Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
L'Eau du Navigateur L'Artisan Parfumeur for women and men
L'Eau du Navigateur L'Artisan Parfumeur for women and men 375x500.4682.jpg

Deri diye açıklanan nota kunduz yağı olabilir. 4 mevsim kunduz yağlı parfüm havası var parfümde. Odunsuluk var ama çok kuru odun gibi de değil. Straight to heaven by kilian(Noir Anthracite Tom Ford for men daha çok benziyor straigt to heaven a ) a kısmen yakın bir hava ve reçineler çok sıcak olmadan katılıyor. Sandal odunu açıklanmamaış ama var gibi Amouage beach hut man havası var parfümde ama onun kadar sandal odunu da çok değil. Güzel bir deneim oldu @asaid hocam teşekkürler :) tekrar :D . Konusunu açarız inşallah :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maison Francis Kurkdjian (MFK) Oud Satin Mood :D Adaan eh sıcak ve kışlık koku kullandım :D Araplar gibi koku kültürü oluştu galiba ama etrafı da rahatsız etmemek lazım :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Maison Francis Kurkdjian (MFK) Oud Satin Mood :D Adaan eh sıcak ve kışlık koku kullandım :D Araplar gibi koku kültürü oluştu galiba ama etrafı da rahatsız etmemek lazım :D
Daha da arttırıyorum haha :D Amouage Interlude Man :D . burdaki tatlılık çok güzel :) , kaynağı ne olki acaba , paçuli ve tonka birleşimi falan gibi

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
@Premiumperfume Mutlu hocamın hediye ettiği hidro distile vetiver kullandım. Oldukça topraksı aynı zamanda da kalın yeşil notalar barındıran bir vetiver. Keskin vetiver kullanımları da güzel oluyor ama favorim topraksı olarak kullanımı. Private Label'deki gibi, bu topraksılık paçuli eşliğinde verildiğinde de harika oluyor. Kompoziyon anlamında denediklerimden beğenime uygun olarak en iyisi Private Label. bir başkası Fumidus. tek düze olsa da koku olarak favorim. Vetiver Tütsü-İs eşliğinde oldukça doğal verilmiş. bugünkü kullandığım hidro distile ile de koku profili büyük benzerlik taşıyor, Fumidus'ta Huş ile arttırılmış yanık akoru iki tık daha baskın.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Terre d'Hermes kullandım yatarken .Dün ve bugün belli dönem YSL Vintage Kouros kullandım 1994 mü ne. Of harika bir şey. 2 fıs kıyafet bir fıs boyun. Artık boynumun hangi tarafı şanslı ise haha :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Vintage Ysl Kouros üzerine (dünden kalma) Histoires de Parfums (HdP) Fidelis 3-4 fısfıs sıktım, çok seviyorum :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Virgin ISland Water (VİW) kullandım :) , ferahlığı beni benden alıyor mükemmel bir Limee (Misket limonu) :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Tom Ford - Sahara Noir
-genel profili ballı-ak günlük reçine tütsüsü- başlangıcında oldukça tozlu bal-tütsü yanında çok hoşuma gitmeyen koyu buruk bir yeşillik de var. orta kısımlara doğru yeşil hissiyat gidiyor, tatlılık azalıyor, tütsü aynı seviyede. gül ve yasemin hissetmedim. tarçın da belki minimal var denilebilir. son kısımlar baş kısmın yeşilliksiz olarak daha yumuşamış hâli. tatlılık baldan ziyade benzoin-vanilya'ya daha yakın ve kadifemsi.
genel olarak baştaki yeşillik hariç çok değişim geçirmedi bende. oldukça gerçekçi bir sıcak tütsü kullanımı var. başlangıçtaki tozlu bal kullanımı tonka hissi veriyor. tatlılık gourmanda yakın fakat tütsü hep daha baskın. yanık değil fakat oldukça dumanlı. yayılım ilk 5-6 saat iyi, kalıcılık tende 1 güne kadar.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün akşama doğru Amouage Jubilation XXV 'de en çok kullanılan opponax reçinesi kullandım, çok iyi.

Bugün yenilerden deneyeceğim inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
müthiş ? nereden temin ettiniz hocam?
@Premiumperfume hocamdan :) .

Ayrıca başka güvenilir yerler var yazmıştım foruma. Mutlu hocam zaten biliyoruz kesin doğal, orjianl birinci sınıf kalite falan hem 1 ml alma seçeneği de var :)
Ayrıca Tutaste Prive No 8 50 tl kullanabilirsin Opponax reçinesi için hocam. Amouage Jubilation benzetmesi yapmaya çalışmışlar ve oldukça opponax açısından benzer bir açık parfüm. %0 ml bu arada

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Ayrıca Tutaste Prive No 8 50 tl kullanabilirsin Opponax reçinesi için hocam. Amouage Jubilation benzetmesi yapmaya çalışmışlar ve oldukça opponax açısından benzer bir açık parfüm. %0 ml bu arada
Jubilation denedim, az çok bir fikrim var genel yapısı ile ilgili opponax'ın ama notayı tek başına koklamadan tam emin olamıyorum.??