Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Lime Misket limonu sıktım..

Yakıcı bir yağ dozaj bu açıdan önemli göğüste

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Kahverengi Amber Ambergris Balina ??? Amberi

Otobüse bindim ve dozaj çok önemli hem de çok çok önemli. En iyisi şişesini yanınızda taşımak gittiğiniz yerde çok buram buram kokmak istiyorsanız ;) :D

Güzel koku, hayvansallık ve reçinelik ve türsülük barındıran bir şey :)

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı ile gene sıkı fıkı olacağız görünüyor :F

erdem

Üye
TürkParfüm Üyesi
Adidas Classic
Sene 98,askere giderken yanıma 2 parfüm almıştım.Kenzo ve Adidas.Tabi nerden bilelim kişisel dolaplar kilitli değil,herkese açıkmış.
Sağolsun arkadaşlar 2 ayda her iki kokuyu da iç ettiler :)
Yıllar sonra tekrar buldum,malum üretim sonlanınca bazı kokuları bulmak ay'a gitmekten daha zor.Kullanmaktan keyif aldığım kokuların başında gelir.

Ali

Üye
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar Merhabalar...
Bu gün daha önce yapmış olduğum Him Zadig & Voltaire markalı parfümü denedim. Hiç de fena değil güzel bir kokusu var.
Kullanılan yağlar ;

Greyfurt, Karabiber, Frankincense, Vanilya, Sandal Ağacı

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Adidas Classic
Sene 98,askere giderken yanıma 2 parfüm almıştım.Kenzo ve Adidas.Tabi nerden bilelim kişisel dolaplar kilitli değil,herkese açıkmış.
Sağolsun arkadaşlar 2 ayda her iki kokuyu da iç ettiler :)
Yıllar sonra tekrar buldum,malum üretim sonlanınca bazı kokuları bulmak ay'a gitmekten daha zor.Kullanmaktan keyif aldığım kokuların başında gelir.
Haha ??. Aynen hocam doğrudur.

Ben de traş jiletlerini cebimde taşıyordum başkası kullanmasın diye haha ? askerde ????.

Sevdiğin Vintage parfümü bulmana sevindim güle güle kullan :)

Son düzenleme:

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Arkadaşlar Merhabalar...
Bu gün daha önce yapmış olduğum Him Zadig & Voltaire markalı parfümü denedim. Hiç de fena değil güzel bir kokusu var.
Kullanılan yağlar ;

Greyfurt, Karabiber, Frankincense, Vanilya, Sandal Ağacı
Selam, merhabalar :)

Evet kendi parfümünü yapmak çok güzel bir şey Maşallah. Mesela benim için çok ucuza da geliyor şu an ve bol bol kullanıyorum Elhamdulillah en pahalı yağları bile ama falan ama çoğu marka parfüm yapınca içine koyduğu koku notası hammaddesi maliyetinin belki 10 katını koyuyor en az o da. Ama daha insaflı modeller olabiliyor

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Dün Sandal odunu yağım da eksildiği için Vintage Chanel Egoiste sıktım. 75 ml dökme şişe aslında, bayağı eski bir antika, Vintage.. Sandalodunu ve Vanilya genel karakter. Tarçın yok diyebilirim güncel versiyonun tersine

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Montale Roses Musk

Sentetiktir büyük ihtimalle ama seviyorum. Hafif parfüm güzel, gül tarzı..

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Portakal ? kabuğu yağı

Bazen pek çok koku ve parfümü aynı anda sıkasım geliyor haha ? :D

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Amouage Jübilation
Haha hocam kış sezonunu açmışsın maşallah yakışır :)

Adana da bugün püfür püfür esiyordu serin serin ama deli nemli sıcağını gösteriyordu ara sıra :F

baykalbul

Administrator
Yönetici
Site Sahibi
TürkParfüm Üyesi
Bugün sandal odunu kullanmak isterdim ama yeni ml ler alana kadar canım isterse sokacağım inşallah hayırlısı ile

Bugün Giorgio Beverly Hills Giorgio For Men for men (Pour Homme) sıktım sabah 8:45 gibi ve öğleden sonra tazelefim ve şu an 20:28 kokusu geliyor burnuma :)

asaid

Üye
TürkParfüm Üyesi
CdG | Avignon
genel yapısı carterii türü somali tütsüsü baskın olmak üzere belirgin bir labdanum ile tek düze bir yapı sunuyor. yakıldığındaki o duman efekti olmasa da kuru-sıcak haldeki klasik 3 kings reçine karışımı ile birebir denecek kadar yakın. bu çeşit tütsü adına referans denebilecek sade ve gerçekçi bir yapı vadediyor. yayılım vasat altı olsa da bence ideal.