Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Christian Dior Dior homme Parfum (DHP) . Güzel parfüm. Dhi üstüne ud ama daha çok dhiden süsen çiçeği alınmış gibi denizyorum gene bakalım :) .. Oud yeterli bence miktarı (Oudh- udu hindi, hindi odunu)..
Evet öyle lezzetleşti ki sıktıktan sonra, evet Sedir koymuşlar.. Bu güzel haber :).. Kullanıma devam inşallah :) .

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün akşam elime Costume Natinoal soul sıktım, sevdim, bu kez Serge Lutens Ambre Sultan kokusu algıladım.. Havaya göre değişiyor galiba daha önce çok sıcakta sıkmıştım..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün bu parfümü bayağı sorguladım yüksek fiyatından dolayı. ml 31-40 tl aralığında. Çok pahalı. Sandal odunu çok yok. Tek numarası oud bence.. Rosewood gül ağacı, Lavanta genele hakim ama sırıtmıyorlar orjianl parfümde, kremsi bir tarz var.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent - M7 Oud Absolu
baştan ortaya kadar ön sıralarda olan hastane kokusu denilen klor/iyot çözeltisi ile antiseptik havası ve hafifçe de portakal karışımı ile kimyasal çağrışımlı plastiğimsi ferah'a yakın kısımda yüksek ihtimal sentetik ud etkili. ilk 40-50 dk dan sonra koku daha çok mür ve paçuli eşliğinde devam ediyor. portakal/labdanum tatlılığı yok'a oldukça yakın. orta kısım yine mür-sentetik ud kaynaklı olmalı ki Neil Morris Fetish'inin baş-orta kısımları ile oldukça benzer fakat Fetish'teki tatlılıkta hayvansala yakın ambergris oldukça etkiliydi öyleki mürün yoğunluğuna rağmen bir ambergris parfümü olarak da bakılabilecek bir yapıdaydı. Burada ise çoğunlukla hissedilen orta kalitede bir mür ve paçuli. Sonuç olarak M7 deki ud kullanımı çok sevebileceğim bir tarzda değil. (istisna olarak Ellie Saab no.4'deki ud da bu tarz olsa da nedenini bilmediğim şekilde iyi hissettiren bir tarafı var.)
Orta ve Son kısımda yoğunlukta olan mür ve paçuli ikilisi ayrı ayrı sevdiğim notalar olmasına rağmen bu şekilde birleşimleri (büyük ihtimal sentetikliğin de etkisiyle) çok da sevilesi gelmedi. bazı parfümlerde sade ve az nota kullanımı onu yükseltse de kendi adıma bu parfüm için onu söyleyemiyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bvlgari Splendida Iris D'Or mest olmaya devam :) . Feminenlik açıklanmayan şakayığımsı koku mu yoksa bu kokuyu veren menekşe kökü kaynaklı mı ilginç. Mimoza ve Sandal başrollerde ben çok etkilendim demiştim :) .

Bu arada Costume Natinoal Soul soğuk havalarda daha da oturaklı oldu, mayışmadı :) .

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Mancera - Red Tobacco
oldukça keskin safran ve sentetik ud( hastane:l ) ile başlangıç yapıyor. neyse ki ud etkisini dakikalar içinde kaybedip yerini elma/yasemin akoruna bırakıyor. maalesef bu kısımda da pek doğal bir elma olduğunu söyleyemem, Slow Explosions'dakine benzer bir elma. gerçi bu notayı I.Authors bile doğal veremediyse Mancera'nın çok da suçu yok denilebilir. Bu başlangıç bana göre parfümün en yavan bölümü fakat en azından katmanlı yapıya verdiği destek ile hafif bir eğlence katıyor. yine daha sonra gelecek olan kısma bir ön hazırlık evresi de denilebilir çünkü ilk kısımda olan safran orta kısımdaki sert ve kuru tütüne evriliyor. yine elmalı tatlı kısım ise ortadaki kalın vanilyaya dönüşüyor. amber/paçuli dokunuşları hissedilse de vanilyaya nazaran hafifçe aroma verici konumdalar. son evreye girildiğinde vanilya önderliğinde bu sefer yumuşak şekilde bir tütün var, tenden ayrılana kadar tütün miktarı azalmaya devam ediyor, vanilya 1 güne kadar tende hissedilir şekilde kalıyor. orta kısma kadarki meyveli baharatlı kısmı hariç kaliteli doğal bir hissiyat var, tütünün kuru ve vanilyaya rağmen çok da yatıştırılmamış şekilde verilmesi bazı kişileri zorlayabilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Pudralı, koyu renkli, koyu akıcılıkta, odunsu nüanslar biraz taşıyan, yaseminsiliği kısmen az olan, daha uniseks Tuberose kullandım (Sümbülteber) . Sevdim. My Stick Moments Uk 'dan aldım bunu :) . Resimler geliyor inşallah :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ambrarem Histoires de Parfums for women and men

Dediğim gibi çok çok daha ucuz ve çok çok daha kuvvetli Knize Knize Ten tercih ederim :D

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
knize ten Türkiye'de bulunabiliyor mu? hiç rastgelmedim.
Avrupa'da var hocam. Türkiye'de yok. Sanırım yok satıyor bazen Avrupa'da da yok. Alacaksan 225 ml refil boyu öneririm. Bir ara beraber de ortak alabiliriz de şu an maddiyatı zorladık :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Kenzo Pour Homme EDT
10 da 1 fiyatına Verdure Blue almak daha mantıklı,tabi güncel versiyonu kastediyorum.Vintage olsa tadından yenmez de neyse...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kenzo Pour Homme EDT
10 da 1 fiyatına Verdure Blue almak daha mantıklı,tabi güncel versiyonu kastediyorum.Vintage olsa tadından yenmez de neyse...
Yeşilimsi mavimsi şişe üzerinde bitki yaprakları, kabartmalı motifler.. Eğri çizen bir şişe dikdörtgen yassı ama ovalimsi köşeler.. İlk çıktığında koklamıştım, arkadaşım kullanırdı Erdem kardeşim. Çok güzel kokusu vardı. Tatlımsı değil, aromatik, kekik, keskinsi değişik bir iş. KEskinsi dedimse çok da değil hani ama kimi sevemeyebilir. Kuvvetli idi Vintage. Yıl 1995-97 ler.

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Baykal hocam keşke 90'lı yıllardaki yoğunluk ve kalitede olsa da zevkle kullansak.Yeni versiyonlar resmen sulandırılmış hissiyatı veriyor.Böyle olunca da o kadar para vermeye değer mi insan düşünüyor.Verdure tabi ki yerini tam olarak tutamaz ama fiyat performans olarak daha mantıklı şimdilerde.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Armani Prive Myrrhe Imperial sıktım dün akşam. Ki neler sıkmadım ki haha :D

Bugün Bvlgari Splendida Iris D'Or . Kuvveti bence iyi. Rahatlatıyor. Yumuşak tarza yakın mimoza kokusu ile.