Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
2. dünya savaşı yılları...insanlık kan, ölüm, açlık ve sefaletle yaşam mücadelesi verirken bir kadın (germaine gellier) sanki isyanını anlatırcasına bir parfüm yaratıyor.. zaman makinesi belki halen icat olmadı yalnız, bu parfümü deneme şansı bulursanız. gözlerinizi kapamaya dahi gerek duymadan, 44 senesinin sert, tozlu, yağmurlu, kan revan şarapnel parçalı sokaklarını gezebilir ve o zamanın kadınlarının nasıl kadınlar olduğunu ne şartlarda yaşadıklarını bu parfümü koklayarak izleyebilirsiniz. kullanırken ağzımın kulaklarıma vardığı eserlerden ve yaratıcısı hatun kişi;
bandit.jpg
germaine-cellier.jpg

Bandit Robert Piguet for women

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Costume National Homme D batch.. Karanfil baharatı eski keskinliğinde değil.. Sandal odunu güzel gene kokuyor. Yarın bir kez daha kullanacağım inşallah. Tom Ford Tobacco Vanille varken pek aklım düşmüyor ama ayrı bir yeri var :)..

Mehmet

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bol bol Portakallı, çiçeksi (sardunya), arkadan kokuyu dengelemesi için sürekli acı bir karanfil ve yine acı biber tonları. Ny amber gibi metalik. Portakal sürekli var. Bir süre sonra biber azalıyor ve kokunun geldiği nokta:

upload_2018-1-10_8-50-19.png

upload_2018-1-10_8-44-13.png

Edit: Koku kaliteli, FM eseri. Ama bana pek hitap etmiyor. Dengeli portakal severler kaçırmasın.

rasta82

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kolay beğenilmesinden mütevellit amber, tonka ve vanilya kombinasyonu sıkça ve artık artık vıcık vıcık şerbetli biçimde sıklıkla burnumuza tecavüz ederken, gönül adamı, güzel insan bay Kürkçüyan; ''ya o iş öyle yapılmaz beyler bi sn'' diyerek usta bir burnun bize neler yapabileceğini göstermiş..rahmetli Steve Jobs'un da dediği gibi ''basit bazen kompleks olandan daha zordur''.
MFK-Grand-Soir-Mood-shot.jpg

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam Tom Ford Tobacco Vanille sıkacaktım bulamadım, Ajmal Mukhallat Shams sıktım hayvansı oud.. Arayayım onu ben :)..