Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Terre d'Hermes :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serinleme ihtiyacı Bvlgari Acqua Marine :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Heeley St.Clementine

Güzel bir mandalina ama seyreltmişler, serin bir parfüm kullanıma devam bakalım yazarız inşallah :) . @asaid teşekkürler hocam :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
4711 Original eau de Cologne
gittikçe daha çok seviyorum, başta citrus ağırlıklı hemen ardından çiçeksilik ön planda, özellik zambak iyi hissediliyor ve çok naif şekilde verilmiş. yalnız bol sıkmak lazım. dışarı için değil ama ev için tam ideal.
ne demek @baykalbul hocam sizin çok değerli hediyeleriniz için asıl ben teşekkür ediyorum.?

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kinski - Kinski
sıcaklarda da ayrı bir zevk verdi. Bu sefer castoreum çok net aldım. Önceden kenevir yanındaki vetiver daha keskin hissediyordum, bugün başlangıçtaki hayvansallığı kompozisyondan net şekilde ayırabildim, orta ve sonları çok kompleks. çiçeksi, hayvansal, yeşil, odunsu, baharatlı.. birçok element var içinde ama bir bulamaç değil, harika bir harman. Her kullanışımda başka yönlerini gösteriyor. artık pek mümkün gözükmese de elimde şişesin olmasını istediğim nadir parfümlerden.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Xerjoff Alexandria II. Bağımlılık yapıyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kadınlar ve erkekler için Spade Of Vetiver Regalien

konusunu açtım arkadaşlar :)

"Dünyanın en kaliteli ve en yumuşağı ile tasarlanan bu parfüm, canlandırıcı ormanın nefesi ve uçurumlara vuran dalgaların tuzlu kokusuyla sizi karşılıyor. Kalbinde sardunya, tüylü adaçayı ve selvi'nin büyüleyici bir karışımı; ve baz notalarda dumanlı olibanum reçinesi, opoponax, Java güve otu ve özel fraksiyonlar, paçuli'nin en topraksı formuyla işlenir. Bu parfüm, farklı bir çarpıcı dünyanın kapılarını açacak. " - markadan bir not.

Spade Of Vetiver 2019'da piyasaya sürüldü. Bu kokunun arkasındaki burun Cara Sylvain .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Chene Serge Lutens for women and men

Serge Lutens Arabie ile Serge Lutens Fille de Aiguilles arası bir şey :) denemelere devam

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
O.L. Legrand - Vetiver Royal Bourbon
juniper ile tatlandırılmış; styrax ve az labdanumun verdiği hafif tatlı deri akoru ile ve çiğ tütün-ölmez otu ile yoğunlaşıp olgunluk kazanmış; taze nane, çok az kekik ile karakterli-yumuşak-ferah vetiver. denediğim vetiver kompozisyonlarından en beğendiklerimden.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bir elime Balina Amberi, diğer elime Ajmal Musk Gazalle Limited Edition Grade AAA sürdüm. Misk-i Amber :D :) . Amber Tatlı, isli çok güzel. Misk ayrı bir güzel :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie :) Asalet :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Batı Sezer benzetme çalışması Gucci Envy for men. Harika bir zencefil ve tütsü ? birleşimi. Orjinalinde polo daki gibi yeşillik var ama o da az zaten.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Old Spice Original EDT İtalya yapım. Keşke EDT denmeseymiş. Plastik şişe kanada aypım daha kuvvetli idi ama bu da güzel. migross'dan aldım. Daha önce aldığım da zayıftı ama bu migros kesin orjinaldir bence.

Elime Asaq Oud Special sürdüm. Harika bir ud gene. @asaid hocam bir dahaki pakette hatırlat inşallah bundna da koyalım inşallah :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Atkinsons - The Odd Fellow's Bouquet
.-balzamik meyveli tütün-. düşünce çok iyi ama heliotrope benim için işi bozdu. tütün kalitesi ortalama. benzoin-labdanum ikilisi çok güzel düşünce. genel olarak vanilya akoru veriyor ama daha reçineli tarafta. heliotrope veya zencefil den geldiğini düşündüğüm, beğenemediğim ilginç bir ekşilik var. meyvemsi-tozlu ve meyan köküne benzer bir kekremsilik. aslında meyan kökü sevsem de bunun meyvemsi ekşiliği, çok olgunlaşmış vişne-kiraz benzeri bir ekşi-tatlı kıvamda. yine de alışılabilir bir doku. tene çabuk yaklaşıyor, kalıcılık ortalama. bu balzamik tütün düşüncesi daha iyi materyallerle tekrar işlense harika olur.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Frank Crystal Tabacco :) . Yazın bu tarz parfüm ee vanilya seviyoruz. Tütün ve Vanilya :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Atkinsons - The Odd Fellow's Bouquet
.-balzamik meyveli tütün-. düşünce çok iyi ama heliotrope benim için işi bozdu. tütün kalitesi ortalama. benzoin-labdanum ikilisi çok güzel düşünce. genel olarak vanilya akoru veriyor ama daha reçineli tarafta. heliotrope veya zencefil den geldiğini düşündüğüm, beğenemediğim ilginç bir ekşilik var. meyvemsi-tozlu ve meyan köküne benzer bir kekremsilik. aslında meyan kökü sevsem de bunun meyvemsi ekşiliği, çok olgunlaşmış vişne-kiraz benzeri bir ekşi-tatlı kıvamda. yine de alışılabilir bir doku. tene çabuk yaklaşıyor, kalıcılık ortalama. bu balzamik tütün düşüncesi daha iyi materyallerle tekrar işlense harika olur.
Ellerinize, dilinize sağlık hocam :) . Nette çok anlatım var ama bu ya en iyisi ya da en iylerden biri :) nazar değmesin inşallah :) . Siz de konu açsa olur yanilerdensiniz maşallah :) . İçerik hoşuma gitti parfümde :) .

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ellerinize, dilinize sağlık hocam :) . Nette çok anlatım var ama bu ya en iyisi ya da en iylerden biri :) nazar değmesin inşallah :) . Siz de konu açsa olur yanilerdensiniz maşallah :) . İçerik hoşuma gitti parfümde :) .
teşekkür ederim hocam, ne hissedebildiysem onu açıklamaya çalıştım.

Tom Frank Crystal Tabacco :) . Yazın bu tarz parfüm ee vanilya seviyoruz. Tütün ve Vanilya :)
yazın kış kokularını çok özlüyorum ben de, küçük bir serinlikte tek fıs bile olsa yoğun bir koku kullanmak daha çok hoşuma gidiyor. tütün vanilya ikilisi zaten çok uyumlu bir kombo. bulanı tebrik etmek lazım.?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün kahve ☕ içmiştim ve uyku gitti :)

Tüm gece vanilya, tütün çok iyi geldi burnuma, ruhuma.. Tom Frank Crystal Tobacco. Gece yatarken gündüzden daha az parfüm sıkıyorum genelde. Uyurken de bence bu zevki kendimize yaşatmalıyız. Bilinç ölü belki uykuda ama bilinçaltı çalışıyor :) . Sentetikliği en az parfümü seçiyorum yatarken çünkü yüzüme, gözüme bulsşıyor sonuçta yatakta daha çok gündüzden. :) .

Ha ayrıca kulaklıkla müzik dinlefim sabaha kadar ve şimdi de var kulaklık. Stüdyo ses kartı ile ekstra, faxladan bangır bangır KZ Ed12 kulaklıl. 60-90 tl fiyatı var ama bu fiyata göre çok çok kalite. 250-400 tllik modrlini rahatlayınca alacsğım inşallah :) .