Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Orjinal tabiki Vintage Christian Dior Eau Sauvage Parfum. Tutaste ESP ye göre daha tok, daha hayvansı ama ikisi de çok iyi, çok güzel

Şu an Tutaste LDG Guerlain LidgEdp Lidge benzetmesi :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron (Nasomatto Baraonda benzetmesi) . Dengeli tatlı, dengeli odunsu ve zViski sanırım çok hoş. Baraonda çok kuvvetli ama Tutaste Baron (Prive serisi 50 ml 100 TL. Orjinal Nasomatto Baraonda 30 ml ise 100 Euro civarı haha ?) orta seviye altı kısmen gücü.. Huzur veriyor, hoşuma gidiyor

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Rogue | Mousse Illuminee
defne, manolya ve yumuşak yosun ile herbal, tatlı çiçeksi, ince yeşil tozlu yapıda genel beğeniye uygun güçlü bir koku. bu marka sanırım vintage parfümlerden esinleniyormuş kokularında. bunda hangi vintage'in parmağı var bilemiyorum. kullanması oldukça zevkli.

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Bu gün 17 gün önce yaptığım yeni bir tarifi denedim. Bergamot, Sedir Ağacı, Sandal Ağacı, Vanilya yağları ile alkollu bir parfüm, tatlı güzel bir koku oldu lakin biraz sönük olmuş. Yağların kalitesi yada oranı az oldu galiba...

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün Ful çiçeği, diğer adı Fulya çiçeği kokuyor oda. Bir çiçeği bile oldukç kuvvetli. Yasemin, Portakal çiçeği, Hanımeli birleşimi bir kokusu var. Forumda konusunu açtım :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron Nasomatto Baraonda benzetmesi çalışmadı. Reçinemsi bir keskinlik tatlılık ve odunsuluk yanında. Bağımlılık yapar :D . Reçine derken öyle çok keskin değil, oldukça yumuşak

Son düzenleme:

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Lorenzo Villoresi | Atman Xaman
soğuk sigara külüne eşlik eden dolgun ama kararında bir ölmez otu ve çok hafifçe pudralı bir tatlılık veren nişastalı kuru meyveler. şimdilik çok sevemesem de oldukça özgün ve ilgi çekici bir yapısı var.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
CdG | Vettiveru
limon ile keskinliği arttırılıp neroli ile tat katılmış çiğ otsu vetiver. genel yapısı vetiveril asetat ile benzer. arka planda carven vetiver'deki samansı dokuyu andıran hafif kirli bir yapısı da var. kokusunu oldukça beğensem de bende baş ağrısı yapan birkaç parfümden biri.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sigilli | Athunis
pişmiş keskin kök vetiver üstüne yanık sedir tozu ve hafifçe misk. kullanımı kolay değil fakat oldukça sofistike bir koku. Fumidus'tan daha gövdeli ve odunsu bir tarafı da var. Genel huşlu vetiver yapıları ise benzer.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron Nasomatto Baraonda benzetmesi

Giorgio Armani Prive Rose d'Arabie kokladım şişeden, güzel..

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Sandal Ağacı, Sedir Ağacı ve Sandal Ağacı, Frankincense tarifli iki kolanya yapmıştım 18 gün oldu, bu gün denedim kokusu hoşuma gitti....

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu yağı, harikasın :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jovoy | L'Art de la Guerre
açılışı private label'ı oldukça andırıyor. hemen arkasından kereviz tohumu ve ölmez otu baskınlığında, pürüzlü yeşilli baharatlı bir yapı ile uzun süre ilerliyor. yayılım da değil ama tendeki yapısında ölmez otu ile baharatlandırılmış tuzlu-vetiverli bir deri efekti de belirgin.

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
V Canto | Irae
başlarda oldukça keskin baharatlı sonrası kırmızı çiçeksi ve ekstra buruk ekşi limonî yapı önde olmak üzere, papatya-karanfil varî bir arka plana da sahip. eriyik demir nasıl kokar bilmiyorum ama bu bileşimin bazı noktalarında paslı demir-mazot tarzı bir his almak mümkün. güçlü bir koku. yapı olarak aslında kokusunu beğensem de buruk paslı kısım bir süre sonra burnu yoruyor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron Nasomatto Baraonda benzetmesi çalışması

Tatlılık ve güzel bir koku odunsu biraz da :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Nicolai | Cuir Cuba Intense
klasik beyaz sabun akoru ile başlıyor. ortaya doğru sabunsuluk halâ baskın olmak üzere kimyon-ölmez otu ile kalın baharatlarda belirgin. uzun süre bu şekilde devam ettikten sonra arkadan hissedilen saman ve tütün de en nihayet ön planda kendini gösteriyor. Son kısımda daha arka planda olmak üzere her aşamada sabun hissiyatı belirgin. Meyan kökü, yıldız anason, manolya, lavanta hepsi bu sabun akoruna hizmet ediyorlar. Tütün harmanına ilginç bir bakış açısı. Yine de en azından Meyan kökü, kimyon ve tütünün daha koyu sunulmasını beklerdim. kıyafette yayılım orta, kalıcılık iyi.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Baron bol bol. Nasomatto Baraonda benzetmesi çalışması :)