasyon tam olarak aynıdır. En çok satan bir kokuyu yeniden adlandırmak, koku "işi" nde eşi benzeri görülmemiş bir eylemdir, ancak Siyah No. 1, "her şey mümkün" diye fısıldadığı için kullanıcıyı derin ve büyüleyici bir mistik tarzına çeker. Bu kokunun arkasındaki burun Christi Meshell .

İngilizce Orjinal metin :
A living work of liquid art, our first cult classic was launched as BLACKBIRD in 2012. Named “SEXIEST SCENT” at the International Artisan Fragrance Awards, TOP MEN’S FRAGRANCE by Men’s Journal Magazine and BEST OF THE WEST by Sunset Magazine, this worldly and penetrating perfume contains hundreds of exotic natural essences and a living spirit of it's own.

Black No. 1 has evolved in it's identity while retaining all of her original magnificence; only the name of this perfume has evolved; the formulation is exactly the same. Renaming a top selling fragrance is an unprecedented act in the fragrance "business", however Black No. 1 captivates the wearer to a deep and enchanting mystique as it whispers "anything is possible". The nose behind this fragrance is Christi Meshell.

Perfume rating: 4.20 out of 5 with 169 votes.
''''''''''''''''''''''''''''''''

Kendilerinin açıklaması ve bu parfüm isiminin değişme nedeni :

Biri, birincisi, orijinali. Uluslararası Sanat Eseri Koku Ödülleri'nde "SEKSİ KIYI" dan, Erkekler Dergisi Dergisi tarafından TOP MEN'DEN FRAGRANCE ve Sunset Dergisi, daha önce BLACKBIRD olarak bilinen Sunset Dergisi, Black No 1 (BEST BLACK WIR) olarak sayısız ödül aldı.

Bu dünyevi ve nüfuz edici parfüm yüzlerce egzotik doğal esans içerir. NW iğne yapraklılar, Puget Sound yosun, siyah deri, nadir ud ve esrar.

Zulümsüz, orijinal hayvan sabitleyicileri derinlik ve cinsel çekicilik katıyor. Unutulmaz. Bu parfüm ve Matriarch House, 2012 yılında orijinal BLACKBIRD'i piyasaya sürdüğü için benzer isimlerle piyasaya sürülen birçok ürün arasında karışıklığı önlemek için, bu parfümün adını Black No.1 olarak değiştirdi.

İngilizce orjinal metini :
The one, the only, the original. Recipient of numerous awards from "SEXIEST SCENT" at the International Artisan Fragrance Awards, to TOP MEN'S FRAGRANCE by Men's Journal Magazine and BEST OF THE WEST by Sunset Magazine, Black No 1, (formerly known as BLACKBIRD) was our first cult classic.
This worldly and penetrating perfume contains hundreds of exotic natural essences. NW conifers, Puget Sound seaweed, black leather, rare oud and cannabis.

Cruelty free, genuine animal fixatives add depth and sex appeal. Unforgettable. To avoid confusion between this perfume and the numerous products that have been launched with similar names since House of Matriarch launched the original BLACKBIRD in 2012, this perfume has renamed itself Black No.1.
'''''''''''''''''''''''''''

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
375x500.36487.jpg

Oudh Infini Parfums Dusita for women and men -2013

Koyu kızılımsı rengi ile Xerjoff 1888'e benziyor ki kokuda da benzerlikler var. Çok akıcı, vizkos sıvısı var bu da boya kullanıldığını düşünüyorum. Ml 50 tl hak etmiyor bence. CİVET miski hayvansal değil parfümde ve kısmen buruk paçuli (Açıklanmamış. SİLHAT) GİBİ değişik bir koku oluşuyor. Konu ve resimler geliyor inşallah. Safransı koku var. Evet kimi Oud Safransı kokar ve kullanılmış da olabilir safran.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford - Tobacco Oud İntense: Açılışı kaliteli bir öd ve hayvansal nüanslar ile yapmakta. Tütün ve hafif tatlı notalar da kokuya derinlerden destekliyor. Açılışını oldukça beğendim. Genel beğeniden uzak ancak deneyimli burunlar için oldukça keyif verici sert bir açılışa sahip sonrasında koku ilerledikçe bu hayvansallık barındıran öd kokusu geriye çekilip tütünün hafif balzamik bir şekilde yayılımı ile klasik tobacco oud çizgisine dönmekte. Bu intense versiyonları gerçekten harika yapmış Tom Ford. Kesinlikle Oud Wood İntense ve Tobacco Oud İntense'i alıp koleksiyonuma ekleyeceğim.

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff - Mefisto Gentiluomo: Performansı normal Mefisto'dan daha iyi. Ancak koku olarak %99 benzer parfümler. Koleksiyona eğer elinizde Mefisto yoksa onun yerine daha performanslı hali için tercih edilebilir. Koku olarak Mefisto gibi çok başarılı ve kaliteli. (9/10)

Xerjoff - Uden Overdose:
Açılışı limon ve balzamik bir amber yorumu ile hafif boozy bir şekilde açıldıktan sonra koku giderek oryantal bir hal alıyor. Açılışı Uden'e çok benzemekte. Orta notalardan itibaren tamamen ısınıp oldukça designer kafasında bir parfüme dönmekte. Üstüne bir de malzeme kalitesi de Uden'in oldukça gerisinde olunca tam bir hayal kırıklığı oldu. Kompozisyon olarak da başarısız. Temanın ne olduğu kokunun neye evrileceği tam belli değil. Bu fiyatlara designer bir parfüm almak isterseniz tabi ki ama ben kesinlikle beğenmedim. Açılışı için sadece 4/10 verebildim sonrası gerçekten çok kötü. (4/10)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Reflection Man Amouage for men
Harika bir şey. Sandal odununa yeteri kadar doyamadım. Bu parfüm daha çok beyaz çiçek parfümü, sonsuz erkeksi çiçek kokusu demek isterim bu parfüm için. İris(Süsen, Nevruz) kökü de parfümde kendini hissettiriyor ve aslında tüm kokular kendini belli etmeden ortak bir koku oluşturmuş. İyice deneyince konusunu açarız veya konusuna yazarız inşallah :) . İlerisi doğal çiçeksi sucul gibi koktu. Dediğim gibi sucul demişken sentetik bir sucul koku notası söz konusu değil. Bence MFK ( Maison Francis Kurkdjian) gene kopya çekmiş ve bu parfümün benzeri o doğal sucul nota ve çiçeksilik ile ama daha kısmen feminen çiçeklisi Aqua Universalis Forte Maison Francis Kurkdjian for women and men bence.

İkisini beraber deneyip ayrıca yazacağım inşallah.

Arkadaşlar çok parfüm denedim ve yazdım yazılarını. İnşallah müsait olduğunda topluca yayınlayacağım :) . Evde daha bir sürü yazmadığım dekant var :D , Maşallah :) .

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
L'Eau d'Hiver Frederic Malle for women and men

https://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/L-Eau-d-Hiver-2797.html

Harika bir Vanilya yorumu.. Az oranda Sandal odunu var gibi.. Çok leziz ki Yumuşak, tatlı, sütlü, Hindistancevizi vari bir kokudur Vanilya çiçeği yağı.. Mest oldum.. Açıklanan ve oylanan içerik evet alttan var ama çok belli belirsiz ve hele ilk başlar hep Vanilya.. Ertesi gün de kokan kokulardan.. Test diyorum konusu gelir inşallah..

Dries Van Noten par Frederic Malle Frederic Malle for women and men 2013'de bu tarz bir Vanilya - Sandal odunu parfümü ama Sandalodunu daha ön planda ve odunsu kokular da var ve kısmen sıcaksı bir parfüm Dries Van Noten par Frederic Malle ..

Konular gelir, gelecek inşallah hocalar, arkadaşlar :) .. Dries Van Noten var Frederic Malle yazıldı ki. Ki isteyen gene konu açabilir. Bilmeden açılırsa birleştiririsde açan kişiden izin alıp.. Zaten Parfüm yorumları kısımına da açılabiliyor istediğiniz kadar konu aynı parfümle ilgili..

DSC_0412.JPG
DSC_0410.JPG

Yukarıda Beymen'de kendim tarafından çekilen ve denediğim bu parfümler var arkadaşlar.. İyice denedim hem peçete, hem el.. Dries'i birden fazla denedim :) ..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
APLS Absolue Pour le Soir Maison Francis Kurkdjian for women and men - 2010 (Kolanya modeli ile karıştırmayın ve Alps mi ne ile :) ) . İlk başta çarpan o hayvansı koku Doğal bal koku notası bence. Benzoin ile iyi işlenmiş. Kimyon kokusu o kadar da az değil ama hani öne çıkmıyor o kadar. Doğal bal kokusu da çok güçlü değildir ama güçlüdür gene ve parfüm kokusu da benzer performansda. Kimyondan dolayı pek gözüme giremeyen parfüm. Aslında nerdeyse tüm koku notalarını severim ama işte kullanım birleşimi(Kompozisyon) de önemli :) .. Gerçi burda Kimyon çok güzel birleşmiş gene de. Tütsülük de kısmen Bal (Balmumu, Bal yağı) kaynaklı olabilir ama ek olarak konulmuş gibi de. MFK 'nın imza kokusu imiş :) . Pudralılık da meşhur bu parfümde. Giyside bir saat faaln sonra oluştu diyebilirim .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gardenia Tropical Paul Emilien for women and men - 2016

Yeterince güçlü bulmadım ama hani Musc Angelique'den daha iyi .. Gardenya ilk başt o kadar kuvvetli kokmuyor. Saf yağı ile beraber sürfdüm konusunda resim vereceğim hem parfümün hem yağın inşallah arkadaşlar. Gardenya çiçeği yağı Sedir yağına çok benzer onun çiçekli ama uniseks kokan hali gibi daha tırtırlı, köşeli hatlara sahip ama rahatsız edici nitelikte değil. Ben Gardenya kokusunu sütsü, hafifden tatlı tatlı baygınlığa götüren bir koku olarak hayal etmiştim aam öyle değil kokusu :) .. 12 saat ve sonra kıyafetinizde feminen kokacak bu parfüm. Güzel bir bayan kokusu olabilir. İlk başlarda sardunyanın keskinliği alınmış tarzı koku var. 14 saat oldu yaseminsi feminen koku var kıyafette.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vanille - Mona di Orio - for women and men - 2011

Önceden odunsu Vanilya deyip beeğenmemiştim ama harika bir parfüm. @blerox hocamın splitinden ve o meşhur kalın dipli şişe :D , hala akıtmamış yıllar geçti :D . Teşekkürler ..

Sadece Vanilya parfümü değil bu parfüm, başka tatlı kokular var ve kompozisyon(Birleşim) sever, çeşitlilik koku sever parfümseverler mutlaka denemeli. Vanilya ve harika tatlı kokular Vanilya gibi güzel kokuyu daha da güzelleştirmiş veya daha doğrusu farklı bir boyut, biçim olmuş parfüm. İlk başta odunsuluk kısmen var kısmen altı, az ve kasvetli vetiver kokuyor ama korkmayın o kadar mide bulandırıcı değil ve dozunda ve giderek azalıyor. İyice deneyince gene yazacağım inşallah arkadaşlar :) . Xerjof Lira ile turunçgil kısımı kısmen benzer ve aynı yıl çıkşlı ikisi de. Ferah bir tatlılık Vanilya ve diğer tatlı kokular daha ferah kokuyor. Vanilya, Rom, Sandalodunu, Amber, ylang-ylang, Tolu balsamı harika birleşim... Tonka fasulyesi parfümü ağırlaştırmamış ve Karanfil baharatı da o kadar keskinleştirmemiş parfümü. Harika iş bence, çok sevdim. Yarın sıkmayı düşünüyorum :) .. Aslında daha güçlü olabilirmiş yarın bakacağız inşallah :D:) . Petitgarin ve Acıportakal açıklanan içerik Turunçgillerden, petitgarin o tarz bir bitki ve yaprakları kullanılıyor sanırım.. Gücü daha iyi olsa daha süper olurmuş. Gücü eh günü çıkarabilir.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sadece Xerjoff öndeki ilk sıra 17 parfüm maliyeti fiyatı 500-650 tl vardır :D. MAalesef parfümler kimilerinde giderek pahalanıyor.. Maşallah koleksiyona, deneyip yazacağım, yazacağız inşallah.

Ceylon bayağı hayvansal, çiçeksi misk ve ilerisi terlemişde baktertilenmiş niş ter kokuyor haha :D:D . Leylak, sümbül gibi koku vardı başlarda gene..

Uden Nutmeg ile başladı arkadan limon ve turunçgiller ama en çok Limonsu koku var tende Turunçgiller içinde. Sıcak lavantamsı odunsu koku Nutmeg ama odun kokusu Pek yok Parfümde. Lavanta ve sıcak koku parfüme hakim. Kıyafette daha denemedim. Biraz da Alex2 tarzı sandalımsı koku var keskince ama az. Bu fiyata bence değemz ama deneyeceğim daha:

Al - Khatt şaşırttı yani çok iyi. Yasemin var denmiş ama geneli Neroli tarzı Turunçgil çiçeği kokuyor. 1A-33 seven bunuda sevebilir Khatt'ta ek olarak ud var ama sevmeyeni bile sevdiriri :D .

Hayat : STH ya benzetmişler olabilir. Neroli tarzı koku var ama şekerli kokular yoğun ek olarak. Sümbül leylak tarzı koku gene aldım.

Ceylon
Uden
Khatt
Word..
Fars
Kobe
Xerjoff Renaissance
cruz del sur II
Xj 1861 zefiro
dolce amalfi
Mefisto Gentiluomo
Amber Star
Musk()
40 Knots
Nio
Ivory Route
Kemi Aurum
Kemi Hayat Ascot moon

Amber star gelecek inşallah :)

Xerjoff Casamoratti 1888 Mefisto Xerjoff Star musk Xerjoff Naxos Vintage Alexandria2

#4,015

dsc_0485-jpg.2565

dsc_0480-jpg.2566

dsc_0478-jpg.2567

Maşallah :).

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aurum Kemi Blending Magic for women and men 375x500.37137.jpg

Aurum Kemi Blending Magic for women and men - 2016

Beni çok etkilemedi Aurum ama denemelere devam. Tenimde çileksi koku oluştu ve Leylak, Sümbül gibi çiçeksi kokular, koku ile Ylang ylang tarzı meyveli koku birleşimi sonucu olabilir. Gül derseniz doyamadım ama tam da deneyemedim. 12 saat sonra tenimde gülsü hoş koku var.

Hayat Kemi Blending Magic for women and men 375x500.27452.jpg

Hayat Kemi Blending Magic for women and men - 2014
Kemi hayat ise odun kokusu ile Ud birleşimi olmuş. Orta kalınlıkta bir ud, hafif keskin, küflü, hafif ama az kısmen kuru bir ud. Odun kokusunu böyle bir nişe yakıştıramadım çünkü udu az kullanmak için koyabiliyorlar. Tabi birleşim güzel olursa bir lafımız olmaz :D pek :D . Sedir ve Safran doyamadım hatta Sedir hiç hissedemedim tenimde.

Son düzenleme: