Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent (YSL) Y Women Vintage (YSLY) .

Eski kadınlar bayağı erkek kokusu kullanıyorlarmış haha :D . Caron Yatağan vintage tarzı ama çok hayvansal da değil, Paçulili bir şey. Minyatür vintage resimi geliyor ve konusu da inşallah :D . Oldukça güzel koktu, ömür ve sılaj da iyi. @Mehmet kardeşim hocama da teşekkürler bu hazine için :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Akşam Herme Terre D'Hermes canım çekti. Şişeli alınacak inşallah :D . Evde dekantı da var ama onu kullanmıyorum :D . Antikacılığı seviyorum haha :D . Red Vetiver dekant da var ki benzerlik var. Herkesin saygı duyduğu bir parfüm. İlk 500 parfüm içinde ilk bire girmişti basenotes veya Fragrantica.com siteesi oylmasında. Herkes en sevdiği parfüm üdeğil de sace oy sistemi ile oy vermiş her parfüme bence. Eğer herkesin ilk 500 ü direkt yapılsa ilk bire gireemzdi ama herkesin saygı duyduğu ve güzel not verdiği parfüm olunca ilk 500 de ilk birinci olmuş.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Cdg Vettiveru. Bu fiyata bu parfüm gerçekten inanılmaz. Vetiver'in en güzel hallerinden biri tüm yaz fosur fosur sıkmalık.
O ksvetli Vetiver tarzını seviyorsunuz demek hocam :) , Encre Noir, Chanel Sycomore, Vertus Karat Gold de seviyorsunuz o zaman :) . Havuç tohumu yağı denemenizi de tavsiye ederim, bu koku doğal olarak mevcut. Ama kimi bu kokuyu sentetik aldehitlerle veriyor :D .

Cdg Vettiveru bu yaz ben de şans vereyim. @Mehmet kardeşim hocamdan almıştım teeşekkürler :D . Dior'un da eskilerden böyle parfümü vardı foruma yazmıştım isimi aklıma gelmedi. Dior Vetiver mi ne ama o yuvarlak şişe değil. bulunca adını mesajı düzenlerim inşallah :D :) . Ha hatırladım Dior değil, onu henüz denemedim sanırım, kullandığım, denediğim Guerlain Vetiver :)
Hatırladım hocam Guerlain Vetiver for men di dediğim parfüm. KAsvetli hava var bu parfümde. Yazın kullanamıyorum kasvetli koku ki kışında henüz sevemedim tam ama deneyeceğim gene inşallah :D .

Havuç eterik yağı önerdim ama yağ olunca kullanım zorlukları var. Cam şırınga ve kalın, batmayan öyle kısa metal çelik uçlu iğne ile püskürtme ile kullanabilirsiniz veya alkol ile seyrelteceksini yağları.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Virgin Island Water ile güne başladık. Benzetmeleri var ama uzun ömür aramak hepsinde mümkün olmasa da tatmin edici gene de. Kokusuna bayılıyorum Lime ın ve hindistan cevizi kokusu çok verilmeden verilmiş ve belki az Vanilya ki benzerlikler vardır ve odunsu koku. Tam bir yazlık. Creed Aventıs for men daha genel beğeniye açık ama Lime seven de ayrı bir kitle var ve sevmeseler bile saygı duyulan, nefret edilmeyen bir koku notası :) .

Şu an Aqua di parma fico dan daah güçlü Tutaste Fice sıktım . Kısmen mayhoşumsu kuru odunsu koku incir kokusu. İncir yaprağı, dallı, dalının kabuğu böylee kokar ve aslıdna alerjendir çok maruz kalırsanız ama parfümünden inşallah bir şey olmaz :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chanel Blue Edt. Çok güzel naif bir parfüm. Ne turunçgil belli çok açıktan ne de diğer koku notaları. Bayan da rahat kullanabilir bence. Hafifletilmiş Yaseminsi koku da oluştu tenimde.

Giydiğim giyside Xerjoff Alexandria 2 kokuyordu ve kardeşim sevdi. Şu an da ondan da kullandım :) . Sert, ağır kokuları seviyorum karanlık tatlı olsun veya ne tür olursa Sandalımsı, Yaseminsi... Yeterki güçlü olsun ki bu bana daha karakterli geliyor. Elbet naif kokuları da seviyorum ama hissedilmesi gene bir şartım :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Creed Virgin Island Water ferahlığı :) (Viw)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Fico üzerine Tutaste Virgin Island Water (Viw). Çok güzel :)

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Insense Ultramarine

Yapay sulu meyveler, aldehit ve kirli beyaz çiçeklerle gelen indolik çatlaklar, sıvı renginin birebir yansıması olan yapay akuatik hava ve tuz. Denizden daha çok havuzsu.

Sucul kokulara fazla mesafeliyimdir aslında, nasıl desem, hepsi aynı geliyor bana yada ben ayıramıyorum. Fujer dokunuşlarıyla beğendiğim, ama kullanmayacağım Acqua di Gio Profumo ile birlikte fazlasıyla beğendiğim iki suculdan biri. Deterjansı ve fazlasıyla yapay hissine rağmen çokk seviyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Buzdolabindan çıkardığım Adp colonia kullandım.
Ben de yazlıkları budolabına koyuyorum hocam. Erkan Ağa 'da böyle yapıyor :D . Ben de de var Aqua di Parma (ADP) Colonia yarın ben de sıkayım inşallah. Gücü için ne diyorsun hocam? Çok güzel şişeleri, renkler ama bu firma güçlü işler çıkarsa yok satar bence.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua di PArma Colonia . Zayıf, şu an annem hissetti. 8-9 fıs sıkmışımdır. Kokusu naif meyveli tuurnçgil. ADP çok güzel işler yapıyor aslında, Sılaj daha iyi olsa kimi parfümünde çok daha ünlü olurdu bence

elparadiso

TürkParfüm Üyesi
Ben de yazlıkları budolabına koyuyorum hocam. Erkan Ağa 'da böyle yapıyor :D . Ben de de var Aqua di Parma (ADP) Colonia yarın ben de sıkayım inşallah. Gücü için ne diyorsun hocam? Çok güzel şişeleri, renkler ama bu firma güçlü işler çıkarsa yok satar bence.

Gün içinde tazeleme istiyor hocam.

Creed aventus sıktım bugün. Aslı varken suretine gerek yok bence :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Aqua di PArma Colonia . Zayıf, şu an annem hissetti. 8-9 fıs sıkmışımdır. Kokusu naif meyveli tuurnçgil. ADP çok güzel işler yapıyor aslında, Sılaj daha iyi olsa kimi parfümünde çok daha ünlü olurdu bence
Gün içinde tazeleme istiyor hocam.

Creed aventus sıktım bugün. Aslı varken suretine gerek yok bence :)

Acqua di Parma (ADP) Colonia zayıf turunçgil parfümü demek benim için haksız olur ki önce öye dediklerim oldu haha :D ama gereçkten güzel bir Zayıfca Turunçgil kokusu yanında Gül, Yasemin, Amber(Ambergris, Balina Amberi) kokusu.. Mest ediyor zayıflığına rağmen. Beğenen bırakamaz bu parfümü diyeyim. ADP Colonia Assoluta hakkında düşünceleriniz ne hocam. Ben de intense faaln da var. Tekrar şöyle iyice kullanayım bakalım inşallah :) . Teşekkürler :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Acqua di Parma (ADP) Colonia zayıf turunçgil parfümü demek benim için haksız olur ki önce öye dediklerim oldu haha :D ama gereçkten güzel bir Zayıfca Turunçgil kokusu yanında Gül, Yasemin, Amber(Ambergris, Balina Amberi) kokusu.. Mest ediyor zayıflığına rağmen. Beğenen bırakamaz bu parfümü diyeyim. ADP Colonia Assoluta hakkında düşünceleriniz ne hocam. Ben de intense faaln da var. Tekrar şöyle iyice kullanayım bakalım inşallah :) . Teşekkürler :)
Güçlüsü Acqua di Parma (Adp) intensa imiş hocam. Bugün kullandım. Adp Colonia daha iyi gibi geldi ama. İyice bakayım yazarım inşallah ?? ? :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Güçlüsü Acqua di Parma (Adp) intensa imiş hocam. Bugün kullandım. Adp Colonia daha iyi gibi geldi ama. İyice bakayım yazarım inşallah ?? ? :)
Yo yo İntensa da güzel Colonia gibi :) . Denemelere devam bakalım inşallah :D :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Fico , Acqua di Parma fico nun daha kuvvetlisi :D :) . İncie yaprağı, dalı kokmak çok güzelmiş be, tavsiye ederim. Lime dan çok farklı yani Misket Limonundan. Misket Limonu daha ferah ama İncir yaprağı, dalı kokusu da bağımlılık yapıyor gine :D .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Atası Mecca Balsam, Tom Ford Sahara Noir :D LAden reçinesi (Labdanum)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Lira for women . Tutaste Lira ve Muscent Lira da tatmin ediyor aslında (Turunçgil kısımı güzel ve keskinlik ama Vanilya kısımı Sentetik Vanilin olabilir :) ) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Gündüz Xerjoff Lira, Şimdi Tutasteviw :D Virgin Island Water . Çok ferah, tatlılık harika :D .