Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
TutasteViw :) . Lime (Misket limonu) hastasıyız :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
koyduklarınızın içinden denemiştim dün. ortalardan itibaren bana Hindistan cevizi kokusunu hissettirdi. notalarında var mı acaba bilemiyorum..
Orjinal Creed Virgin Island Water (Viw)'de daha yoğun Hindistan cevizi ve tatlılık. Hatta az oranda vanilya da ek bu Hindistan cevizi kokusunu veriyor, katkıda bulunuyor olabilir. Çok vanilyalı bir parfüm değil tabiki Creed viw. Creed viw'de odunsuluk daha fazla şu anki TutasteViw e oranla. İkisini de seviyoruz :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Abdes Salaam Attars - Mecca Balsam
başlangıcı bendeki mür-benzoin karışımı tütsüye çok benziyor git gide saf labdanum kokusuna dönüyor, çok güzel koku
Hatırladığım kadarıyla Profumo MEcca Balsam'da Tuberose da bol kullanılmış. Çiçeksi şeftali kokusudur Tuberose (Sümbülteber). Abdessalaam Attar Kutsal şehirlerin anası Mekke sokakları kokusundan esinlenip yarattığı koku, parfümdür. Daha sonra Sahara noir bu kokuyu çaldı mı desem klonladı mı desem ama MEcca Balsam bol Tuberose var. Yarın kullanayım inşallah veya akşam sonrası :) . Evet LAbdanum tütüsü şeklinde kokusu var :) .

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Hatırladığım kadarıyla Profumo MEcca Balsam'da Tuberose da bol kullanılmış. Çiçeksi şeftali kokusudur Tuberose (Sümbülteber). Abdessalaam Attar Kutsal şehirlerin anası Mekke sokakları kokusundan esinlenip yarattığı koku, parfümdür. Daha sonra Sahara noir bu kokuyu çaldı mı desem klonladı mı desem ama MEcca Balsam bol Tuberose var. Yarın kullanayım inşallah veya akşam sonrası :) . Evet LAbdanum tütüsü şeklinde kokusu var :) .
bu kokunun benzeri veya klonu diyebileceğimiz bir parfüm mü Sahara Noir? Parfüm markası da fragrantica da Abdes Salaam olarak geçiyor yeni öğrendim La Via Del Profumo imiş ismi.??

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
bu kokunun benzeri veya klonu diyebileceğimiz bir parfüm mü Sahara Noir? Parfüm markası da fragrantica da Abdes Salaam olarak geçiyor yeni öğrendim La Via Del Profumo imiş ismi.??
Sahara Noir dediğim gibi bu kadar çok Tuberose (Sümbülteber) içermiyor. Labdanum yani LAden reçinesi kısımı tütsülü tütsülü çok benzer :) . Bir 50 ml alsam Sahara noir bir ömür yetebilir veya uzun süre galiba :D çünkü çok sık kullaancağım bir parfüm değil gibi ama ilgi çekici bir yanı var Labdanumun, kışın belki daha çok kullanırım bakalım :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
La Via Del Profumo
Sahara Noir dediğim gibi bu kadar çok Tuberose (Sümbülteber) içermiyor. Labdanum yani LAden reçinesi kısımı tütsülü tütsülü çok benzer :) . Bir 50 ml alsam Sahara noir bir ömür yetebilir veya uzun süre galiba :D çünkü çok sık kullaancağım bir parfüm değil gibi ama ilgi çekici bir yanı var Labdanumun, kışın belki daha çok kullanırım bakalım :)
La Via Del Profumo evet isimi bu ve sitesi profumo.it . İngiizce seçeneği var sitenin :) . Çok kalite üretiyor. Ben de Kabe Tavaf mı ne vardı o da yasemin ağırlıklı. bir daha paket olura aramızda ve bulursam ondan da göndereyim inşallah. Kaliteli, doğal ürünler kullanıyor genelde. Aslında ben daha çok yağ alımı taraftarayım çünkü daha ucuza geliyor ve koyuluk istediğin gibi oluyor :D ama parfümler de artık hayatımın, hayatımızın ayrılmaz parçası şu an ve sonsuza kadar inşallah :) .

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
yağ olarak en merak ettiklerim SultanPasha ve Abdes Salaam ınkiler. onun haricinde ensar, feeloud ve xerjoff ama fiyatları malum..:giggle:

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
sıkıntı olmadan geleceğini bilsem para biriktirip sample setini alırdım direk SultanPasha'nın ama gümrüğe falan güvenemiyorum

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alkolde seyrelttiğim yumuşak, kısmen ferah, canlı Meşeyosunu kullandım, salatalığımsı kokulu :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens - Vetiver Oriental
Amber-İris-tonka-kakao ile Hacı Şakir tarzı sabunsu bir yapı, tatlılık orta altı. Vetiver isminde geçecek kadar hissedemiyorum, ilk birkaç dk haricinde. Ortalama bir koku şuan ki algı seviyeme göre. ileride fikrim değişebilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Eau sauvage parfum :) keskinimsi mürün (Mürrüsafi, Myrrhe, Myrrh) güzelliği ve meşeyosunu modern, daha genel bir beğeniye açık halde koku notaları ile çevrelenmiş.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff - Lira
Niye "lezzetli" tanımı yapıldığını anladım. Gerçekten de ilk limonlu-vanilyalı kek kıvamında başlayıp, meyan kökü ile otsu ekşilik kazanıp ve karamel-tarçın ile daha da bir tatlanıp, bu elementlerden oluşan yeni pişmiş sıcacık bir kek gibi kokuyor. Sunum tabağında da üzerine 1-2 adet yasemin çiçeği bırakılmış. Yemesi/Koklaması çok zevkli. "Gurme" lere layık bir kek/koku
smile.png
yine de fazla sıkmak/yemek şeker komasına sokabilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Mukhallat Shams sıktım haha :D . Bu kadar ucuz oud (Ud, oudh, udu hindi, öd) olabilir mi derseniz kilosu 40 tlye Hindistan'dan ud var arkadaşlar yani olabilir. Bu konuyu yazacağım aam şunu söyleyeyim inşallah, Hindistan hükümeti kaçak, rastgele ud satışını, toplanmasını yasakladı ve fiyatlar çok arttı.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar şu an memlekete gideceğiz, forumu az görebilirim şu iki üç gün ve telefonum tamirde maalesef. bu yüzden özür dilerim. Sizlere iyi bayramlar dilerim. Yazılarınız için çok teşekkürler :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Mukhallat Shams sıktım haha :D . Bu kadar ucuz oud (Ud, oudh, udu hindi, öd) olabilir mi derseniz kilosu 40 tlye Hindistan'dan ud var arkadaşlar yani olabilir. Bu konuyu yazacağım aam şunu söyleyeyim inşallah, Hindistan hükümeti kaçak, rastgele ud satışını, toplanmasını yasakladı ve fiyatlar çok arttı.
hocam bu sıcaklarda iyi cesaret etmişsiniz.?? bayramınız kutlu olsun şimdiden ✋?

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Alkolde seyrelttiğim yumuşak, kısmen ferah, canlı Meşeyosunu kullandım, salatalığımsı kokulu :)
Bundan bana da yollamıştınız Baykal Hocam, çok beğendim ben de. Klasik meşeyosununun gazlı ve tozlu havasıyla açılıp, daha sonra salatalık ve domates yaprağına, daha sonra da neredeyse tozlu tatlı bir vanilyaya dönüşüyor. Ara ara deniyorum çok hoşuma gitti elinize sağlık :)

Xerjoff - Lira
Niye "lezzetli" tanımı yapıldığını anladım. Gerçekten de ilk limonlu-vanilyalı kek kıvamında başlayıp, meyan kökü ile otsu ekşilik kazanıp ve karamel-tarçın ile daha da bir tatlanıp, bu elementlerden oluşan yeni pişmiş sıcacık bir kek gibi kokuyor. Sunum tabağında da üzerine 1-2 adet yasemin çiçeği bırakılmış. Yemesi/Koklaması çok zevkli. "Gurme" lere layık bir kek/koku
smile.png
yine de fazla sıkmak/yemek şeker komasına sokabilir.

Bundan da göndermişti Baykal Hocam sağolsun. Ben de fazlasıyla üzümlü keke benzetmiştim :) Kek simülasyonu olarak Un Bois Vanille ile birlikte oldukça başarılı ikisi :) Hatta keki elinizle yediğinizde hissedilen o yağlı yapıyı bile hissetirmişti Lira bana, çok başarılı cidden :)

Ben de yolladığınız denemelikten ara ara kokluyorum, dün de sürdüm hatta :D içindeki oud cidden oldukça kaliteli, kompozisyon olarak bence hafiften Frederic Malle The Night a da ufak ufak benziyor. İkisini kapaktan kokladığımda çok benziyorlardı hatta, ama Frederic Malle galiba birkaç tık daha kaliteli :) Ajmal ın fiyatını bilmiyorum, ama bence oud u oldukça kaliteli, hayvansal nüansları var ve oldukça bana kalırsa tütsülü de bir koku. Ben seviyorum, teşekkürler tekrar :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Un Bois Vanille başka bir arkadaş benzer şekilde yazmıştı, Dondurmacıların önünden geçerken tost makinesine benzer bir alete kornet hamurunu döküp üzerine bastıkları esnada çıkan kokunun, vanilya dondurması ile birleşimi gibi bir hissiyat veriyor bana da. bayan şekilde gourmandları normalde sevmem ama bunlar çok iyi ve doğal kokuyor.