Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Opera

Temiz ten kokusu ve kısmen tatlılık, çok güzel. Gücünü test ediyorum :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste Opera devam

Kardeşim Tutaste ESP Christian Dior Eau Sauvage Parfum benzetmesi sıktı. Çok azı yazın bile harikalar yaratıyor. Normalde soğuk hava parfümü ama ter ile o kadar güzel olmuş ki Elhamdulillah ??:)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jovoy | Incident Diplomatique
ekşi tatlı narenciye ile süslenmiş sofistike kuru paçuli ve topraksı yeşil çok kaliteli bir vetiver. doğal, sade ama ciddi bir aroma. cilalı tahta nüansı da mest edici. yayılım ve kalıcılık orta üstü.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste LDG Guerlain Lidge LidgEdp birebir.. Yazın da gideri var bu kskaonun :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giysi hala vanilya tatlı tatlı kokunca Tom Frank Crystal Tobacco.. Tom Ford Tobacco Vanille nin Dupesi

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tutaste AAB Giorgio Armani Code Absolu nun benzetme çalışması ve tam benzer değil ve güzel ama. Armani Code'a benziyor Armani Code Absolu'den farklı. 4-5 saat önce sıktım, aşağı indim aracın öbür tarafından kokun ne güzel dedi arkadaş :) . Sevdim ben

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Carner B. | Botafumeiro
egzotik tatlı ekşi reçineli yapı üstüne yoğun biber ve bir parfümde kokladığım en belirgin şekli ile muskat. odunsu yapı parfüm genelinde çok gerçekçi. bunun içinde yoğun şekilde tütsülenmiş ardıç akoru ön planda. beyaz çiçekler hissedilse de arka planda hep yardımcı. Jubilation ile Bois d'Encens karışımı bir yerde, yine de özgün denebilir.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
5 Fold (Süzme, filtre) portakal ? kabuğu yağı

Hem meymeli hem ferah. Adana nemli sıcaklarında turunçgiller iyi giidiyor çoğu :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Adana çok sıcak ve tatlı kokular kimine ağır bulunuyor artık bu yaz mevsiminde..

Zencefil sıkacağım yarın inşallah :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
4711 | Original EDC
tanıdık güzel yormayan şeffaf bir aroma. citruslardan limon baskın. çiçeklerden zambak. vetiver ve meşe yosunu da az buçuk hissediliyor. çok da bir özelliği yok, kaliteli bir kolonya. 20-30 fıs sıkınca kıyafette 1-2 saat yakın düzeyde yayılım yakalamak mümkün.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
4711 | Original EDC
tanıdık güzel yormayan şeffaf bir aroma. citruslardan limon baskın. çiçeklerden zambak. vetiver ve meşe yosunu da az buçuk hissediliyor. çok da bir özelliği yok, kaliteli bir kolonya. 20-30 fıs sıkınca kıyafette 1-2 saat yakın düzeyde yayılım yakalamak mümkün.
20-30 fıs fıs 1-2 saat, bayağı sulandırmışlar güç olarak. Vintage büyük ihtimalle daha güçlüydü. Koyu parfüm seviyorum :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Ajmal Musk Gazelle Limited Edition Grade AAA :)

Aslında Zencefil şişesini bulamıyınca Elim miske gitti :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Serge Lutens Ambre Sultan.. Doğal Amber (Ambergris, Balina ?? Amberi).. Doğallık, tatlılık, Amber en sevdiğim parfümletden :)