Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
XerJoff | XJ 1861 Zefiro
zencefil-limon aromatikliğinde elemi davranışında ekşi parlak reçine üstüne seviyeli yanık gerçekçi bir talaş akorunu simgeleyen somali tütsüsü birleşimi.
nota skalasındaki çeşitliliği verdiğini düşünmüyorum bence lineer sayılabilecek basit bir yapı fakat tütsü sevenleri mutlu edebilecek bir parfüm. Aynı klasmandan ekşisiz karabiberli, daha odunsu versiyonu için bkz. Bois d'Encens. İkisi de kaliteli güzel parfümler. birkaç ay önce Zefiro splitten değecek bir fiyata uyguna gelmişti fakat şuanki liste fiyatlarının edeceği düzeye yakın olduklarını düşünmüyorum. Elbette nüans farklılıkları var fakat Avignon da kaliteyi düşürmeden aynı işlevi ifade eden bir parfüm kendi adıma.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men Pour Homme

Sandal odunu o parlaklığı veriyor olabilir

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Strangers | Les Mauvais Garçons
genel hissiyatı pelin otu yabaniliğine yakın çiğ hafif ekşi yeşil otsu arka plana sahip temiz nemli saman ve Le Sillage Blanc'taki aromaya yakın yumuşak tatlı bir galbanum-yosun. absinth benzeri boozy hava parfüm boyunca azalarak devam ediyor. bence tek kusuru kalıcılığı olan harika bir kompozisyon.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men Pour Homme

Bugün Zencefil kullanacağım inşallah

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu çok daha çok sevdim yazın.

Bir yılda 30 ml kullanabilirim sanırım Sandal odunu :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Klima devresi yandı. Klimacı Tom Ford Black Orchid sıkmıştı konuştuk. Creed Virgin İsland Water gösterdim yazlık parfüm Tutaste Viw sıktım beğendi :) . Aslında hoş koktu Tom Ford Black Orchid ama geri koku sıcakta daha iyi bence genelde..

Tom Ford Tobacco Vanille sıktım beğendi.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün yenileyerek Lime Misket limonu. Saf da olsa yeniliyorum eh :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lalique Encre Noire a L’Extreme Edp

Tütsü, Havuç tohumunun o acımsı aldehitli hissiyatı ..

Sandal odunu eh hissediyorum. Benim tarzım olmayan kışlık bir parfüm

Sonra üstüme portakal ? kabuğu yağı sıktım. Bu iyi sıcakta iyi gitti. Evde bile gölgede 33 derece santigrat :D . Aşırı sıcakta gitmiyor gibi düşünmüştüm ama eh iyi gitti bugün Maşallah ')

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Sandal odunu saf uçucu yağı. Harika batmayan tatlılık sıcağa rahmen. Çok değişik güzel bir aroma

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Jovoy | L'Art de la Guerre
kereviz tohumu ve kuru nane ön planda olmak üzere tatlı baharatsı temiz parlak bir ölmez otu da etkin. nispeten ferah otsu yeşil yapıda lakin dozaja dikkat edilmezse boğabilecek düzeyde bir baharat efekti mevcut. yayılım ve kalıcılık ortalama üstü.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Splendida Patchouli Tentation Bvlgari for women

375x500.60779.jpg

Sevdim. Beyaz şeftali açıklanmış ama açıklanmayan Tuberose Sümbülteber olabilir çünkü patent olayı yüzünden. Parfums de Marly beyaz şişeli bayan parfümünü benzerlik çok ama daha naifi diyebilirim. Soğuk hava parfümü bence ama..

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
Linari | Fuoco Infernale
Moon Dust ile soluk yeşil mineral yapısı benzer. Bunda biraz menekşe tozluluğu ile otsu bir kısım da önde seyrediyor. Muhtemel gurjan balsam'dan gelen amyris yağı ile oldukça benzer buruk lastiksi tatlı bir odun-reçine de baştan itibaren etkin. notalarında olmasa da hissettirdiği abanoz, galbanum, amyris, menekşe karışımı bir akor.

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Tütsü kokulu yanık yağlar, parfümler yazın çekilmiyor..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amber Ambergris Balina ? ? Amberi

Şişesi yanımda Sandal odununun. Çok güzel