Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Antonio Puig - Quorom

Meşeyosunu nedir? Nasıl kokmalıdır? Maskülen derken neyi kastediyoruz? İşte hepsinin cevabı bu parfüm. İngilizcedeki “Fabulous” tam bu parfüm için kullanılır. Muhteşem.

İlk sıktığınız an oldukça iyi kalite bir meşeyosunu karşılıyor. Limon ve narenciye ile bu tozlu yapı oldukça güzel yumuşatılmış. Lavanta ve amber de net şekilde hissediliyor. Kesinlikle şişeli alacağım bir parfüm.

Tek eksikliği performansı.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Rose Morroco.. Doğal mı sentetik mi gülü derseniz sentetikse eğer yine de güzel yapmışlar benzerliğini ve tabi doğal bir başkadır.. İnsan sayısını düşününce kimi çok benzer sentetik ürünleri mantıklı bulmaya çalışıyorum ama doğal üretimi arttırmak bence hedef olmalı gene de.

Givenchy Pi fıslattığım oluyor gene :)..

Diğer bir kullandığım da Vertus Ombre oldu yazmadığım zamanlarda.. Severseniz bağımlısı olursunuz..

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vertus Ombre kıyafette vardı ve ben de tekrar sıkmam demedim.. Pudramsı amberimsi Laden.. Sıcak baharat çok sevmeyen bile bu parfümü sever-sevebilir diyeyim..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Chanel - Bleu de Chanel (EDP)

Gerçekten güzel bir koku. İlk sıktığınız an güzel bir limon ile açılıyor. Nane de bu açılışa çok ufak bir dokunuş yaparak katkı sunuyor. Kırmızı biberin o ferah yapısı bu limon ve greyfurt karışık kokuya nane ile birlikte oldukça yakışmış açılışı çok beğendim.

Bu açılış 20-30 dakika sonra tütsünün daha da belirginleşmeye başlaması ile birlikte biraz daha koyu kremsi bir hal almaya başlıyor. Vetiver net hissedilmekle birlikte o kadar da sert kullanılmamış. Kokuya sabunsu bir hissiyat kattı benim için.

Kokunun ilerleyen saatlerde tatlılaşması için sandal ağacı kullanılmış ve bence güzel olmuş. Sedir ve amber kokunun dip notalarında daha hissedilirken sandal ağacı orta notalardan itibaren hissedilmekte.

Kokunun tek eleştirilecek yanı fiyatı ve performansı. Kalıcılığı çok iyiyken farkedilirliği oldukça düşük.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Millet nerde yahu :cool:, tatilde millet geziyor Maşallah :)..

Bugün parfüm sıkmama gerek kalmadı.. Vertus Ombre hala kokuyor..

Akşam gene By Kilian back to black veya Tom Ford Tobacco Vanille kullanabilirim.. Geldiğim yere bunları getirdim. Knize Knize Ten 'de canım çekti bak:cool::)..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
A la extreme bol bol 10 fis sıktım attım.cope

Boş dekantı atmışsındır Mehmet kardeşim hocam :).. Seviyordun bu parfümü. Eve gideyim ben de tekrar deneyeceğim inşallah Lalique Encre Noir ile..

azzura

Üye
TürkParfüm Üyesi
Akşam gezmesi için güzel bir seçim: Bvlgari Man In Black (EDP)...Oldukça güzel bir açılışa sahip. Rom oldukça güzel bir şekilde kuru baharatlarla birlikte açılıyor. Bu açılışa biraz sonra tonka fasülyesi ekleniyor. Koku kararında bir tatlılaşma ile birlikte yayılımına devam ediyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old Spice Edt Alman porselen şişe sıktım. Odada odun sobası var ve odunun harika isi kokuyor oda, geniş oda..

Tom Ford Tobacco Vanille kullanacağım demiştim akşam sonrası. Başka parfüm kullandım dediğim gibi ama elimin üstüne sıkıp koklamadan edemedim :cool::)..