Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Enfes ancak zor eski kafalardan biri. Derby yi anımsatıyor daha doğrusu o familyadan. Ancak onun gibi kremsi değil. Daha sert. Baba parfümü.

2020-01-14_09h17_49.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Dior Homme intense :)

Mehmet

Moderator
Yönetici
TürkParfüm Üyesi
Meyveli hoş bir parfüm. Pek bir özelliği olmayan ancak fiyatına göre ofiste insanları rahatsız etmeyecek yakınına gelince hissettirecek orta yaşın kendini genç hissedeceği bir parfüm olmuş.

Top listeme koymam ama derin ve köşeli koku sevmeyip de günlük ağır kokmasın diyen insanlara önerilebilecek bir parfüm.

Yılmaz abiye teşekkürler.

2020-01-15_09h32_16.png

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Viw :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Uomo .. Parlak bir koku var İris gibi, sevemedim :) . Burhan kardeşimden gelme idi tekrar teşekkürler :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio armani Rose D Arabie :)

Uomo tonka fasulyesi ve parlak iris ile başlıyor hele iris içeği. Sonra Kakomsu koku ekleniyor. Bendeki Vintage idi. Hoşuma gitti baştaki iris i pek saymazsak.

CNYT

TürkParfüm Üyesi
Ne kullandık? Bu süre zarfında MDCI Parfums Chypre Palatin (Başta sevdim sonra sıkıldım)... Konu dışı olsa da aslında tarçını severim de nedense artık parfümlerde sevmemeye başladım. Mancera Red Tobacco tepedeki tarçın midemi bulandırıyor büyük ihtimalle sentetik kullanıyorlar. Mancera ve Montale hiç bir zaman bana hitap eden parfümler çıkartmıyor hep taklit şu bu. Xerjoff Alexandria II içinde tarçın notası beni bu parfümden soğuttu.

Roja Parfums Amber Aoud (çok kuvvetli çok katmanlı farkındalık 4 saat çok güçlü tenimde 14 saat üzeri performans veriyor amber hemen hemen hiç hissedilemiyor oud çok baskın ucuz kokmuyor fakat aşıkta etmiyor)... Jovoy Private Label... Viski gibi kokusu var aynı şekilde devam ediyor başlangıcı kuvvetli ama 5 saat sonrası parfümden eser yok... Xerjoff Ouverture (aşırı tatlı günümüz trendine çok uygun ama ben bu trendi sevmiyorum... Şimdilik bu kadar... Bunlar benim tenimle alakalı başkalarında farklı olabilir...

Bu arada site sahibi dememin sebebi baykalbul kardeşimizin resminin altında öyle yazmasından kaynaklanıyor herhalde kendileri Baykal bey olacak... Herkese kolay gelsin bu ekonomik koşullarda... Bakalım sonumuz ne olacak? Zaman bunun en iyi cevabını verecektir... Görüşmek üzere...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ne kullandık? Bu süre zarfında MDCI Parfums Chypre Palatin (Başta sevdim sonra sıkıldım)... Konu dışı olsa da aslında tarçını severim de nedense artık parfümlerde sevmemeye başladım. Mancera Red Tobacco tepedeki tarçın midemi bulandırıyor büyük ihtimalle sentetik kullanıyorlar. Mancera ve Montale hiç bir zaman bana hitap eden parfümler çıkartmıyor hep taklit şu bu. Xerjoff Alexandria II içinde tarçın notası beni bu parfümden soğuttu.

Roja Parfums Amber Aoud (çok kuvvetli çok katmanlı farkındalık 4 saat çok güçlü tenimde 14 saat üzeri performans veriyor amber hemen hemen hiç hissedilemiyor oud çok baskın ucuz kokmuyor fakat aşıkta etmiyor)... Jovoy Private Label... Viski gibi kokusu var aynı şekilde devam ediyor başlangıcı kuvvetli ama 5 saat sonrası parfümden eser yok... Xerjoff Ouverture (aşırı tatlı günümüz trendine çok uygun ama ben bu trendi sevmiyorum... Şimdilik bu kadar... Bunlar benim tenimle alakalı başkalarında farklı olabilir...

Bu arada site sahibi dememin sebebi baykalbul kardeşimizin resminin altında öyle yazmasından kaynaklanıyor herhalde kendileri Baykal bey olacak... Herkese kolay gelsin bu ekonomik koşullarda... Bakalım sonumuz ne olacak? Zaman bunun en iyi cevabını verecektir... Görüşmek üzere...
Aslında hepimiz bir şekilde sitenin sahibiyiz Cüneyt kardeşim :) . O tema gereği öyle oldu şu an :D . Her zaman güzel yazılarını senden de bekelriz, teşekkürler hocam :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dolca Gabbana K By (King) . Karabiber, pimonto acı biber, Turunçgil ve Odunsu koku olmuş.

K by Dolce & Gabbana Dolce&Gabbana for men

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gao Xerjoff for women and men

XerjoffGao

Hayvansal parfüm sevmiyorsanız size göre olmayabilir. Ceylon misk deki hayvanal misk var ama onun kadar ekşi ekşi ter gibi de kokmuyor çok. Misk açıklanmamış, amber açıklanmış. Safran güzel eşlik ediyor, pudralı bir hava var. Freşlik kısmen reçinelerden kaynaklı ama çok da yok. Reçineler meyveli bir hava vermiş, bu kısım ayrıca hoş. Ud ve Gurjan reçinesi (Gurjun resin) sanırım kaynaklı odunsu hava var. Yani ud dışında odunsu koku başka koku notasından kaynaklı bence artı.

Parfümü sevdim, şişeli alabileceklerim arasında olabilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Gao bayağı hayvansal yarı yarıya dönem dönem. Şu an Xerjoffgao üzerine Lira sıktım, ferahladım, rahatladım. Dünya varmış gibi oldu. Xerjoff Gao herkes sevemez içindeki hayvansal miskin ekşi ter gibi türünden olmasından dolayı ama hani Xerjoff Ceylon kadar da değil ve Safran, Oud, reçineler kısmen pudralı değişik bir hava katmışlar, kısmen odunsu Xerjoff Gao.