Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
By Kilian Back to Black akşam sonrası da sıktım dün ve gece Brut Madalyon 88ml Special Reserve kullandım, sılajı Hollanda yapımdan az bence. Bu akşam Diğerini kullanacam inşallah..

Bugün önce By Kilian Back to black kullandım ama sonra öğlen sonrası By Kilian Love Dont be Shy ( Aşk - Çekingen olma) kullandım. Çok güzel bir açılış ve o Neroli çiçekleri ve Portakal çiçeği kokusu bence bu parfümü alınır yapıyor ama düşünen de olabilir benim gibi ki fiyatı da söz konusu ama refil falan çok iyi fiyat bence.. Sentetik şeker kısımı da o kadar rahatsız edici değil ve bana Mevlana şekerini anımsatıyor... Konusu gelir, geliyor...... :)

EDİT(Düzen): İlerileri hoşuma gitmedi ama tenimde.. Şentetik şekerlilik midemi biraz da olsa bulandırmaya başladı tenimde.. Kıyafette geen iyi sayılır.. Denemelere devam..
 
Son düzenleme:

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
LIDG EDP hayatımda ilk kez bi reformülasyonun başarılı olduğunu gördüm artık gözüm açık gitmem. 2010 öncesi sert paçulili acı kakako lu atak LIDGE i sevenler beğenmeyeceklerdir, şahsen bu yumuşak ve uyumlu armonili, hiçbir notanın diğerini ezmediği halini ben çok sevdim. yanında kaliteli kallavi bi kahve ya da konyakla da başka güzel oluyor ;)
ins.jpg
 

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
By Kilian Back to Black :)..Balın dansı :)..
 

blerox

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
GAULTİER 2.jpg

jean paul gaultier 2
çiçeklerle yaptığı açılışın ardından vanilya ve amber ile erkeksi tarafa doğru yönelen bir parfüm. unisex akımının öncülerinden.
 

rasta82

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amouage - interlude - 2015 sonrası batchlerde şeytan ehlileştirilmiş, parfümü beğenen ama kullanılabilir bulmayanlar varsa 2015 sonrasına bakabilir. mıknatıssız iyidir mıknatıslı kapak kötüdür demiyorum çünkü mıknatıslı kapak içinde de 2 kez formül değişti, bunda OMAN veya UK üretimi olmasının da bir farkı yok çünkü hepsini test ettim mesele mekanda değil zamanda yani. son tahlilde ben hepsini seviyorum çünkü o tek ve halen bi benzeri yok!
 

murrjm

TürkParfüm Üyesi
Murrjmmciğim Aldehitler bana biraz keskin geliyor. Evet performans olarak bugüne kadar performanssız aldehit görmedim ki FM yapmışsa kesin kaliteli ve güçlüdür ama aldehit sentetik hava veriyor bana. Senin için mutlaka deneyeceğim ama bu hafta sonu.
Mehmetciğim aldehitlerle pek aran yoksa sana uzak gelebilir bu koku ancak yine de denemeni isterim.
Aldehitler ile kirli yasemin ve vetiverin uyumu çok güzel.Öyle hadi çiçeksi aldehitli bi kadın parfümü yapalım modundaki işlerden değil ;)
 
Üst