Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Costume Natinoal Soul. Topraksı topraksı paçuli ve kısmen tatlılık soğukta iyi gitti

By @Premiumperfume Rose dream Extrait sıkasım geldi ama akmış şişeden ve dik koydum. Özel günlere saklıyorum. Tekrar bir ara alacağım inşallah gene :) . Gül ve Çiçeksi Sibirya Miski :) .

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Comme des Garcons Zagorsk

Cdg’ nin; One Man Show tipi oldschool, tatlı baharatlı, tatlı tonkalı, çamsı vetiverli, ince derili aldehitli şipre yorumu. Kyoto ile fazlaca benzer yönleri var. Kyoto’ yu özleyip artık bulamayan ve biraz da 80’ ler maskülenleri seven herkes bence gönül rahatlığı ile yönelebilir. Kullanması da bir o kadar keyifli. Bahsettiğim oldschool yapı üzerine biraz daha Cdg işi sabun-sis arası salınan duman ve bu dumanı sağlayan bir takım hafif yağlı, yanmış reçineler, kuru ağaç gövdesi talaşları olarak da düşünülebilir. Saatler sonra; hafif kireçli yaseminli, tatlı vetiverli, misksi, Cdg Vettiveru benzeri bir şekilde son buluyor. Dumanı sürekli olarak bir yerlerden tütsün isteyeceğim nefis bir modlanmış şipre.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Alien Essence Absolue Thierry Mugler elimin üstüne sıktım harika

Bugün Costume Natinoal Homme sıktım :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent YVS Kouros Vintage 1994 :)

Sardunyaaaaa

TürkParfüm Üyesi
Alien Essence Absolue Thierry Mugler elimin üstüne sıktım harika

Bugün Costume Natinoal Homme sıktım :)
Alien absolute ta alien orjinalindeki gibi ağır Yasemin kokusu var mı. Çok karşıma çıkıyor, ama orjinali gibidir diye korkuyorum. Benim migren sorunum yok ama alien deki yasemin bazı parfümlerde de sümbülteber benim için baş ağrısı demek. Az olunca sorun yaşamıyorum sadece aşırı güçlü olduğunda:( alien oud majesteux te ünlendi son dönem. Herkes oudçu olacak bir gün?

Perpetual_Burn

Üye
TürkParfüm Üyesi
Alien absolute ta alien orjinalindeki gibi ağır Yasemin kokusu var mı. Çok karşıma çıkıyor, ama orjinali gibidir diye korkuyorum. Benim migren sorunum yok ama alien deki yasemin bazı parfümlerde de sümbülteber benim için baş ağrısı demek. Az olunca sorun yaşamıyorum sadece aşırı güçlü olduğunda:( alien oud majesteux te ünlendi son dönem. Herkes oudçu olacak bir gün?
Benim hatırladığım kadarıyla çok zorlayıcı bir Yasemin barındırmıyor Alien Essence Absolue. Biraz vanilik, çiğnenmiş sakız kıvamında tatlıca dolgun bir yasemini var, ki bu yasemin de Essence Absolue amberinin kalbini oluşturuyor. Çevremde koklamaktan çok keyif aldığım bir kokuydu, bu sebeple zorlayıcı görmüyorum kesinlikle. Herkesin de zor tanımı ve eşiği farklı tabii, o yüzden yanlış da yönlendirmeyeyim. Bu gibi amber kokuları çevrece, zengin kadın kokusu olarak nitelendiriliyor, ama bana sorarsanız gayet güvenli bir liman Essence Absolue :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Evet yasemin var. Tok bir tatlılıkla beraber bol yasemin :)

Geçmiş olsun inşallah

Bu arada Rebul Jasmine kolanya bakalım gene alerji olacakmı. Siz bilirsiniz

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Thierry Mugler Alien Essence Absolue :)

Vertus Amber Elixir de aklımdaydı. Akşam sıkarım artık. Ekşi tatlı mandalinamsı kokusu güzel akılda kalıcı :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tom Frank Tobacco Crystal

Başlangıç Tom Ford Tobacco Vanille evet benziyor, tek sorunu vanilyanın gücü hmm yarısı gibi falan Tom Frank Tobacco Crystal :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Elime ve kulak arka alta doğru Ajmal Musk Gazelle Limited Edition Grade AAA

Akşam şimdi mis gibi Portakal ? kabuğu yağı :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı mest olmaya devam :)

Bugünlerde yeni bir parfüm deneyeyim inşallah :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Yves Saint Laurent YVS Kouros Vintage 2001-2006 savundu daha az hayvansal ama gene de doyuruyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bol bol saça yüze giysiye Portakal ? kabuğu yağı

Turuncu renkli bu yağ ki normal kimi sarı kimi turuncu koyu renkli oluyor Portakal ? kabuğu yağı. Limon ise daha saydam ve biraz sarı olur. Giysiye sıkarken buna dikkat etmek lazım. Zencefil mesela saydam renkli bir yağ :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Musk Gazelle Limited Edition Grade AAA

İki kulak arkama ve elime sürdüm

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rebul Fig Blossom İncir çiçeği

Uykuluydum bugün..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Rebul Fig Blossom İncir çiçeği üzerime de döktüm oldukça kuvvetli tatlımsı kolonya mest ediyor :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu sürdüm.

Tuberose Sümbülteber de az sürdüm. İyiki kokular da var Elhamdulillah ????♥️????