Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Miroir des Joyaux harika paçuli, Oud (oudh) ve tatlılık

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Au Coeur du Désert Tauer Perfumes for women and men - 2016

MOH Blackbird no1 in ilerileri gibi yumuşak ama daha kuvvetli gibi. Ambergris güzel, naif tarzda daha çok. Güzel bir tatlımsılık var. Sütlü koku var ve yumuşak meşeyosunumsu sütlü koku. Meşeyosunu dediysek ağır baba parfümü tarzında değil ki o da güzeldir de bu parfüm her yerde gider yaşınıza göre de. LDDM kadar da tatlı değil. Baharatlılıkda çok değil LDDM kadar. Çok sevdim bunu da.
LDDM son dönem fragnatica da yorumlarını okudum. Merak ettim açıkcası?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men Pour Homme :)

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Ben coromandel, noir femme, ysl caftan, serge lutens amber, santal royal, alex 2, seviyorum. Burdan yola çıkınca aklınıza ne geliyor , sizce severmiyim sevmezmiyim:)hatta xerjoff casoramatti 1888i bile merak ediyorum
Gerçi merak ettiklerim bunlarla sınırlı değil. Roja enigma, roja sweetie oud, . Parfümde sıcaklık amber sevdiğim şeyler.ama gecen sıcakşık katan nedir kokulara diye baktık . Amber vanilya dışında aklıma gelmedi:)olibanium Labdanum sıcaklık katar mı. Kafamda deli sorular

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ben coromandel, noir femme, ysl caftan, serge lutens amber, santal royal, alex 2, seviyorum. Burdan yola çıkınca aklınıza ne geliyor , sizce severmiyim sevmezmiyim:)hatta xerjoff casoramatti 1888i bile merak ediyorum
Gerçi merak ettiklerim bunlarla sınırlı değil. Roja enigma, roja sweetie oud, . Parfümde sıcaklık amber sevdiğim şeyler.ama gecen sıcakşık katan nedir kokulara diye baktık . Amber vanilya dışında aklıma gelmedi:)olibanium Labdanum sıcaklık katar mı. Kafamda deli sorular
Evet sıcaklık katar hanımefendi Labdanum ama Olibanium reçineli fireş canlı bir koku limonsu. LAbdanum laden reçinesi bayağı sıcak koku tom ford sahara noir referans parfümü :)

Hocam denedim gene LDDM Tauer harika. Bence siz seversiniz. Serge Lutens Amber in daha parlakdaah sandalodunlu hali gibi düşünün. Bharat dokunuşu var ama çok erkeksi değil o kadar. Uniseks yoğun bence.

Casoramatti 1888 hmm, onu da bulabilirsen deneyeyim ama foruma yazmıştım burada vardı. Evet dene dene parfüm bitmiyor hanım hocam :D

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Evet sıcaklık katar hanımefendi Labdanum ama Olibanium reçineli fireş canlı bir koku limonsu. LAbdanum laden reçinesi bayağı sıcak koku tom ford sahara noir referans parfümü :)

Hocam denedim gene LDDM Tauer harika. Bence siz seversiniz. Serge Lutens Amber in daha parlakdaah sandalodunlu hali gibi düşünün. Bharat dokunuşu var ama çok erkeksi değil o kadar. Uniseks yoğun bence.

Casoramatti 1888 hmm, onu da bulabilirsen deneyeyim ama foruma yazmıştım burada vardı. Evet dene dene parfüm bitmiyor hanım hocam :D
Sizin böyle amberi açıkladığınız yazınıza baktım da sizde kimyagerlik varmı bilmem. Allh hepimizi çeşit çeşit yaratmış. Hepimiz nasılda farklıyız. Casoramatti kolayda değilse boşverin ben meraktan biliyorsa dir soruyorum.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sizin böyle amberi açıkladığınız yazınıza baktım da sizde kimyagerlik varmı bilmem. Allh hepimizi çeşit çeşit yaratmış. Hepimiz nasılda farklıyız. Casoramatti kolayda değilse boşverin ben meraktan biliyorsa dir soruyorum.
Aslında daha baharatlı 1888 ve ben kadın kullanımını yadırgamam şahsen. Tauer Lddm de beyaz, sarı Amber de var, harika iş digeyim ama reformule oldu mu tam bilmiyorum.

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Aslında daha baharatlı 1888 ve ben kadın kullanımını yadırgamam şahsen. Tauer Lddm de beyaz, sarı Amber de var, harika iş digeyim ama reformule oldu mu tam bilmiyorum.
Tauer in türkiyede satışı yok diye duydum. Zaten ben parfümlere sizler gibi o ciddi paraları veremem. Zaman zaman aldığım parfümler var ama onlarda designer kategorisinde niş değil. Ben bir markadan muadil alıyorum ama dp gibi değil. Benim muadil anlayışımı değiştirdiler. Bende orjinali olan parfümlerde birebirdiler, çok beğeniyorum.Ama tabii ben sizler gibi değilim. Koleksiyoner değilim. Öyle malzeme kalitesi vs cidden anlamıyorum. Ama parfümleri defterime notalarına göre ( fragnatica dan bakıp) yazıp benimsevdiğim nota ve akorları anlamaya çalışıyorum. Bu haliyle bile tam bir hastalık mış bu parfüm koku merakı.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent YVS Kouros Vintage 2001-2006 6 fısfıs sıktım.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tauer lddm lu

Tauer lddm luca marin miydi siz zaman zaman yazıyorsunuz. Bir bey vardı. Ondan 5 yıldız almış. Sanırım ünü burdan.
Luca Turin Lddm ye kaç yıldız vermiş şu an aklımda değil, forumda konusu vardı. Ama Tauer'in çok sevdiği Knize Knize Ten e Amber kokusu deyip 5 yıldız vermiş 5 üzerinden. Bunu hatırlıyorum :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tauer in türkiyede satışı yok diye duydum. Zaten ben parfümlere sizler gibi o ciddi paraları veremem. Zaman zaman aldığım parfümler var ama onlarda designer kategorisinde niş değil. Ben bir markadan muadil alıyorum ama dp gibi değil. Benim muadil anlayışımı değiştirdiler. Bende orjinali olan parfümlerde birebirdiler, çok beğeniyorum.Ama tabii ben sizler gibi değilim. Koleksiyoner değilim. Öyle malzeme kalitesi vs cidden anlamıyorum. Ama parfümleri defterime notalarına göre ( fragnatica dan bakıp) yazıp benimsevdiğim nota ve akorları anlamaya çalışıyorum. Bu haliyle bile tam bir hastalık mış bu parfüm koku merakı.
Beyaz, sarı Amber de içeriyor Lddm. Parasını bence hakeden parfümlere. Alırsam size de verebilirim isterseniz. Güzel parfümdür. Dupesi, ucuz müdaili duyarsan söylerim ama sanmıyorum :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Histoires de Parfums HdP Fidelis :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Givenchy Pi :D . Soğuktan parfümleri genelde çok sıkıyorum :) . Yılar geçse de eskimeyen parfümler var biri Givnchy Pi