Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Solis Kemi Blending Magic for women and men

vanilya o kadar hissedemedim ama tatlılık var. Yarın orjinal sample ile resim koyarım en geç inşallah. Konusunu açacağım inşallah. mür açıklanmaamış ama var gibi. Benzoin yumuşaklığı arka planalrda. Ud hayvansal ama o kadar ön planda değil ama yüzde 60 diyebilirim ön plandalığı mürsü koku ile beraber başlarda. Sonra benzinli koku oluştu bu çiftlik miski olabilir misk de mür gibi açıklanmamış. Amber de açıklanan notalardan. Parfüm çok hoşuma gitti. Reçineli udlu tatlımsı benzinli misk amber parfümü diyebilirim. Sedir tatlılığı da eklenmiş diyebilirim ki açıklanmış sedir.

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
2019-08-26_08h31_48.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua Regia Kemi Blending Magic for women and men (Mfk Baccarat Rouge 540 klonu)

Çok güzel koktu ve gücü de iyi bence. MFK Baccarat Rouge 50 'ın bayağı klonu arkadaşlar. İçerik hani kokular onu anımsatabilir ama farkı gibi de olabilir. Amber bence Baccarat gibi var ama sarı renkli tentür var ise, koyu tatlı olmayan Amber çeşidi yani. Başları Christian dior Fahrenheit i anımsattı bir süre, dedim Menekşe çiçeği mi var ki olabilir. Kemi e Xerjoff İyi iş çıkarmış. Tempest gibi bununda orjinal samplesı var ve resimler gelecek inşallah arkadaşlar.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Adp Fico di Amalfi
Sefayir hocam be nde çok seviyorum incir kokusunu. Sizce yaz akşamı daha mı iyi gider ama geen de güzel bence :) . İncir kokusu bence kışın da gider ama tabi tatlı kokular falan çok seçenek var kışın :) . Sizi de seviyoruz, iyi günler, iyi kokular dilerim :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Defacto Speed kullandım. Bergamot biraz, Lime(Misket Limonu) çok, Limonsu koku ek çok güzel yazlık olmuş ama beğenmediği tarafı özellikle tende ileride çıkan sentetik tatlılık ama gene de kıyafette güzel. 50 ml 25 tl almıştım :D . Akşam pahalı Kemi veya Xerjoff denemeye devam inşallah :) . Resimler gelecek arkadaşlar inşallah.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tariş Kolonyasının Zeytin Çiçekli kolonyası. Ne kadar doğal bilmiyorum ama o tatlılık ve zeytin çiçeği mi ne kokusu güzel :), tatlı bir ferahlık kısmen :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rose Dream Extrait for women and men by Mutlu Korkmaz :D

@Premiumperfume iyi iş maşallah Mutlu hocam.

Üst frenk üzüm ve gül ağacı...orta gül.sardunya.kedi otu.. Taban Moğolistan misk ve vanilya

Parfüme tatlılık hakim ama tatlı parfüm sevmeyenleri bile baştan çıkarabilir ama soğuk havalarda, yoksa Civet Miski tezek gibi kokar.. Gül çok güzel olmuş ama hayvansallık da var.

Bu parfüm 3 ay dinlenmiş denemiştim ve hayvansallık bağırıyordu. Mutlu hocama maalesef gülü heder etmişsin demiştim ama şu an daha da dinlenmiş hali bir harika. Sanırım 12 ay dinlendi ama bugün tekrar denedim. Ne zaamn bu hale gelmiş, ne kadar demlenme süresi istiyor bilemedim.

2 fıs yetti ama hakkı 5 fıs fıs gibi. Yarın akşama doğru sıkabilirim inşallah.

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rose dream extrait by Mutlu Korkmaz @Premiumperfume.

Yaz gündüz sıcağında hayvansallık ön planda. Civet Miski şu an teke, koyun tezeği gibi kokuyor. Soğuk havada ise çok hoşuma gitti bu parfüm. Hayvansal parfüm severler denemeli :D .